הערות בנוגע לתיקון הפא שהועלו במפגש סייעי הפאלון דאפא בבייג'ינג

2 בינואר 1995

שנה טובה לכולם!

כינסנו אתכם כאן היום אף על פי שזה חג השנה החדשה. אבל הפגישה הזאת הייתה צריכה להיערך משום שכפי שרבים מהמתרגלים שלנו יודעים, אני עומד בקרוב להורות את השיטה בחו"ל. אז משום שהזמן דוחק קראתי לכם לכאן. הסיבה היא שעליי לדבר איתכם על מספר דברים. אם לא אעשה זאת, אז מספר בעיות שכבר צצו יוכלו להשפיע על ההתפתחות הבריאה של הדאפא שלנו.

ראשית, אדבר על מצב התפשטות הפאלון דאפא. כפי שאתם יודעים, לפאלון דאפא שלנו כבר הייתה השפעה רבה למדי באזורים שונים ברחבי המדינה. בימינו, לכל בעלי התפקידים האחראיים בתחום הצ'יגונג, לארגוני צ'יגונג רבים באזורים שונים, ולסניפים של אגודת המדע והמחקר של הצ'יגונג בפרובינציות ובערים השונות, לכולם יש אותו הרושם: כל הצ'יגונג האחרים הם בירידה; רק פאלון דאפא הוא במסלול עלייה, והוא גדל ממש מהר. המצב הזה תואר על ידי הסניפים של אגודת המדע והמחקר של הצ'יגונג באזורים שונים, ועל ידי אנשים שמפקחים על הצ'יגונג – אלו לא המילים שלי. זה גם ממחיש נקודה. איזו נקודה? הדאפא שלנו מתפתח יותר ויותר מהר ומספר המתרגלים גדל יותר ויותר. כמובן, צריך להסתכל על זה משתי זוויות כדי להסביר מדוע הוא מצליח לגדול כל כך מהר. סיבה אחת היא ששיטות צ'יגונג רבות הן מזויפות והן מרמות אנשים, ולא אכפת להם ממוסריות. אחרי שאנשים רומו פעם או פעמיים, הם מבינים את זה לאחר זמן מה. זאת זווית אחת. סיבה נוספת היא שמאז שהפאלון דאפא שלנו הוצג לציבור, היינו אחראים כלפי המתרגלים שלנו וכלפי החברה, אִפשרנו לאנשים רבים להפיק ממנו באמת תועלת, ובשל העובדה שיש כל כך הרבה אנשים שבאמת מטפחים בדאפא, עזרנו לשפר את המצב הכולל של מוסריות החברה. זו הסיבה שהוא השיג תוצאות טובות כאלו. אז במילים אחרות, הפאלון דאפא שלנו מתפשט במהירות, וכעת אנשים מכירים בו באופן נרחב והוא התפשט בצורה יותר ויותר רחבה. אבל, כפי שאמרתי קודם, בתוך המצב הטוב מאוד הזה גם ראינו את ההחסרות שלנו, זה בטוח. דברים רבים שנעשו על ידי הסייעים באתרי התרגול, על ידי רבים מהמתרגלים שלנו ועל ידי כמה מהמתרגלים הוותיקים שלנו, הם רחוקים מהדרישות של הדאפא. במידה מסוימת, הם השחיתו את הפאלון דאפא – הם ממלאים תפקיד משחית. זה משום שבין אם אתה מתרגל או מטפח של פאלון דאפא – וזה במיוחד כך עבור אדם שעושה עבודה של סייע – אנשים לא רואים בך אדם פרטי, לא רואים בך פשוט עוד מתרגל של צ'יגונג. לא משנה מה תעשה, אנשים יסתכלו עליך כמטפח פאלון דאפא שמייצג את הפאלון דאפא. זו נקודה חשובה ביותר, משום שאנשים רבים ברחבי המדינה יודעים שפאלון דאפא הוא טוב – הוא טוב בכך שהוא מלמד טיפוח שין-שינג והוא נוגע בלב העניין; כל מטפחי הפאלון דאפא מתייחסים לשין-שינג כחשוב, אז אנשים שמים לב אליכם, מטפחי הפאלון דאפא, ולכל דבר ודבר שאתם עושים. אם אינכם פועלים היטב, אז אנשים יחשבו שאתם רק מדברים אבל לא מיישמים את הדברים בפועל. אם המילים שלכם הן נשגבות מאוד אבל הפעולות שלכם אינן בהתאמה, אז זה ייתן לאנשים את הרושם הזה, והייתי אומר שזה לא טוב.

מה שהרגע דיברתי עליו הוא המצב של התפשטות השיטה שלנו. גם אנחנו שמנו לב לתופעה הזאת, אז רצינו לערוך את הפגישה הזאת. יתר על כן, עליי לדבר איתכם על הנושא הזה לפני שאני נוסע לחו"ל, משום שבבייג'ינג יש מספר גדול של אנשים המתרגלים פאלון דאפא, ויש להם השפעה מסוימת על הדברים. למעשה, להורות את השיטה בחו"ל זה אותו דבר כמו ההוראה שלי את השיטה בארצנו. אתם יודעים, אני נוסע לצפון-מזרח היום, לדרום-מערב מחר, לדרום מחרתיים, ואז אני נוסע לכאן ולשם – האם לא נסעתי כך ברחבי המדינה? לנסוע לחו"ל לא שונה מזה. נדרשים רק יומיים להקיף את כדור הארץ. אין זה כך שאסע למקום כלשהו ולעולם לא אחזור – לאנשים רבים הייתה המחשבה הזאת. היה גם מישהו שאמר: "עכשיו כשלי הונג-ג'י עזב, אני הוא האחראי". יש אנשים עם כל מיני מחשבות.

הטיפוח של הפאלון דאפא שלנו מדגיש את טיפוח השין-שינג שלך. כאשר מהלך או פעולה מסוימת שלך לא עומדים בסטנדרט למטפחים, אז המתרגלים שלנו יכולים להבחין בכך על ידי כך שהם אומדים אותם. אבל יש גם כמה אנשים שפשוט לא מצליחים לראות בבהירות את הנטיות והפעולות המוטעות שלהם. לגבי מתרגלים רבים זאת התוצאה של ההחזקות שלהם, של הכוונה שלהם להתפאר, ושל ההחזקות השונות הרבות שלהם שלא סולקו. כולכם יודעים שהפא הזה הוא טוב, וכולכם יודעים שהפא הזה יכול להציל אנשים. אז חישבו על זה: הפא הזה יכול להציל אנשים. מדוע הוא יכול להציל אנשים? מדוע הוא יכול לגרום לאנשים להפוך לטובים? יש תנאי מוקדם: אם אתה לא רוצה להפוך להיות טוב, אז אף אחד לא יכול להציל אותך. ואילו להיעשות לאדם טוב יכול להיות רק תוצאה של כך שאתה עצמך רוצה להיעשות אדם טוב. כל מהלך ופעולה שלך חייבים לעמוד בסטנדרט של מטפח אמיתי. זה רציני מאוד!

יש אנשים שהחזקת ההתפארות שלהם בולטת מאוד. אם היא תתפתח יותר אז זה יפגע בפא ויגרום לכמה אנשים שלא נכחו בסמינרים, כמו גם לכמה אנשים באתרי תרגול שונים, ליצור מספר רעיונות לא נכונים, או אפילו ללכת בעקבותיהם בלי לחשוב ולעשות דברים חסרי אחריות. אז זה מעלה את הנושא של אחריות הסייע. אחריות הסייע היא חשובה ביותר. אני זוכר שלפני שנסעתי לעיר גואנג-ג'ואו ללמד את השיטה, אמרתי: "סייעים, האחריות שלכם אינה פחותה מזו של אב המנזר במנזר". מדוע אמרתי את זה? ללמד באמת שיטה לקראת רמות גבוהות משמעו להציל אנשים. אדם שעושה באמת טיפוח נזירי הוא גם מטפח אמיתי, רק שהוא מטפח בדת, בעוד שאנחנו ברובנו מטפחים בצורה הזאת של החברה. לפיכך, משום שכולכם מטפחים, אתם עושים את התרגילים ביחד, אתם משתפים במחשבות שלכם ביחד, ואתם משתפרים ביחד – מה ההבדל בין המתאם, כלומר הסייע, לבין אב המנזר של המנזר? הייתי אומר שלמתרגלי הפאלון דאפא שלנו יש שין-שינג גבוה יותר מזה שיש לנזירים בתקופת סוף הדהרמה. אמרתי שהשין-שינג של המתרגלים שלי גבוה מזה של נזירים, אז הסייעים שלנו צריכים להיות גבוהים יותר מאבות המנזר במנזרים. אז חישבו על זה: האם כמה מהסייעים שלנו עמדו בדרישה הזאת?

כמובן, כאן בקהל יש לנו סייעים שלא נכחו בסמינר. זו בעיה. אבל אנחנו לא מתנגדים לזה; בעתיד לא יהיה אפשרי עבורנו שרק מתרגלים מרחבי המדינה שהיו בסמינרים יהפכו לסייעים. בה בעת, אנחנו כן צריכים לאמוד אתכם עם הסטנדרטים לסייע כדי לראות אם אתם עומדים בהם, כדי לראות כמה אתם מבינים את הפא. מישהו שאפילו לא פועל או מדבר כמטפח, ושאינו כמו מטפח דאפא, אינו יכול להיות סייע. מטרת הטיפוח שלנו צריכה להיות ברורה מאוד – לטפח כלפי רמות גבוהות – ובסמינרים הבהרנו את זה בצורה הברורה ביותר. חישבו על זה, האם ישות אמיתית שהשיגה את הדאו, או בודהא או בודהיסאטווה מאסכולת הבודהא, תדבר כמוך? האם המחשבות שלו או שלה יהיו לא טהורות כמו שלך? האם הם יעשו דברים באופן שאתה עושה אותם? כמובן, אין זה כך שהדרישות שלנו כלפיכם צריכות להיות כל כך גבוהות – אחרי הכול אנחנו עדיין מטפחים. אבל האם אינך צריך להיות קפדן עם עצמך?

רוב המתרגלים ורוב הסייעים ניהלו את עצמם טוב מאוד, הם תרמו רבות ועבדו קשה כדי לארגן אנשים ללמוד את הפא. כולנו באים לעשות טיפוח מרצוננו החופשי. אין זה כך שמישהו מינה אותך למנהיג, הבטיח לך משהו, או שאתה תרוויח סכום מסוים של כסף. אין לנו כל רָשויות, איננו מחויבים לעשות שום דבר, ואיננו מקבלים משכורת. כולם עושים את הדברים האלה בהתנדבות. אנחנו עושים זאת מתוך ההתלהבות שלנו ומכך שאכפת לנו מהפא. אז למה לא לעשות את זה היטב? כמובן, אני חושב שבעתיד נוכל לארגן את האנשים האלו, שלא נכחו בסמינרים כפי שכרגע ציינתי, ונוכל לתת באופן ספציפי למתרגלים ולסייעים החדשים הכשרה תקופתית מיוחדת. צריך לעשות את זה, אחרת הם לא יוכלו להדביק את הפער. במקומות מסוימים אין בכלל מתרגלים ותיקים ואנחנו עדיין צריכים להקים שם מרכז סיוע, אז אנחנו צריכים לתת להם איזו שהיא הכשרה הנחוצה לכך. כמובן, הכשרה היא משהו שנעשה בעתיד. בין אם נכחתם בסמינרים או לא, מעתה ואילך אנחנו דורשים מכל הסייעים להבין את הפא הזה היטב. אלו מאיתנו שיש להם היכולת, שהם במיטבם, למעט אלו שהם מבוגרים יותר או שיש להם זיכרון גרוע, צריכים לנסות ללמוד את הספר בעל פה. יכול להיות שמה שאני מציע הוא גבוה – יכול להיות שהדרישה שלי היא ממש גבוהה. אבל באזורים רבים למדו אותו בעל פה טוב מאוד. כאשר לומדים את הפא הם אפילו לא צריכים את הספר – הם מקריאים אותו מהזיכרון. אז בהשוואה לזה... אף על פי שעיר הולדתי היא בצפון-מזרח, אני כל הזמן בבייג'ינג. בייג'ינג הוא המקום שבו נמצאת אגודת המחקר שלנו, ואני ערכתי כאן סמינרים רבים. כיום הבסיס שלנו הוא כאן אחרי הכול. אז אני חושב שאנחנו בבייג'ינג צריכים לקחת את ההובלה. בייג'ינג אמורה לקחת את ההובלה, אבל כעת אחרים ברחבי המדינה כבר לומדים את הפא באופן הזה.

מה טוב לגבי לימוד הפא? באמצעות לימוד הפא המתרגלים שלנו יכולים לפתור כל שאלה או בעיה בעצמם. דבר נוסף הוא שאם מישהו רוצה לפעול באופן חסר אחריות, אז המתרגלים יוכלו לזהות את זה, וזה אומר שאלו שעושים דברים עקומים לא יוכלו לעורר צרות ולא יתנו להם מקום לעשות את זה. מעתה ואילך אנחנו יכולים לקבוע את הדבר הבא ככלל: כל עוד אתה מטפח פאלון דאפא, כל עוד אתה רוצה לטפח בדאפא שלנו, אתה צריך ללמוד את הפא; אנחנו לא מכירים באנשים שרק עושים את התרגילים. זו אינה דרישה גבוהה מדי בשבילכם, משום שהבעיה הזאת הזיקה בצורה רצינית למוניטין של הפא שלנו. אם מישהו רק עושה את התרגילים ולא מטפח את השין-שינג שלו, אם הוא עושה דברים איך שמתחשק לו ברגע שהוא בעולם המעשי, אם הוא עושה מה שהוא רוצה, וכשהוא בין אנשים רגילים הוא עושה דברים שהם אפילו גרועים יותר ממה שאנשים רגילים עושים, אז הייתי אומר שזה פשוט לא בסדר. זו הסיבה שהצבתי את הדרישה הזאת.

מצבים רבים כאלה התרחשו כתוצאה מכך שמתרגלים שלנו לא הצליחו להיפטר מההחזקה שלהם להתפארות. לדוגמה, יש אנשים שתמיד רוצים להתפאר. כאן אדבר רק על הסייעים שלנו, משום שזה מפגש של סייעים; אם אדבר על המתרגלים שלנו, אז הם בכל מקרה לא יוכלו לשמוע את זה, אז אדבר רק על הסייעים שלנו. סיבה אחת שההחזקה להתפארות לא סולקה היא שלרבים מן הסייעים שלנו יש הבנה עלובה מאוד של הפא – היא אפילו גרועה בהרבה מזו של המתרגל הממוצע. ואז יש בעיה. כשמתרגלים נתקלים בשאלות, זה היה שהם בעקביות לא קראו את הספר ולא למדו, או שאפילו אם הם קראו את הספר הם לא קראו אותו לעתים קרובות, אז הדבר הבא היה מתרחש: היו להם שאלות רבות שהם לא יכלו לענות עליהן, אז הם רצו לשאול את הסייעים לגביהן. כשהם שאלו את הסייעים, בגלל בעיות השין-שינג של הסייעים שלנו... הסייעים לא למדו את הפא גם כן, הם לא נהגו לקרוא את הספר, והם גם כן הבינו רק פיסות של הפא. אז סייעים מסוימים חשבו: "אם לא אוכל להסביר את זה, אז זה יוריד מהסמכות שלי וסביר שלא יהיה לי קל לארגן את האנשים לתרגל". כמובן, יכול להיות שכוונתם הייתה להגן על הפא הזה – עלול להיות שלא יהיה קל עבורם לארגן את האנשים לתרגל. אז יש סייעים שמעזים להגדיר דברים ולדבר כלאחר-יד בשאלות שהם עדיין אינם יכולים להבין. הם אומרים דברים על בסיס ההנחות שלהם, או שהם אומרים דברים על בסיס מה שהם חוו או הרגישו. זה למעשה לפגוע בפא – לפגוע בפא בצורה רצינית. דיברתי על הבעיה הזאת בעבר – אתם לא יכולים להסביר את הפא הזה באמצעות מה שאתם מרגישים, או באמצעות מה שהתעוררתם אליו ברמה שלכם. האם העניין הזה לא הובהר? זה בדיוק העניין! אז כולנו צריכים לוודא שאנחנו שמים לב לזה.

כוונתכם טובה – להגן על הפא. אתם אולי חושבים: "אני לא עושה את זה כדי להעצים את היוקרה שלי; אם לא אוכל לארגן אנשים לתרגל אז לא אוכל לעשות את העבודה שלי היטב"; אולי זו הכוונה שלכם. אבל אני הייתי מייעץ לכם שהדרך היחידה, השיטה היחידה, לפתור את הבעיה הזאת היא להבין את הפא – להבין ביסודיות את הפא הזה. אז כשאנשים ישאלו אתכם שאלות תוכלו לדבר בהתאם לפא הזה, ומה שתגידו יהיה מתוך הפא הזה. בנוגע לביטויים השונים של יכולות על-טבעיות ומצבים, אינכם צריכים לדבר איתו עליהם. תגידו לו: "יש סוגים רבים של יכולות על-טבעיות, והן מתבטאות ביותר מעשרת אלפים צורות שונות – איך אני אמור להסביר לך את זה?" יש לכם מצבים שונים, המצב הזה, המצב ההוא... כשאתה רואה את עצמך כמטפח, זה לא צריך להדאיג אותך. יש מצבים שאתה יכול לחוש; יש מצבים שיחלפו לפני שאפילו תחוש אותם. יש יותר מעשרת אלפים סוגים של יכולות על-טבעיות, ואתה אולי תרגיש את זה בכל פעם שהם יזוזו אפילו קצת בתוך הגוף שלך. יכולות על-טבעיות נושאות חשמל חזק והן מגנטיות מאוד, ויש דברים אחרים; אתם אולי תחושו אותן כשהן יזוזו אפילו מעט; אתם יכולים להיות רגישים מאוד. יש לכם מצבים שונים, ויש לכם כל מיני ישויות שאתם מפתחים. אז איך מסבירים לו את הדברים האלו? אתם לא צריכים להסביר לו את הדברים האלו. תגידו לו שכל אלו תגובות טבעיות, ויתר על כן, הן כולן דברים טובים. אם אנחנו מבינים את הפא ביסודיות אז נוכל לדבר על דברים בהתאם לפא. רק רצינו להגן על הפא הזה ולהסביר יותר לאנשים, וחששנו שאנשים לא יוכלו להבין את זה היטב. הסיבה העיקרית הייתה שההבנה שלנו את הפא לא הייתה עמוקה. זו הסיבה שלא יכולתם להסביר דברים לאנשים אחרים, וכשלא יכולתם להסביר את זה, אז חששתם לאבד את המוניטין שלכם, אז אמרתם דברים בהתבסס על ההנחות שלכם. האין זה לפגוע בצורה רצינית בפא הזה?

אם ההחזקה הזאת להתפארות מתפתחת עוד, היא יכולה לספק דלק לרדיפה של האדם אחר מוניטין מסוים ורווחים אישיים, משום שהיא נובעת מזה – היא נובעת מהרדיפה אחרי יוקרה ואחרי רווחים אישיים. אם היא תתפתח עוד, אז אנשים יתחילו ליצור סיעות. מישהו כזה יהפוך להיות המנהיג ויאמר לאנשים: "אתם חייבים להקשיב לי! אפילו לי הונג-ג'י חייב להקשיב לי בכל דבר שהוא עושה". והמתרגלים בכל מקרה לא יוכלו להבחין. זה מה שהוא יאמר. אולי הוא אפילו ירחיק לכת ויאמר שלי הונג-ג'י הוא שד ושרק הוא הקובע! האם אין לנו מישהו כזה עכשיו? הבעיות האלה התרחשו והן רציניות ביותר. בפא שלנו, בקרב הסייעים הנוכחים כאן היום ובקרב הסייעים בבייג'ינג, סוג כזה של דבר לא צריך להתרחש שוב אף פעם. אבל הוא התרחש, והדבר מראה שיש לנו הבנה עלובה למדי של הפא. זאת הסיבה שכעת יש מספר אנשים שממש עברו את הגבול ושהם פשוט שערורייתיים. אך עדיין יש אנשים המעריצים אותם בצורה עיוורת. בנוגע לדברים האלו, אנחנו מכוונים לבעיה ולא לאדם. אני רק מדבר על הדברים האלה. ודאו שאתם שמים לב לבעיות האלה.

דבר נוסף שהופיע בקרב הסייעים שלנו הוא ההחזקה לעשיית דברים. דבר זה מעולם לא התרחש בהיסטוריה. הוא מתרחש רק במצב המיוחד שיש לנו היום. הוא מתרחש רק בתקופה המיוחדת הזאת בהיסטוריה. מדוע יכול להתרחש המצב הזה? בהיסטוריה, והדבר נכון הן לגבינו הסינים והן לגבי אזורים אחרים ברחבי העולם, המשפחה הייתה במרכז. אבל האנשים המודרניים – במיוחד אנו הסינים – לכולם יש העבודות שלהם והם מבלים את כל חייהם בעבודה, והם מתמוטטים אם אין להם משהו לעשות. זה המצב שהתרחש. כתוצאה מכך, אנשים מתייחסים לפאלון דאפא שלנו כמשימה שעושים. לסייעים רבים יש המנטליות הזאת. גם הם מרגישים שהפא הוא טוב, אחרת הם לא היו עושים את זה – זאת עובדה. הם יודעים שהוא טוב. אבל במקום להתמקד בכיצד ללמוד את הפא היטב, כיצד להבין את הפא היטב, וכיצד לשפר את עצמם בתוך הפא, יש להם החזקה לעשות דברים. "אני מבוגר עכשיו ופרשתי לגמלאות", או "אני פורש לגמלאות", "אין לי מה לעשות. פה מצאתי משהו לעשות – זה נהדר! ונוסף על כך, השיטה הזאת טובה" – יש להם המנטליות הזאת. חישבו על זה כולם, הסוג הזה של חשיבה הוא מנוגד לחלוטין לדרישה של הפא שלנו. אנחנו צריכים להיות אחראים לפא הזה, לא לְמה שאתה מרגיש. אתה חושב שאין לך שום דבר לעשות ואין לך שום דבר להישען עליו, ואתה רוצה למצוא כמה דברים לעשות. זה לא עובד כך. זו בעיה מהותית. הדרך בה אתם מתייחסים לפא הזה היא עניין רציני!

כשאדם עושה טיפוח-תרגול, כשהוא באמת עושה טיפוח-תרגול כלפי רמות גבוהות, אז מדובר בכך שהוא מציל את עצמו ומציל אחרים. אם אינכם יכולים לעמוד בדרישה שלנו לגבי החשיבה שלנו, אז לא תוכלו לעשות את העבודה הזאת היטב. האין זה כך? הדגשתי את הנקודה הזאת שוב ושוב ודיברתי עליה באזורים שונים ברחבי המדינה. איננו יכולים לנהל את הדבר הזה כמו מקום עבודה, כמו עסק, או כמו מיזם או מוסד כלשהו. לעתים קרובות אני נותן את הדוגמה הבאה. בעבר, כששאקיאמוני לימד את הפא שלו, כדי למנוע מאנשים להיקלע לסוג הזה של צורה (הבעיות האלה לא היו קיימות אז, הייתה רק הבעיה של רדיפה אחרי מוניטין ורווח אישי) אז הוא ביקש מאנשים לנתק לחלוטין כל קשר איתה; הוא הוביל אנשים להרים מרוחקים, ליערות עתיקים ולמערות כדי לטפח, הוא לא איפשר שיהיה להם דבר כלשהו, והפריד אותם לחלוטין מדברים חומריים כדי לסלק את כל ההחזקות האנושיות ואת ההחזקות למוניטין ולאינטרס אישי. אבל אנחנו בחברה של האנשים הרגילים. כולם מטפחים בחברה של האנשים הרגילים, אנחנו לוקחים אחריות על הטיפוח של עצמנו. למעשה, אני בכלל לא מתכוון להעביר עליכם ביקורת כאן, אני רק נוהג באחריות לטיפוח שלכם ומצביע על המכשולים האלו המשפיעים באופן רציני על הטיפוח שלכם לרמות גבוהות. אבל לגבינו, שאנחנו סייעים, קיימת השאלה של להיות בעל אחריות; כלומר, אם אינך פועל היטב אז אתה עלול להביא את קבוצת האנשים שלך לסטות. אם כל קבוצת האנשים סוטה, אז מעבר למה שעשית לעצמך, יכול להיות שהרסת קבוצה שלמה של אנשים! אני לעתים קרובות מדבר על הבעיה הזאת – על ההחזקה הזאת לעשיית דברים. כמובן, יש לזה צד חיובי, אז אנחנו צריכים לאזן את הדברים האלה. אם אף אחד לא היה מתכוון לעשות דברים, ואף אחד לא היה רוצה להיות סייע, אז הייתי אומר שגם אז לא היינו מסוגלים לבצע את העבודה שלנו היטב. אתם צריכים להרגיש התלהבות בעשיית העבודה הזאת, אבל המניע שלכם צריך להיות הפא, למען המטרה שאנשים ילמדו את הפא ויקבלו את הפא, למען קידום הפא בקנה מידה גדול ולמען הצלת אנשים. נקודת המוצא שלכם לא יכולה להיות "כדי שיהיה לי משהו לעשות". אני חושב שלא פעלנו מספיק טוב בנושא הזה. בואו נחשוב יותר על הדברים האלה.

מעתה ואילך הסייעים שלנו חייבים להבין את הפא הזה ביסודיות. אני חושב שאז הבעיות האלו יוכלו להיפתר. המתרגלים האלו שלא נכחו בסמינרים צריכים גם כן להשיג הבנה יסודית של הפא. לפיכך, הסטנדרטים שלנו לסייעים הם גבוהים. יש גם אנשים שממנים מישהו לסייע על בסיס הקשר האישי שלהם – "יש בינינו קשר טוב; תמיד היינו ביחסים טובים". אתם לא יכולים לטפל בזה כך. מה שצריך להיות הוא שמי שלומד ומתרגל היטב יעשה את העבודה הזאת. אולי הדרישות שלי כלפיכם הן גבוהות. אני יודע על המצב בשטח, אבל אני חושב שאנחנו בבייג'ינג אחרי הכול, ואגודת המחקר של הפאלון דאפא שלנו היא כאן – המרכז הוא כאן. הייתי אומר שאם לא נעשה את הדברים היטב כאן, אז זה ישפיע על אזורים אחרים.

אינני רוצה להגיד יותר מדי משום שאלו החסרות אחרי הכול. למרות שאני לא מעביר עליכם ביקורת, הצבעתי בכל זאת היכן אתם לא עומדים בסטנדרט. לא ביקשנו מאנשים אחרים לבוא לפגישה הזאת משום שאיננו רוצים שעבודתכם בעתיד תושפע מכך. זו הסיבה שלא ביקשנו מאחרים לבוא, ואִפשרנו רק לסייעים שלנו לבוא. אני חושב שהסייעים שלנו יכולים להוביל באמצעות דוגמה אישית ולעשות את הדברים האלה היטב, ואז אני חושב שלא תהיה לנו כל בעיה לבנות את השיטה שלנו ולאפשר לה להתפתח באופן נורמלי.

יש גם שמועה שמסתובבת: לי הונג-ג'י נוסע לחו"ל ואולי הוא לא יחזור. האנשים שאומרים את זה מתייחסים אליי כאל אדם ממוצע ורגיל, כאילו שאסע לחו"ל, ארוויח כמות מסוימת של כסף ואז אחזור, או שאשתקע שם. אני לא סוג כזה של אדם. אתם יודעים, יש לי קרובי משפחה בחו"ל כך שאני יכול לנסוע לחו"ל בכל זמן. אמנם איכות החיים שם טובה יותר מאשר כאן, אבל אני לא רודף אחרי הדברים האלה – תהילה, רווח, תענוגות וכו'. אינני רודף אחרי הדברים האלה, הם חסרי תועלת עבורי. אבל למקרה שיש אנשים שלא יודעים, וכדי למנוע שיהיו לכמה אנשים מחשבות מסוימות (בעיה עלולה להתעורר באזורים מסויימים כשלא אהיה בסביבה), וכדי להדריך את הטיפוח של האנשים, אז במקרה שאני לא בסביבה, כל דבר יוחלט בצורה ריכוזית על ידי אגודת המחקר של הפאלון גונג שלנו, והיא לבטח תוביל את כולם בטיפוח-תרגול. כל ההחלטות של אגודת המחקר אושרו מראש על ידי, כלומר, לא משנה איפה הייתי, כל החלטה שהם קיבלו נעשתה רק אחרי שהם יצרו אתי קשר בטלפון או בפקס. דבר נוסף הוא, כפי שאמרתי להם, שזה גם מבחן של אגודת המחקר עצמה כדי לראות כמה היטב הם מובילים אחרים כאשר אני לא בסביבה – זהו גם מבחן עבורם. אבל אינני חושב שתהיה בעיה, משום שאנשים שהיו לצדי במשך זמן רב יודעים טוב למדי איך אני עושה דברים, מה אני רוצה לעשות, ואת המצב הכולל של מה שאנחנו רוצים לעשות כדי להפיץ את הפא בציבור. לפיכך אבהיר את העניין: במקרה שאני לא בסביבה, מרכזי הסיוע שלנו ברחבי המדינה צריכים להישמע לאגודת המחקר ולבצע את ההחלטות שלה. אז בתור סייע זה עוד יותר כך, האחריות גדולה אפילו יותר.

אדון בנושא שהוא בצד השני של המטבע של כל זה. רבים מאיתנו מתייחסים למונח "סייע" כאל תואר. הסיבה שלא אִפשרנו לכם להשתמש בתארים של התפקידים והמשרות של אנשים רגילים היא כדי להימנע מהסוג הזה של הדברים. "סייע" לא אמור להיות סוג של דרגה. יתר על כן, אם אתה מתחיל לרדות באנשים באתר התרגול, והאדם דוחה אותך ומתעלם ממך, אז אין באמת משהו שאתה יכול לעשות. אם אתה גורם לדברים להיעשות גרועים אף יותר, אז אולי הוא יאמר: "אז אני לא אבוא לתרגול!" אז אין לנו סמכויות, ואנשים עושים את העבודה הזאת בהתנדבות מתוך ההתלהבות שלהם; זה גם עשיית משהו טוב עבור אחרים. אז אנחנו צריכים להיות יותר זהירים לגבי האופן בו אנחנו עושים את עבודתנו. משום שזה לא סוג מסוים של כוח או תפקיד כלשהו, אני חושב שאנחנו יכולים להחליף סייע בכל מקום ובכל זמן. אל תחזיקו בדברים האלה – "אם אתם מבקשים ממני לעשות את עבודת הסייע אז אעשה זאת. אם אתם מבקשים ממני לא לעשות את עבודת הסייע, אז בסדר, אני רק אהיה מתרגל מן השורה ואתרגל ביחד עם האחרים". למעשה, להיות סייע זה לבצע את מה שנדרש – אין זה כך שאם ניתַן לך תפקיד של סייע משמעות הדבר שתצליח בטיפוח! זה לא כך. סייע פשוט נותן יותר לאחרים, עובר יותר מצוקות, ונושא על כתפיו יותר עבודה. אז באזורים רבים התרחש המצב הבא: אחרי שמחליפים סייע, הוא נעשה פסיבי ולא משתף פעולה. יש אנשים שאפילו יוצרים סיעות משלהם. אני חושב שאף אחד מהדברים האלה לא צריך לקרות בפאלון דאפא. איך מטפח יכול לעשות את הדברים האלה? אני רק מדבר אל הסייעים שלנו. אנחנו רק מדברים על הדברים האלו ברמה זו. אל תייחסו יותר מדי חשיבות לדברים האלה – ודאו שאינכם מייחסים אליהם יותר מדי חשיבות.

אבל בנוגע לאלה שבאמת הזיקו לפא שלנו, לא משנה מי האדם, אנחנו חייבים להחליף כל אחד מהם ברגע שהוא מופיע. זה משום שאין לנו דרישות רבות מהמתרגלים שלנו – אם אתה רוצה ללמוד, אתה יכול ללמוד; אם אינך רוצה ללמוד, אנחנו לא יכולים לעשות דבר בעניין; אבל ברגע שאתה לומד אותו, אנחנו נהיה אחראים עליך ונסביר לך דברים. אך אין זה כך עבור סייע, משום שאם אינך מנהל את עצמך היטב, אז אתה תשפיע על קבוצה שלמה של אנשים ותפריע לאחרים. אז ברגע שאנחנו רואים מישהו עושה דברים עקומים, אנחנו מחליפים אותו. אני מצביע לכם על כך במלוא החומרה: יש מישהו ששם משפחתו סוּן באתר התרגול של "הפארק הירוק לעַד" שבאמת עבר את הגבול במשך תקופת זמן, ואפילו עכשיו הוא לא מודה בטעויות שלו; אבל זה לא שאנחנו צריכים שהוא יודה בטעויות שלו. הוא צריך לתקן את הדברים האלה בעצמו; אבל הוא לא עשה דבר, ויתר על כן, סיפרו לי שהייתה לו השפעה איומה. לא משנה איך הוא כלפיי – לא משנה איך הוא מתייחס אליי על פני השטח או מאחורי גבי – הייתה לו השפעה שלילית על הפא הזה, אז הוא כבר לא יכול להיות סייע. נגיד שיש מישהו שאומר: "אני בודהא", "אני הייתי זה וזה בעבר. הפאלון שלי גדול כמו בית", או "אני יותר טוב אפילו מלי הונג-ג'י". הוא יכול להגיד מה שהוא רוצה וזה לא משנה לי. אבל זה לא בסדר אם הוא לא עומד בסטנדרט לסיָיע של פאלון דאפא; במקרה כזה עלינו להעביר אותו מתפקידו. אם הוא הופך להיות טוב מאוחר יותר, אז אנחנו עשויים לבקש ממנו להיות שוב ראש המרכז. לא ניצור דעה מקובעת על מישהו. אז זה העניין. אין לי כוונה לבקר מישהו או להאשים מישהו. אנחנו מכוונים אל הבעיה, לא אל האדם. אני רק נותן דוגמה. האם יש אנשים שלא נקבנו בשמם אבל עשו סוג כזה של דבר? כן, יש, רק שהמקרים שלהם פחות בולטים.

שוב, כפי שאמרתי בפעם הקודמת, אנחנו צריכים להתחיל גל של לימוד פא – אנחנו חייבים להתחיל גל של לימוד פא. הַבינו את הפא היטב. רק אם תבינו את הפא היטב תוכלו לזהות כשמישהו פועל באופן מבולגן, ונוכל לא לתת לו קהל; כשהוא חושב על זה, או אומר משפט אחד, אתם תדעו מיד אם מה שהוא אמר הוא נכון או מוטעה. אז אימרו לי, האם הוא יוכל לעשות את הדברים האלה? אנשים לא יהיו מסוגלים לעשות דברים עקומים – זה בטוח יהיה כך.

אתם כולכם יודעים שהפא הזה הוא טוב. למעשה, בכל סמינר לימדתי מזוויות שונות. יש אנשים שאמרו: "מה ששמעתי היום בהרצאה של המורה היה זה, מה ששמעתי מהמורה בסמינר אחר היה שונה". למעשה, דיברתי על אותם הנושאים בשני הסמינרים, רק שדיברתי עליהם מזוויות שונות. אבל בטיפוח שלך בעתיד, או כשתשפר את עצמך בעתיד, או כשתקרא את הספר בתקופות שונות, תגלה שכל מה שנדרש כדי להדריך אותך, כולו כלול בפא שלימדתי – הכול נמצא בספר. הפא הזה כולל דברים רבים רבים מזוויות שונות, אלמנטים שונים ומצבים שונים. את הכול אני מלמד במצב אחד. זו הסיבה שבכל פעם שאתם מנסים להבין, אתם תשיגו משהו. כל עוד אתם לומדים אותו היטב, הייתי אומר שהכול יהיה בסדר איתכם. הספר השלישי שלי, "ג'ואן פאלון", יתפרסם בקרוב. הוא מכיל את כל התוכן של הסמינרים שלי והוא מקיף מאוד. הוא יתפרסם בקרוב. ואתם, המתרגלים בבייג'ינג, תזכו לראות את הספר ראשונים ולהפיק ממנו תועלת ראשונים. עלינו ללמוד את הפא הרבה ולהבין את הפא היטב.

כל מה שאמרתי נועד כדי לאפשר לכולכם באמת להשתפר – זו הסיבה שאמרתי לכם את מה שאמרתי. הסיבה שאספתי כאן את כולכם באופן דחוף היא שאני חושש שאולי לא תוכלו לטפל היטב בדברים במהלך הטיפוח שלכם בהמשך, או משום שאתם לא מבינים [את הפא] היטב, או משום שלא הובלתי אתכם בנתיב ישר-דרך, ואתם עלולים להיכשל בחצי הדרך, ובמקרה כזה ארגיש שלא עשיתי את כל מה שיכולתי עבורכם. זו הסיבה שאספתי אתכם כאן כדי לדבר איתכם עוד על העניין הזה. טיפוח הוא העניין שלכם. אם בעתיד מישהו יפגר מאחור או לא יעמוד בסטנדרט, לא אוכל לפתוח בשבילו את הדלת האחורית. נגיד שאראה שהוא טוב למדי, או שהוא יספר לי מה המצב שלו, ואני אגיד: "בסדר, אני אפתח לך את הדלת האחורית ופשוט אתן לך לעלות למעלה". אי אפשר שזה יקרה. אתם יודעים, מה שאני מעביר היום הוא הפא. הפא הזה הוא החוק של הקוסמוס. אם לא הייתי פועל בהתאם לפא, אז האם לא הייתי משמש בתפקיד מוביל בגרימת נזק לפא? הטיפוח תלוי לגמרי בך, בך עצמך, [הפא] הוא אכן טוב – הוא יכול להציל אנשים והוא יכול גם לגאול אותם. זה תלוי באיך אתה מנסה להבין את הפא, באיך אתה מנסה לקלוט את הפא. אלו הדברים שרציתי לומר לכם, לכן ביקשתי מכם לבוא. וָדאו שאינכם חושבים שמטרת הפגישה הזאת היא שאני רואה את ההחסרות שלכם ואני מעוניין להעביר עליכם ביקורת – זה לא כך. אני חושב שעדיף להצביע על בעיות מסוימות בזמן מאשר להצביע עליהן מאוחר יותר. כשאנחנו מחליפים ללא דיחוי ראשי מרכזי סיוע מסוימים במקומות שונים, או סייעים מסוימים, שאנחנו מזהים שאינם טובים מספיק, אם אחרי זה הם עוצרים בדחיפות ובהדרגה מגיעים לזהות את הבעיות שלהם ומתחילים לטפח מחדש, אז זה לא משנה אם הם ראשי המרכזים או סייעים, או לא – הם יכולים לעשות טיפוח-תרגול בדיוק באותה מידה, והם יפסיקו לעשות את מה שהם עשו. בנוסף, זה ממש טוב בשבילם, משום שהם יזהו את זה גם כן, והם עדיין יוכלו לעשות טיפוח. לגבי אנשים מסוימים, אנחנו נתנו להם עוד ועוד הזדמנויות, אבל שוב ושוב הם אינם מצליחים להתעורר, ובסוף זה מאוחר מדי – הם כבר נפלו לגמרי ושקעו למצב דמוני. זהו לֶקח!

אני אוהב להגיד דברים בצורה ישירה, אינני אוהב לדבר סחור סחור. במשך התקופה האחרונה, אנחנו – בין אם אלו מרכזי הסיוע, הסניפים, או הסייעים שלנו באתרים השונים – באמת עשינו עבודה רבה, והדבר אִפשר לפא הזה שלנו להיות כל כך רב השפעה היום. כמובן, הפא הוא טוב, זהו היבט אחד של זה. אתם תרמתם הרבה, אתם מגינים על הפא הזה ואתם מקדמים את הפא הזה. למעשה, הפא הזה, אמרתי שהוא מלכתחילה החוק של הקוסמוס. הוא כולל את כולכם – כולכם מוכלים בתוך הפא הזה. אז הפא הזה הוא גם שלכם. אם אתם מגינים על הפא הזה או לא, אם אתם מקדמים את הפא הזה או לא, אם אתם מפיצים את הפא הזה או לא, ואם אתם תיטמעו בעתיד לתוך הפא הזה או לא – כל אלו הם בידיכם. אני רק יכול ללמד אתכם אותו ולהדריך אתכם בנתיב ישר-הדרך הזה, זה התפקיד שלי. אבל בנוגע להגעה האמיתית שלכם לשלמות המלאה בהמשך, הייתי אומר שזה התוצר של הטיפוח שלכם עצמכם.

אינני רוצה לקחת יותר מדי מזמנכם. אנשים רבים באו לכאן לשמוע מה יש למאסטר לומר כשהוא מורה את הפא כלפי רמות גבוהות בפגישת הסייעים; הם באו עם המנטליות של רדיפה אחרי משהו, עם החזקות, או בחיפוש אחרי ידע. הייתי אומר שזה לא טוב. אינני רוצה להגיד יותר, זה כל מה שאני רוצה להגיד. אם יש לכם שאלות כלשהן, אם יש לכם שאלות מיוחדות, אז ניתן לכם קצת זמן ותוכלו לשאול אותן. המרכז הכללי של בייג'ינג מארגן צילומים. עוד מעט מרכזי הסיוע והסניפים יוכלו להסתדר בקבוצות כדי להצטלם. זה בסדר – אתם יכולים להצטלם אתי. עכשיו, אם יש לכם שאלות מיוחדות כלשהן, אתם יכולים לשאול אותי. נכון לעכשיו זה כל מה שאגיד.

גם שמעתי שיש מתרגלים שאוהבים לבקר באתרי תרגול שונים. לבקר באתרים שונים זה דבר טוב, משום שזה יכול להגדיל את המגע ביניכם ולעזור לכם ללמוד זה מזה – זה טוב למדי. אבל כשאנשים מסויימים הולכים לאתרים מסויימים, נראה שיש להם כוונה להתפאר, והם אומרים: "אני יודע משהו...." ומפיצים שמועות, או שהם אומרים: "אתם לא יודעים על הדברים האלו, אבל אני כן יודע". הם תמיד רוצים... יש להם זרע קטנטן של החזקה. יש להם קצת שבמקצת כוונה שמתחת לפני השטח להשתמש בפא הזה כדי להרים את עצמם. זו גם החזקה של התפארות. אין זה כך שהם רוצים להרים את עצמם בצורה מודעת, זה לא כך. פשוט יש להם קצת שבמקצת כוונה להתפאר. הכוונה הזאת להתפאר יכולה להיות הרסנית למדי עבור מטפח.

שאלה: יש אנשים ששואלים מדוע לאנשים מסויימים, שלא הגיעו להארה, יכולים להיות פא-שנים.

המאסטר: אתם, שלא הגעתם להארה, שימו לב! לאנשים שלא הגיעו להארה יכולים להיות פא-שנים גם כן אם הם הגיעו לתחום של בודהא. אבל בשלב הנוכחי אף אחד מהמתרגלים שלנו לא הגיע למצב הזה. גם אף אחד מהמאסטרים של הצ'יגונג בשיטות צ'יגונג בימינו לא הגיע למצב הזה. למיטב ידיעתי אני היחיד שיש לו פא-שנים. מדוע יש אנשים שראו בחלומותיהם את הסייעים שלנו, את ראשי המרכזים שלנו, או דברים אחרים? זהו תוצר של המחשבות שלך ביחד עם השדה הממדי שלך – זה משתקף מהיחס המקביל של השדה הממדי שלך, זה מעין מצב שבו משתמשים בכך לשקף זאת לתוך הטווח של השדה הממדי שלך. בנוסף, כשמישהו מטפח לנקודה מסוימת, הוא יכול לצאת מהגוף שלו אם הוא לא נעול, כלומר, הג'ו-יואן-שן שלו יכול לצאת מהגוף שלו. אבל כל אלו הם דברים טריוויאליים שנעשים ברמות נמוכות מאוד.

שאלה: מישהו טען שהוא בּוֹדְהיסָאטְוָוה סְקָאנְדָה ושהוא יכול להוציא את הפאלון שהמורה שתל במתרגלים.

המאסטר: זה נובע מהפרעה דמונית מהמחשבה שלו עצמו, ומכך שהוא משנה את המראות בתוך המחשבה שלו עצמו – הוא דמיין את זה בעצמו. האם הוא באמת הוציא אותו? פעולת ההוצאה הייתה בדמיון שלו – זה היה רק מראֶה בטווח של השדה הממדי שלו, שהוא דמיין בעצמו. הוא לא יכול לעשות שום דבר. אז מה אם הוא טוען שהוא בּוֹדְהיסָאטְוָוה סְקָאנְדָה? אגיד לכם שסיפרתי לכם על זה מזמן: בתקופת סוף הדהארמה, אפילו הישויות ברמות גבוהות עומדות בפני קטסטרופה; אלו שצריך להגן עליהן כולן כבר מוגנות; אלו שלא הגנו עליהן הושמדו על ידי פיצוצים; עכשיו כבר אין אף אחד. אנשים רבים ראו את בודהיסאטווה גואן-יין, ויש מתרגלים שהשתמשו בתמונה שלה כדי לעשות קאי-גואָנג. אומר לכם שהמחשבה שיש לאדם ברגע שבו הוא סוגד לבודהא היא הרחומה ביותר, הנדיבה ביותר, והיא הטובה ביותר. כדי להגן על המחשבות האלה שיש לאדם מראים לו את הדמות של בודהיסאטווה גואן-יין. הם למעשה כולם ביטויים של הפא-שנים שלי. כבר דיברתי על זה בעבר בסמינרים שלי.

הקלטת האודיו נעשתה על ידי מרכז הסיוע הכללי של הפאלון דאפא של בייג'ינג.