הצעות שניתנו בפגישת הסייעים של הפאלון דאפא בבייג'ינג

17 בדצמבר 1994

אדבר בעמידה, כך שכולם יוכלו לראות אותי היטב.

לא ראיתי אתכם במשך זמן רב. היות שדברים רבים הקשורים להוראת השיטה דורשים טיפול, וכל הדברים האלה לא יכולים באמת להיות מובנים או ידועים לאנשים רגילים, אז הפסקתי להעביר סמינרים. טיפלתי בעניינים אלה במשך תקופת הזמן הזאת ועכשיו הם מסודרים באופן בסיסי. במקור תכננתי לצאת שוב ברגע שהעניינים האלה ייסגרו או יושלמו, כדי לארגן דברים הקשורים להוראת השיטה בעתיד. אבל היות שהפעם הוחלט על הסמינר בגואנג-ג'ואו בחיפזון, כבר פרסמו הודעות בעיתונים, כבר עשו פרסומות ונאספו דמי לימוד רבים, אז הייתי צריך לצאת באמצע, כלומר, הייתי צריך לבוא קודם לבייג'ינג לעשות עבודת הכנה מסוימת לפני שאני מעביר את הסמינר בגואנג-ג'ואו. זו הסיבה שאני מנצל את ההזדמנות הזאת לראות את כולכם. אני באמת שמח לראות את כולכם.

אמרתי לכם משהו בעבר: הסטנדרט המוסרי של אנשים כיום הוא נמוך מאוד, וקשה למצוא מקום טהור באף אחד ממשלחי היד והמקצועות. אבל ברגע שהגעתי לכאן ראיתי את השדה הזה המאוד שליו והרמוני שלנו. אני מעז לומר שהפאלון דאפא שלנו הוא מקום טהור (מחיאות כפיים). בה בעת אני גם רואה שמה שהשגנו בטיפוח הוא באמת מעודד. לכל אחד יש השאיפה להשתפר ולהפוך לטוב – זה באמת מעודד לראות. אז האווירה הזאת היא בדיוק אותו הדבר כמו מצב המחשבה הזה שלנו. במילים אחרות, לא למדנו את הדאפא לשווא, וכולנו השגנו דברים מסוימים. אני גם לא העברתי את הדאפא הזה לשווא. הדברים האלה נותנים לי תחושת סיפוק. כשבאתי בפעם הראשונה לבייג'ינג להעביר את הפא וללמד את השיטה, בסמינר הראשון הייתה רק כמות אנשים מסוימת. אבל אחרי זמן מה... עברו בסך הכול כשנתיים – למעשה, עברה רק שנה מאז שהתחלתי להעביר את הפא הזה באופן רשמי, משום שבהתחלה לימדתי את הפא בצורה של צ'יגונג, שהוא נמוך. היום בבייג'ינג לבדה יש לנו כל כך הרבה סייעים. זה מראה שהדאפא שלנו קיבל עכשיו הכרה מצד יותר אנשים טובי לב, אנשים המסוגלים להשתפר ולטפח את עצמם בפא הזה. זה באמת מעודד. עכשיו קשה לאמוד כמה אנשים כבר מטפחים את הפאלון דאפא שלנו. הוא התפשט מאדם לאדם והמספר הוא פשוט עצום. בכמה מקומות היו בעבר רק אדם או שניים שלמדו אותו במחוז או בעיר, ואז המספר גדל לסביבות האלף. זה המקרה במקומות רבים – הוא גדל במהירות רבה מאוד.

מדוע זה כך? כפי שאמרתי, זה משום שבפאלון דאפא שלנו אנחנו מטפחים שין-שינג ודורשים מאנשים להרים את הסטנדרט המוסרי שלהם. בנוסף, אנחנו באמת הצבענו על הסיבות היסודיות מדוע הגונג של האדם לא גדל בטיפוח – התייחסנו באופן מיוחד לנושא הזה. אז אנחנו דנו בעניין היסודי. כפי שציינתי בעבר, היו אנשים שסיפרו לי במאמרים שכתבו על ניסיון הטיפוח שלהם: "אחרי שהמורה הביא את הפא הזה לציבור, הוא הביא תועלת רבה לעיצוב התרבות המוסרית של החברה שלנו". כמובן, אמרתי שזו אינה המטרה העיקרית. אני רק רוצה להעביר את הפא הזה לאנשים, ולהביא אותו לציבור כדי שיותר אנשים יפיקו ממנו תועלת ויוכלו באמת לשפר את עצמם – כפי שאנחנו אומרים את זה באסכולת הבודהא שלנו: "כדי לאפשר לאנשים באמת לעלות לרמות גבוהות ולהשיג את השלמות המלאה". אבל בטוח תהיה לזה גם ההשפעה של העלאת הסטנדרט המוסרי של האנשים. זה משום שהדרישה של שיטת הטיפוח שלנו, לדעתי, מצביעה על העניין האמיתי – היא דורשת מאנשים להדגיש את טיפוח השין-שינג. מדוע זה כך שאנשים רבים – כולל נזירים רבים, וזה גם נכון לגבי טאואיסטים מקצועיים – כבר אינם יודעים איך לשפר את עצמם? הם רק מתייחסים לטקסיות, אבל לא לדברים האמיתיים.

אם השין שינג של אדם לא עולה, אז הייתי אומר שזה בלתי אפשרי בשבילו להשתפר. זה משום שהטבע של הקוסמוס לא מרשה למישהו עם שין-שינג נמוך להתרומם. אם אדם יכול להגיע לנקודה מסוימת, כלומר אם הוא השתפר לרמה מסוימת, אז הייתי אומר שאפילו אם האדם הזה לא יגיע לשלמות המלאה, הוא יועיל לחברה. הוא כבר לא יעשה דברים רעים במודע – הוא יֵדע על התוצאות האיומות שעשיית דברים רעים תביא עליו. באופן זה [הפא שלנו] עוזר לבנות את התרבות המוסרית של החברה, ובהתאם, משפר את הסטנדרט המוסרי של המין האנושי – זה בטוח. בהוראת השיטה היינו אחראים כלפי אנשים וכלפי החברה. הצלחנו לעשות את זה. ההשפעה על אנשים ועל המטפחים הייתה טובה למדי. בפעולות שלנו הלכנו בקפדנות בהתאם לדרישות של הפא הזה, והשיטה שלנו לא סטתה. תמיד שמרנו על מצב טיפוח טהור ונקי.

אם לאמוד לפי המצב העכשווי, אז אני חושב שבעתיד שיטת הטיפוח הזאת תתפשט בצורה אפילו יותר רחבה. מתישהו בזמן הקרוב, כנראה בשנה הבאה, אני עשוי ללמד יותר מחוץ לסין. אז זה השפיע לא רק על המדינה שלנו – הייתה לזה גם השפעה גדולה בחו"ל. מישהו שחזר מחו"ל סיפר לי שכשהוא אכל במסעדה בארה"ב עם כמה אנשים, הם ראו שתלוי שם דף היכרות עם הפאלון גונג, והוא הסתקרן ושאל על זה. אנחנו לא ידענו על המצב הזה, לא היינו מודעים לו. יכול להיות שהוא מתפתח עם תנופה רבה. הסיבה המהותית לכך היא שאנחנו פשוט מדגישים את שיפור השין-שינג של האדם; אז בין אם זאת החברה, או אנשים ממעמדות חברתיים שונים, או אנשים עם השקפות שונות – כולם יכולים לקבל את הפאלון דאפא. זה מה שדיברתי עליו עכשיו. אני רק דנתי בקיצור במצב הנוכחי של התפתחות הפאלון דאפא שלנו.

היות שזה מפגש של סייעים, אדבר רק על דברים הקשורים לזה. המצב של התפתחות הפאלון דאפא באזורים השונים מגלה שלמקומות האלה יש נקודות חוזק שונות; הם צברו ניסיון רב, והם למדו הרבה מהניסיון שלהם בלימוד הדאפא ובטיפוח. היות שבזמן האחרון הייתי בבית – הייתי בצ'אנג-צ'ון – אז אני יודע יותר על המצב בצ'אנג-צ'ון. אשתף בדבר אחד. עכשיו יש "גל של לימוד פא" בצ'אנג-צ'ון. מה זאת אומרת גל של לימוד פא? כיום אזורים אחרים מתייחסים לביצוע התרגילים כאל דבר חשוב מאוד. כמובן, זה חשוב מאוד, זה הכרחי בשיטה המטפחת את טבע הנפש והחיים גם יחד. אבל בצ'אנג-צ'ון הם מתייחסים ללימוד הפא כאפילו חשוב יותר. אז כל יום, אחרי שהם מבצעים את התרגילים, הם מקפידים לשבת לקרוא את הספר, ללמוד את הפא. ואחרי הלימוד הם דנים, דנים פיסקה אחר פיסקה. עם הזמן, הם החלו ללמוד בעל-פה את הספר. הם חשבו: "זה דבר טוב כל כך" (כמובן, אלו המילים של המתרגלים, לא שלי), והם חשבו על כך שאנשים בעבר היו לומדים בעל-פה כתבים רבים, אף על פי שהמשמעות שלהם לא הייתה ברורה מאוד ושכולם היו די מעורפלים. כמובן, למתרגלים שלנו היו גם סיבות נוספות. אני רק נותן לכם את הרעיון. הם אמרו: "מדוע שלא נלמד בעל-פה דבר שהוא טוב כל כך? הוא דורש מאיתנו להיות אנשים טובים בכל רגע בין אנשים רגילים והוא מאפשר לנו להשתפר, האם לא יהיה טוב יותר אם נוכל לדעת אותו בעל-פה? אז יהיה לנו משהו שנוכל לאמוד את עצמנו מולו בכל רגע". כך הם התחילו "גל של לימוד בעל-פה של הספר".

בצ'אנג-צ'ון יש כעת יותר מעשרת אלפים איש שלומדים בעל-פה את הספר. מה מצב לימוד הפא שלהם כרגע? הם יושבים ומתחילים ללמוד, והם לא צריכים את הספר – אדם אחד מקריא מהזיכרון את הספר מההתחלה, אז הוא מפסיק ואדם אחר ממשיך להקריא מהזיכרון, בלי לעשות טעות, ואפילו מילה אחת לא מקריאים לא נכון כאשר הם ממשיכים להקריא מהזיכרון. אז זה ממשיך, אתה מקריא פיסקה מהזיכרון, הוא מקריא פיסקה מהזיכרון, ואנשים ממשיכים להקריא כך מהזיכרון. בהמשך הם התחילו להעתיק את הספר בכתב יד. כשהם עושים טעות אז הם מתחילים שוב את הכול מההתחלה – הם מעתיקים את הספר שוב בכתב יד ממש מההתחלה. מה המטרה? זה כדי להעמיק את הבנתם את הפא, וזה באמת עוזר למתרגלים להשתפר. עם הטבעה כה עמוקה [של הפא] במחשבה שלהם, בכל פעם שהם יעשו משהו, הם יוכלו לפעול על פי סטנדרט של מתרגל. זה באמת גורם לשינוי.

לא הגדרתי את הדברים האלה כדרישות עבור המתרגלים שלנו. כפי שהרגע אמרתי, אזורים רבים קיבלו תובנות רבות מתוך החוויות שלהם, וכולן עזרו להם. אני גם אמרתי למרכז הסיוע בצ'אנג-צ'ון: "את מה שעשיתם, כדאי להרחיב לכל המדינה". המתרגלים האלו השתפרו ממש מהר אחרי שהם למדו את הפא בדרך זו והרמות שלהם גם כן עלו ממש מהר – מוכרח להיות שזה מה שיקרה. אולי רבים מאתנו, משום שאנחנו מטפחים... אני יכול לדון בדברים עמוקים יותר משום שאלו הנוכחים כאן הם סייעים וזאת לא תהיה בעיה. כל מילה בספר שלי היא פאלון כשמסתכלים מרמה נמוכה, וכל מילה היא פא-שן שלי כאשר מסתכלים מרמה גבוהה – אפילו החלקים המרכיבים את המילה הם בעצמם כאלה. הוא גם שונה מספרים אחרים כשאתם מקריאים אותו בקול באמצעות הפה שלכם. אנשים רבים כבר פיתחו גונג די טוב באמצעות הטיפוח, ואפילו למילים שהם מקריאים בקול יש דמויות, מה שיוצא מהפה שלהם הם כולם פאלונים. במילים אחרות, הספר שלנו איננו ספר רגיל. כמובן, אנשים שהרמות שלהם עדיין לא מספיקות עדיין לא מסוגלים לעשות את זה. לאפשר לכם לקרוא את הספר וללמוד את הפא, זה בעצמו משפר אתכם, כי אנחנו מדגישים טיפוח של שין-שינג, וזה שיש הבנה רציונלית בעצמו משפר את האדם.

השיטה שלנו היא כזו המטפחת את טבע הנפש והחיים גם יחד, ומטרת התנועות היא בעיקר שינוי הבן-טי, כלומר, לשנות את גוף הבשר שלנו ואת הגופים החומריים השונים המתקיימים בממדים שונים – זו המטרה העיקרית. זה גם כולל [פיתוח] של טכניקות על-טבעיות מסוימות. אם אתה באמת רוצה לשפר את עצמך, אז הייתי אומר שאתה צריך להשתפר מתוך הפא. אם השין-שינג שלנו לא יכול להתרומם, אז אנחנו לא יכולים להשתפר מתוך הפא, ואז כל השאר הוא חסר תועלת. מדוע אני אומר את זה? זה משום שאם לא הגעת לרמה מסוימת ואם השין-שינג שלך לא התרומם, אז לא יהיה לך הגונג שקובע את הרמה שלך. ללא טיפוח השין-שינג, לאדם אין גונג. אם אתה רוצה לשנות את הבן-טי שלך, איך תעשה זאת ללא החיזוק של האנרגיה הזאת? אתה תפספס את הדבר הקריטי ביותר. אינך יכול לשנות שום דבר ללא החיזוק של האנרגיה הזאת. זאת הסיבה שלימוד הפא הוא חשוב עד מאוד. אני חושב שמטפחים צריכים לקרוא יותר את הספר, וזה בוודאות יעזור לכם להשתפר במהירות. (מישהו מתפרץ לדברים: "הם מודאגים שתתעייף. המורה, בבקשה שב כדי שתוכל לספר לנו עוד"). הם רוצים שאדבר עוד. (מחיאות כפיים נלהבות)

לפני רגע בעיקר דיברתי על איך הפאלון דאפא שלנו מתפתח. "פאלון גונג" הוא מונח שהשתמשנו בו בהתחלה כאשר לימדנו את השיטה בבייג'ינג. כפי שאמרתי, צ'יגונג הוא מונח שנטבע על ידי אנשים מודרניים, אבל צ'יגונג הוא למעשה סוג של טיפוח-תרגול. מה שהופץ בין האנשים הרגילים הם רק דברים של הצורה הנמוכה ביותר של צ'יגונג, שבקושי מסוגלים לשנות את הגוף האנושי ולהכין אותו לטיפוח-תרגול. אלו רק דברים של השלב ההתחלתי – וזה מה שלימדו. צ'יגונג הוא למעשה טיפוח-תרגול. את השיטה שלנו מלמדים ישירות ברמות גבוהות. אין כבר צורך לדבר על הדברים האלה של הצ'יגונג, משום שכל אותן שנים שבהן אנשים הפיצו את הצ'יגונג בנו בסיס עבור אנשים כך שתהיה להם הבנה התחלתית של הצ'יגונג. ישר מההתחלה אנחנו מדברים על טיפוח ברמות גבוהות. אנחנו כבר לא צריכים לקרוא לזה "צ'יגונג".

ה"פאלון גונג" שלנו... כמובן, אתם יכולים להתייחס אליו באופן זה לפני שאנשים מבינים מה הוא. אבל אני חושב שהוא באמת "דרך הטיפוח של הפאלון", "טיפוח הפאלון", או "הדרך הגדולה של טיפוח הפאלון" (פאלון שיו-ליאן דאפא). איך לקרוא לו – זה דבר אחד. הרגע חשבתי על עוד דבר, כלומר, רבים מהמתרגלים שלנו עושים מעשים טובים בשקט. הם עשו מעשים טובים רבים בחברה, בסביבות אחרות ובמקום העבודה שלהם, והם עשו זאת בלי לספר לאנשים מה שמם, ובלי לחפש כל תמורה. יש דוגמאות רבות לכך. אני יודע – אני מודע לכך בבירור בלי שתגידו לי. לא להשאיר את השם שלנו הוא דבר טוב. אבל חישבו על זה כולכם, בתקופת הזמן מאז שהשיטה שלנו הובאה אל הציבור, הופיעה תופעה שבה לבבות האנשים משתנים לכיוון של הטוב, והסטנדרטים המוסריים שלהם מתרוממים. אני חושב שההשפעה של הפאלון דאפא שלנו הייתה חלק מההתרחשות הזאת. אז אני חושב שכשחלק מכם עשו משהו טוב וכשאחרים שאלו אתכם: "מה השם שלך?" אז אתם לא אומרים שום דבר ולא משאירים את השם שלכם או מחפשים תמורה כלשהי משום שמה שאנחנו רוצים זה לצבור מוסריות ודה; אני חושב שאתם לא צריכים לא לומר דבר. אתם יכולים להגיד: "אני מתרגל פאלון גונג", או "אני מטפח של פאלון דאפא". זה יעזור שתהיה לנו השפעה טובה יותר בחברה ולהפיץ את הדאפא שלנו. האם זה לא יהיה נהדר אם כולם יבואו לחפש את הפא הישר? אני חושב שזה יהיה אפילו טוב יותר. זה משום שההשפעה שכבר הייתה לנו – יש כבר לא מעט אנשים ברחבי המדינה שלומדים את השיטה – היא כבר עצומה. אנשים בימינו אפילו חושבים שזה מוזר שמישהו עושה כמה מעשים טובים בחברה. כמובן, יש עדיין מספר אנשים שחושבים: "עדיין יש בימינו אנשים כמו לֵיי פֶנְג[1] ? האדם הזה הוא יוצא מן הכלל!" אז כבר עדיף שנגיד להם בבירור.

יש סוגיות נוספות בתקופת הזמן הנוכחית. לדוגמה, יש מתרגלים שיש להם שאלות רבות רבות במהלך הטיפוח, והם אף פעם לא מצליחים לפתור אותן. "מדוע זה כך? "מה הדבר הזה אומר?" הסוגים האלה של שאלות... האמינו לי שאם הייתי מאפשר לכם לשאול שאלות כאן, אז הסייעים הנוכחים כאן גם היו שואלים המון שאלות שמתרגלים שאלו בסמינרים. מדוע זה כך? כמו שזה עתה אמרתי, ההבנה שלכם את הפא עדיין איננה עמוקה. משום שאני משלב דברים של רמות שונות בעת שאני מדבר, אחרי שאנשים קוראים את הספר פעם אחת, הם חושבים שהוא די טוב. וכשהם קוראים פעם נוספת יש להם הבנה חדשה, וכשהם קוראים יותר, יש להם אפילו הבנות חדשות נוספות, כאילו שמשמעות המילים השתנתה. הרבה מאיתנו הרגישו כך. זה בדיוק משום ששילבתי דברים של רמות שונות בספר וככל שהרמה שלך עולה יהיו לך הבנות שונות – זהו הפא. אני חושב שאם תוכלו באמת ללמוד את הפא ביציבות ולאמוד את עצמכם מול הפא, כל שאלותיכם ובעיותיכם ייפתרו בקלות. זה בטוח יהיה כך. כל עוד מדובר בשאלה או בבעיה בטיפוח, ניתן לפתור אותה.

אני זוכר שלימדתי בצורה היסודית ביותר בסמינר בג'י-נאן. דברים רבים הוסברו בבהירות. היו רק דברים ספורים שבהם לא נכנסתי לפרטי פרטים, אבל ציינתי את הרעיונות. האמינו לי, אם נוכל באמת לקלוט מה שאנחנו לומדים, כל שאלה תיענה. בעצם, רבות מהשאלות שיש לנו... יש אנשים התוהים "מדוע יש לי חוסר הנוחות הזה וחוסר הנוחות ההוא...?" רבים מהם לא מבינים שזה יהיה רע אם הם לא יחושו חוסר נוחות – משמעות הדבר תהיה שאני לא טיפלתי בך. היות שאתם רוצים לעשות טיפוח, אחזור ואומר משהו שאמרתי בעבר: זה לא כל כך קל. אנחנו יכולים לומר שלכולם יש קארמה, אז איך אתה יכול לא לשלם עליה? האם אפשר יהיה לסלק את הכול בשבילך בבת אחת וירשו לך להפוך לבודהא משום שאתה מיוחד או משהו?! אני רק ממחיש את הנקודה הזאת. מי יכול לשפר את עצמו בלי לעבור טיפוח? תהליך הטיפוח כולל סילוק קארמה ונשיאת קשיים. אם אינך נושא קשיים, לא ניתן לסלק את הקארמה. אז סבל גופני איננו בהכרח דבר רע. גם הבעיות שאתם נתקלים בהן בחיים אינן בהכרח דברים רעים. אתם נשאתם אותן מבלי שתהיו מודעים לזה.

אתן לכם דוגמה. נאמר בבודהיזם ש"בטיפוח אדם צריך לשאת קשיים רבים". עדיין אין לכם מושג – לְמה בכלל נחשב מעט הקושי שאתם נושאים? היות שיש לכם מאסטר שמטפל בכם, הרבה מזה סולק בשבילכם. מי לא עשה דברים רעים בתקופות החיים הרבות הרבות שלו? הייתי אומר שלגבי האנשים בימינו, כשהגענו לשלב הנוכחי, קשה למצוא מישהו שלא הרג או שלא היה חייב קארמה רבה. אם נסתכל על ההיסטוריה, כמה קשיים היו צריכים לשאת אנשים אחרים כאשר עשיתם להם אז דברים אפילו גרועים יותר? אבל היום אינכם יכולים לשאת את הדברים הקטנים האלה שאתם אמורים לשאת?! כמובן, אמרתי לכם את הרעיון הכללי. אנשים רבים לא יכולים לראות את זה. היות שאנחנו מדברים פה על טיפוח, זה כרוך ביכולת ההתעוררות של האדם. אתה לא יכול לראות – נכון, אתה לא יכול לראות. אם היית יכול לראות הכול אז לא היית עושה דברים רעים, וכבר לא הייתה השאלה של טיפוח. אז כשאנשים נפלו לשלב הזה, [זה תוכנן] שהם ייפלו לתוך אשליה ויטפחו ללא היכולת לראות דבר.

כשדנים בנושא הזה אדבר על דבר נוסף, שהוא: הטיאן-מו של רבים מכם פתוחה – הטיאן-מו שלכם נפתחו ברמות שונות. אבל אף אחד לא הגיע לרמה שהיא עד כדי כך גבוהה; מה שאתם רואים אינו טבע הדברים, ואתם לא יכולים לראות את הסיבות הקארמתיות של דברים. אז זה גורם לבעיה, כלומר, האנשים האלה עלולים לדבר כלאחר-יד על מה שהם רואים. כשהם אומרים דברים כלאחר-יד יש לזה תוצאה חמורה. השומע אולי יגיד: "איך הטיפוח שלי התבלגן כך?! איך זה קרה?!" למעשה מה שהאנשים האלה ראו אינו מדויק. לדוגמה, אנשים רבים שהטיאן-מו שלהם פתוחה אמרו: "יש לך פו-טי... יש לו פו-טי... לכולכם יש פו-טי". אמרתי מזמן: למתרגלים של פאלון דאפא, למטפחים האמיתיים שלנו אין פו-טי – אני ניקיתי את זה. אז מדוע אנשים מסוימים ראו דמויות של חיות, דמויות מהסוג הזה או דמויות מהסוג ההוא...? למעשה, אומר לכם שרבים מאיתנו לא יכולים להבחין בין צורות הקיום של הג'ו-יואן-שן, הפו-יואן-שן, ופו-טי. מה שהם למעשה ראו היה רק החיים הקודמים של הפו-יואן-שן שלך או החיים הקודמים של הג'ו-יואן-שן שלך – זה כל מה שזה היה. כשאתה הולך ואומר את הדברים חסרי האחריות האלה, האם אינך גורם פאניקה לאחרים? אתה אמרת שלזה וזה יש פו-טי, אבל לא היה לו פו-טי בכלל.

בעבר, הבודהיזם דיבר על שש הדרכים של גלגולי הנשמות (סמסארה). בבודהיזם הייתה גם האִמרה: " לעתים רחוקות בן אדם מתגלגל לבן אדם; לעתים קרובות יותר חיה מתגלגלת לבן אדם". כמובן, אנחנו לא נתייחס לשאלה אם זה אכן כך, זה מה שנאמר בבודהיזם. אני פשוט נותן לכם דוגמה ומדבר על הרעיון. כמובן, אל תהיו פסימיים – מי יודע מה הוא היה בכל תקופות החיים הקודמות שלו? כאן זאת פגישה של סייעים היום, אז אם לא נכחת בעבר בסמינרים ואינך מאמין למה שאתה שומע, פשוט תקשיב לדברים אלה כאילו הם סיפורים. בעבר נֶאֱמר שכשאנשים מגיעים מהצד ההוא, הם כולם רוצים להיות חיות, שאין להן יחסים חברתיים מסובכים ויש להן חיים חסרי דאגות. אם מישהו רוצה להפוך לחיה זה לא כל כך קל. בהשוואה לכך קל יותר להיעשות בן אדם, משום שבני אדם צריכים לשאת קשיים. זה הרעיון. אבל בדיוק משום שלבני אדם יש קשיים, הם יכולים לעשות טיפוח-תרגול. ישויות אחרות לא יכולות לעשות טיפוח-תרגול, ואפילו אם הן מתרוממות באמצעות טיפוח אז הן מתרגלות דרך רעה ולא מרשים להן להגיע לרמה גבוהה. אז מעתה ואילך, אם הטיאן-מו שלך נפתחת, אתה צריך לשים לב לנושא הזה ולא לדבר בחוסר אחריות; זה משום שאינך יכול לראות במדויק. יתר על כן, אתה אולי חש דברים מסוימים, אבל מהיכן מגיע המסר שאתה חש? אולי שד הוא זה ששלח לך אותו. אז וָדאו שאינכם מפתחים החזקות לדברים האלה.

המתרגלים שלנו לא צריכים לחשוב שאנשים עם טיאן-מו פתוחה הם שם למעלה – שהם ברמה גבוהה. זה משום שהדברים האלה לא נקבעים על ידי רמת הטיאן-מו של האדם – היא לא מבוססת על רמת הטיפוח של האדם. אולי הטיאן-מו שלך לא פתוחה, אבל הרמה שלך הרבה יותר גבוהה [ממישהו שהטיאן-מו שלו פתוחה]. זה נפוץ מאוד, ואין רק מקרים בודדים כאלה. כשאנחנו באים לקבוע אם מישהו מטפח היטב, אנחנו מסתכלים רק על גובה השין-שינג שלו ועל עומק הבנתו את הפא. יש אנשים התוהים מה יקרה כשהמורה לא יהיה בסביבה או כאשר הוא יסיים ללמד את השיטה, והם לא יוכלו לראות. יש אנשים שאמרו: "לא נוכל לטפח אז". זה פשוט לא נכון. חישבו על זה, מדוע אני מלמד את הפא הזה? בעבר כששאקיאמוני חי בעולם הזה, הוא לא הותיר מאחור אף מילה כתובה. מה שנותר היו רק קטעי דברים ששאקיאמוני דן בהם שאנשים זכרו במקוטע, וזה לא היה משהו שיטתי. כך הם כתבי הדת שאתם קוראים. בזמן ההוא הרשו לאנשים לדעת רק במידה הזאת, אז זה נעשה כך בכוונה. גם דברים ששאקיאמוני מעולם לא אמר עורבבו פנימה. כיום הפא שלנו מועבר בצורה מפורשת למדי. בזמן ההוא שאקיאמוני הותיר מאחוריו רק כמה כללים[2]. כששאקיאמוני היה בחיים הוא לא הותיר מאחוריו אף מילה כתובה. במהלך השנים המאוחרות יותר שלו, שאקיאמוני קבע כללים רבים כדי לאפשר לאנשים לעשות טיפוח-תרגול ולהעלות את הרמות שלהם במהלך הטיפוח. אבל היום אין לנו דברים כאלו. למעשה, הדבר הקריטי ביותר ששאקיאמוני הותיר מאחור היו הכללים.

אנחנו לא צריכים לאסור עליך לעשות דבר זה או אחר. גם איננו צריכים לקבוע תקנות כלשהן שתצטרכו לפעול על פיהן. מדוע? משום שכיום העברנו את הפא, והפא הזה כבר אומר לכם מה אתם אמורים לעשות. זאת הסיבה שאני אומר שאם אני לא נמצא, או אם אינכם יכולים לראות אותי, אז עליכם "להתייחס לפא כמורה", ופשוט ללמוד את הפא הזה. האם תצליח והאם אתה יכול לעשות את זה – נקבע כולו על ידי הפא הזה. אם היום לי הונג-ג'י היה רואה שמתרגל מסוים הוא טוב למדי, והיה פותח בשבילך את "הדלת האחורית", היה נותן לך כמות מסוימת של גונג ומאפשר לך להתרומם – חישבו על זה, האם זה אינו שווה-ערך לכך שאני מזיק לפא? אז, כל אחד מכם חייב לוודא שהוא עושה טיפוח – כולכם חייבים לטפח, ולעשות זאת בהדרגה צעד אחר צעד. כמובן, לחלק מאתנו הייתה תרומה מיוחדת מאוד לפאלון דאפא. במקרה כזה אתה גם מטפח, פשוט צורת הטיפוח שונה – זאת דרך אחרת של טיפוח. למעשה, המטרה של כל מה שאמרתי הייתה לבקש מכם ללמוד את הפא ברצינות, ולטפח ברצינות.

יכול להיות שבעתיד אני לא אלמד את השיטה הרבה בסין. אז זה קריטי שתלמדו ותבינו את הפא הזה היטב. הפא הועבר לכם – למעשה, המטרה שלי היא להעביר לכם את הפא הזה. אם אשגיח על מישהו בטיפוח שלו כל הזמן ואהיה מולך אבל אתה לא תפעל על פי מה שאני אומר כשאתה עושה דברים, אז מה הטעם? זה חסר תועלת. אמרתי שהפא-שנים שלי יכולים להגן עליכם. למעשה לא דיברתי על מצבים ברמות גבוהות יותר, ולא דיברתי על דברים שהם גדולים יותר. לבני אדם יש גופים בממדים אחרים, ולפיכך כשלגוף של מישהו יש כמות מסוימת של אנרגיה, הוא גדל. הגופים המטופחים שלי שם הם כבר גדולים למדי. כמה גדולים? יש אנשים ששאלו אותי: "המורה, אם תסע לארה"ב, איך אטפח? האם תוכל להגן עליי?" עניתי: "יהיו הפָא-שֶנים שלי שיגנו עליך". למעשה יש לזה משמעות נוספת. לא רק הפָא-שֶנים שלי יגנו עליך, טווח גדול למדי של ממדים – טווח מסוים של ממדים ביקום – אפילו לא יצא מעבר לתחום הבטן שלי! לא משנה לאן תלך, האם לא תהיה עדיין כאן אתי? מה שאני אומר הוא שעליכם פשוט להתמקד בטיפוח.

כמובן, יהיו עדיין כמה שדים שקיימים. מדוע קיימים שדים? אמרתי שטיפלתי בכמה נושאים. הדברים האלה הם חלק מהנושאים. חישבו על זה: במקומות שונים ברחבי המדינה, או באתר תרגול מסוים שלנו, הדברים האלה קורים לעתים קרובות – כלומר, אנשים פוגעים בפא שלנו. יש אנשים שמתקיפים אותי מילולית, יש אחרים האומרים שפאלון דאפא אינו טוב באופן הזה או באופן ההוא... זה הפריע בצורה חמורה לטיפוח שלנו. אבל חישבו על זה, האם זה לא דבר טוב? במשך כל תהליך הטיפוח שלך, השאלה איך אתה מבין באופן יסודי את הפא ואם אתה יכול להיות נחוש – אתה תיבחן אם אתה נחוש בפא כל הדרך עד הצעד האחרון של הטיפוח שלך. אם הנושא היסודי הזה לא מיושב, אז כל שאר הדברים לא רלוונטיים – שום דבר אחר כבר לא ישנה. האם זה לא לב העניין? אם אינך נחוש בפא עצמו, אז איך תוכל לנהל את עצמך בהתאם לפא? האם לא תתנדנד גם לגבי כל דבר אחר? אדם כזה יחשוב ששום דבר מזה אינו אמיתי, והבעיה הזאת קיימת אצלו מההתחלה ועד הסוף. אז, קיימת הצורה הזאת של שד שמפריע לנו. אז איך הדברים היו לולא הסוג הזה של שד? אחרים גם אמרו: "אם לפאלון דאפא שלך לא היו ההפרעות האלה, אם הדברים האלה לא היו מפריעים, אז זה היה קל מדי למתרגלים שלך לטפח. איך נוכל לדעת שהם משתפרים? יהיה רק מעט חוסר הנוחות, חוסר נוחות פיזי, ורק הצרות האלו שהם נתקלים בהן בחיי היום יום. האם הם לא יפספסו משהו? מה לגבי השאלה אם הם נחושים בפא?" הטיפוח של האדם צריך לכלול שיפורים בכל היבט. התנדנדות היא גם סוג של החזקה, ההחזקה של להיות לא יציב – זאת גם החזקה.

אזכיר משהו אחר כבדרך אגב – אדבר על עניין נוסף משום שאנחנו כבר עוסקים בנושא הזה, ואני יכול לראות שכולכם רוצים שאדבר עוד קצת. בסמינרים שלי יש דבר שהזכרתי – קארמה. כשאדם עושה דברים רעים הוא מקבל קארמה; כשאדם עושה דברים טובים הוא יכול לצבור דֶה, או להשיג דֶה. במספר הסמינרים שהעברתי לאחרונה דיברתי גם על כיצד בני אדם יכולים ליצור סוג של קארמה, קארמת-מחשבה, שקודם לכן לא דיברתי עליה בפירוט. רק דיברתי באופן כללי לגבי הקיום של קארמה, כך שלא דיברתי בפירוט על קארמת-מחשבה. אז מה האפקט השלילי שיש לסוג הזה של קארמה? כולכם סייעים, אז אם תיתקלו במצב הזה בעתיד תוכלו להסביר אותו לאחרים. יש מתרגלים חדשים שמקללים את המורה ברגע שהם מתחילים לתרגל, ויש מתרגלים חדשים שמקללים את הפאלון דאפא ואינם נחושים במחשבתם כשהם מתחילים לתרגל בשיטה.

אז מדוע זה קורה? והם אומרים הרבה מאוד מילים גסות, הם אפילו אומרים מילים גסות שבדרך כלל לא יעלו על דעתם, ואפילו אם הם לא אומרים את הדברים האלה, הדברים האלה מופיעים במחשבתם. אנשים רבים עברו דרך השלב הזה, והבעיה הזאת מתרחשת במיוחד בהתחלת התרגול בשיטה. אנשים רבים נתקלים בבעיה הזאת כשהם באמת עושים טיפוח בפועל. אז יש אנשים התוהים: "מדוע אני מקלל את המורה?" מחשבות נוספות כמו: "הפא הזה מזויף! אל תלך בעקבותיו" מופיעות – אולי תהיה לך המחשבה הזאת. יש אנשים שהמחשבה שלהם לא נחושה, אז הם הולכים אחרי זה, מפסיקים לתרגל, ומפסיקים להאמין בזה. אמרנו ששיטת הטיפוח הזאת מיועדת לטיפוח הג'ו-אי-שה של האדם. אם אינך יכול לשלוט בעצמך אז אף אחד לא יכול להציל אותך. מדוע אנחנו מדגישים שאנשים עם מחלת נפש לא מורשים להיכנס לסמינרים שלנו? בדיוק משום שהם אינם מסוגלים לשלוט בעצמם, ואינם מסוגלים לקחת פיקוד על עצמם – אז מיהו זה שאנחנו מצילים? האם איננו רוצים להציל אותך עצמך? זאת הסיבה שאנחנו מדברים על הנושא הזה.

אבל יש אנשים המסוגלים לזהות את זה. יש אנשים החושבים: "מדוע אני מקלל את המורה? מדוע אני מקלל את הפא? אני אשלוט בזה". זה גורם לאדם הזה מתח מנטלי במשך זמן רב והוא אינו יכול לשלוט בזה בעצמו. אבל הפא-שנים שלי יודעים הכול, וכשהם רואים שהמחשבה שלך נחושה כל כך, אז הם יעזרו לך לסלק את קארמת-המחשבה הזאת. האמת היא שזוהי קארמת-המחשבה שגורמת לך צרות. אתה קיללת אחרים בעבר, והמחשבות הרעות שהיו לך פעם יכולות כולן לעלות ולצוף. מדוע המצב הזה קורה? חישבו על זה, בטיפוח שלנו אנחנו מסלקים קארמה. כל דבר בממדים אחרים הוא חי. אמרתי את זה מזמן, אמרתי את זה בסמינרים שלי. הקארמה הזאת גם כן חיה. אם אתה רוצה לסלק את הקארמה שלך, כשתסלק אותה היא תמות ותיעלם. אז האם היא תיתן לך לעשות את זה? האם היא תיתן לך להרוג אותה? היא עכשיו חיה, אז היא לא תיתן לך לתרגל. היא לא נותנת לך לתרגל כי היא רוצה לחיות, והיא לא רוצה שתסלק אותה. אז היא משקפת למחשבתך מילים גסות, והיא לא נותנת לך להאמין בפאלון דאפא, והיא אפילו גורמת לך לקלל אותי ולחשוב על כל מיני דברים. יש אנשים שמתקשים להסביר את זה, או שהם תוהים אם מישהו נותן להם רמז, או שהם באמת עלו על משהו – הם לא יכולים לזהות את זה והם נופלים בגלל זה. אז האנשים האלה גמורים, ואף אחד כבר לא יכול להציל אותם. זאת בעצם קארמת-המחשבה הפועלת כמכשול.

זה מתרחש במשך תקופת זמן מסוימת, תקופה קצרה מאוד. כל עוד המחשבה שלך יכולה להיעשות נחושה, אז תוכל לסלק אותה, תוכל לסלק את הקארמה הזאת. לא הדגשתי את זה בסמינרים שלי בעבר, אבל לאחרונה מספר גדול של אנשים דיווחו לי על התופעה הזאת. אל תדאגו – בין אם קיללת אותי או קיללת את הפאלון דאפא, זה לא היה באמת אתה עצמך שמקלל. וָדא שאתה יכול להבחין ביניהם. אם הג'ו-אי-שה של האדם אינו צלול, אז הוא גמור, ואף אחד לא יכול להציל אותו. זה התרחש באזורים רבים. יש אנשים שאפילו חושבים: "מדוע אני מאכזב את המורה? מדוע אני מקלל את המורה?" מתרגל בצ'אנג-צ'ון שאל: "מדוע אני מקלל את המורה ומקלל את הפאלון דאפא?" ואז הוא נעמד מול התמונה שלי ואמר: "המורה, אני לא יכול לתרגל יותר. כל פעם שאני מתרגל אני מקלל אותך. אני לא יכול לטפח יותר. אינני ראוי לך, המורה". בכל פעם שהוא היה נתקל בפאלון דאפא הוא היה מתחיל לקלל. ברגע שהוא היה מרים את הספר הוא היה מתחיל לקלל במחשבתו. בסוף הוא אמר: "המורה הזה הוא טוב כל כך, והפא הזה הוא טוב כל כך, אני מצטער נורא". כמובן, המתרגל הזה שלנו בכלל לא היה מבולבל במחשבתו. הוא היה ממש צלול, הוא אמר: "מה שאני עושה מאכזב את המורה". מאוחר יותר, כשהוא ביצע את התרגילים הוא סיפר על זה לסייע באתר התרגול שלנו, והסייע דיווח על זה מיד למרכז הסיוע הכללי. בהתאם למצב הזה, אנשים אמרו לו שאלו הם שדים הפועלים – הסוג הזה של קארמה הוא גם כן צורה של שד. במהלך תקופת הזמן שבה התרגול שלו הביא עליו שדים, כולם תרגלו מסביבו וקראו את הספר כלפיו כאשר הם יושבים מסביבו. אז הראש שלו התבהר. זה ממש עזר לו להיפטר מהקארמה.

כמובן, לספר שלי יכולה להיות ההשפעה הזאת. אם אינך מאמין לזה, כשאנשים מסוימים נעשים חולים, כמובן, אינני רוצה להגיד "נעשים חולים" – מחלות, מיקרואורגניזמים כמו וירוסים וחיידקים, כולם למעשה ביטויים של קארמה בגוף שלנו בממד הזה – אז קריאת הספר שלי יכולה לסלק זאת. כשאתם קוראים את הספר, מה שנשלח ממנו הוא גונג, מה שנשלח ממנו הוא פא, אז יכולה להיות לזה ההשפעה של סילוק קארמה. האדם הזה גילה שהמחשבה שלו נעשתה די צלולה וזה היה די טוב. אבל כשהוא הלך הביתה, הבעיה חזרה. מדוע היא חזרה? למעשה, קארמת המחשבה שלו הייתה גדולה מהרגיל, אז הוא היה צריך לשאת קצת יותר מאנשים אחרים במהלך תקופת הזמן ההיא. אבל הוא הגיע להבין את הבעיה, ונשא את זה. אז, לאחר זמן לא רב הפא-שן שלי עזר לו להיפטר מהקארמה, וסילק את מה שנשאר ממנה. הוא צלח את זה. עכשיו הוא בסדר ואין לו שום בעיה. כשהבעיה הזאת מתרחשת, אל תחשבו שזו תוצאה של בעיה מנטלית או של פו-טי – זה לא כך.

לסיכום, הייתי רוצה לספר לכם קצת על משהו שאני מקווה לו. אינני רוצה לקחת עוד מזמנכם, משום שזאת פגישת סייעים ולמרכז שלכם יש עדיין דברים נוספים לעשות בפגישה הזאת. אני מקווה שמעתה ואילך כולכם תתחילו גל של לימוד פא. אל תתייחסו לביצוע היומי של התרגילים כחשוב יותר מלימוד הפא. אנחנו צריכים להתמיד בביצוע התרגילים מדי יום, אבל עלינו להתמיד בדיוק באותה מידה בלימוד הפא מדי יום. רק על ידי כך שבאמת תופסים את הפא הזה הוא יכול להדריך אתכם בטיפוח שלכם. יש אנשים שרק מחכים למורה – כשיש להם בעיה הם פשוט מחכים שהמורה יסביר להם אותה. האמת היא שהכול נמצא בפא הזה, וכל עוד אתם הולכים ללמוד אותו לכל דבר תהיה תשובה. כמובן, אם אתם לא מאמינים בפא או אם אתם מתנדנדים, אז הייתי אומר שיש בעיה בתכונת ההארה שלכם. בנוסף, בקהל כאן כולכם סייעים ואתם עושים את עבודת הסיוע. כמובן, כולכם עושים זאת בהתנדבות ולא דרשנו מכם בכוח לעשות אָלף, בֵּית, או גימל, או לעשות דברים בדרך מסוימת. ומובן מאליו שאנחנו דורשים מהסייעים להיות רציניים, אחראיים, ולעסוק רק בדרך הטיפוח הזאת – הדברים האלה חיוניים. אין לנו שיטות ניהוליות כלשהן כדי לשלוט במישהו, וגם אין לנו זכות לזה. אנחנו רק לקחנו אחריות לארגן אותם ולעזור להם לפתור את הבעיות שלהם.

אז אני חושב שהבנת הפא של הסייע צריכה להיות גבוהה יותר מזו של המתרגל הממוצע. זו הסיבה שעליכם ללמוד הרבה את הפא. אני חושב שזו בעיה אם אינך יכול לענות על השאלות שחלק מהמתרגלים מעלים. זה לא משנה אם רמת ההשכלה שלך היא נמוכה. כשאתם מארגנים אנשים ללמוד את הפא, כשאנשים קוראים את הספר, וכשאנשים מדברים על ההבנה שלהם, זה עוזר לכם להשתפר. כשהייתי בצ'אנג-צ'ון הם ערכו פגישת סייעים ואמרתי את הדבר הבא: בצורת הטיפוח שיש לנו היום, האנשים האלה שמטפחים בחברה האנושית הרגילה הם כמו אנשים רגילים, אבל למעשה אנחנו מטפחים ואיננו אותו דבר כמו אנשים רגילים. אז חישבו על זה כולכם, מהי החובה שלך, הסייע, כשאתה מארגן קבוצה של אנשים לתרגל? בסביבת טיפוח של מנזר, היית אב מנזר. חישבו על זה, האם אין עלינו לעשות את העבודה הזאת היטב? כמטפח עליך לטפח, ואתה גם צריך לעזור לאחרים לטפח. אין זה כך שהדרישה שלנו ממך היא גבוהה – פשוט כך הם פני הדברים. אתה באמת צריך לוודא שאתה פועל היטב כשאתה לוקח את התפקיד המוביל וכשאתה מארגן את המתרגלים, כך שנוכל להתקדם עם הפאלון דאפא הזה ונגרום לכך שהוא יועיל למין האנושי. זה מה שאנחנו אומרים ברמה הנמוכה ביותר, ולמעשה, זה גם המצב.

יש דבר נוסף שהרגע חשבתי עליו. מה שהתייחסתי אליו עכשיו היו מספר דרישות שהוצבו עבורכם. יש אנשים שלעתים קרובות לא ממוקדים כל כך בעבודה. נראה ששום דבר לא מעניין אותם בחברה ושהם רק מחכים ל"אסון". יש אנשים שאפילו שאלו אותי: "מתי יתחיל האסון?" דיברתי על הנושא הזה בסמינרים שלי. אמרתי: "איזה אסון?" חישבו על זה, כלפי מי מכוונים האסונות? אנשים טובים אינם נתונים לאסונות. אם באמת יהיה אסון, אז בטוח שאנשים טובים יישארו אחריו. אסונות מנפים החוצה אנשים רעים. אז משום שאתה מטפח ואתה משפר את עצמך, מדוע לדאוג לגבי זה? לא משנה איזה אסון יהיה, אז מה – אין לו כל קשר אליך. זה במקרה שאכן יהיה אסון. אבל היום אני יכול לומר לכם בבירור: האסון כבר לא קיים. אנשים דיברו על דברים כמו שכדור הארץ יתפוצץ, כוכבים יתנגשו, מבול גדול... אתם יודעים, בעבר תוכננו אסונות להתרחש בזה אחר זה. האסונות שתוכננו ברמות שונות כולם חלפו. כוכב השביט פגע בכוכב צדק במקום בכדור הארץ. המבול חלף – המבול של שנה שעברה היה חמור מאוד והיה עולמי. עכשיו הוא חלש מאוד, חלש עד כדי שהוא חלף. דברים רבים חלפו, כלומר הסוג הזה של אסון כבר לא קיים. הדבר היחיד שקיים – אין לנו שום דבר להסתיר – הדבר היחיד שקיים הוא שבעתיד אולי מספר גדול של אנשים ינופה החוצה. אנשים שהם רעים מאוד אולי ינופו החוצה על ידי מחלה רבת-עוצמה – זה אפשרי. זאת הסיבה שאנחנו אומרים שאף על פי שיש אנשים שתמיד מדברים על הדברים האלה, אתם לא צריכים להיות מוטרדים בגללם. סוג כזה של אסון לא קיים. מה שהכי חשוב הוא איך אתם מטפחים את עצמכם ואיך אתם משפרים את עצמכם.

זה כל מה שאגיד. בואו נמשיך את הפגישה. (מחיאות כפיים חמות)


הקלטת האודיו נעשתה על ידי מרכז הסיוע הכללי של הפאלון דאפא של בייג'ינג.[1] ליי פנג – נחשב מודל לדוגמה בסין בשנות השישים, חייל שתמיד עזר לאחרים מבלי לחשוב על טובתו האישית.

[2] באנגלית precepts - תורגם גם כ"איפוק מוסרי" במקומות אחרים