הרצאה בגואנג-ג'ואו לכמה ראשי מרכזי-סיוע מרחבי המדינה

27 בדצמבר 1994

מרכזי הסיוע שלנו הוקמו בהדרגה בהתנדבות על ידי אנשים באזורים שונים. אנשים רבים באו מאזורים אחרים ונכחו בסמינרים שלנו, הם חשבו שהשיטה הזאת נהדרת, ורצו להעביר אותה לאנשים באזורים שלהם, ולקחו יוזמה ללמד את התרגול בפארקים או בצורות אחרות; הם גרמו להשפעה של הפאלון דאפא להיות גדולה יותר ויותר. כולכם עשיתם דברים רבים ותרמתם רבות. בקיצור, במשפט אחד, אתם רוצים לאפשר ליותר אנשים לקבל את הפא, לאפשר ליותר אנשים להשתפר, ולאפשר ליותר אנשים להפיק ממנו תועלת. כולכם עושים דברים טובים. בהדרגה הוקמו מרכזי סיוע רבים, ובעתיד יהיו יותר מהם. אז כעת אנחנו עומדים בפני השאלה כיצד לנהל אותם – גם בעתיד זה יהיה נושא מרכזי. אז אנחנו רוצים לשבת ולדבר על זה בַזמן.

הצורה שבה אמורים לנהל את מרכזי הסיוע שלנו תמיד הוגדרה בעבר באופן מפורש. אתם יודעים, כשאנשים באים ללמוד פאלון דאפא אין לנו בכלל שיטות אדמיניסטרטיביות ואיננו מכריחים אנשים ללמוד אותה, או מציעים איזשהם תארים או מבטיחים הבטחות, או אומרים להם שהם יכולים להרוויח ממנה כסף. כולם באים לגמרי מתוך רצון חופשי, וכולם רוצים ללמוד את הפא הזה ולאפשר ליותר אנשים להפיק ממנו תועלת. זאת הסיבה שאתם עושים את העבודה הזאת מתוך ההתלהבות שלכם. במילים אחרות, אתם עושים את זה ללא תנאי. נוסף על כך, לעשות את התפקיד הזה דורש הרבה עבודה. אתם רק עושים דברים טובים בשביל אחרים, מקריבים בשביל אחרים, ואינכם מקבלים כל שכר. כמובן, כשאנחנו אומרים שאין כל שכר אנחנו מדברים מנקודת המבט של אנשים רגילים. אמרתי שהפצת הדאפא מביאה לאדם יתרונות ודה ללא גבול. פעמים רבות ניסחנו את התנאים להקמת מרכז סיוע, וגם בספר הסברנו במדויק. מרכזי הסיוע שאנחנו מקימים שונים מכל יחידת עבודה, והם אינם כמו חברה או כמו יחידה אדמיניסטרטיבית – אנחנו לא עושים את הדברים האלה, וזה המאפיין הבולט ביותר שלנו. מדוע איננו עושים את הדברים האלה? זה משום שסביר שהדבר יעורר את השאיפה של האנשים לפתח סוג כלשהו של מיזם – אנשים עלולים לפתח את הסוג הזה של החזקה. זה מערב גם כמה נושאים אחרים. אם מרכזי הסיוע שלנו באמת היו מנוהלים כמו יחידת עבודה אז היו מעורבות בכך בעיות רבות. למשל, מקום דורש כסף, התקנת טלפונים דורשת כסף, וחשבונות מים וחשמל דורשים כסף. אז מאיפה יבואו הכספים האלו? כולם מלמדים את התרגול בהתנדבות. איננו גובים כל דמי חבר, ואיננו אוספים את הכסף של אנשים. כולם עושים את זה בהתנדבות. אז אנחנו לא עושים את הדברים האלה – טיפוח אמיתי לא יכול לעשות את הדברים האלה. כאשר שאקיאמוני לימד את הפא שלו בעבר, כדי לא לגרום לאנשים לפתח את ההחזקה הזאת, הוא הוביל את התלמידים שלו לעזוב את העולם החילוני וללכת למנזרים לעשות טיפוח-תרגול. הוא עשה זאת כך, בעוד שכמה דתות אחרות, כמו חלק מהדתות המערביות, לא עשו זאת כך. למעשה, אף על פי שהן לא עשו זאת כך, הן גם כן דנו בדברים כמו להתייחס בקלילות למוניטין ולאינטרס אישי. במילים אחרות, אם אנחנו רוצים באמת לעשות טיפוח-תרגול, אם אנחנו רוצים לשפר את עצמנו, ואם אנחנו רוצים לעשות את הדבר הטוב הזה, אז איננו יכולים להפוך את זה לישות עסקית, ואיננו יכולים לגרום לזה להיות כמו יחידת עבודה. וָדאו שאתם שמים לב לכך.

יש בכך היבט נוסף. אם אתם עושים כסף, אם אתם מרוויחים מזה כסף, אז זה דבר שלחלוטין מזיק לפא הזה, משום שהפא מיועד להצלת אנשים ואינכם יכולים להשתמש בו כדי לעשות עסקים. יתרה מכך, מאסטרים רבים של צ'יגונג עשו דברים כמו לטפל במחלות של אנשים או לייעץ להם וכו', והם הרוויחו כמות מסוימת של כסף. כמובן, היו גם אנשים משיטות אחרות שעשו את זה. היו גם כאלה שאמרו בלי בושה שצריך כסף כדי לדאוג לטאו, שזה ממש שטות – כאילו שלמטפחים בסין העתיקה היה הרבה כסף, כשלמעשה הם היו עניים. כמובן, אם יש לך כסף, אז אין לנו בעיה עם זה – אני כבר דיברתי על כך. אתה יכול לעשות את העבודה שלך היטב ולהרוויח יותר כסף, וזה עניין של אנשים רגילים. במהלך הטיפוח שלנו, אנחנו צריכים לשמור על הפא הזה ולהבטיח שהפא לא יתעוות ולא יסטה. בעניין הזה יש יותר מכך שזה האופן בו אתם לומדים היום – זה יישאר להיסטוריה לזמן ארוך מאוד. כולכם לומדים את הפא הזה והולכים בעקבות הפא הזה. אם לא נעשה את זה היטב מההתחלה, אם נסטה ממש בהתחלה, אז בעתיד הוא יתעוות ללא היכר. אתם יודעים, אני בעצמי אעשה את המיטב כדי לפעול היטב וכדי לא לגרום לשום דבר רע או תופעה רעה להתרחש. הדבר נכון גם לגבי מרכזי הסיוע באזורים השונים מכאן ואילך, משום שמה שאתם עושים גם מייצג את הפאלון גונג, ומהיבט מסוים הוא גם השתקפות של הפאלון גונג. ודאו שאתם שמים לב לתדמית שלכם, שימו לב איך אתם עושים את העבודה שלכם, ואל תכתימו את הפאלון גונג. אם הייתם מקימים ארגון או שהייתם מרוויחים מזה כסף, אז הייתי אומר שזה לא יהיה פא. ברגע שכסף, דברים חומריים או אינטרס אישי נעשים מעורבים, אז דברים כמו "אתה הרווחת יותר כסף ממני", "אני עשיתי הרבה אז אני צריך לקבל על זה שכר", איך להחזיר הוצאות, ואנשים מקרב החברה יבקשו שתַחְלקו איתם איזה שהוא סכום – דברים כמו אלו ואחרים, כולם יקרו. אני חושב שאם באמת היינו נכנסים לכל זה, אז לא היינו עושים טיפוח – זה היה בדיוק כמו חברה עסקית, אז זה לחלוטין לא מקובל.

עכשיו הבאנו את הפא הזה אל הציבור. הסיבה שאנחנו מסוגלים להביא אותו אל הציבור היא שאנחנו מסוגלים לטפל בדברים היטב ולהבטיח שהוא לא יתעוות או יסטה. אם נפעל באופן גרוע כבר בהתחלה, מי יודע כמה רחוק ילכו הדורות הבאים בעתיד. הם יאמרו: "האופן שבו הדברים נעשו כשלי הונג-ג'י היה פה, כך הם צריכים להיעשות היום". כשאני פה, אני יכול לתקן דברים מסוימים בשבילכם; כשאני לא אהיה פה, אז קשה לומר מה יקרה לדברים. זאת הסיבה שאנחנו קפדנים בדרישה מכם לעשות את הדברים באופן הזה מההתחלה – אנחנו לא מקימים איזשהו גוף. האופן בו השיטה שלנו מנהלת את הדברים הוא שמרכזי הסיוע שלנו לא מחזיקים כסף בכלל, והם רק עוזרים לאנשים בהתנדבות. בנוסף, אנחנו לא מקימים ארגונים או סיעות. אנחנו רק עושים בהתנדבות כמה דברים טובים בשביל האנשים, אנחנו עושים כמה דברים טובים בשביל אנשים רבים יותר.

אם מישהו רוצה לטפח אנחנו נסייע לו, ואנחנו מטפחים בעצמנו גם כן – זה העיקרון שלנו. אז כשאתם מקימים מרכז סיוע, אינכם צריכים לחשוב על מקום, טלפון, והדבר הזה או ההוא – אל תעשו את זה. חלק ממרכזי הסיוע שלנו משתמשים בתנאים שכבר קיימים, והם משתמשים או בבתים [של המתרגלים] או במשרדים שלהם, והם מסוגלים לעשות את הדברים די טוב. זה לא משנה איזה תנאים יש לכם או כמה טוב אתם עושים דברים: הדבר הקריטי הוא הבנת הפא שלכם, התפיסה שלכם את הפא, ואם אתם מסוגלים להתמיד בטיפוח – זה המפתח. הדבר העיקרי הוא איך אתה משפר את עצמך, כל השאר משני. כמובן, כדי שנוכל לבצע את העבודה שלנו, יש אנשים שמספקים לנו כמה תנאים נוחים. הייתי אומר שזה לא משנה. לדוגמה, בין המתרגלים שלנו, יכול להיות שמישהו הוא בתפקיד מוביל במוסד או בחברה, או שהוא מנהל בחברה, יש לו תנאים נוחים והוא מספק לנו מקום שבו אנשים יוכלו לשבת ביחד ולערוך פגישה. הייתי אומר שזה לא בעיה. זה לא מערב כסף. יש לנו מתרגלים מכל משלחי היד והמקצועות, אז הם יכולים לפתור את הבעיות האלו. בנוסף, הם לוקחים יוזמה ורוצים לעשות את זה, והם שמחים לעשות את חלקם בשביל הפאלון גונג ולתרום משהו. דברים מהסוג הזה יתרחשו באזורים שונים כאשר אנשים מספקים מקום או תנאים נוחים – אנשים נלהבים לעשות את הדברים האלה.

דבר נוסף הוא שכדי לסייע למתרגלים בתרגול שלהם, מרכזי סיוע באזורים שונים הדפיסו מדי פעם חומרים בסגנון עלונים, כמו "פאלון דאפא בצ'אנג-צ'ון", "פאלון דאפא בבייג'ינג", "פאלון דאפא בוו-האן" וכן הלאה. אני חושב שהצורה הזאת טובה גם כן. זה לא משנה אם זה עיתון או עלון, משום שהם כולם רק התנסויות והבנות מקרב המתרגלים שלנו, או שמטרתם ליידע אתכם בַזמן על מספר דברים שצריכים אתכם עבורם. אבל בדרך כלל מה שהם עושים הוא פשוט מאוד – העלונים הם עמוד או שניים, או שהם מודפסים באיכות גבוהה יותר, אבל שום דבר מזה לא משנה. אז איך אנחנו מכסים את העלויות? זה מערב כסף. עד כמה שאני יודע, כל האזורים שהדפיסו את הדברים האלו עשו זאת באופן הבא: יש מתרגלים שהם בעלי עסקים – כיום לאנשים רבים יש חברה משלהם, או שמקום העבודה של אנשים מסוימים עושה את הדברים האלה, או שאנשים מסוימים הם אדמיניסטרטורים; יש להם תנאים נוחים, או שיש להם בית דפוס במקום העבודה שלהם, אז הם משתמשים בתנאים הנוחים שלהם כדי לעשות את זה. או שיש יזמים שמספקים תנאים נוחים כדי לעזור לכם לעשות את זה. מרכזי הסיוע שלנו לא נוגעים בכסף – האנשים האלו עוזרים לנו לעשות את זה. אנחנו רק מספקים את הטקסט ואחרי כן אנחנו מפיצים את החומרים המודפסים. כך זה נעשה, ואני חושב שזה די טוב. יש אנשים שחושבים שזה משהו שצריך לעשות ושצריך לעשות אותו באופן קבוע, ואם זה לא הולך אז הם מנסים דרכים אחרות. אנחנו יכולים לעשות זאת מפעם לפעם. אם יש לכם התנאים לכך אז אתם יכולים לעשות את זה באופן קבוע; אם אין לכם התנאים לכך, אל תדחפו את זה בכוח. זה העיקרון.

לגבי ניהול מרכזי הסיוע, אנחנו כבר כתבנו את התקנות שלנו במפורש, ואתם פעלתם לפיהן. להקמת מרכז סיוע יש דרישות. ואנחנו אמרנו לכם שמרכזי הסיוע החדשים צריכים לדווח למרכז שבבייג'ינג, או לאחד ממספר מרכזי הסיוע הראשיים. מרכזי הסיוע של הפרובינציות ושל הערים המרכזיות, במיוחד, צריכים [לקחת אחריות על מרכזי הסיוע] שנמצאים בתוך תחום האזור שלהם. לדוגמה, מרכז הסיוע של גווי-יאנג צריך לקחת אחריות על פרובינציית גווי-ג'ואו, ומרכזי הסיוע של כל המחוזות צריכים ליצור איתו קשר בהקדם. יכול להיות שזה לא נוח שכל מרכז סיוע ייצור קשר עם בייג'ינג. המחוזות שנמצאים סביב עיר גדולה צריכים להיות תחת השגחה [של מרכז הסיוע של העיר]. הדבר עוזר להם לבצע את העבודה שלהם ולהרחיב אותה. כולם צריכים להיות אחראים לפאלון גונג. אם אתם לא מתערבים והם עושים את הדברים איך שהם רוצים ואינם מבינים מה אנחנו רוצים לעשות, אז מה שיקרה זה שהם יסטו וזה יהיה הפסד לפאלון גונג. מרכז הסיוע של וו-האן, מרכז סיוע גדול כזה, משגיח גם על מספר פרובינציות קטנות. אני חושב שזה גם כן טוב למדי. יש להם יותר ניסיון והם עושים את הדברים האלה כבר במשך זמן מה, אז אני יכול להיות שקט. יש להם הבנה טובה יחסית של הפא, והם פעלו יחסית היטב בעבודה שלהם. זה באופן בסיסי המצב. מרכזי הסיוע שלנו חייבים לוודא שהם לא סוטים מהנתיב.

מישהו העביר אליי פתק עם שאלה: "איך צריך לבחור את אנשי הצוות של מרכזי הסיוע?" כל אנשי הצוות עובדים בהתנדבות, אבל יש כלל אחד: ראש מרכז הסיוע צריך להיות מישהו שנכח בסמינרים שלי. ככל שמישהו הקשיב יותר, כך הוא יכול להבין יותר לעומק; זה בדרך כלל כך שאצל מישהו שמקשיב פחות יש הבנה שטחית, ויש אנשים שאפילו לא הבינו מהו בכלל [הפאלון דאפא]; האנשים האלה נוטים להוביל אחרים לסטות. כמובן, אם מישהו מקשיב הרבה לפא, קורא הרבה את הפא ולומד הרבה את הפא, אז הוא גם יכול להעשיר ולהעמיק את ההבנה שלו בעצמו. כשאתם בוחרים אנשים, תבחרו את אלו שיש להם התלהבות, שהם ישרים ושאינם עושים דברים לא ישרים או מרושעים.

בנוסף, טיפוח של פאלון גונג אינו טיפוח רגיל של צ'יגונג; הוא טיפוח לרמות גבוהות. זה ממש קשה לעשות את מה שאני עושה, וזה קשה ביותר לטהר את הגוף של אדם, או באמת לשפר את רמת השין-שינג של אדם. אני צריך לשלוח הרבה גונג כדי לטהר את הגוף שלהם ולנקות את הגוף שלהם, אני צריך לשתול בתוכם דברים רבים, ואני גם צריך ללמד אותם את הפא ביסודיות – המשימה הזאת היא ממש קשה לביצוע. אני יכול לעשות את הדברים האלה תוך זמן קצר. אם האנשים האלו היו עושים טיפוח-תרגול לבד, אז אולי היו נדרשות להם עשרות שנים כדי להגיע לנקודה הזאת. זה קשה מאוד אפילו למאסטרים ממוצעים להביא אותם לנקודה הזאת בתוך שנה או שנתיים. זה לא קל להדריך אדם באמת. אבל לוקח רגע אחד בלבד כדי להרוס אדם – זה ממש קל. זאת הסיבה שתמיד היו לנו הדרישות האלה.

יש לנו הכלל הזה: איננו מאפשרים לאנשים שהם בעלי תפקידים באגודות הצ'יגונג באזורים שונים לעבוד בשביל מרכזי הסיוע שלנו. אבל יש יוצא מן הכלל אחד. נגיד שיש אדם שאחראי על מרכז סיוע שהוא אדם טוב מאוד ושרוצה להתפטר מאגודת הצ'יגונג כדי לעשות עבודה בשביל מרכז הסיוע. היות שאגודת הצ'יגונג כבר כמעט אינה מתפקדת, והוא ממש טוב ומסוגל לנהל את עצמו היטב, אז זה היוצא מן הכלל היחיד, וזה מקרה מיוחד ביותר. לאנשים באגודות הצ'יגונג באזורים אחרים אין הבנה טובה של הפא שלנו. מחשבותיהם מתעסקות בדברים כמו איך לעשות כסף, לנהל קבוצות צ'יגונג שונות... הרעיונות הישנים מקובעים במחשבתם עמוקות. אז אם הם יתייחסו אלינו כאל צ'יגונג רגיל וינהלו את זה כך, אז אולי הם יהרסו את המתרגלים שלנו. זאת הסיבה מדוע תמיד הצבנו תנאי שאנשים שהם חברים ב"אגודת המחקר של הצ'יגונג" אינם יכולים לעבוד בשביל מרכזי הסיוע שלנו. הראשים של מרכזי הסיוע שלנו עוברים כולם אישור של אגודת המחקר שלנו, ורובם נבחרים וממונים באופן אישי על ידִי. זה עוזר לוודא ישירות שהדאפא שלנו לא יסטה. אם זה לא היה כך, אם הם היו מנהלים את זה כמו שהם מנהלים את הצ'יגונג הרגילים האלו, אז חישבו על זה, יש להם הרבה חומרים מבולגנים, אז הם אולי היו מביאים חלק מהם ומוכרים אותם כאן – הם היו שמחים משום שזאת הייתה הזדמנות טובה לעשות כסף. הם היו יכולים לעשות הרבה כסף והם היו עושים כל מיני דברים... המטרה שלהם היא לעשות כסף. הם לא מתכוונים לפגוע בשיטה שלנו, אבל התוצאה של מה שהם יעשו תהיה פגיעה בנו. כל אחד מהדברים המבולגנים האלו יכול להפריע למתרגלים שלנו. עבור כמה אנשים שאין להם הבנה עמוקה של הפא, הם בקלות יכולים לסטות. הם אולי אפילו יביאו כמה ספרי צ'יגונג מבולגנים וימכרו אותם כאן – זה מה ששיטות צ'יגונג אחרות עשו.

כיום כאשר מאסטרים של צ'יגונג באים להעביר שיעורים, אנשים חושבים על זה בצורה יותר רציונלית ואינם עיוורים כבעבר, כאשר בכל פעם שהיה מגיע מאסטר של צ'יגונג לערוך שיעור הם היו באים. אנשים הם יותר קרי רוח כיום, והם בוחנים אם זה אמיתי או מזויף; הם לא כמו פעם. אז קשה למאסטרים של צ'יגונג לקיים שיעורים, וכשהם לא יכולים להשיג מספיק תלמידים אז הם ידחפו את התלמידים שלנו לבוא לשיעורים שלהם. כך הם יהיו מסוגלים לערוך את השיעורים האלו ולהרוויח כסף, אבל הם יהרסו את המתרגלים שלנו. אנחנו עושים דבר גדול כל כך, והמאמץ שהשקענו הוא רב כל כך, אבל הם הורסים את המתרגלים שלנו בהרף עין. כמובן, לגבי חלק מהמתרגלים שלנו הדרישות שלכם לא צריכות להיות גבוהות מדי. אחרי הכל הם רק למדו את הפא, והבנת הפא שלהם אולי לא עמוקה מאוד. הם אולי יהרסו את עצמם בלא יודעין. היה לנו הכלל הזה בעבר: כל ראש של מרכז סיוע בכל פרובינציה או עיר שעושה את זה, צריך להיות מוחלף – הוא לחלוטין לא יכול להישאר.

אם יש מישהו במרכזי הסיוע באזורים השונים, או אם יש איזשהו סייע באתר תרגול שדוחף את המתרגלים שלנו להקשיב להרצאות של מאסטרים אחרים של צ'יגונג, שמוכר חומרים של שיטות צ'יגונג אחרות בקרב המתרגלים שלנו, או שמוביל את המתרגלים שלנו לעשות דברים לא ישרים ומרושעים, אז אנחנו חייבים להחליף אותו ואת כל מי שכמוהו שאנחנו מזהים, ולחלוטין לא לאפשר לאף אחד מהם להישאר. אם נאפשר להם להישאר, אז יהיו אין-ספור צרות בעתיד. זה כשלעצמו פגיעה באופן חמור בפא – פגיעה בפא מבפנים. זה אסור לחלוטין. כשמדובר בדברים האלה אנחנו חייבים לא להתחשב ברגשות של אף אחד – החליפו כל אחד ואחד מהם.

בעיקרון, הניהול שלנו חופשי, אבל כשמדובר בטיפוח אנחנו קפדנים מאוד, אף אחד לא מורשה לעשות נזק. צורת ההתארגנות שלנו היא חופשית מאוד: אם אתה רוצה להשתתף בתרגול אז אתה יכול להשתתף; אם אתה לא רוצה להשתתף – אז אתה יכול ללכת; אם אתה בא אז אנחנו נהיה אחראים כלפיך ונגיד לך איך לתרגל. אם אתה לא רוצה ללמוד את זה, אז מי יוכל להחזיק את הלב שלך כאן? אם היינו מחזיקים אותך כאן אבל לא היית עושה את זה ברצינות, היית אומר כל מיני דברים, והיית עושה דברים בפזיזות, אז היית מערער את הפא שלנו ופוגע בו מבפנים, ואנחנו לא מרשים דברים כאלה. מי שיכול ללמוד את זה יכול ללמוד את זה מבחירה חופשית; כשהוא יבין מה זה הפא אז הוא יוכל לטפח. הרצון של האדם להיעשות טוב, צריך להיות מוּנַע מבפנים. אף אחד לא יכול להכריח אותך. אם אתה אומר: "אתה צריך להיות טוב, אתה חייב לעשות את זה", אבל האדם לא רוצה, אז מה אתה יכול לעשות לגביו? נֶאֱמר שאם מישהו לא רוצה לטפח אז אפילו בודהא לא יכול לעשות שום דבר בעניין – הוא צריך לרצות את זה בעצמו; אתה לא יכול להכריח אותו.

דבר נוסף הוא שיש לנו מתרגלים רבים, מספר די גדול שלהם, שקוראים בשקט את הספר – קוראים כל יום – והם אפילו קוראים את הספר בכל פעם שהם נתקלים בשאלה או בבעיה. בהיבט הזה הם פועלים אפילו טוב יותר מהסייעים שלנו. אז כל מרכז סיוע צריך לארגן את האנשים ללמוד הרבה את הפא, ובמיוחד הסייעים בכל אתר תרגול צריכים למלא תפקיד מוביל. יש לנו דרישות לסייעים שהם חייבים לטפח בפאלון גונג בלבד (לגבי מתרגלים, אתם יכולים ללמוד פאלון גונג אם אתם רוצים בכך), אחרת הסייע יוביל את המתרגלים באתר שלו בנתיב רע. היות שאתה סייע, אתה צריך לעשות את זה היטב. אנחנו צריכים שהסייעים יבינו את הפא בצורה עמוקה יותר, ושהם באופן עקבי יקראו יותר את הספר. כמובן, רבים מאוד מהסייעים מתייחסים לעבודה הזאת ברצינות רבה והם מוכנים לעשות את העבודה הזאת, אבל לעתים קרובות רמת ההשכלה שלהם מוגבלת ולחלק מהם אפילו קשה לקרוא את הספר, ובנוסף, הם בגיל מבוגר. זה לא משנה – הם עדיין יכולים לארגן את האנשים ללמוד את הפא. כשהם מארגנים אנשים ללמוד את הפא, האם הם לא ישמעו אותו גם כן? כשאחרים מדברים על ההתנסויות וההבנות שלהם אז הם גם כן יכולים להשתפר יחד עם האחרים. כל עוד אתם לומדים את זה, כולכם יכולים להשתפר. אתם צריכים לשלב גם לימוד פא וגם תרגילים. הם צריכים להתפתח יד ביד.

אזורים רבים פועלים כעת היטב בארגון של תרגול קבוצתי, אבל לעתים קרובות הם מזניחים את לימוד הפא. כאשר המתרגלים שואלים שאלות, הסייעים לא יכולים לענות עליהן או להסביר דברים בבירור, והם רק מחכים לשאול את המורה ומנסים לברר היכן המורה נמצא. למעשה, יש שאלות שהספר כבר נותן להן מענה, ואם אתם באמת לא יכולים לענות על השאלות אז אתם יכולים לארגן את האנשים להקשיב לקלטות, ולעשות זאת יותר. כל השאלות האלו מקבלות מענה בספר. ככלל, הספר "הפאלון גונג הסיני (מהדורה מתוקנת)" מכסֶה את כולן. כל עוד אתם לומדים ברצינות, ניתן לפתור כל דבר. בצ'אנג-צ'ון, מאז שהתחיל גל לימוד הפא, למתרגלים יש שאלות מעטות לשאול כאשר הם רואים אותי – הם כבר לא שואלים אותי שאלות כשהם רואים אותי. אחרת, משום שכולם מכירים אותי, ברגע שהייתי יוצא מהבית – זו עיר הולדתי אחרי הכול – ברגע שהייתי יוצא לרחוב המון אנשים היו שואלים אותי על זה ועל ההוא, משום שכל כך הרבה אנשים לומדים את הפא ורבים מהם יודעים מי אני. כיום כשהם נתקלים בי הם רק אומרים: "שלום המורה" ואין להם הרבה מה להגיד משום שאין הרבה מה לשאול. מאז שהם התחילו ללמוד בעל-פה את הספר, בִמקום שהמתרגלים יֶאֱמדו את עצמם [מול הפא] אחרי שהם עושים משהו, הם יודעים מראש אם עליהם לעשות משהו או לא. זה מצוין. הם לומדים את הפא ומחשיבים אותו כהכרחי לטיפוח-תרגול שלהם, ושמים אותו בעדיפות ראשונה. אני חושב שאזורים אחרים צריכים ללמוד את הפא כמו שעושים בצ'אנג-צ'ון, ולהתחיל גל של לימוד פא; אז יהיה קל לענות על שאלות רבות – תוכלו לענות על השאלות האלה בעצמכם. דבר נוסף הוא, שכאשר אתם בוחרים סייע, עליכם לוודא שאינכם חושבים על היחסים הטובים שיש לו אתכם או על החבֵרוּת שלכם, ועליכם לוודא שאינכם מבססים את ההחלטה שלכם על רגשות, או שתחשבו שקשה להחליף סייע אחרי שהוא נבחר. אינכם יכולים לעשות את זה. אתם צריכים להיות אחראים לפא. וָדאו שאתם שמים לב לדברים האלו. אם מישהו עומד בסטנדרט ויש לו היכולת, אז הוא יכול לעשות את זה; אם הוא לא כשיר, אז עדיף שנמצא מישהו שיעשה את העבודה באופן זמני מאשר להסתפק בו. דיברתי על זה בעבר. מה שעושים הנזירים שמטפחים במנזרים, וראש המנזר שנקרא אב המנזר, זה רק טיפוח. אנחנו מטפחים בחברה של האנשים הרגילים, והפא שלנו הוא טוב. הוא יכול לאפשר לאנשים לטפח לרמות גבוהות. האם יש איזשהו הבדל בין הסייעים באתרי התרגול שלנו לבין אבות המנזר במנזרים? זה לא שהדרישות שלנו כלפיכם הן גבוהות – זה באמת משהו עם יתרונות ודה ללא גבול. לא משנה כמה אנשים באתר תרגול מצליחים בטיפוח, אפילו אם רק אדם אחד מצליח, אז לסייע יהיו יתרונות ודה לאין גבול. זה דבר רציני מאוד, ואתם צריכים לעשות אותו היטב. אנחנו אימצנו את התנאים הנוחים ביותר לטיפוח כדי לאפשר לכולם לשפר את עצמם, אבל התנאים הנוחים האלה אין משמעם שאנחנו יכולים להתייחס כל כך בקלות שנהיה לא אחראים כלפי הפא. בעתיד בהחלט ייתכן שיהיו אנשים שיעשו טיפוח במנזרים – זה ייתכן, וצריך לספק להם כמה תנאים.

יכול להיות שלאזורים שונים יש מספר שאלות או בעיות שעלו בתקופה האחרונה של התרגול. אתם יכולים לשאול עליהן. אתם יכולים לשאול על הדברים שאינכם יודעים לטפל בהם בתרגול שלכם או בעבודה שלכם. אני אענה עליהן בשבילכם.

שאלה: [בבקשה התייחס לנושא] השתתפות של מתרגל פאלון גונג בהדגמה של יכולות על-טבעיות.

המאסטר: לא ראיתי דבר כזה. אסור לחלוטין לעשות את זה – זה לחלוטין לא בסדר. האם הוא מטפח רק בפאלון גונג? ומה הוא עשה קודם? (מישהו אומר: "האדם הזה למד שיטות צ'יגונג אחרות אבל הגונג שלו לא יכול היה לעלות. הגונג שלו עלה רק אחרי שהוא תרגל פאלון גונג, והוא אמר שהוא הגיע ל'שלושה פרחים מתאספים מעל הראש"). אנחנו צריכים לעזור לאנשים האלה להבין דברים מסוימים. אם מישהו רוצה לתרגל פאלון גונג הוא חייב לפעול בהתאם לדרישות של הפאלון גונג. האדם הזה בכלל לא פועל לפי הדרישות של הפאלון גונג והוא בכלל לא עומד בסטנדרט למתרגל פאלון גונג. חוץ מזה, זה אפשרי מאוד שלאדם הזה יש פו-טי. כשהוא חושב שזה טוב לעשות זאת, וכשהוא רודף אחרי משהו, הפא-שן שלי בכלל לא ידאג לו. יכול להיות שזה המקרה. מקרים כאלו פוגעים בפא שלנו מזווית אחרת, וזה לחלוטין לא בסדר. האדם הזה צריך ללכת על פי הסטנדרט שלנו כדי שיוכל באמת להתמיד בטיפוח. אבל אם זה לא יקרה, אז אנחנו לא צריכים לתת לו שום דבר, משום שהוא אינו נחשב למטפח של פאלון גונג. אם אנשים משיטות צ'יגונג אחרות רוצים לבוא ללמוד את הפא, הם יכולים לבוא ללמוד אותו – הכול תלוי בשאלה אם יש להם קשר גורלי או לא. אינני סבור שזה טוב להכריח אנשים לבוא ללמוד את זה, לגרור כמה אנשים לבוא ללמוד את זה, או לגרום למצב שבו מישהו שאינו רוצה ללמוד את זה בא ללמוד רק מפני שאחרים באים ללמוד את זה. הגורל של חלק מהאנשים הוא פתוח – הם יכולים להינצל או לא. אנחנו נוהגים לפי קשר גורלי. אל תסתכלו על כמה אנשים מישהו מביא; השאלה היא אם האנשים האלה יכולים לתרגל פאלון גונג ואם הם יכולים לתרגל רק פאלון גונג. כשתחזרו הביתה אתם צריכים להתחיל גל של לימוד פא – אתם אמורים להיות מסוגלים לעשות זאת ולגרום לאנשים להכיר [בצורך] בכך בהיקף נרחב, כי אחרת הבעיה הזאת תיעשה חמורה יותר ויותר.

שאלה: האם אנחנו יכולים להגדיל את מספר האנשים האחראים על אתר התרגול?

המאסטר: כן. כדי להוסיף עוד אנשים אתה יכול לבחור אנשים בעצמך, וזה בסדר להוסיף אדם אחד או שניים. ודא שאתה בוחר אנשים שמבינים את הפא היטב יחסית, ושנלהבים לבצע את העבודה הזאת.

שאלה: מתרגל אחד אמר: "אני כבר הגעתי ל'שלושת הפרחים מתאספים מעל הראש'. ב-15 באוגוסט המורה לי הונג-ג'י לקח את הפא-שן שלי".

המאסטר: הישמרו! כל האנשים מהסוג הזה חווים אשליות שנגרמות מכל מיני סוגים של החזקות. אנשים כאלה הופיעו בזמנים שונים בכמה אזורים שונים. ממש כמו המצב שהרגע ציינת, האדם הזה הוא במצב מסוכן. הוא אמר: "אני הגעתי ל'שלושת הפרחים מתאספים מעל הראש', "אני עכשיו כל כך בעל יכולת", ולבסוף הוא יגיד: "אני בודהא. אל תלמדו מלי הונג-ג'י. לִמדו ממני!" אם הוא ממשיך כך, אז בסוף הבעיה הזאת עלולה להופיע. כשמדובר באדם מהסוג הזה, אתם צריכים מיד להצביע בפניו על הבעיה, ולומר לו שעליו לוודא שהוא נפטר מההחזקות האלו. בעיות יכולות להופיע בקלות. בהתחלה האנשים האלה מכבדים אותי מאוד. יש אנשים שאפילו כתבו לי מכתבים בדמם – הם חתכו את אצבעותיהם כדי לכתוב שבועה בדם בה הם אומרים שהם יטפחו בפאלון גונג כל הדרך עד הסוף. בסוף הם יגידו שהם בודהות, ויאמרו: "אל תלמדו מלי הונג-ג'י – לִמדו ממני".זה קורה משום שהם החליקו מטה. הם רודפים אחרי תהילה ורווח ונעשים מרוצים מעצמם, וכשמתווספת לזה הפרעה משדים, הם לא מצליחים לשחרר את עצמם מזה. על פני השטח הם אומרים שפאלון גונג הוא טוב, אבל האמת היא שהפעולות שלהם פוגעות בפאלון גונג. זה בדיוק כמו מה שאמרתי לכם בעבר, שמישהו אמר: "פאלון גונג הוא טוב. לא יהיו לך בעיות אחרי שתלמד פאלון גונג. תראה, אני יכול ללכת באמצע הרחוב כשאני מחזיק את הספר ואף מכונית לא תעז לפגוע בי". האם הוא לא פוגע בפאלון גונג? על פני השטח נראה שהם תומכים בפאלון גונג, אבל למעשה הם מזיקים לפאלון גונג.

שאלה: [מה אתה חושב על] מופעי הצ'יגונג שנערכו לפני זמן לא רב על ידי "אגודת המחקר והמדע של הצ'גונג" של אזור גואנג-ג'ואו.

המאסטר: "אגודות המחקר והמדע של הצ'גונג" של אזורים מסוימים נמצאות תחת הניהול של ועדת הספורט, שמתייחסת לצ'יגונג כאל סוג של פעילות ספורטיבית, פעילות ספורטיבית של ההמונים, ולפעמים הן מארגנות אירועים עם כל מיני שיטות צ'יגונג ביחד; מה שהם עושים הוא בדיוק כמו התעמלות. כשהם מארגנים אירועי צ'יגונג בהזדמנויות מסוימות, היות שהם מתייחסים לזה כאל סוג של ספורט ולא כאל דבר רע, אז אף על פי שאנחנו לא רוצים לעשות את הדברים האלה, אם אנשים באמת רוצים, אז כמחווה של נימוס אנחנו יכולים לארגן אנשים ללכת לשם – אנחנו יכולים לבצע את התנועות כאילו הן רק התעמלות. אבל היו זהירים: התנאי הוא שאנחנו לא עושים את זה בצורה יזומה, אלא רק באופן פסיבי כאשר "אגודת המחקר והמדע של הצ'יגונג" מבקשת מאיתנו לעשות זאת. אנחנו יכולים להבהיר לכולם שזה שאנחנו עושים תרגיל או שניים ביחד נועד לתמוך בפעילויות הספורט שלהם. אנחנו יכולים לעשות זאת בנסיבות מיוחדות. אבל יש דבר אחד: אם מאסטרים אחרים של צ'יגונג מארגנים סוג כזה של פעילות בצורת מופע, אנחנו לא נשתתף. זה בסדר אם זה אירוע על טהרת הספורט. אתם צריכים לטפל בזה בצורה נכונה.

יש עניין נוסף. יש מצב שקיים במרכזי סיוע של אזורים שונים: כולם מקדמים ומפיצים את הפאלון גונג, ואזורים מסוימים אימצו את הצורה של עריכת סמינרים. עדיף לא לקרוא לזה "עריכת סמינרים". אנחנו יכולים להשתמש במונח אחר. זה משום שכשאתם עושים את זה אף אחד לא יכול ללמֵד את הפא – כמובן שאינכם יכולים לעשות את זה. אם מישהו עומד שם ומלמד פאלון גונג, אם הוא אומר לאנשים מה הם צריכים לעשות או אם הוא הולך ומלמד את הפא הזה, אז הוא מלמד שיטה רעה ופוגע בדאפא. יש רק פאלון דאפא אחד. זה בסדר אם הם לוקחים את הספר ומקריאים אותו בקול. זה בסדר אם ראש המרכז ממנה מישהו להקריא את הספר בקול.

בנוסף, אתם יכולים לארגן שאנשים יצפו בקלטות הווידאו. אני מתייחס לקלטות הווידאו של סדרת ההרצאות המלאה. הם יכולים לצפות בהרצאה הראשונה, ואז לעצור ללמוד את התרגילים; למחרת הם יכולים לצפות בהרצאה השנייה, ואז לעצור וללמוד תרגיל נוסף.

דרך נוספת היא להקשיב לקלטות השמע. גם במקרה זה עליהם להקשיב להרצאות בזו אחר זו, ואז מישהו ילמד את התרגילים. אין בכך בעיה. כולם יכולים ללמוד את התרגילים ביחד. כולנו יכולים להשתמש בצורה הזו בעתיד, וזו הצורה הטובה ביותר. אנחנו יכולים לארגן אנשים ללמוד את השיטה ביחד, הם יכולים ללמוד אותה באופן הזה.

בנוסף, כשמגיעים מעט אנשים, אז הם יכולים ישירות ללמוד את התרגילים מאחרים באתר התרגול, ואז לקרוא את הספר ולהקשיב לקלטות – פשוט עשו זאת כך. אבל צריך להבטיח דבר אחד: אנחנו חייבים לא לנהל את הפעילות הכוללת של הוראת השיטה באותו אופן שמנהלים עסק. אנחנו צריכים לעשות את הדברים עם מה שיש לנו, ואיננו יכולים לגבות כסף. זה לא בעיה אם אנחנו שואלים כיתה, שואלים חדר דיונים, או כשיש אנשים רבים – שואלים אודיטוריום. אתם יכולים לעשות את זה אבל אינכם יכולים לגבות כל תשלום. אנחנו כבר הפכנו את זה למוחלט. איננו יכולים לעסוק בניהול עסקים. וָדאו שאתם שמים לב לזה. אם יש מצב מיוחד מאוד, שבו יש לנו מתרגלים רבים ויש אנשים רבים שלומדים את הפא כך שאנחנו נזקקים למקום גדול, אבל איננו מצליחים לשאול מקום כזה ועלינו להשתמש באודיטוריום של מישהו אחר אבל האודיטוריום הזה רוצה תשלום, אז אתם צריכים ליצור קשר ישירות עם בייג'ינג לגבי המצב המיוחד ביותר הזה. אם זה באמת המצב, אז אתם יכולים לגבות את מחיר השכרת האודיטוריום, אבל אפילו אגורה אחת לא צריכה להישאר. בקיצור, איננו יכולים להחזיק בידינו שום כסף. מרכזי הסיוע לא יכולים להחזיק בכסף, ואיננו עוסקים בפעילויות עסקיות. הבהרתי את זה לכולכם בצורה הבהירה ביותר משום שזה כל כך רציני. השיטה שלנו מסוגלת ללכת בנתיב ישר, ואפילו בנושא הזה לבדו היא שונה באופן מהותי משיטות אחרות.

שאלה: משנחאי דיווחו שמתרגל פאלון גונג שלא נכח באף סמינר אמר לפני שהוא ארגן אחרים לעשות את התרגילים: "לסגוד למורה הנכבד לי הונג-ג'י, ללמוד את הפאלון גונג של הדאפא, ולטפח את השין-שינג שלנו ואת גֶ'ן-שָן-רֶן", ואז הם עשו את התרגילים. אחרי שהם סיימו את התרגילים, הוא אמר: "סיימנו. תודה, המורה". הוא אמר שזה נועד לחלוק כבוד למורה.

המאסטר: הוא לא היה בסמינר? (תשובה: "לא") מה שציינת הוא חשוב מאוד. זה משום שברגע שהמתרגלים באזורים רבים קוראים את הספר, או כשמספר מתרגלים שומעים את קלטות השמע, אז הם חושבים שזה נהדר אבל אינם יודעים מה לעשות. הבעיה הזאת עלולה להתרחש. ובעתיד זה עלול לקרות באזורים אחרים. וָדאו שאתם שמים לב לזה. בכל פעם שאתם שומעים מישהו שמדווח על דבר כזה, לא משנה באיזה אזור נמצא מרכז הסיוע שלכם, אתם אחראים לומר לאדם הזה שאין עליו לעשות זאת. דברים מהסוג הזה יכולים לעתים קרובות להוביל אנשים שלא למדו את הפאלון גונג לעשות את הדברים האלו מבלי שיהיו מודעים לכך. האמת היא שהאדם הזה לא נכח בסמינרים, והוא לא מבין את הדברים באופן מלא, אז יכול להיות שהוא רצה באמצעות המעשה הזה להתפאר. אבל אל תסיקו מסקנות לגביו; בעתיד, אחרי שהוא ישתתף בלימוד, הוא יֵדע איך עליו לטפל בעניין הזה. זוהי אכן בעיה. אל תתעלמו ממנה. לא משנה איפה הדבר הזה קורה, כשמרכז סיוע שומע עליו אז אלו שגרים בסביבה יכולים להפסיק אותו באמצעות שיחות טלפון אליו או בשיטות אחרות. אתם צריכים לתקן דברים מהסוג הזה.

לגבי שנחאי, אני אבוא לשם כשתגיע הזדמנות בעתיד, משום שתמיד חשבתי על כך.

שאלה: [בבקשה התייחס:] המרכז הכללי של חארבין ארגן קבוצה של סייעים כדי לנסוע לצ'אנג-צ'ון כדי ללמוד.

המאסטר: המצב בעיר חארבין הוא טוב למדי. אחרי שהם ארגנו קבוצה של סייעים לנסוע לצ'אנג-צ'ון כדי להיות בוועידה לשיתוף התנסויות שאורגנה על ידי המרכז הכללי, ההבנות שלהם נעשו גבוהות למדי, והם ארגנו פעילויות שונות – הם פועלים טוב מאוד בהיבט הזה. המרכז הכללי של צ'אנג-צ'ון דיווח לי על המצב בחארבין. אני מודע לכך. אני חושב שהקיץ בחארבין הוא נעים מאוד, במיוחד כשאנשים יושבים לאורך גדת הנהר לקרוא את הספר ביחד – זה נהדר.

שאלה: [בבקשה התייחס:] המרכז בדא-צ'ינג הזמין את המורה לערוך סמינר.

המאסטר: בואו לא נעלה יותר את הנושא של עריכת סמינרים. אני אארגן דברים באופן מקיף יותר. יש הרבה הזמנות כעת. ראיתי שתי הזמנות מדא-צ'ינג. בשנה שעברה בעיר צ'יצ'יהאר היו אנשים שבאו לשם מדא-צ'ינג כדי ללמוד.

שאלה: [בבקשה התייחס ל]הפצת הפא באזורים שהמורה לא ערך בהם סמינרים.

המאסטר: אתם יכולים לעשות את זה: אחרי שאתם שומעים את הפא בפעם הזאת בגואנג-ג'ואו, כולכם צריכים לחזור הביתה ולאסוף את המתרגלים שלא נכחו בסמינרים ולדבר איתם. אם הקלטתם את ההרצאות, אתם יכולים לארגן את האנשים להאזין להן. קלטות שמע של ההרצאות בג'י-נאן גם כן זמינות והן מצוינות. אתם יכולים לארגן את האנשים להקשיב לקלטות ביחד. אל תקשיבו להכול בבת אחת. אחרי שתקשיבו לקטע אחד, תעצרו ותדברו עליו ותשתפו עם האחרים בהתאם למה שאתם יכולים להבין, ואז כולם יוכלו לדבר על מה שהם חושבים. גִרמו שזה יהיה מלא-חיים יותר.

שאלה: [בבקשה התייחס ל]נושא של תמיכה כספית.

המאסטר: לא משנה כמה אנשים אחרים הם עשירים, או כמה תמיכה כספית הם רוצים לתת לפאלון גונג, אנחנו לא מקבלים אותה. מדוע? זה משום שאם אתם מחזיקים כסף, אז האם מרכזי סיוע אחרים לא יוכלו להחזיק כסף גם כן? אם כל מרכזי הסיוע יחזיקו כסף, אז בעתיד כשכסף יהיה מעורב, לבבות האנשים ישתנו. אז אנחנו לא עושים את זה. אם מישהו רוצה באמת לתרום לפאלון גונג, אז כשיש דברים כמו לקנות כמה חומרים או כשאנחנו מקיימים פעילויות של לימוד פא, אתם יכולים לאפשר לו לעשות דברים שמסייעים לפעילויות והוא יוכל לטפל בדברים שצריכים להיעשות בדיוק אז – זה בסדר.

שאלה: איך על סייעים שהטיאן-מו שלהם פתוחה לנהל את עצמם?

המאסטר: איך על סייעים שהטיאן-מו שלהם פתוחה לנהל את עצמם? כשהטיפוח-תרגול של אנשים הולך טוב, אל תגידו להם שום דבר. גשו ותגידו למתרגלים המעטים שעדיין לוקים בחסר בדברים מסוימים במה הם צריכים להשתפר או במה יש להם בעיות. אתם יכולים להגיד להם את זה בצורה כזאת. אם תגידו להם בגלוי: "הפאלון שלך הוא כזה גדול", או "הפאלון שלו נראה כך", אם תגידו דברים כאלה, אז אחרים יתאספו סביבכם כל יום ודברים כאלה יקרו הרבה מאוד. יהיו גם כמה אנשים שישאלו כמה גבוה הם טיפחו. ודאו שאינכם אומרים דברים כאלה כלאחר-יד. ברגע שתגידו את הדברים האלה האדם יפתח החזקה. אתם צריכים לטפל בזה היטב.

שאלה: יש אנשים שאמרו שהתרגול זוכה לתמיכה נלהבת ממקומות העבודה שלהם.

המאסטר: באזורים רבים במקומות קרים לתרגל בחורף זה קשה! אבל יש מקומות עבודה שתומכים מאוד ומספקים עבורנו אמצעים. יש לכך דוגמאות רבות. זה קורה משום שההשפעה שלנו חיובית – אחרי שהמתרגלים עושים את התרגילים, הם מנקים את המקום, ואם זה אחרי שירד שלג הם אפילו מפנים את השלג מהחצרות. היות שאנחנו מתנהלים כל כך טוב בכל מקום שבו אנחנו נמצאים, אנשים באופן טבעי ידאגו לנו לתנאים נוחים.

שאלה: [בבקשה התייחס לנושא של] מתרגלי פאלון גונג המתאספים כדי לדבר על ההתנסויות וההבנות שלהם.

המאסטר: בצ'אנג-צ'ון צילמו קלטת וידיאו שבה מתרגלים נשאו נאומים מלאי-חיים, וגם המתרגלים שבקהל התרגשו – חלק אפילו הזילו דמעות. הם היו מאושרים ממש, משום שהמפגש הפך למלא-חיים והאווירה הייתה נהדרת. זה בדיוק כמו מה שמישהו מכם אמר עכשיו – שבשדה ההוא לא היה חסר דבר למַעֵט העובדה שאני לא הייתי שם. זה בדיוק כמו שאני עורך סמינרים – השדה הוא חזק מאוד. אתם יכולים להגיד שזה כינוס של פאלון גונג, וזה דומה לוועידת פא, אז ההשפעה היא מצוינת. כשבעתיד יהיו לנו מתרגלים רבים, המתרגלים יוכלו לעשות את זה באופן הזה ולדבר על ההתנסויות וההבנות שלהם. לימוד הפא באופן כזה הוא מאלף מאוד. מתרגלים מדברים על מה שהם השיגו אחרי שהם למדו את השיטה. במובנים מסוימים זה אפילו יותר מלא-חיים מהנאומים שלנו.

שאלה: [בבקשה התייחס לנושא ש]כולם משתפים בהתנסויות ובהבנות שלהם.

המאסטר: כשמישהו מגיע לרמה גבוהה, הוא רואה שהדברים האלה הושגו בשל גורל קבוע מראש. כאשר הרמה של האדם עולה, אז בדברים האלה לא ניתן לשתף. אנחנו יכולים רק לשתף בהתנסויות ובהבנות שלנו הקשורות לאיך לשפר את עצמנו בטיפוח השין-שינג. אנחנו מטפחים בפא ישר, ואיננו מפחדים שנסיבות מסובכות ישפיעו.

שאלה: איך נוכל לטפל היטב בקשר בין מרכז הסיוע של הפאלון גונג לבין אגודת הצ'יגונג המקומית.

המאסטר: זה חשוב מאוד. לפני רגע אמרתי שבעיקרון האנשים מ"אגודת המדע והמחקר של הצ'יגונג", "אגודת המדע והמחקר של הגוף האנושי", או "אגודת הצ'יגונג" לא יכולים לעשות את עבודת ההנהגה שלנו, ולא יכולים להיות הראשים או הסייעים של מרכזי הסיוע של הפאלון גונג שלנו. אבל אנחנו צריכים לטפל היטב בקשר איתם, משום שהאגודה הסינית למדע ולמחקר הצ'יגונג קובעת בבירור שכל שיטות הצ'יגונג המוסדרות בצורה ישירה, מנוהלות על ידי המורה של השיטה כשזה נוגע לטיפוח; בעוד שהם אחראים על הניהול האדמיניסטרטיבי המקומי. אבל לנו אין ניהול אדמיניסטרטיבי בכלל. הניהול של השיטה שלנו הוא לגמרי חופשי. אנחנו יכולים לומר להם מי הראשים של מרכזי הסיוע שלנו, וכאשר יש פגישות פורמליות, הם יכולים לבקש מראשי המרכזים שלנו להיות נוכחים. אין בכך בעיה. אבל אם הם גוררים את המתרגלים שלנו לעשות דברים אחרים, שהם נגד הכללים שלנו, אז אנחנו לא נעשה את זה. אתם יכולים להסביר להם את הדברים האלה בצורה ברורה. אם הם מארגנים פעילויות כלשהן שהן טובות, שלא מערבות נושאים אחרים ושהן כמו לעשות התעמלות, עם מאות אנשים – פעילויות לציבור הרחב – כאשר הם מארגנים שיטות צ'יגונג שונות שיציגו כמה סטים של תרגילים, מארגנים תחרות כדי לראות מי טוב יותר ואז מחלקים כמה פרסים, אז אני חושב שזה לא יותר מלקדם את ההתפתחות של נושא הספורט. זה בסדר להשתתף בפעילויות ספורט, אין בכך בעיה. אבל אם משתמשים בשיטה שלנו לעשות דברים אחרים, אז זה פשוט לא מתקבל. אתם יכולים להבהיר להם את זה.

אנחנו יכולים להירשם אצלם באופן מקומי – אתם יכולים להירשם אצלם. למעשה, כשתירשמו אצלם, לא יהיו לכם פעילויות רבות – לא יהיה לכם הרבה מה לעשות. הם לא עושים שום דבר חוץ מלהתקשר אליכם ולהגיד לכם שמאסטר כזה וכזה של צ'יגונג הגיע לערוך שיעורים, וש"אתם צריכים ללכת!" אם להאמין למאסטר הזה או לא, זה דבר שהמתרגל יכול לשפוט בעצמו. הם יבקשו מכם ללכת, אבל המתרגלים לא ילכו – כך זה עובד. ל"אגודת המדע והמחקר של הגוף האנושי" בדרך כלל לא כל כך אכפת לגבי זה. המרכז הכללי של פאלון גונג בגואנג-ג'ואו נרשם אצל "אגודת המדע והמחקר של הגוף האנושי" של גואנג-ג'ואו, והם לא נרשמו אצלם רק לאחרונה, אלא לפני זמן רב. כשיש להם פעילוית, ראשי מרכזי הסיוע שלנו יכולים להשתתף, זו לא בעיה. זה הקשר. ל"אגודת המדע והמחקר של הצ'יגונג" יש קשר מצוין אתנו באזורים רבים, כמו בעיר דָא-ליאָן, ורבים מהם מתרגלים פאלון גונג. דבר זה יכול לעזור לפאלון גונג שלנו לערוך פעילויות ולעזור לאנשים לתרגל, וכך לסלק את המכשולים שלנו. זה מצוין. במילים אחרות, בה בעת שאנחנו מתואמים איתם ושומרים על קשר טוב איתם, עלינו לפעול היטב בהתאם לעקרונות שלנו; כלומר, עלינו להחזיק בעקרונות שנקבעו על ידי הפאלון גונג. לגבי דברים אחרים – העניינים הטריוויאליים שלא שווה לדבר עליהם – הם אינם מהווים בעיה.

שאלה: איך לגשת לנזירים ולבודהיסטים חילוניים?

המאסטר: ככל שהזמן מתקדם עלול להיות שהם יהיו האחרונים להבין [את הדאפא]. כרגע נראה שזה פחות או יותר המצב, משום שאלו שהיו אמורים לקבל את הפא מוקדם כבר קיבלו אותו. נחכה ונראה מה צופן העתיד! בעבר, כשרק יצאתי לציבור, נֶאֱמר לי בצורה מפורשת שכשהאנשים האלה יבינו באמת שהדברים האלה לא קיימים, הם ירגישו שאין להם לאן לחזור. חלק מהם יחזרו לעולם החילוני, אחרים יטפחו בפאלון גונג. יכול להיות שכך יקרה. אלו הם דברים ששייכים לעתיד. זה קל לגבי הבודהיסטים החילוניים. הם בדרך כלל אוהבים ללמוד בחברה צ'יגונג – הסוג הזה, הסוג ההוא – הם מחפשים בכל מקום, ואם הם מגלים את הפאלון גונג אז הם רוצים ללמוד אותו גם כן. בכל מקרה, אם הם יכולים באמת להטמיע אותו – אני מתייחס להבנת הפא וליכולת לזהות אותו באמת – אז משום שהם כבר באו אתו במגע, אם הם יוכלו ללמוד אותו אז הם יוכלו להבין אותו. הדבר הקריטי הוא לימוד הפא – ארגנו אותם ללמוד את הפא.

שאלה: מה עלינו לעשות לגבי אנשים שיש להם הפרעות נפשיות?

המאסטר: טפלו בזה כך. אם הוא מדבר ופועל באופן לא נורמלי, אז הוא בוודאי לא עומד בדרישות לתרגול הפאלון גונג. כל פעם שהבעיה הזאת מופיעה זה בוודאי מישהו כזה: מקרה אחד הוא שהאיכות המולדת של האדם הזה אולי איננה טובה; מקרה אחר הוא שהאיכות המולדת של האדם הזה היא טובה, אבל הוא הביא על עצמו דברים רעים משום שהוא לא יכול היה לוותר על ההחזקות שלו. אלו הן שתי הסיבות האפשריות היחידות. עלינו לדבר איתו, ואם הוא יוכל לשחרר את זה ולהיעשות מודע, הוא ייעשה מודע; אם הוא לא יכול להיעשות מודע, אז אין שום דבר שנוכל לעשות. כמובן, יש שיטה רבת עוצמה שעובדת הכי טוב: אם האדם הזה הוא טוב למדי והוא יכול להשפיע על הרבה אנשים, אז אנחנו יכולים כקבוצה לקרוא את הספר מולו על פי מצבו, ולשאול אותו אם הוא רוצה ללמוד אותו. אם הוא רוצה, אנחנו נקרא את הספר ביחד אתו – נקיף אותו ונקרא את הספר כלפיו. כשאתם קוראים את הספר במצב הזה אתם יכולים לקרוא באופן סלקטיבי. האם המחשבה המעורפלת שלו אינה השתקפות של זה שהוא הביא על עצמו שדים או פיתח שדים? קיראו כלפיו כדי שהוא יקשיב. גם הוא צריך לקרוא ולהבין. אם היואן שן שלו יתגלה, ייעשה מודע ויבין מה שקורה, אז סביר שהוא ייעשה מודע. אם הוא לא יכול להיעשות מודע ואם הוא משפיע על הכוח שלנו, אני חושב שאין עלינו לאפשר לאדם הזה להשפיע על המתרגלים שלנו. כל אחד שראשו אינו צלול, שמדבר בצורה לא נורמלית דברים שאינם קשורים זה לזה, שאומר כמה גבוהה הרמה שלו או אומר מילים שהן באמת חריגות, מבולבלות ולא צלולות, הוא לא תקין מבחינה נפשית, ובוודאי שלאדם הזה יש בעיה. אז עם סוג כזה של אדם, אם הוא סייע אז הסירו אותו מיד [מתפקידו]; אם הוא מתרגל, ואם הוא לא יכול לתקן את עצמו אחרי שדיברנו איתו, עלינו לייעץ לו שלא יתרגל. אם הוא מתעקש לתרגל, אין על אף אחד להקשיב לו, ואין על אף אחד להתאסף סביבו. אין על אף אחד לתת לו מקום לעשות את הדברים ההם; אם השד ההוא לא יוכל למצוא קהל, הוא יאבד עניין. אם אף אחד לא יקשיב למה שהוא אומר, הוא לא יוכל להזיק לנו ויאבד עניין לעשות זאת.

שאלה: [אנא התייחס ל]עניין "חלון לספרות ואמנות".

המאסטר: אני דיברתי איתם על הנושא של "החלון לספרות ואמנות". מעורך העיתון עד למחבר הכתבה הכוונה שלהם לא הייתה לפגוע בפאלון גונג. הם רצו לקדם את הפאלון גונג, אבל הם בדרך כלל כותבים מזווית ספרותית. בעבודות ספרות אנשים עורכים, מגזימים, ומשתמשים בדמיון שלהם איך שהם רוצים ¬– יש להם גמישות. אמרתי להם שהם צריכים לעשות כמיטב יכולתם לכתוב רק אחרי שהם ישיגו הבנה של הפא שלנו. מחבר הכתבה נכח במספר הרצאות, אבל אחרי שהוא נכח בהרצאה הראשונה הוא כבר הרגיש שזה ממש טוב. הוא התרגש, ואז התחיל לכתוב. אבל ההבנה שלו לא הייתה עמוקה. יתר על כן, כשהוא נכח במספר ההרצאות הבאות, הוא הקשיב כאשר מה שהוא כותב היה במחשבתו, והיה עסוק בכתיבת הערות לעצמו, לכן הוא לא הקשיב כראוי, וההבנה שלו לא הייתה עמוקה כל כך. בטיוטה שהוא נתן לנו בהתחלה לא הייתה בעיה גדולה כזאת. העורך גם הוא נכח רק במספר הרצאות ואז ערך את הכתבה כלאחר-יד ועשה שינויים. אחרי השינויים האלו הכתבה הייתה שונה לחלוטין, והדברים בכתבה ירדו לדפוס בצורה זו. אבל היינו אומרים שהכוונה שלהם לא הייתה להזיק לפאלון גונג – זה בטוח. אבל אכן הייתה לזה השפעה רעה מסוימת עבורנו. הנה מה שאני חושב: הכוונה שלהם הייתה טובה והם לא רצו לגרום נזק; זה רק שכמה דברים הקשורים לרמת הכתיבה שלהם והשימוש בדמיון כנראה לא תואמים לדרישות של הפאלון גונג. כמובן שלא קראתי את סדרת הכתבות הזאת – אפילו לא אחת. אנחנו צריכים להסביר למתרגלים שזה לא יכול להיות מה שנבסס עליו את הטיפוח שלנו. מה שאנחנו מבססים עליו את הטיפוח שלנו הוא ספרי הפאלון גונג שיוצאים עכשיו לאור, והספרים או ההקלטות של ההרצאות שלי שיצאו באופן רשמי. בנוגע לדברים הנוגעים לטיפוח שלי, אני אכתוב אותם כשיגיע הזמן לזה. אינני רוצה לכתוב אותם בדרך זו עכשיו. הסיבה היא שזו התקופה של הוראת הפא. ברגע שאכתוב את זה, לא משנה אם אנשים יאמינו לזה או לא, כשמתרגלים עוד לא הגיעו להבנה גבוהה הם עלולים לפתח דברים כמו רדיפה אחרי דברים שלא ייאמנו, או אחרי יכולות על-טבעיות. בנוסף, אלו שלא יוכלו להבין יחשבו שאתם...

שאלה: איך עלינו לארגן את המתרגלים לדבר על ההתנסויות וההבנות שלהם?

המאסטר: אנחנו יכולים להיות סלקטיבים ולהקשיב מראש למה שהם עומדים לדבר עליו. בפרט כשאנחנו עורכים ועידה בקנה מידה גדול אנחנו חייבים לראות מראש את הנאומים. יש דבר שצריך לשים אליו לב: אם מתרגל אחד אומר משהו מוטעה, זה יכול לגרום בעיות למה שאנחנו עושים.

שאלה: [מה לגבי] תרומות כספים?

המאסטר: בדיוק כמו שאמרתי קודם, אם למישהו יש עסק שהולך ממש טוב, החברה שלו גדולה, והוא רוצה לתת לנו חסות, אם הוא בא מחו"ל והבסיס הכלכלי שלו חזק והוא רוצה לתת לנו חסות, אז מרכזי הסיוע המקומיים שלנו לא צריכים לקבל את זה. אז מה עלינו לעשות במצב הזה שהוא רוצה לתרום? אתם יכולים להגיד לו ליצור קשר עם אגודת המחקר [של הפאלון גונג], ואנחנו נעשה תכנון מקיף ונפקח באופן מרכזי על הקמה של מקומות לטיפוח. בעתיד, המתרגלים שלנו לא יצטרכו יותר להתרוצץ. אנחנו נבנה מספר בסיסים לטיפוח בכמה אזורים בצפון ובדרום. עד כה לא קיבלנו אף תרומה.

שאלה: [יש לי שאלה] לגבי התנועות של התרגילים בשיטה שלנו.

המאסטר: כשאדם פורץ לרמות גבוהות יותר, אין שום תנועות; מה שהוא עושה הוא רק לשבת במדיטציה. זה לא משנה אם זה באסכולת הבודהא או באסכולת הטאו, הם כולם רק יושבים במדיטציה. זה משום שהגונג נוצר אוטומטית לגמרי. הוא פשוט עולה אוטומטית – כל עוד אתה משפר את השין-שינג שלך הוא עולה. ודאו שאתם זהירים לגבי דבר אחד: ברגע שמופיעות תנועות של תרגול אחר, עליכם לדחות אותם. הסבירו זאת באופן ברור למתרגלים: אם מישהו רואה או ראה את המורה מלמד אותם את הדברים האלה, זו אשליה – אני לעולם לא אלמד אתכם בדרך זו.

שאלה: [אני רוצה] ללמוד איך לעשות את המודרות .[1]

המאסטר: אל תנסה ללמוד את המודרות. מדוע? משום שהמודרות האלו הן מילים שאני אומר למתרגלים שלנו. הם ממש כמו המילים שאמרתי היום – אתה לא יכול להגיד את המילים שלי מנקודת המבט שלי. זה אותו רעיון.

שאלה: דווח שבגואנג-דונג מישהו טען "אני הממשיך של הפאלון גונג מהדור הזה והזה", ו"אני מאותה אסכולה כמו לי הונג-ג'י".

המאסטר: סביר שהאדם הזה נשלט על ידי איזו רוח כאוטית או משהו. יכול להיות שהוא רוצה לעשות כסף או ירצה להזיק לפאלון גונג – בדרך כלל אלו אנשים מהסוג הזה. אבהיר את הנקודה הזאת לכולם: אני האדם היחיד בעולם הזה המעביר פאלון גונג; אף אחד אחר מעולם הפאלון לא יעז לבוא לכאן להעביר אותו. הבהרתי את זה לכולם. במילים אחרות, אין אף אדם אחר שעושה את זה. וזה בלתי אפשרי שמישהו הוא תלמיד-עמית שלי מאותו מאסטר. אתם כולכם ראשים של מרכזי סיוע, אז אני יכול לומר לכם משהו קצת יותר גבוה. הפאלון גונג שלנו אינו כמו צ'יגונג אחרים, הוא לגמרי לא כאילו למדתי אותו ממישהו זה או אחר בעולם הזה במהלך תקופת החיים הזאת. אולי קראתם בספר שלנו שהיו לי מאסטרים – מאסטר של הפא של צ'ואן-ג'וּאֶה ומאסטרים של פא אחרים. אומַר לכם איך זה עובד. המאסטר של הפא של צ'ואן-ג'וּאֶה, הישות האמיתית בָּא-גִ'י וכדומה, האנשים האלה... אתם יודעים, כשהאקלים הקוסמי מגיע לשלב הזה, או כשהעניין האדיר הזה מתוכנן להיעשות בתקופת זמן מסוימת בהיסטוריה, אז ייתכן שכל התופעות שיתרחשו כשההיסטוריה מגיעה לשלב הזה, או התרחשו במהלך התפתחות ההיסטוריה – ייתכן מאוד שהם בשביל הפא הזה. אז בתהליך הזה ייתכן שגם כל השדים הם בשביל לפגוע בפא הזה. במילים אחרות, היות שהגענו לשלב הזה, אז כשנולדתי זה היה בלתי אפשרי שאני אגיע להארה באותו רגע, וגם לא אפשרי היה לתכנן שאני אהיה כבר מואר בעת היוולדי. זה לא היה יכול להציל אנשים בדרך זו, וגם לא יכולתי לעשות זאת בדרך ההיא. במהלך התקופה ההיא היה צורך שיהיה מישהו שיזכיר לי את הדברים שהיו לי בעבר, ושיגרום לי להשיג הארה בדרך שלו – וזה היה המאסטר של הפא של צ'ואן-ג'וּאֶה שדיברתי עליו. אחרי שהשגתי הארה ידעתי את הדברים שלי, ואז למדתי דברים אחרים במצב נעול למחצה בשעה שהדברים שלי נשארו ללא שינוי. אנשים רבים ידעו שהגעתי, אז האדם הזה רצה לתת לי כמה דברים טובים, וגם האדם ההוא רצה לתת לי כמה דברים טובים, וכולי. הכוונה שלהם הייתה לא יותר מאשר לאפשר לי לזהות את הדברים שבאסכולות שלהם כך שהם יהיו מוגנים ויישארו בעתיד. אני רק מדבר על הדברים האלה. כאן אנחנו יכולים לדבר על דברים יותר גבוהים. כמובן, בטוח שיש דרך לֶאֱמוד מה טוב ומה רע. אם משהו הוא טוב, הוא בוודאי יהיה מוגן; אם משהו הוא רע, ייתכן שהוא יימחק. אבל אני הוא זה שבאמת מלמד פאלון גונג ועושה את המשימה הזאת, כלומר, אני הוא זה שמייצג את הדברים האמיתיים של אסכולת הפאלון גונג הזה, אז אין אף אדם אחר.

שאלה: פרובינציית גואנג-שִי רוצה להקים מרכז סיוע.

המאסטר: אתם יכולים. כמה אנשים שלומדים יש אצלכם עכשיו? יותר ממאה. אפשרו לגואנג-ג'ואו לעזור לכם ולדבר אתכם כדי לעזור לכם להקים מרכז כללי. אתם תרגלתם זמן קצר, אז אתם יכולים לבקש מגואנג-ג'ואו לטפל בדברים עבורכם לעת עתה. מאוחר יותר כשתהיו עצמאיים ומסוגלים לקיים פעילויות, תוכלו להיפרד מהם.

הקלטת האודיו נעשתה על ידי מרכז הסיוע הכללי של הפאלון דאפא בבייג'ינג


[1]מודרות – מחוות ידיים