הרצאה שלישית

אני מתייחס לכל המתרגלים כאל תלמידיי

האם אתם יודעים איזה מין דבר עשיתי? אני מתייחס לכל המתרגלים כאל תלמידיי, כולל אלה שיכולים באמת לטפח ולתרגל באמצעות לימוד עצמי. בהעברת גונג לקראת רמות גבוהות זה לא יעבוד אם לא אתייחס אליכם באופן זה. אחרת זה שווה לחוסר אחריות ולגרימת צרות. נתנו לכם דברים רבים כל כך ואפשרנו לכם לדעת עקרונות רבים כל כך שאנשים רגילים לא צריכים לדעת. לימדתי אתכם את הדאפא הזה, ובנוסף צריך לתת לכם גם דברים רבים אחרים. טיהרתי את גופכם, ובנוסף זה גם נוגע בנושאים אחרים. לכן זה לא ילך בכלל אם לא אתייחס אליכם כאל תלמידיי. אסור לגלות סודות שמימיים רבים כל כך לאנשים רגילים סתם כך. אבל יש נקודה אחת: עכשיו הזמנים השתנו. איננו מקיימים את הטקסים של הקָאו-טָאו[1] או השתחוויות. לטקסיות הזו אין כל משמעות וכשעושים אותו זה נראה כמו דת. אנחנו לא עושים את זה. מה הטעם שתבצעו קאו-טאו ותסגדו למורה אם ברגע שאתם יוצאים מכאן תמשיכו לנהל את עצמכם כרגיל ולעשות כל מה שאתם רוצים, מתחרים ורבים למען התהילה והאינטרסים האישיים שלכם בין אנשים רגילים? אתם יכולים אולי גם להרוס את המוניטין של הפאלון דאפא בשמי!

טיפוח אמיתי תלוי לגמרי בלבך. כל עוד אתה מסוגל לטפח, ולהמשיך לטפח בנחישות וביציבות, נתייחס אליך כאל תלמיד. זה לא ילך אם לא אתייחס אליך בצורה כזאת. אבל יש אנשים שאולי לא יכולים להתייחס אל עצמם באמת כמטפחים ולהמשיך לטפח. לגבי אנשים מסוימים זה בלתי אפשרי, אבל רבים ממשיכים לטפח ולתרגל באמת. כל עוד אתה ממשיך לטפח, נתייחס אליך כאל תלמיד.

האם אפשר להתייחס אליך כאל תלמיד של פאלון דאפא אם רק תתרגל את מספר הסטים האלה של התרגילים בכל יום? לא בהכרח. זה משום שטיפוח-תרגול אמיתי חייב להיות על פי דרישות השִין-שינְג שדיברנו עליהן, ועליך לשפר באמת את השין-שינג שלך, רק אז זהו טיפוח-תרגול אמיתי. אם אתה רק מתרגל את התרגילים בלי לשפר את השין-שינג ובלי האנרגיה החזקה שמחזקת את הכול, זה לא נחשב לטיפוח-תרגול ולא נוכל להתייחס אליך כאל תלמיד של פאלון דאפא. אם אתה ממשיך כך, אז אף על פי שאתה מתרגל את התרגילים, אם אינך הולך בעקבות הדרישות של הפאלון דאפא שלנו, אינך משפר את השין-שינג שלך, ואתה מתנהג כהרגלך בין אנשים רגילים – ייתכן שתיתקל בצרות אחרות. ייתכן שאפילו תטען שזה התרגול של פאלון דאפא שגורם לך לסטות. כל זה יכול להיות. לכן אתה חייב באמת ללכת בעקבות דרישות השין-שינג שלנו. רק אז תהיה מטפח אמיתי. הבהרתי את זה לכולם. לכן, אל תבואו אלי עוד בשביל הנוהל של סגידה למאסטר. כל עוד אתה באמת מטפח אתייחס אליך בדרך זו. הפָא-שֶן שלי כה רבים שלא ניתן לספור אותם, שלא לדבר על המטפחים האלה, אפילו אם מספרם יהיה רב ככל שיהיה, אני עדיין יכול לדאוג להם.

הצ'יגונג של אסכולת הבודהא והבודהיזם

הצ'יגונג של אסכולת הבודהא הוא לא הבודהיזם. אני חייב להבהיר את הנקודה הזו לכולם. למעשה, הצ'יגונג של אסכולת הטאו הוא לא דת הטאואיזם גם כן. חלק מכם תמיד מתבלבלים מהדברים האלה. יש אנשים שהם נזירים במקדשים וחלק הם בודהיסטים חילונים[2]. הם חושבים שהם יודעים מעט יותר על עניינים של הבודהיזם, כך שהם מפיצים בהתלהבות דברים של הבודהיזם בין התלמידים שלנו. אני אומר לכם שאתם לא צריכים לעשות דברים כאלה כי זה משהו משיטת טיפוח שונה. לדת יש נוהגים דתיים. כאן אנחנו מלמדים את החלק של הטיפוח-תרגול שבשיטת הטיפוח שלנו. חוץ מתלמידים של פאלון דאפא שהם נזירים ונזירות, השאר לא צריכים להדגיש נוהגים דתיים. לכן שיטת הטיפוח שלנו אינה הבודהיזם של תקופת סוף-הדְהַרְמָה.

הדהרמה בבודהיזם היא רק חלק קטן של פוֹא פָא. יש עוד דרכים גדולות וגבוהות, וברמות שונות יש גם פא שונה. שָאקְיָאמוּנִי אמר שיש 84 אלף שיטות טיפוח. הבודהיזם כולל רק כמה דרכי טיפוח. יש לו רק טְיֶאן-טָאי, חוּאַה-יֵן, זֵן בודהיזם, הארץ הטהורה, טנטריזם וכו'. זה אפילו לא חלקיק מזה! לכן הבודהיזם לא יכול לסכם את כל פוא פא והוא רק חלק זעום של פוא פא. הפאלון דאפא שלנו הוא גם כן אחת מ-84 אלף שיטות הטיפוח באסכולת הבודהא, ואין לו קשר עם הבודהיזם המקורי או עם הבודהיזם מתקופת סוף-הדהרמה. הוא גם לא קשור לדתות המודרניות.

הבודהיזם נוסד על ידי שאקיאמוני לפני 2,500 שנה בהודו העתיקה. כששאקיאמוני הפך לקאי-גונג ומואר הוא נזכר במה שטיפח קודם לכן וחשף את זה כדי להציל אנשים. לא חשוב כמה אלפי כרכים של כתבים יצאו מאותה שיטת טיפוח, הם למעשה מורכבים משלוש מילים. המאפיינים של שיטת הטיפוח ההיא הם: "איפוק מוסרי[3], מדיטציה בריכוז[4], חוכמה". איפוק מוסרי הוא להימנע מכל התשוקות של האנשים הרגילים ולהכריח אותך לעזוב את הרדיפה אחרי אינטרסים אישיים, לנתק כל דבר שהוא ארצי וכו'. בדרך זו יתרוקן לבו של האדם בלי לחשוב על שום דבר ואז הוא יוכל להיכנס לדִינְג. הם משלימים זה את זה. אחרי שהוא נכנס לדינג[5], על האדם לשבת במדיטציה כדי לטפח ממש, ולהסתמך על כוח הריכוז[6] כדי להתקדם בטיפוח. זהו החלק של טיפוח-תרגול אמיתי באותה שיטה. זה לא דורש תרגילים וגם לא משנה את הבֶּן-טִי[7] של האדם. האדם רק מטפח את הגונג ההוא שקובע את גובה הרמה שלו. לכן הוא רק מטפח את השין-שינג שלו. הוא לא מטפח חיים כך שהוא לא מדגיש את הפיכת הגונג. באותו זמן, באמצעות המדיטציה בריכוז, הוא מחזק את כוח הריכוז שלו וסובל תוך כדי מדיטציה כדי לסלק קארמה. "חוכמה" מתייחסת לזה שנעשה מואר עם חוכמה גדולה והוא יכול לראות את האמת של היקום, כמו גם את האמת של ממדים שונים ביקום. כל הכוחות השמימיים מופיעים. החוכמה נפתחת וההארה נפתחת. זה נקרא גם קאי-גונג.

כששאקיאמוני ייסד את דרך הטיפוח הזאת הופצו באותה תקופה בהודו שמונה דתות. ביניהן הייתה דת מושרשת עמוק שנקראה ברהמניזם. במהלך חייו נלחם שאקיאמוני אידיאולוגית בדתות אחרות. כיוון שמה שהוא לימד היה פא אמיתי, הדהרמה הבודהיסטית שהוא לימד הפכה יותר ויותר חזקה ושולטת במהלך הפצתה, ואילו דתות אחרות נחלשו עוד ועוד. אפילו הברהמניזם המושרש עמוק היה כמעט על סף הכחדה. אבל אחרי הנירוואנה של שאקיאמוני, דתות אחרות, במיוחד הברהמניזם, התחילו שוב לשגשג. אבל איזה מצב הופיע בבודהיזם? היו נזירים שהפכו לקאי-גונג והגיעו להארה ברמות שונות, אבל רמות ההארה שלהם היו די נמוכות. שאקיאמוני הגיע לדרגת טַאתַאגָאטַה, אבל נזירים רבים לא הגיעו לרמה זו.

לפוא פא יש ביטוי שונה ברמות שונות. אבל ככל שזה גבוה יותר, כך זה קרוב יותר לאמת. ככל שזה נמוך יותר, כך זה רחוק יותר מהאמת. לכן כשהנזירים הללו הפכו לקאי-גונג והגיעו להארה ברמות נמוכות, הם השתמשו בביטויים של היקום שהם ראו ברמה שלהם, ובמצבים ובעקרונות שהם הבינו, כדי לפרש את מה ששאקיאמוני אמר. זאת אומרת, היו נזירים שפירשו את הדהרמה של שאקיאמוני בדרך זו או אחרת. היו נזירים שבמקום להשתמש במילים המקוריות של שאקיאמוני אפילו הטיפו את מה שהם הבינו כאילו אלו הם הדברים של שאקיאמוני. זה עיוות את הדהרמה הבודהיסטית ללא היכר והיא כבר לא הייתה הדהרמה ששאקיאמוני לימד. בסוף זה גרם לדהרמה הבודהיסטית להיעלם בהודו. זהו לקח היסטורי רציני, כך שמאוחר יותר דווקא בהודו לא היה יותר בודהיזם. לפני ההיעלמות שלו עבר הבודהיזם שינויים רבים. בסופו של דבר הוא התאחד עם דברים מהברהמניזם והפך לדת ההודית הנוכחית של היום הנקראת הינדואיזם. בדת הזאת כבר לא סוגדים לאף בודהא, אלא סוגדים לדברים אחרים ולא מאמינים עוד בשאקיאמוני. זהו המצב.

במשך ההתפתחות שלו עבר הבודהיזם כמה שינויים גדולים יחסית. אחד קרה מעט אחרי ששאקיאמוני עזב את העולם. היו אנשים שייסדו את בודהיזם "המרכבה הגדולה"[8] בהתבסס על העקרונות הגבוהים ששאקיאמוני לימד. הם האמינו שהדהרמה ששאקיאמוני לימד בציבור נועדה לאנשים רגילים למטרת שחרור עצמי והשגת סטטוס הפרי של ארהאט, והיא לא מציעה הצלה לכל הישויות החיות, אז הם קראו לה בודהיזם "המרכבה הקטנה"[9]. הנזירים בדרום-מזרח אסיה המשיכו ללכת בדרך הטיפוח המקורית של תקופת שאקיאמוני. באזור ההָאן[10] שלנו קוראים לזה בודהיזם "המרכבה הקטנה". מובן שהם עצמם לא מכירים בזה. הם מאמינים שהם ירשו את הדברים המקוריים של שאקיאמוני. למעשה זה אכן כך, כי ביסודו של דבר הם ירשו את דרך הטיפוח של תקופת שאקיאמוני.

אחרי שבודהיזם "המרכבה הגדולה" שעבר שינוי הועבר לסין הוא הפך קבוע בארצנו והוא הבודהיזם המופץ היום בסין. למעשה הוא קיבל מראה שונה לחלוטין מהבודהיזם בזמנו של שאקיאמוני. כל דבר השתנה, מהביגוד עד כל מצב ההארה וכל תהליך הטיפוח. בבודהיזם המקורי סגדו רק לשאקיאמוני כאל האב המייסד, אבל עכשיו בבודהיזם הופיעו בודהות רבים ובּוֹדְהִיסַאטְווֹת גדולות רבות, ועוד. בנוסף, זאת אמונה הדבקה בבודהות רבים. הופיעה אמונה בטאתאגאטות רבות וזה הפך לבודהיזם הסוגד לבודהות רבים. כגון בודהא אָמִיטָאבְּהָא, בודהא הרפואה, טאתאגאטה של השמש הגדולה וכו', והופיעה גם אמונה בבודהיסאטוות גדולות רבות. בדרך זו כל הבודהיזם השתנה לחלוטין מאז הזמן שבו שאקיאמוני ייסד אותו.

במשך תקופה זו חל שינוי נוסף שבו בודהיסאטווה נָגַארְג'וּנָה לימדה דרך טיפוח סודית שהגיעה מהודו, עברה את אפגניסטן ואחר כך נכנסה לשִין-ג'יָאנְג[11] והועברה לסין. זה קרה בדיוק בזמן שושלת טָאנְג, כך שהיא נקראה טָאנְג-טַנְטְרִיזְם. משום שבסין השפעת הקונפוציאניזם הייתה גדולה יחסית, תפיסת המוסר בסין הייתה שונה מאלו של עמים אחרים. דרכי הטיפוח הללו של הטנטריזם הכילו טיפוח זוגי של גבר ואישה, וזה לא יכול היה להתקבל על ידי החברה של אותה תקופה. לכן זה הוכחד כשהבודהיזם דוכא במשך שנות החְווֵי-צָ'אנְג[12] בתקופת שושלת טאנג[13] וכך הטאנג-טנטריזם נעלם מסין. היום יש ביפן משהו הנקרא טנטריזם מזרחי שהם למדו מסין בתקופה ההיא, אבל הם לא עוברים גוּאַן-דִינְג[14]. לפי הטנטריזם, אם מישהו לומד טנטריזם מבלי לעבור את הגואן-דינג הוא נחשב לגונב את הדהרמה ולא מכירים בו כמי שקיבל את ההוראה המקורית. ענף אחר הועבר לטיבט מהודו ונפאל. קוראים לו טנטריזם טיבטי והוא מועבר עד היום. למעשה זהו המצב בבודהיזם, סיכמתי מאוד בקצרה את מהלך ההתפתחות והשינויים שלו. במהלך התפתחות הבודהיזם הופיעו כמה דרכים כמו זן בודהיזם שנוסד על ידי בּוֹדְהִידְהַרְמָה, הבודהיזם של הארץ הטהורה והחוּאַה-יֵן בודהיזם. כל אלו נוסדו לפי ההבנות של הדברים ששאקיאמוני אמר בזמנו. כל אלו שייכים לבודהיזם המחודש. יש יותר מעשר דרכי טיפוח כאלה בבודהיזם וכולן קיבלו צורה של דת. לכן כולן שייכות לבודהיזם.

לגבי דתות שנוסדו במאה זו, או לא רק במאה הזו, אלא גם הדתות הרבות החדשות שנוסדו בחלקים שונים של העולם במאות האחרונות, רובן מזויפות. כדי להציל אנשים, לכל הישויות המוארות הגדולות יש ממלכות שמימיות משלהן. בודהות הטאתאגאטה, כמו שאקיאמוני, בודהא אמיטאבהא וטאתאגאטה של השמש הגדולה וכו', לכל אחד יש עולם משלו כדי להציל אנשים. בשביל החלב שלנו יש יותר ממאה עולמות כאלה. לפאלון דאפא שלנו, גם כן, יש את עולם הפאלון.

כשמדובר בהצלת אנשים, לאן יכולות השיטות המזויפות האלו לקחת אנשים? הן לא יכולות להציל אנשים כי מה שהן מטיפות הוא לא פא. מובן שיש אנשים שכשייסדו לראשונה את הדתות המטרה שלהם לא הייתה להפוך לשדים[15] שהורסים את הדתות האמיתיות. הם הפכו לקָאי-גונְג והגיעו להארה ברמות שונות. הם ראו כמה עקרונות, אבל היו רחוקים מהישויות המוארות שיכולות להציל אנשים, הם היו נמוכים מאוד. הם גילו כמה עקרונות, וגילו שיש דברים בין אנשים רגילים שהם מוטעים. הם גם אמרו לאנשים איך לעשות מעשים טובים. בהתחלה הם לא היו נגד דתות אחרות. בסוף אנשים סגדו להם בהאמינם שמה שהם אומרים הגיוני. אחרי זה אנשים האמינו בהם עוד ועוד. כתוצאה מכך אנשים סגדו להם במקום לדתות. ברגע שהם פיתחו את ההחזקה לתהילה ולאינטרסים אישיים הם ביקשו מהציבור להכתיר אותם בתארים מסוימים. אחרי זה הם ייסדו דת חדשה. אני אומר לכם שכל אלו הן דתות רעות. גם אם הן לא פוגעות באנשים הן עדיין דתות רעות, משום שהן מפריעות לאמונות של האנשים בדתות אמיתיות. דתות אמיתיות יכולות להציל אנשים, אבל אלו לא. כשהזמן עובר הן עושות מעשים רעים בגניבה. לאחרונה רבים מהדברים האלו עברו גם לסין. כת הגְוּאַן-יִין[16] כביכול היא אחת מהן. לכן עימדו על המשמר. אומרים שיש יותר מאלפיים שיטות בארץ מסוימת במזרח אסיה. כל מיני אמונות קיימות בארצות במזרח אסיה ובארצות מערביות אחרות. בארץ אחת קיימת בגלוי דת שבה עוסקים בכשפים. כל הדברים האלו הם שדים שהגיחו בתקופת סוף-הדהרמה. תקופת סוף-הדהרמה אינה מצביעה רק על בודהיזם, אלא גם על השחיתות של ממדים רבים מתחת לרמה אחת גבוהה מאוד. "סוף-דהרמה" לא מתייחס רק לסוף-דהרמה בבודהיזם, זה גם אומר שבחברה האנושית כבר אין פא של הלב השומר על המוסריות.

בטיפוח-תרגול צריך להתמקד בדרך אחת

אנחנו מדברים על כך שבטיפוח-תרגול צריך להתמקד בדרך אחת. לא משנה איך תטפח, אי אפשר לטפח באופן קלוקל על ידי הוספת דברים אחרים. יש בודהיסטים חילונים שמטפחים גם את הדברים של בודהיזם וגם דברים של הפאלון דאפא שלנו. אני אומר לך שבסוף לא תשיג שום דבר, כי אף אחד לא ייתן לך שום דבר. כיוון שאף על פי שכולנו שייכים לאסכולת הבודהא יש כאן עניין של שין-שינג, ובאותו הזמן יש עניין של התמקדות בדרך אחת. יש לך רק גוף אחד, אנרגיית טיפוח של איזו שיטה תתפתח בגופך? איך אפשר להפוך אותה עבורך? לאן אתה רוצה ללכת? דרך הטיפוח שאתה מטפח לפיה היא המקום שאליו תלך. אם תטפח לפי הבודהיזם של "הארץ הטהורה" תלך לעולם של השמחה האולטימטיבית של בודהא אָמִיטָאבְּהָא. אם תטפח לפי הדרך של בודהא הרפואה אתה הולך לעולם המזוגג. זה מה שאומרים בדתות וזה נקרא "ללא דרך טיפוח שנייה".

התרגול שאנחנו מדברים עליו כאן מתייחס באמת לתהליך השלם של הפיכת הגונג, וזה הולך לפי אותה דרך הטיפוח-תרגול. לאן, איפוא, אתה אומר שאתה רוצה ללכת? אם אתה עומד על שתי סירות באותו הזמן אינך יכול להשיג דבר. לא רק שאי אפשר לערב תרגול צ'יגונג עם טיפוח בודהיסטי במקדשים, אלא אפילו בין שיטות טיפוח-תרגול, בין צ'יגונג לצ'יגונג ובין דת לדת לא ניתן לערב. אפילו בתוך אותה דת כמה זרמים לא יכולים להתערבב יחד. אדם חייב לבחור רק בדרך טיפוח אחת. אם אתה מטפח בבודהיזם של "הארץ הטהורה" אתה צריך לטפח רק בבודהיזם של "הארץ הטהורה"; אם אתה מטפח טנטריזם עליך לטפח רק טנטריזם; אם אתה מטפח זן בודהיזם עליך לטפח רק זן בודהיזם. אם אתה עומד על שתי סירות באותו הזמן ומטפח גם את זה וגם את זה, אינך יכול להשיג דבר. זאת אומרת שגם בבודהיזם אתה נדרש לא לטפח בדרך שנייה ואסור לך לערב דרכי טיפוח. בודהיזם הוא גם כן טיפוח גונג, הוא גם כן טיפוח-תרגול, ותהליך יצירת הגונג שלו הולך כולו לפי תהליך הטיפוח וההתפתחות של דרך הטיפוח ההיא. יש גם תהליך של התפתחות גונג בממדים אחרים שהוא תהליך מסובך ומורכב מאוד שלא ניתן לערב בתוכו סתם דברים אחרים של טיפוח.

יש בודהיסטים חילונים שברגע שהם שומעים שאנחנו מתרגלים צ'יגונג של אסכולת הבודהא, הם לוקחים את המתרגלים שלנו למקדשים כדי להמיר את דתם. אני אומר לכל מי שיושב כאן שאף אחד לא יעשה דברים כאלה. אתם הורסים גם את הדאפא שלנו וגם את החוקים בבודהיזם. באותו הזמן אתם מפריעים לתלמידים שלנו וגורמים לאחרים שלא יוכלו להשיג שום דבר. זה לא בסדר. טיפוח-תרגול הוא עניין רציני, על האדם להתמקד. אף על פי שהחלק הזה שאנחנו מלמדים בין אנשים רגילים הוא לא דת, המטרה שלו בטיפוח-תרגול זהה. המטרה של שניהם היא להגיע לקאי-גונג, הארה והגעה לשלמות המלאה.

שאקיאמוני אמר שכשתגיע התקופה של סוף-הדהרמה, לנזירים במקדשים יהיה קשה להציל את עצמם, שלא לדבר על הבודהיסטים החילוניים האלה שאף אחד לא דואג להם. אפילו אם לקחת מישהו כ"מאסטר", מי שאתה קורא לו מאסטר הוא גם כן אדם שמטפח. אם הוא לא מטפח בפועל זה חסר תועלת. ללא טיפוח הלב אף אחד לא יכול לעלות למעלה. המרת דת היא נוהל של אנשים רגילים. האם תשתייך לאסכולת הבודהא אחרי המרת הדת? האם בודהא ידאג לך אז? אין דבר כזה. אפילו אם תבצע כל יום קאו-טאו עד שראשך ידמם, או אם תשרוף קטורת בצרורות, זה עדיין חסר תועלת. עליך באמת לטפח את לבך כדי שזה יעבוד. כשמגיעה תקופת סוף-הדהרמה, היקום כבר השתנה מאוד. אפילו מקומות של סגידה לדת אינם טובים עוד. אלה עם יכולות על-טבעיות (כולל נזירים) גם גילו את המצב. בזמן הנוכחי אני האדם היחיד בעולם שמלמד פא אמיתי בציבור. עשיתי משהו שאף אחד לא עשה לפניי. יותר מכך, פתחתי דלת כה רחבה בתקופת סוף-הדהרמה. למעשה זאת הזדמנות שלא מגיעה באלף או בעשרת אלפים שנה. אבל אם האדם יכול להינצל, במילים אחרות, אם האדם יכול לטפח ולתרגל – זה עדיין תלוי באדם עצמו. מה שאני אומר לכם זה עיקרון ענק של היקום.

אני לא אומר שאתם חייבים ללמוד את הפאלון דאפא שלי. מה שאני אומר זה עיקרון. אם אתם רוצים לטפח ולתרגל, אתם חייבים להתמקד רק בדרך טיפוח אחת, אחרת אינכם יכולים לטפח כלל וכלל. מובן שאם אתה לא רוצה לטפח, לא נדאג לך. את הפא מלמדים עבור המטפחים האמיתיים. לכן חייבים להתמקד בשיטה אחת, וגם אי אפשר לערב אפילו כוונות מחשבה משיטות אחרות. אני לא מלמד כאן פעולות של המחשבה. אין כל כוונת מחשבה בפאלון דאפא שלנו, ולכן אף אחד לא צריך להוסיף פנימה כל כוונת מחשבה שהיא. צריך לשים לב לנקודה הזאת. בעצם אין פעולות מחשבה. אסכולת הבודהא דורשת ריקנות ואסכולת הטאו מלמדת אַין.

פעם אחת חיברתי את המחשבה שלי עם ארבעה-חמישה אנשים גדולים מוארים וטאואים גדולים מרמות גבוהות מאוד. כשמדברים על רמות גבוהות, הרמות שלהם כה גבוהות שהן בלתי ניתנות לתפיסה בעיני אנשים רגילים. הם רצו לדעת מה אני חושב. אני טיפחתי ותרגלתי במשך שנים רבות כל כך. זה בלתי אפשרי שאחרים ידעו מה אני חושב והיכולות העל-טבעיות של אנשים אחרים לא יכולות להגיע אליי כלל. אף אחד לא יכול לדעת עליי ולא יכול לדעת מה אני חושב. הם רצו לדעת מה אני חושב. בהסכמתי הם חיברו את המחשבה שלי עם שלהם לזמן מסוים. אחרי החיבור זה היה קצת בלתי נסבל עבורי, משום שלא חשוב כמה גבוהה או כמה נמוכה הרמה שלי, אני נמצא בין אנשים רגילים ועדיין עושה משהו עם עשייה – זאת אומרת להציל אנשים – לבי מוקדש להצלת אנשים. אבל כמה שקטים היו לבותיהם? הם היו שקטים בצורה מפחידה. אם אדם אחד מגיע לרמה של שקט כזה, זה בסדר. אבל ארבעה-חמישה אנשים שיושבים כולם עם שקט ברמה כזו, כמו אגם של מים עומדים, בלי שום דבר, ניסיתי להרגיש אותם ולא יכולתי. במשך הימים האלה הרגשתי באמת מאוד לא נוח בלב וחוויתי סוג כזה של תחושה. זה היה משהו שבן-אדם רגיל לא מסוגל לדמיין ולא מסוגל לחוש. זה היה לגמרי ווּ-ווֵיי[17] וריק.

כשמתרגלים ומטפחים ברמות גבוהות אין בכלל פעילויות של כוונת מחשבה, כי הבסיס כבר הונח בהיותך בשלב בניית הבסיס של אדם רגיל. כשמגיעים לטיפוח ברמה גבוהה, שיטת הטיפוח שלנו במיוחד עובדת באופן אוטומטי והטיפוח-תרגול אוטומטיים לחלוטין. כל עוד אתה משפר את השין-שינג שלך, הגונג שלך גדל. אתה לא צריך אפילו לעשות תרגילים כלשהם. התרגילים שלנו הם כדי לחזק את המנגנון האוטומטי. מדוע במדיטציה האדם יושב בלי לזוז? האדם נמצא לגמרי במצב של וו-וויי. אולי אתה רואה שאסכולת הטאו מלמדת את התרגיל הזה או את התרגיל ההוא ואת הפעילויות של המחשבה או ההכוונה על ידי המחשבה. אני אומר לכם שבאסכולת הטאו אחרי שעוברים את רמת הצ'י לא יהיה דבר ולא יידרשו כוונות מחשבה אלו או אחרות. לכן יש אנשים שתרגלו בשיטות אחרות של צ'יגונג שלא יכולים אף פעם לוותר על שיטות נשימה, כוונות מחשבה וכו'. אני מלמד אותם משהו מהאוניברסיטה והם תמיד שואלים אותי על דברים של תלמידי בית ספר יסודי, כמו איך לכוון ואיך להשתמש בפעילויות של מחשבה. הם כבר רגילים לגישה הזאת. הם חושבים שצ'יגונג הוא כזה. למעשה זה לא כך.

יכולות על-טבעיות ועוצמת אנרגיה

רבים מכם לא מבינים בבהירות את הטרמינולוגיה בצ'יגונג ויש גם אנשים שכל הזמן מתבלבלים מזה. ליכולות על-טבעיות הם קוראים עוצמת אנרגיה ולעוצמת האנרגיה הם קוראים יכולות על-טבעיות. הגונג הזה, שאנחנו משיגים באמצעות טיפוח השין-שינג שלנו, מתפתח מהדה שלנו אחרי שהתאמנו עצמנו לתכונת היקום. הוא הקובע את גובה רמת האדם, את חוזק עוצמת האנרגיה ואת גובה סטטוס הפרי של האדם – זהו הגונג הקריטי ביותר. במהלך הטיפוח אילו מצבים יתעוררו אצל האדם? אדם יכול לפתח יכולות בלתי רגילות ועל-טבעיות, בקיצור אנחנו קוראים לזה יכולות על-טבעיות. הגונג המשפר את הרמה שדיברתי עליו זה עתה נקרא עוצמת האנרגיה. ככל שרמת האדם גבוהה יותר, כך רבה יותר עוצמת האנרגיה והיכולות העל-טבעיות חזקות יותר.

יכולות על-טבעיות הן רק תוצר לוואי של תהליך הטיפוח-תרגול. הן לא מייצגות רמה, לא מייצגות את גובה הרמה של האדם ולא את חוזק עוצמת האנרגיה של האדם. יש אנשים שאולי מפתחים מהן יותר בשעה שאחרים מפתחים פחות. יתר על כן, יכולות על-טבעיות אינן משהו שאפשר להשיג באמצעות רדיפה כמטרה העיקרית של הטיפוח. רק כשאדם נחוש באמת לטפח ולתרגל הוא יכול לפתח אותן. הוא לא יכול לטפח אותן כמטרה עיקרית. בשביל מה אתה מטפח אותן? האם אתה רוצה להשתמש בהן בקרב אנשים רגילים? אסור לך לחלוטין להשתמש בהן כרצונך בקרב אנשים רגילים. לכן, ככל שתרדוף אחריהן כך לא תשיג אותן. זה משום שאתה רודף אחרי משהו. רדיפה כשלעצמה היא החזקה. בטיפוח-תרגול מה שצריך לסלק זה בדיוק ההחזקות.

יש אנשים רבים שטיפחו עד לתחום גבוה ועמוק מאוד ואין להם יכולות על-טבעיות. המאסטר נועל אותן עבורם פן לא ינהלו את עצמם היטב ויעשו דברים רעים. לכן תמיד לא נותנים להם להשתמש בכוחות השמימיים שלהם. יש די הרבה אנשים כאלה. יכולות על-טבעיות נשלטות על ידי ההכרה של האדם. כשאדם ישן יכול להיות שהוא לא יכול לשלוט על עצמו, הוא חולם חלום, ויכול להיות שבבוקר המחרת שמים וארץ יתהפכו, וזה אסור. מאחר שטיפוח-תרגול נעשה בין אנשים רגילים, אלה עם יכולות על-טבעיות גדולות לא מורשים בדרך כלל להשתמש בהן. רובן נעולות, אבל זה לא מוחלט. יש אנשים רבים שמטפחים די טוב ויכולים לנהל את עצמם היטב. מותר שיהיו להם כמה יכולות על-טבעיות. לגבי אנשים אלה, אפילו אם תבקש מהם סתם כך להדגים את היכולות העל-טבעיות שלהם, הם בפירוש לא יעשו את זה. הם יכולים לשלוט בעצמם.

טיפוח הפוך ושאילת גונג

יש אנשים שמעולם לא תרגלו גונג או שאולי למדו כמה דברים בשיעור צ'יגונג, אבל אלה שייכים לסילוק מחלות ושיפור בריאות וזה לא טיפוח-תרגול. במילים אחרות האנשים האלה מעולם לא קיבלו הדרכה אמיתית, אבל לפתע הם קיבלו גונג בִּן-לילה. אנחנו נדבר על כיצד הגונג הזה הגיע. יש כמה צורות.

אחת שייכת לטיפוח הפוך. מה זה טיפוח הפוך? יש אנשים שהם מבוגרים יחסית ורוצים לטפח ולתרגל. הזמן כבר לא יספיק בשבילם לטפח ולתרגל מההתחלה. כשצ'יגונג היה בשיא הפופולריות שלו גם הם רצו לטפח ולתרגל. הם ידעו שבצ'יגונג אפשר לעשות דברים טובים עבור אנשים אחרים ושבאותו הזמן הם עצמם יכולים להשתפר גם כן. היה להם הרצון הזה והם רצו להשתפר ולטפח ולתרגל. אבל כשצ'יגונג היה בשיא הפופולריות לפני כמה שנים, כל המאסטרים האלה של הצ'יגונג הפיצו את הצ'יגונג ואף אחד לא לימד באמת דברים ברמה גבוהה. אפילו עד היום, כשמדובר באמת בהוראת גונג בציבור ברמה גבוהה, אני האדם היחיד שעושה את זה. אין אדם שני שעושה את זה. כל האנשים בטיפוח הפוך היו מעל 50, בגיל מבוגר יחסית. הייתה להם איכות מולדת טובה מאוד והם נשאו בגופם דברים טובים מאוד. כמעט כולם היו טובים מספיק כדי להיות תלמידים או ממשיכי הדרך של המאסטרים האלה. אבל האנשים האלה היו כבר די מבוגרים, אם הם רוצים לטפח, קל יותר להגיד את זה מאשר לעשות! היכן הם ימצאו מאסטר? אבל ברגע שהם רוצים לטפח ולתרגל, המחשבה הזאת זוהרת בלבם כזהב ומזעזעת את העולם של עשרת הכיוונים. אנשים מדברים רבות על טבע הבודהא, והכוונה היא בדיוק לטבע הבודהא הזה שהגיח.

מנקודת המבט של הרמה הגבוהה, חייו של אדם לא נועדו לזה שהוא יהיה בן אנוש. משום שחייו של אדם נוצרו בחלל היקום הם הותאמו לגֶ'ן-שָן-רֶן, תכונת היקום. הטבע שלה הוא במקור טוב וחומל. אבל אחרי שמספר הגופים החיים גדל נוצרו יחסים חברתיים, וכתוצאה מכך היו אנשים שנעשו אנוכיים או רעים ולא יכלו להישאר ברמות גבוהות מאוד. אז הם נפלו מטה, נפלו לרמה מסוימת. ברמה הזאת הם שוב הפכו רעים והם נפלו שוב ושוב מטה, ולבסוף הם נפלו לרמה הזאת של האנשים הרגילים. כשהם נפלו לרמה זאת, הם היו חייבים להתחסל לחלוטין. אבל מתוך חמלה ורחמים, המוארים הגדולים ההם החליטו לתת לאנשים הזדמנות נוספת בסביבה הקשה ביותר, אז הם יצרו ממד כזה.

בממדים אחרים לאנשים אין גוף כזה. הם יכולים לרחף ולהפוך להיות גדולים או קטנים. אבל בממד הזה נותנים לאנשים גוף כזה, גוף הבשר ודם שלנו. עם הגוף הזה אדם לא יכול לסבול קור, חום, עייפות או רעב. בכל מקרה הוא סובל. כשאתה חולה אתה סובל. אתה עובר לידה, זִקנה, מחלה ומוות, כך שאתה יכול לשלם את החובות הקארמתיים שלך באמצעות סבל. נותנים לך הזדמנות נוספת לראות אם אתה יכול לחזור, לכן האנשים נפלו לתוך מבוך. אחרי שנפלת לכאן נוצרו עבורך זוג עיניים כדי שלא תוכל לראות ממדים אחרים ואת האמת של החומר. אם תוכל לחזור, הסבל המר ביותר הוא גם היקר ביותר. בטיפוח חזרה בתוך המבוך בהסתמכות על ההתעוררות יש קושי רב, וכך אדם יכול לחזור מהר יותר. אם אתה ממשיך להתדרדר, חייך יושמדו. לכן בעיניהם המטרה של חיי האדם אינה להיות בן אנוש, אלא כדי שתחזור למקור ותשוב לאמת, שתחזור. אדם רגיל לא יכול להתעורר לזה. אדם רגיל הוא רק אדם רגיל בחברה של האנשים הרגילים, אדם שחושב על איך לקדם את עצמו ולחיות טוב. ככל שהוא חי טוב יותר, הוא נעשה אנוכי יותר, רוצה שיהיה לו יותר והוא מתרחק יותר מהתכונה של היקום, אז הוא הולך לכיוון של הרס.

מנקודת המבט של הרמה הגבוהה זה בדיוק כך, אתה חושב שאתה מתקדם כשלמעשה אתה נע אחורה. המין האנושי חושב שהוא מפתח את המדע ומתקדם. למעשה זה רק ללכת בעקבות חוק היקום. גָ'אנְג גוּאוֹ-לָאו, אחד משמונת האלים[18], רכב הפוך על חמורו. מעט מאוד אנשים ידעו מדוע הוא רכב הפוך על החמור שלו. הוא גילה שכשהולכים קדימה זה בעצם ללכת אחורה, אז הוא רכב על החמור הפוך. לכן ברגע שאנשים רוצים לטפח ולתרגל, המוארים יתייחסו ללב הזה כאל יקר ערך ויעזרו ללא תנאי. זה בדיוק כמו התלמידים שיושבים כאן היום, אם אתם רוצים לתרגל ולטפח, אני יכול לעזור לכם ללא תנאי. אבל אם אתם רוצים לטפל במחלות ולרדוף אחרי זה או אחרי זה כאדם רגיל, זה לא ילך, לא אוכל לעזור לכם. מדוע זה כך? זה מפני שאתה רוצה להיות אדם רגיל. אנשים רגילים צריכים לעבור לידה, זִקנה, מחלה ומוות. זה צריך להיות כך. לכל דבר יש קשר קארמתי של סיבה ותוצאה ולא ניתן להפריע לו. במקור לא היה טיפוח-תרגול בחייך, אבל עכשיו אתה רוצה לטפח ולתרגל. בהתאם לכך צריך לתכנן עבורך את דרכך בעתיד ולכן ניתן לכוונן עבורך את גופך.

ברגע שאדם רוצה לטפח והרצון הזה מופיע, המוארים יראו את זה כיקר ערך ביותר. אבל איך הם יכולים לעזור? איפה הוא יוכל למצוא מאסטר בעולם הזה שילמד אותו? חוץ מזה הוא כבר בן יותר מ-50. המוארים הגדולים לא יכולים ללמד אותו, כי אם הם מתגלים בפניך ומלמדים אותך פא ותרגילים זה יהיה לגלות סודות שמימיים, הם יצטרכו ליפול למטה בעצמם. אנשים נופלים אל המבוך משום שהם ביצעו מעשים רעים ולכן עליהם לטפח ולתרגל בתוך המבוך תוך התעוררות. לכן המוארים לא יכולים ללמד אותו. אם רואים בודהא חי אמיתי והוא מלמד את הפא וגם תרגילים, גם אלו עם עשרה חטאים בלתי נסלחים יבואו ללמוד, כל אחד יאמין בזה. אז מה יישאר לאנשים להתעורר אליו? לא יהיה נושא של התעוררות. מפני שאנשים נפלו לתוך המבוך הזה בעצמם עליהם להיכחד. נותנים לך הזדמנות נוספת לחזור מן המבוך. אם אתה יכול לחזור – תחזור. אם אינך יכול לחזור, אז תמשיך את מעגל ההתגלגלות מחדש או שתושמד.

אדם הולך בעצמו את הדרך שלו. מה לעשות אם אתה רוצה לטפח ולתרגל? הם מצאו דרך. צ'יגונג היה בשיא הפופולריות באותה התקופה וזה היה גם שינוי באקלים הקוסמי. לכן, כדי להתאים לאקלים הקוסמי הזה, הם נתנו לו גונג לפי דרגת השין-שינג שלו. הם חיברו לגופו צינור רך, וכמו ברז מים, כשפותחים אותו הגונג יבוא. אם האדם רוצה לפלוט גונג, הגונג יבוא. הוא בעצמו לא יוכל לפלוט גונג כי אין לו גונג משלו. זה היה המצב. זה נקרא "טיפוח הפוך" ואדם מטפח עד לשלמות מלמעלה עד למטה.

בדרך כלל אנחנו מטפחים מלמטה עד למעלה עד קאי-גונג או השלמות המלאה. הטיפוח ההפוך הזה נועד לאנשים המבוגרים האלה שלא היה להם מספיק זמן לטפח ולתרגל מלמטה עד למעלה. לכן זה היה מהר יותר אם היו מטפחים מלמעלה עד למטה. זו הייתה גם כן תופעה שנוצרה באותה תקופה. לאדם כזה היה צריך להיות שין-שינג ברמה גבוהה וניתנה לו כמות כה גדולה של אנרגיה בהתאם לרמת השין-שינג שלו. מהי המטרה? ראשית, זה כדי לשתף פעולה עם האקלים הקוסמי באותה התקופה. כשאדם זה עושה מעשה טוב ייתכן שהוא יסבול קשיים באותו הזמן. זה משום שנוכח אנשים רגילים, לבבות שונים של אדם רגיל יכולים להפריע לו. כשהוא ריפא מחלה של מטופל, המטופל אולי לא העריך את זה. כשהוא טיפל בחולה הוא הוריד דברים רעים רבים מגוף החולה. אף על פי שהוא ריפא את המטופל לדרגה כזאת, ייתכן שלא היו שום שינויים ברורים באותו רגע. אבל המטופל לא ישמח בלבו. במקום להודות לו הוא יכול להאשים אותו ברמאות! הבעיות האלה הן כדי שהוא יוכל לשייף את לבו בתוך הסביבה הזאת. המטרה שלשמה נותנים לו גונג הייתה כדי לאפשר לו לטפח ולתרגל ולשפר את עצמו. בזמן שהוא עושה מעשים טובים הוא יכול לפתח את היכולות העל-טבעיות שלו ולהגדיל את הגונג שלו. אבל יש אנשים שלא ידעו את העיקרון הזה. האם לא דיברתי על זה? לא יכולים ללמד אותו את הפא. אם האדם הזה היה יכול להתעורר לכך הוא היה מבין, זה נושא של התעוררות. אם האדם הזה לא יכול להתעורר לזה, אי אפשר לעשות דבר.

כשאנשים קיבלו את הגונג לילה אחד הם הרגישו לפתע שחם להם מאוד בזמן השינה, והם לא יכלו להתכסות בשמיכה שלהם. אחרי שהתעוררו בבוקר הם הרגישו חשמל בכל מקום שבו נגעו. הם הבינו שקיבלו גונג. אם למישהו היו כאבים באיזה מקום בגוף, הם היו יכולים להעביר את ידם על המקום וזה היה עובד היטב. מאותו רגע ואילך הם ידעו שיש להם גונג, נעשו מאסטרים של צ'יגונג ותלו שלטים. הם כינו את עצמם מאסטרים של צ'יגונג והתחילו לטפל. בהתחלה, כיוון שהאדם הזה היה די טוב, כשהוא ריפא מחלות עבור אנשים אחרים יכול להיות שהוא דחה או סרב לקבל כסף או מתנות שהם נתנו לו. אך האדם הזה לא היה מסוגל לדחות את הזיהום מ"חבית הצביעה" של האנשים הרגילים. כיוון שהאנשים האלה שעושים טיפוח הפוך לא עברו טיפוח אמיתי של שין-שינג, היה להם קשה מאוד לנהל היטב את השין-שינג שלהם. לאט לאט הוא יתחיל לקבל מזכרות קטנות, ובהדרגה הוא יסכים לקבל גם מתנות גדולות. לבסוף אם יתנו לו פחות, הוא לא יסכים לזה. לבסוף הוא יאמר: "לשם מה אתם נותנים לי דברים רבים כל כך? תנו לי כסף!" אם נותנים לו מעט כסף הוא לא יסכים לכך. הוא גם לא יכבד מאסטרים של צ'יגונג מאסכולות אמיתיות, כי האוזניים שלו מלאות מחמאות מאחרים על כמה הוא מוכשר. אם מישהו יגיד עליו משהו רע הוא לא יהיה מרוצה בכלל. כל ההחזקות שלו לתהילה ולרווח אישי התפתחו. הוא רואה את עצמו חכם יותר מהאחרים ויוצא מן הכלל. הוא חשב בטעות שנתנו לו את הגונג הזה כדי להיעשות מאסטר של צ'יגונג וכדי שיעשה הון רב, למעשה זה היה כדי שהוא יטפח. ברגע שההחזקות לתהילה ולרווחים התפתחו, רמת השין-שינג שלו למעשה נפלה.

אמרתי שרמת הגונג של האדם גבוהה כרמת השין-שינג שלו. כשרמת השין-שינג של מישהו נופלת, אי אפשר לתת לו גונג רב כל כך כי צריך לתת אותו לפי רמת השין-שינג. רמת הגונג גבוהה כרמת השין-שינג. ככל שההחזקות לתהילה ולרווח אישי חזקות יותר כך רמתו תיפול יותר בחוזקה בקרב האנשים הרגילים. הגונג של האדם גם יקטן כתוצאה מכך. בסוף, כשהוא נופל למטה לגמרי כבר לא יתנו לו גונג ולא יהיה לו כל גונג. לפני כמה שנים היו די הרבה אנשים כאלה, ויחסית יותר נשים מעל גיל 50. אתם יכולים לראות אישה מבוגרת שאף על פי שהיא מתרגלת צ'יגונג היא אף פעם לא קיבלה הוראה אמיתית. ייתכן שהיא למדה בשיעור של צ'יגונג מעט תנועות של סילוק מחלות ושמירה על בריאות. יום אחד היא לפתע מקבלת גונג. ברגע שהשין-שינג שלה יתדרדר, או אם ההחזקות שלה לתהילה ולרווח אישי יתפתחו, הרמה שלה תיפול. כתוצאה מכך עכשיו היא כבר שום דבר וגם הגונג שלה ייעלם. היום יש אנשים רבים כאלה עם טיפוח הפוך שנפלו. רק מעטים עדיין נשארו. מדוע? היא לא ידעה שזה ניתן לה כדי לטפח ולתרגל, היא חשבה בטעות שזה כדי שתרוויח כסף ותזכה בתהילה בין האנשים הרגילים, ותיעשה מאסטר של צ'יגונג. למעשה זה היה כדי שהיא תטפח ותתרגל.

מה זו "שאילת גונג"? אין בזה הגבלת גיל, אבל יש דרישה אחת: חייב להיות לאדם שין-שינג טוב במיוחד. אדם זה יודע שצ'יגונג יכול לאפשר לאדם לטפח ולתרגל והוא גם רוצה לטפח ולתרגל. יש לו הלב לטיפוח-תרגול, אבל היכן הוא יכול למצוא מאסטר? לפני כמה שנים היו באמת מאסטרים אמיתיים של צ'יגונג שלימדו צ'יגונג. אבל כל מה שהם לימדו היה דברים של סילוק מחלות ושיפור בריאות. אף אחד לא העביר דברים לקראת רמות גבוהות, וגם לא היה מי שילַמד.

אם מדברים על שאילת גונג, אעלה עוד נושא. בנוסף לג'וּ-יוּאֶן-שֶן[19] שלו (ג'וּ-אִי-שְה[20]) לאדם יש גם פוּ-יוּאֶן-שֶן[21] (פוּ-אִי-שְה[22]). יש אנשים שיש להם אחד, שניים, שלושה, ארבעה או אפילו חמישה פו-יואן-שן. המין של הפו-יואן-שן של האדם לא בהכרח זהה לזה של האדם. חלק הם זכר וחלק הם נקבה והם שונים. למעשה המין של הג'ו-יואן-שן גם הוא אינו בהכרח זהה לזה של הגוף הפיזי, כי גילינו שבזמן הנוכחי לגברים רבים יש יואן-שן נשי בזמן שלנשים רבות יש יואן-שן גברי. זה מתאים בדיוק לאקלים הקוסמי כפי שמתארת אותו אסכולת הטאו, שהיִין והיָאנְג[23] התהפכו, כשהיין בשגשוג והיאנג בשקיעה.

הפו-יואן-שן של האדם מגיע בדרך כלל מרמה גבוהה יותר מזו של הג'ו-יואן-שן שלו. במיוחד הפו-יואן-שן של אנשים מסוימים מגיע מרמה גבוהה מאוד. פו-יואן-שן אינו פו-טי. הוא נולד באותו זמן שאתה יצאת מרחם אמך, קוראים לו באותו שם והוא חלק מגופך. בדרך כלל כשאנשים חושבים על משהו או עושים משהו ההחלטות תלויות בג'ו-יואן-שן. מה שהפו-יואן-שן בעיקר עושה הוא להשפיע על הג'ו-יואן-שן כך שיעשה כמה שפחות מעשים רעים. אבל כשהג'ו-יואן-שן עקשן מאוד, הפו-יואן-שן לא יכול לעשות דבר. הפו-יואן-שן אינו מושלה על ידי חברת האנשים הרגילים ואילו הג'ו-יואן-שן מושלה בקלות על ידי חברת האנשים הרגילים.

יש פו-יואן-שנים שמגיעים מרמות גבוהות מאוד ואולי חסר להם רק מעט כדי להשיג את הפרי האמיתי. פו-יואן-שן רוצה לטפח ולתרגל, אבל הוא לא יכול לעשות שום דבר בקשר לכך אם הג'ו-יואן-שן לא רוצה לעשות את זה. יום אחד, כשצ'יגונג היה בשיא הפופולריות שלו, ג'ו-יואן-שן רצה גם כן ללמוד גונג ולטפח-לתרגל לרמות גבוהות יותר. כמובן שהמחשבה הייתה מאוד טהורה ופשוטה, ולאדם לא היה רצון לרדוף אחרי דברים כמו תהילה ורווח אישי. הפו-יואן-שן שמח מאוד: אני רוצה לטפח, אבל אני לא זה שמחליט; אתה רוצה לטפח ולתרגל, וזה בדיוק מה שאני רוצה. אבל איפה אפשר למצוא מאסטר? פו-יואן-שן היה בעל יכולת לא רעה ועזב את הגוף כדי למצוא אנשים מוארים גדולים שאותם הכיר בחייו הקודמים. כיוון שיש פו-יואן-שנים שמגיעים מרמות גבוהות מאוד, הם יכולים לעזוב את הגוף. אחרי שהוא הגיע לשם הוא הביע את רצונו לטפח ולשאול גונג. הם גילו שהאדם הזה הוא די טוב, וברור שאם זה קשור לטיפוח הם יעזרו לו. כך הפו-יואן-שן שאל את הגונג. בדרך כלל לגונג הזה הייתה אנרגיה קורנת והיא נשלחה דרך צינור; יש גם דברים שאולים שמגיעים בצורות מוכנות, ודברים בעלי צורה מוכנה בדרך כלל נושאים יכולות על-טבעיות.

בדרך זו יכול להיות שלאדם הזה היו יכולות על-טבעיות. האדם הזה גם, כפי שתיארתי קודם, הרגיש כשישן בלילה שחם לו מאוד. כשהוא התעורר למחרת היה לו גונג. בכל דבר שהוא נגע היה חשמל והוא היה מסוגל לרפא מחלות של אחרים. הוא גם הבין שהוא השיג גונג. מאיפה זה הגיע? לא היה לו ברור. הוא רק ידע בערך שזה הגיע מחלל היקום, אבל הוא לא ידע במדויק איך זה הגיע. פו-יואן-שן לא אמר לו כי זה היה הפו-יואן-שן שטיפח. הוא ידע רק שהוא קיבל גונג.

בדרך כלל אין מגבלת גיל לאנשים השואלים אנרגיה. היו יחסית יותר אנשים צעירים. לכן, לפני כמה שנים היו גם אנשים בשנות העשרים, השלושים והארבעים שהופיעו בציבור. היו גם אנשים מבוגרים. היה קשה יותר לאדם צעיר לנהל את עצמו היטב. אולי אתם רואים שאדם זה בדרך כלל הוא טוב מאוד וכשלא היו לו יכולות רבות בחברת האנשים הרגילים הוא התייחס בקלילות לתהילה ולרווח אישי. ברגע שהוא החל להתבלט בין האנשים, התהילה והרווח הפריעו בקלות. הוא חשב שיש לו עדיין דרך ארוכה לעבור בחייו, והוא רצה עדיין לעשות כל מאמץ ולהיאבק כדי להשיג כמה מטרות של אנשים רגילים. אז ברגע שהוא פיתח יכולות על-טבעיות וכישרונות הוא התייחס אליהן כאל אמצעים להשגת המטרות האישיות שלו בחברת האנשים הרגילים. אז הן לא עבדו, וגם אסור להשתמש בהן באופן זה. ככל שהשתמש בהן יותר, כך היה לו פחות גונג. בסוף הוא נשאר בלי כלום. יש אפילו יותר אנשים שנפלו בצורה זאת. אני רואה שאף אחד מהם לא נשאר היום.

שני המצבים שדיברתי עליהם עתה שייכים לגונג שהושג על ידי אנשים עם שין-שינג טוב יחסית. הגונג הזה לא התפתח באמצעות התרגול שלהם עצמם, הוא הגיע מהמוארים הגדולים. לכן האנרגיה עצמה היא טובה.

פוּ-טִי

רבים מכם אולי שמעו בקהילת הטיפוח-תרגול על חיות או על שועלים, סמורים, רוחות, נחשים וכו' שנדבקים לגוף ושולטים עליו. מה אם כן כל זה? יש אנשים שמדברים על פיתוח יכולות על-טבעיות באמצעות התרגול של צ'יגונג. למעשה, את היכולות העל-טבעיות לא מפתחים, אלא שהן יכולות מקוריות של אדם. זה רק שבמהלך ההתפתחות של החברה האנושית אנשים מתמקדים יותר ויותר בדברים מוחשיים בממד החומרי הזה שלנו, ותלויים יותר ויותר בכלים המודרניים שלנו. לכן היכולות האנושיות המולדות שלנו מתנוונות יותר ויותר. לבסוף זה גורם להן להיעלם לגמרי.

כדי שיהיו לאדם יכולות על-טבעיות, הוא עדיין צריך לעבור טיפוח-תרגול, לחזור למקור ולשוב לאמת, ולפתח אותן באמצעות טיפוח. אבל לחיה אין מחשבות מסובכות כל כך, לכן היא מתחברת לתכונת היקום ויש לה אכן יכולות מקוריות מולדות. יש אנשים שאומרים שחיות יודעות לטפח ולתרגל וששועלים יודעים לטפח דאן או שנחשים וכו' יודעים לטפח. זה לא שהן יודעות לטפח, בהתחלה הן לא הבינו בכלל מה זה תרגול. זה רק שיש להן היכולות המקוריות המולדות האלה. אז בתנאים מסוימים ובסביבה מסוימת הן יכולות לתפקד אחרי זמן ארוך. אז הן יכולות להשיג גונג ולפתח יכולות על-טבעיות.

בדרך זו לחיה יהיו כמה כישורים. בעבר היינו אומרים שהחיה קיבלה "יכולות נסתרות" ויש לה כישורים. בעיני אנשים רגילים החיות הן כל כך בעלות עוצמה ויכולות בקלות לשלוט על בני אדם. למעשה אני אומר שהן בכלל לא בעלות עוצמה. הן שום דבר מול מטפח אמיתי. אף על פי שהיא תרגלה וטיפחה במשך כאלף שנים, היא לא שווה אצבע אחת קטנה שתמעך אותה. אמרנו שלחיות יש היכולות המקוריות המולדות האלה ויכולים להיות להן כישורים. אבל יש עיקרון ביקום: אסור לחיות להצליח בטיפוח. לכן אתם יכולים לקרוא בספרים עתיקים שצריך להרוג אותן כל כמה מאות שנים באסון גדול או אסון קטן. אחרי זמן מה החיות יפתחו אנרגיה וצריך לחסל אותן, או להכות אותן בברקים וכו', אסור להן לטפח ולתרגל. כיוון שאין להן הטבע המולד של בני-האדם הן לא יכולות לטפח כמו בני אדם. בלי האיכויות של בני אדם אם הן מצליחות בטיפוח הן בוודאי שדים. אז לא מרשים להן להצליח בטיפוח, ולכן הן ייהרגו בידי השמים. הן גם יודעות את זה. אבל כפי שאמרתי החברה האנושית נמצאת בהתדרדרות גדולה, ויש אנשים שמבצעים כל מיני פשעים. כשמגיע מצב כזה, האם החברה האנושית לא בסכנה?

דברים הולכים לכיוון ההפוך אחרי שהם מגיעים לקיצוניות! אנחנו גילינו שבכל פעם שהחברה האנושית הושמדה בזמנים השונים של תקופות פרהיסטוריות, זה קרה בזמן שהמוסריות של המין האנושי נמצאה במצב של התדרדרות קיצונית. בזמן הנוכחי, הממד שבני אנוש חיים בו וממדים רבים אחרים, כולם נמצאים במצב מסוכן מאוד. אותו הדבר בממדים האחרים ברמה הזאת. הן ממהרות לברוח וגם רוצות לעלות לרמות גבוהות. הן חושבות שהן יכולות לברוח על ידי כך שהן משפרות את הרמה שלהן. אבל איך זה יכול להיות קל כל כך? כדי לטפח צריך גוף אנושי, אז זו אחת הסיבות שמתרגלים של צ'יגונג מקבלים פו-טי.

יש אנשים התוהים: "כיוון שיש כל כך הרבה מוארים גדולים או מאסטרים עם יכולות גבוהות, מדוע הם לא מטפלים בזה?" יש עיקרון ביקום הזה שלנו: במה שאתה רודף אחריו או במה שאתה רוצה, אחרים לא רוצים להתערב. אנחנו מלמדים את כולכם ללכת בדרך אמיתית, באותו זמן מסבירים לכם את הפא ביסודיות ונותנים לכם להתעורר בעצמכם. זה עניינכם אם אתם רוצים ללמוד. המאסטר לוקח אותך לתוך השער, הטיפוח תלוי בך. אין אף אחד שיכריח אותך או יגרום לך לטפח. זה עניינך אם תטפח או לא. זאת אומרת שאף אחד לא יתערב בדרך שתבחר או במה שאתה רוצה ובמה שאתה מנסה להשיג. אפשר רק לעודד אותך להיות טוב.

יש אנשים שאף על פי שהם מתרגלים צ'יגונג, למעשה הפו-טי קיבל את כל האנרגיה. איך הם משכו אליהם פו-טי? לכמה מתרגלי צ'יגונג בכל המדינה יש פו-טי מאחורי גופם? אם אגיד את המספר, אנשים רבים לא יעזו לתרגל גונג. המספר מפחיד! מדוע הופיע מצב כזה? הדברים האלה ממיטים אסון על חברת האנשים הרגילים. מדוע הופיעה תופעה חמורה כל כך? זה בעצם נגרם על ידי האנשים עצמם, כי המין האנושי מתדרדר ויש שדים בכל מקום. במיוחד המאסטרים המזויפים של הצ'יגונג נושאים פו-טי בגופם, וכשהם מלמדים הם מעבירים את הדבר הזה. בכל ההיסטוריה האנושית היה אסור לחיות לעלות לגוף האדם. אם הן מטפסות צריך להרוג אותן. כל מי שראה את זה לא היה מאשר את זה. אבל בחברה שלנו היום יש אנשים שדווקא מבקשים אותן ורוצים אותן וסוגדים להן. יש אנשים שחושבים: "לא ביקשתי את זה במפורש!" אתה לא ביקשת, אבל רדפת אחרי יכולות על-טבעיות. האם אדם מואר של דרך טיפוח אמיתית יוכל לתת לך? רדיפה היא החזקה של אדם רגיל, זה מה שצריך לוותר עליו. אם כך, מי יכול לתת לך? רק שדים מממדים אחרים וחיות שונות יכולים לתת לך. האם זה לא אותו דבר כמו לבקש? אז הם יבואו.

כמה אנשים מתרגלים צ'יגונג עם מחשבה נכונה? בתרגול גונג צריך להדגיש מוסריות, לעשות מעשים טובים ולהיות בשָן. על האדם לנהל את עצמו כך בכל מקום ובכל מצב. לא משנה אם מתרגלים בפארק או בבית, כמה אנשים חושבים כך? יש אנשים שמי יודע איזה סוג של צ'יגונג הם מתרגלים. כשהם מתרגלים, הגוף שלהם מתנדנד והם ממלמלים: "אאה! כלתי לא מכבדת אותי, החותנת שלי כל כך רעה!" יש אנשים שמפטפטים על כל דבר, ממקום העבודה ועד ענייני המדינה. כשמשהו לא מתאים למושגים שלהם הם אפילו כועסים מאוד. האם תקרא לזה תרגול גונג? יש גם אנשים שכשהם מתרגלים את התרגיל בעמידה הרגליים שלהם רועדות מעייפות, אבל המוח שלהם אינו במנוחה: "היום הדברים יקרים כל כך והמחירים עולים. מקום העבודה לא יכול לשלם את המשכורת שלי. מדוע אינני יכול לפתח כמה יכולות על-טבעיות מתרגול צ'יגונג? אם אפתח יכולות על-טבעיות, גם אני אהיה מאסטר של צ'יגונג וארוויח כסף רב. אני יכול לטפל באנשים ולהרוויח כסף". ברגע שהוא רואה שאנשים אחרים פיתחו יכולות על-טבעיות הוא אפילו משתוקק יותר. הוא ירדוף אחרי יכולות על-טבעיות, ירדוף גם אחרי הטְיֶאן-מוּ ואחרי היכולת לרפא מחלות. חישבו על זה כולכם, כמה רחוק זה מג'ן-שן-רן, התכונה של היקום שלנו! זה הולך לגמרי בדרך ההפוכה. אם להגיד את זה ביתר חומרה, האדם הזה מטפח בדרך רעה! אבל הוא עושה את זה באופן בלתי מודע. ככל שהוא חושב בדרך זו כך המחשבות שלו נעשות רעות יותר. האדם לא השיג את הפא ולא יודע להדגיש מוסריות, אז הוא חושב שהוא יכול לפתח אנרגיה על ידי כך שהוא רק עושה תרגילים, ושהוא יכול להשיג כל מה שהוא רוצה מרדיפה אחרי זה. זה מה שהאדם הזה חושב.

זה בדיוק בגלל הכוונות הסוטות של האדם שהוא מביא על עצמו דברים רעים. חיה יכולה לראות את זה: "האדם הזה רוצה להרוויח כסף באמצעות תרגול צ'יגונג; האדם ההוא רוצה להתפרסם ולהשיג יכולות על-טבעיות. וואו! הגוף שלו לא רע והוא גם נושא דברים טובים מאוד, אבל המחשבה שלו באמת רעה והוא רודף אחרי יכולות על-טבעיות! יכול להיות שיש לו מאסטר, אבל אפילו אם יש לו מאסטר אני לא מפחדת". החיה יודעת שמאסטר של טיפוח-תרגול אמיתי לא ייתן לו יכולות על-טבעיות כשהוא רואה שהאיש רודף אחריהן כך. ככל שהוא רודף אחריהן יותר כך המאסטר לא ייתן, כי זו בדיוק ההחזקה שצריך לסלק. ככל שהוא חושב בדרך זו, כך עוד יותר לא יתנו לו יכולות על-טבעיות ופחות סביר שהוא יתעורר לזה. ככל שהוא רודף אחריהן, כך מחשבתו תהיה רעה יותר. לבסוף, אחרי שהוא רואה שהאדם הזה חסר תקנה, המאסטר שלו יעזוב אותו באנחה ולא יטפל בו יותר. יש אנשים שאין להם מאסטר וייתכן שמאסטר עובר אורח יטפל בהם, כי יש מוארים רבים בממדים רבים שונים. המואר יתבונן באיש ויבחן אותו במשך יום. אז הוא יעזוב אותו אחרי שיגלה כי הוא לא טוב. למחרת יחלוף אדם מואר אחר, וגם הוא יעזוב אותו אחרי שיגלה שהוא לא טוב.

החיות יודעות שלא משנה אם יש לו מאסטר או מאסטר עובר אורח, המאסטר שלו לא ייתן לו את מה שהוא רודף אחריו. חיות לא יכולות לראות את הממדים שבהם נמצאים המוארים הגדולים, לכן הן לא מפחדות, הן מנצלות פִרצה. יש עיקרון ביקום שלנו שבמצב רגיל אחרים לא יכולים להתערב במה שאדם רודף ורוצה בעצמו. החיה ניצלה את הפִרצה הזאת: "אם הוא רוצה משהו, אני אתן לו. אין זאת טעות אם אני אעזור לו. נכון?" החיה תיתן לו את זה. בהתחלה החיה לא מעזה לטפס והיא תיתן לו בתחילה מעט אנרגיה בשביל לנסות. יום אחד האיש פתאום יקבל את האנרגיה שהוא רדף אחריה והוא יכול גם לרפא מחלות. כשהיא רואה שזה עובד, החיה תשתמש בזה כמו פרלוד במוסיקה: "אם הוא רוצה את זה אני אטפס עליו. בדרך זו אני יכולה לתת לו יותר ואעשה את זה יותר בקלות. האם אינך רוצה טיאן-מו? עכשיו אני אתן לך הכול". אז היא תטפס עליו.

בדיוק כשהמחשבות של האדם הזה רודפות אחרי הדברים האלה, הטיאן-מו שלו נפתחת והוא יכול לפלוט אנרגיה ויש לו כמה יכולות על-טבעיות קטנות. הוא שמח מאוד וחושב שהוא סוף-סוף השיג באמצעות תרגול את מה שחיפש. למעשה, הוא לא השיג דבר באמצעות התרגול שלו. הוא חושב שהוא יכול לראות דרך הגוף האנושי ולהבחין היכן המחלות נמצאות בגוף. למעשה הטיאן-מו שלו לא נפתחה כלל וכלל. זו החיה הזאת ששולטת במוח שלו. החיה הזו משקפת את מה שהיא רואה בעיניה אל מוחו כך שהוא חושב שהטיאן-מו שלו נפתחה. "לפלוט גונג? בבקשה!" כשהוא מושיט את ידו לפלוט גונג, החיה הזו גם היא מושיטה את כפה מאחוריו; ברגע שהוא פולט גונג, הלשון תצא מראש הנחש ללקק את החלק החולה או הנפוח של המטופל. יש די הרבה מקרים מסוג זה. הפו-טי של האנשים האלה בא מהרדיפה של האנשים עצמם.

האדם הזה רודף אחרי דברים, הוא רוצה לעשות כסף, להתפרסם. אז בסדר, יש לו יכולות על-טבעיות, הוא יכול לטפל במחלות וגם הטיאן-מו שלו יכולה לראות. זה גורם לו שמחה רבה. החיה רואה את זה, "אתה רוצה להרוויח כסף, לא? נהדר, אני אאפשר לך להרוויח כסף". זה קל מאוד לשלוט על המוח של אדם רגיל. החיה יכולה לשלוט באנשים רבים ולגרום להם לבוא אליו לטיפול, רבים מאוד יבואו. וואו, באותו זמן שהוא מטפל במחלות כאן, החיה גורמת לעיתונאים לפרסם אותו בעיתונים שם. היא מפעילה אנשים רגילים שיעשו את הדברים האלה. אם מטופל לא משלם לו מספיק כסף, זה לא ילך, החיה תגרום לחולה לכאב ראש. בכל מקרה צריך לשלם לו כסף רב. הוא השיג גם תהילה וגם רווח. הוא הרוויח כסף והתפרסם, ונעשה מאסטר של צ'יגונג. בדרך כלל לאדם כזה לא אכפת מהשין-שינג והוא מעז להגיד כל דבר: שהשמים במקום הראשון והוא במקום השני. הוא מעז לומר שהוא הגלגול של האם המלכה[24] או קיסר הירקן הגדול[25], הוא אפילו יעז להגיד שהוא בודהא. הוא לא עבר באמת טיפוח של שין-שינג, לכן הוא רודף אחרי יכולות על-טבעיות בתרגול שלו. כתוצאה מכך הוא מביא על עצמו פו-טי של חיה.

אנשים יכולים לחשוב "מה רע בזה? זה טוב כל עוד יש כסף, עושים הרבה כסף ואדם יכול גם להשיג תהילה". אנשים רבים חושבים כך. אני אומר לכם שלחיה בעצם יש המטרה שלה ושהיא לא נותנת לכם דבר ללא סיבה. יש עיקרון ביקום הזה: אין הפסד – אין רווח. מה היא משיגה? האם לא דיברתי עכשיו על הנושא הזה? היא רוצה להשיג את התמצית של גופך כדי לטפח צורה אנושית, והיא אוספת בדיוק את התמצית האנושית מגוף האדם. לגוף האדם יש רק הקצאת התמצית הזאת. אם אדם רוצה לתרגל ולטפח יש לו רק ההקצאה הזאת. אם תאפשר לחיה לקבל את זה, אז אתה לא צריך לחשוב עוד על טיפוח-תרגול. איך תטפח ותתרגל? לא יישאר לך שום דבר ולא תוכל לטפח כלל. יש אנשים שיטענו: "אני גם לא רוצה לטפח ולתרגל. אני רק רוצה להרוויח כסף. כל עוד יש לי כסף, זה בסדר. למי אכפת!" אני אומר לכם, אולי אתם רוצים להרוויח כסף, אבל לא תחשבו כך אחרי שאסביר לכם את העיקרון. מדוע? אם היא עוזבת מוקדם את גופך, ארבעת הגפיים יהיו חלשים מאוד. אחר כך אתה תישאר כך לשארית חייך כי היא לקחה יותר מדי מהתמצית שלך. אם היא עוזבת מאוחר את גופך, תיעשה צמח, תשכב במיטה עד סוף חייך ותוכל רק לנשום. אף על פי שיש לך כסף, האם אתה יכול לבזבז את זה? אף על פי שיש לך תהילה, האם אתה יכול ליהנות ממנה? האם זה לא מפחיד?

בין המתרגלים של היום המקרים האלה בולטים במיוחד ורבים במיוחד. חיות יכולות לא רק להידבק בגופו של האדם, אלא גם להרוג את היוּאֶן-שֶן של האדם, להיכנס לתוך ארמון הנִי-ווָאן[26] שלו ולהתיישב שם. נראה שזה אדם אבל זה לא אדם. היום אפילו המצב הזה הופיע. זה משום שערכי המוסר האנושיים השתנו. כשמישהו עושה משהו רע, הוא לא מאמין אם אתה אומר לו שהוא עושה משהו רע. הוא חושב שלעשות כסף, לרדוף אחרי כסף או לעשות הון תועפות הם על פי עקרונות השמים והארץ ושזה נכון. לכן הוא יפגע באחרים ויגרום נזקים לאחרים. הוא יבצע כל פשע כדי לעשות כסף והוא יעז לעשות כל דבר. בלי להפסיד שום דבר החיה לא תרוויח דבר. האם היא תתן לך משהו תמורת שום דבר? היא רוצה לקבל דברים שנמצאים בגופך. מובן שכמו שאמרנו, אדם נקלע לצרות משום שהמושגים שלו לא נכונים והלב שלו אינו ישר.

נדבר על פאלון דאפא. כשמטפחים באסכולת הטיפוח שלנו, כל עוד אתם יכולים לנהל היטב את השין-שינג שלכם, מחשבה נכונה אחת תכניע מאה עוולות ולא יהיו לכם בעיות כלל. אם אינכם יכולים לנהל היטב את השין-שינג שלכם ותרדפו אחרי זה או אחרי זה, בוודאי תביאו על עצמכם צרות. יש אנשים שפשוט לא יכולים לוותר על מה שפעם תרגלו. אנחנו מדברים על כך שתרגול גונג צריך להתמקד בדרך אחת, בטיפוח-תרגול אמיתי צריך להתמקד בדרך אחת. אף על פי שיש מאסטרים של צ'יגונג שכתבו ספרים, אני אומר לכם שהספרים האלה מכילים כל מיני דברים והם כמו מה שהם מתרגלים: הם נחשים, שועלים וסמורים. אם תקראו את הספרים האלה, הדברים האלה יקפצו החוצה מתוך המילים. אמרתי שהמאסטרים המזויפים של הצ'יגונג עוברים פי כמה וכמה את מספרם של האמיתיים שבהם ושאתם לא יכולים להבחין ביניהם. לכן עליכם לנהל את עצמכם היטב. אני לא אומר כאן שאתם חייבים לטפח בפאלון דאפא. אתם יכולים לטפח באיזו דרך שאתם רוצים. אבל הייתה בעבר אִמרה: "עדיף לא לטפח בדרך של שועל פראי ליום אחד, גם אם לא מקבלים את הפא האמיתי במשך אלף שנים". לכן על האדם לנהל את עצמו היטב ובאמת לטפח בפא אמיתי. אל תערבבו שום דבר נוסף בתוך הטיפוח, אפילו לא את כוונת המחשבה. יש אנשים שהפאלונים שלהם התעוותו. מדוע הם התעוותו? הם טוענים שהם לא תרגלו בצ'יגונג אחר, אבל ברגע שהם מתרגלים את התרגילים כוונת המחשבה שלהם מוסיפה דברים מהדברים הקודמים שלהם. האם אין הם מביאים את הדברים האלה פנימה? בעניין הפו-טי זה כל מה שאנחנו נגיד.

שפה קוסמית

מה היא "שפה קוסמית"? זה מתייחס לזה שאדם מדבר פתאום בשפה בלתי מובנת. הוא ממלמל משהו שגם הוא לא מבין. אדם עם יכולת טלפתית יכול להבין את הפירוש הכללי, אבל הוא לא יכול להגיד מה הוא אומר בדיוק. בנוסף, יש אנשים שיכולים לדבר בכמה שפות שונות. יש אנשים שאפילו רואים בזה משהו יוצא מן הכלל ומתייחסים לזה כאל כישרון או יכולת על-טבעית. זו אינה יכולת על-טבעית וזה לא כישרון של המטפח. זה גם לא מייצג את הרמה שלך. אז מה כל זה? זה שהמחשבה שלך נשלטת על ידי ישות זרה. אתה אפילו מרגיש שזה לא רע ואתה רוצה את זה ומאושר. ככל שתשמח יותר כך היא שולטת בך יותר בחוזקה. כמטפח אמיתי איך תוכל לתת לה לשלוט בך? נוסף על כך היא באה מרמה נמוכה מאוד. לכן כמטפחים אמיתיים, לא נזמין את הבעיות האלה.

בני אדם הם יקרים ביותר והם החיוניים ביותר בין כל רִיבּוֹא הדברים. איך אתה יכול להישלט על ידי הדברים האלה? כמה זה עצוב שאתה לא רוצה את גופך עוד! חלק מהדברים האלה נדבקים לגוף האנושי; חלק אינם נדבקים לגוף אלא נשארים במרחק מהאנשים, אבל הם מפעילים אותך ושולטים עליך. כשאתה רוצה לדבר הם יתנו לך לדבר ולמלמל. אפשר גם להעביר את השפה לאדם אחר אם גם הוא רוצה ללמוד אותה. ברגע שהוא מעז לנסות את זה ופותח את הפה, גם הוא יוכל לדבר. למעשה הדברים האלה באים גם בקבוצות, ואם אתה רוצה לדבר את השפה אחד יבוא אליך ויאפשר לך לדבר.

מדוע המצב הזה יכול להופיע? כפי שאמרתי הם רוצים לשפר את הרמה שלהם, אבל כיוון שאין שם קשיים לסבול, הם לא יכולים לטפח ולתרגל ולשפר את עצמם. הם חשבו על דרך: לעזור לבני אדם על ידי עשיית מעשים טובים, אבל הם לא יודעים איך. עם זאת הם יודעים שהאנרגיה שהם פולטים יכולה לדכא את המחלה של אדם חולה ולהקל זמנית על הסבל של החולה, אבל היא לא יכולה לרפא את המחלה. לכן הם יודעים שאפשר להשיג את זה בכך שמשתמשים בפה של האדם כדי לפלוט את האנרגיה. זה מה שקורה. יש אנשים שקוראים לזה שפה שמימית ויש אחרים שקוראים לזה שפת הבודהא. זה נקרא להשמיץ את בודהא. אני אומר שזו פשוט שטות!

כולם יודעים שבודהא לא פותח סתם כך את פיו כדי לדבר. אם הוא היה פותח את פיו ומדבר בממד הזה שלנו, הוא היה גורם לרעידת אדמה לגזע האנושי, זה יהיה נורא! קול רועם כל כך. יש אנשים שאומרים: "הטיאן-מו שלי ראתה אותו מדבר אלי". הוא לא דיבר אליך. אותו דבר לגבי אנשים שראו את הפא-שן שלי, הוא לא מדבר אליכם. המחשבה שהוא שלח הייתה סטריאופונית, כששמעתם את זה זה נשמע כאילו הוא דיבר. הוא בדרך כלל ידבר בממד שלו, אבל אחרי שזה מועבר לכאן אתה לא יכול לשמוע בבירור את מה שהוא אומר כי המושגים של זמן-מרחב שונים בין שני הממדים. שְה-צֶ'ן[27] אחד בממד שלנו הוא שעתיים. בממד הגדול ההוא שם שה-צ'ן אחד שלנו הוא שנה אחת, ושלנו דווקא איטי יותר מהזמן שם.

בעבר הייתה אִמרה: "רק יום אחד בשמים וכבר אלף שנים חלפו על האדמה". זה מתייחס לעולמות יחידתיים שאין בהם המושגים של מרחב ושל זמן. זאת אומרת העולמות שבהם המוארים הגדולים נמצאים, כמו עולם האושר האולטימטיבי, העולם המזוגג, עולם הפאלון, עולם הלוטוס וכו'. זה מתייחס למקומות האלה. בממד הגדול ההוא הזמן דווקא מהיר יותר מזה שלנו. יש אנשים שיש להם יכולת של שמיעה שמימית וכשאוזניהם פתוחות הם יכולים לשמוע אותם מדברים. אם אתה יכול לקלוט את זה ולשמוע מישהו מדבר – לא תשמע בבירור. מה שלא תשמעו יזכיר את צפצוף הציפורים, או הנגינה המהירה של פטיפון. אי אפשר לדעת מה זה. מובן שיש אנשים שיכולים לשמוע מוסיקה וגם דיבורים. אבל צריך לנטרל את ההבדל בזמן באמצעות יכולת על-טבעית מסוימת כנשאית, אז הצליל יוכל להגיע לאוזניך ורק אז תוכל לשמוע אותו בבירור. זה בדיוק כך. יש אנשים שקוראים לזה שפת הבודהא, אבל זה לא כך בכלל.

כששני מוארים פוגשים זה את זה הם יכולים להבין כל דבר עם חיוך. זוהי טלפתיה ללא קול ומה שמתקבל הוא סטריאופוני. כשהם מחייכים, הדעות שלהם כבר הוחלפו. זו אינה השיטה היחידה שבה הם משתמשים. לפעמים הם משתמשים בדרך אחרת. אתם יודעים שבטנטריזם, הלאמות הטיבטיים מייחסים חשיבות לסימני ידיים, אבל אם תשאל לאמה מהם סימני הידיים הוא יגיד לך שהם היוגה העליונה. מה זה בדיוק? גם הוא לא יודע. למעשה זו השפה של המוארים הגדולים. כשיש הרבה אנשים משתמשים בסימני ידיים גדולים, הם יפים מאוד ועשויים מסימני ידיים מגוונים; כשיש מעט אנשים, משתמשים בסימני ידיים קטנים. הם גם יפים, כל מיני צורות של סימני ידיים קטנים, מתוחכמים מאוד ועשירים מאוד, משום שזו שפה. בעבר זה היה סוד שמימי ועכשיו חשפנו אותו. בטיבט משתמשים רק במעט תנועות המיועדות לתרגול, ואנשים סיכמו אותן, ערכו אותן והפכו אותן לשיטה. הן משמשות רק לשפה בתרגול והן רק הצורות המועטות האלה לתרגול. סימני הידיים האמיתיים הם די מתוחכמים.

מה המורה נתן לתלמידים?

יש אנשים שכשהם רואים אותי הם תופסים לי את היד, לוחצים אותה ולא משחררים. כשאחרים רואים אותם לוחצים לי את היד, הם גם לוחצים לי את היד. אני יודע מה הם חושבים בלבם. יש אנשים ששמחים מאוד ללחוץ את היד של המורה; יש אנשים שרוצים לקבל מסרים ולא ישחררו לי את היד. לימדנו אתכם שטיפוח-תרגול אמיתי הוא עניין אישי שלכם. כאן זה לא סילוק מחלות ושיפור בריאות, ולא כדי לתת לכם מסרים כלשהם או כדי לסלק את המחלות שלכם. אנחנו לא עושים את הדברים האלה. המחלות שלך יסולקו על ידי ישירות. באתרי התרגול זה הפא-שן שלי שיסלק לך את המחלות. אצל אלה הלומדים את הדאפא באמצעות קריאת ספר זה בעצמם, המחלות שלהם יסולקו גם כן על ידי הפא-שן שלי. אתה חושב שהגונג שלך יגדל על ידי כך שאתה נוגע בידי? האם אין זו בדיחה?

גונג תלוי בטיפוח השין-שינג של האדם עצמו. אם אתה לא מטפח באמת, הגונג לא יוכל לגדול. זה משום שיש לזה קריטריון של שין-שינג. כשהגונג שלך גדל, מי שנמצא ברמה גבוהה יכול לראות שההחזקה שלך, החומר הזה, מסולקת, ומקל מדידה צומח מעל ראשך. בנוסף, מקל המדידה הזה קיים בצורה של הגונְג-ג'וּ. הגובה של הגונג-ג'ו שלך הוא כזה של מקל המדידה שלך. הוא מייצג את הגונג שטיפחת בעצמך וגם מייצג את הגובה של השין-שינג שלך. לא משנה כמה מישהו אחר יוסיף לך, זה לא יעבוד. אי אפשר להוסיף אפילו מעט, כי זה לא יישאר וייפול למטה. אני יכול לגרום לך מיד להגיע למצב של "שלושת הפרחים מתאספים מעל הראש", אבל ברגע שתצא מכאן הגונג ירד למטה, כי הוא לא שלך ולא נובע מהטיפוח שלך, אז הוא לא יכול להישאר שם. היות שמקל המדידה של השין-שינג שלך עדיין לא שם, אף אחד לא יכול להוסיף לך, כי זה בא לגמרי מהטיפוח של האדם עצמו ומטיפוח הלב שלו. תוכל לעלות למעלה רק על ידי כך שתפתח גונג ביציבות, תשפר את עצמך ללא הרף ותתאים לתכונת היקום. יש אנשים שמבקשים ממני חתימה, אבל אני לא רוצה לתת להם. יש אנשים שאומרים שהמורה נתן להם חתימה, הם רוצים להתפאר ורוצים שהמסרים של המורה יגנו עליהם. האין זאת עוד החזקה? הטיפוח תלוי באדם עצמו, על אילו מסרים אתה מדבר? האם כשמטפחים ברמה גבוהה יכולים לדבר על הדברים האלו? למה זה נחשב? זה רק משהו ששייך לסילוק מחלות ושיפור בריאות.

ברמה מיקרוסקופית מאוד הגונג שאתה מטפח, כל חלקיק מיקרוסקופי מהגונג הזה, נראה בדיוק כמוך. אחרי שאתה יוצא מעבר לשְה-גְ'יֶאן-פָא תטפח ותתרגל עם גוף בודהא. לגונג תהיה הצורה של בודהא. זה יפה מאוד, יושב על פרח לוטוס. כל חלקיק מיקרוסקופי הוא כזה. הגונג של החיות, לעומת זאת, הוא משהו כמו שועלים או נחשים קטנים. ברמה מיקרוסקופית מאוד החלקיקים הקטנים שלהם כולם כאלה. יש גם משהו שנקרא מסרים. יש אנשים המערבבים את התה ומבקשים ממך לשתות את זה וזה אמור להיות גונג גם כן. אדם רגיל רוצה רק להקל על הכאב באופן זמני על ידי כך שהוא דוחה ומדכא את המחלה שלו. ככלות הכול, אדם רגיל הוא אדם רגיל. אותנו זה לא מעניין איך הוא הורס את הגוף שלו. אתם מתרגלים ולכן אני אומר לכם את הדברים האלה. מעתה ואילך אין עליכם לעשות את הדברים האלה. אל תבקשו אף פעם את הדברים האלה כמו "מסרים" כביכול וכו'. מאסטר אחד של צ'יגונג אמר: "אני אקרין לכם מסרים ואתם יכולים לקבל אותם בכל חלקי הארץ". מה אתם מקבלים? אני אומר לכם שלדברים האלה לא יכולה להיות השפעה גדולה. נניח שיש בהם תועלת, הם עדיין רק לסילוק מחלות ושיפור בריאות, אבל כמתרגלים, הגונג שלנו בא מהטיפוח שלנו עצמנו. מסרים מאנשים אחרים לא יכולים לשפר את רמתו של האדם, אלא רק לטפל במחלות עבור אנשים רגילים. על האדם לשמור על הלב ישר. אף אחד לא יכול לטפח ולתרגל במקום מישהו אחר. רק כשאתה באמת מתרגל ומטפח בעצמך, רק אז אתה יכול להעלות את רמתך.

מה אני נותן לכם אם כך? אתם יודעים שרבים מהמתרגלים שלנו מעולם לא תרגלו צ'יגונג ויש להם מחלות בגוף; אף על פי שאנשים רבים תרגלו צ'יגונג במשך שנים רבות, הם עדיין מסתובבים ברמה של צ'י בלי שהשיגו כל גונג. מובן שיש אנשים שטיפלו במטופל בלי לדעת איך עשו את זה. כשדיברתי על נושא הפו-טי, כבר הוצאתי את הפו-טי מהגוף של אלו שיכולים באמת לטפח בדאפא והוצאתי את כל הדברים הרעים האלה – לא חשוב מה הם היו – שבתוך ומחוץ לגוף שלהם. כשאלה שבאמת מתרגלים ומטפחים בעצמם קוראים את הדאפא הזה, אני אנקה את הגוף שלהם גם כן. בנוסף, יש גם לנקות את הסביבה שלכם בבית. עליכם לזרוק כמה שיותר מהר את לוחות הרוחות[28] של השועל או הסמור שסגדתם להם קודם לכן. הם כולם נוקו וכבר אין בהם שום דבר. משום שאתם רוצים לטפח ולתרגל אנחנו יכולים לפתוח עבורכם את הדלת הנוחה ביותר, ולכן ניתן לעשות את הדברים האלה עבורכם, אבל עושים אותם רק למען מטפחים אמיתיים. מובן שיש אנשים שלא רוצים לטפח ולתרגל ואפילו עד עכשיו לא הבינו. אם כך אנחנו לא יכולים לדאוג להם. אלו שאנחנו דואגים להם הם המטפחים האמיתיים.

יש סוג אחר של אנשים. מישהו אמר להם בעבר שהיה לו פו-טי בגוף. הוא גם הרגיש שהיה לו, אבל אחרי שמורידים לו אותו הוא לא יכול להפסיק לדאוג. הוא חושב כל הזמן שהמצב עדיין קיים. הוא עדיין חושב שזה שם, וזה כבר סוג של החזקה שנקרא חשד. ככל שהזמן חולף, האדם הזה עלול להביא את זה על עצמו שוב. על האדם לוותר על ההחזקה הזאת, כי הפו-טי כבר לא קיים כלל. יש אנשים שכבר טיפלנו בזה עבורם בסמינרים הקודמים. אני כבר עשיתי את הדברים האלה וסילקתי את כל הפו-טי.

באסכולת הטאו כשמתרגלים ברמה נמוכה יש לבנות בסיס. צריך ליצור את המעגל השמימי, השדה ההוא של הדָאן-טְיֶאן[29] צריך להיווצר וגם דברים של היבטים אחרים צריכים להיווצר. כאן אנחנו נתקין אצלכם פאלון, צִ'י-גִ'י[30], את כל המנגנונים לטיפוח-תרגול, והרבה מאוד דברים אחרים – יותר מעשרת אלפים מהם. כולם יינתנו לכם וייטמנו עבורכם כמו זרעים בגופכם. אחרי שאסלק את המחלות שלכם אעשה כל דבר שיש לעשות ואתן לכם כל מה שצריך לתת. רק אז תוכלו באמת להצליח בטיפוח-תרגול שלכם בשיטה שלנו. אחרת, אם לא אתן לכם דבר, זה יהיה רק סילוק מחלות ושיפור בריאות. ובפשטות, יש אנשים שלא מדגישים את השין-שינג ועדיף שהם יעשו תרגילי התעמלות.

אם אתם באמת מטפחים ומתרגלים, אנחנו חייבים להיות אחראים כלפיכם. גם המתרגלים שלומדים בעצמם יכולים לקבל אותם הדברים, אבל עליהם להיות מטפחים אמיתיים. אנחנו נותנים את כל הדברים האלה למטפחים אמיתיים. אמרתי שאני חייב באמת להתייחס אליכם כאל תלמידיי. בנוסף, עליכם ללמוד ביסודיות את הפא של הרמה הגבוהה ולדעת איך לתרגל ולטפח; ילמדו אתכם את חמשת הסטים של התרגילים בבת אחת ואתם תלמדו את כולם היטב. בעתיד תוכלו להגיע לרמה גבוהה מאוד – רמה שהיא גבוהה כל כך שהיא מעבר לדמיון שלכם, לא תהיה לכם בעיה להשיג את הפרי האמיתי. בפא הזה שאני מלמד אני משלב רמות שונות, לכן כל עוד אתם מתרגלים ומטפחים, תגלו שמעתה ואילך ברמות השונות של הטיפוח-תרגול הוא תמיד ישמש כמדריך בשבילכם.

כמטפח מהלך חייך ישתנה מעתה ואילך. הפא-שן שלי יתכנן את זה מחדש עבורך. איך זה יתוכנן? כמה שנים נשארו לאנשים מסוימים לחיות? הם בעצמם לא יודעים. יש אנשים העלולים ללקות במחלה רצינית אחרי שנה או חצי שנה, או ייתכן שיהיו חולים במשך כמה שנים; יש אנשים שאולי יסבלו מקריש-דם במוח או ממחלות אחרות ולא יוכלו לזוז כלל. איך תוכל לתרגל למשך שארית חייך? אנחנו חייבים לנקות את כל אלה עבורך, אי אפשר לתת לדברים האלה לקרות. אבל עלינו להבהיר את זה מראש שאנחנו יכולים לעשות את הדברים האלה רק עבור מטפחים אמיתיים. זה לא בסדר לעשות את זה סתם כך עבור אדם רגיל, אחרת זה אותו דבר כמו לעשות מעשה רע. לגבי אנשים רגילים, דברים כמו לידה, זִקנה, מחלה ומוות, לכל אלו יש יחסים קארמתיים של סיבה ותוצאה ואי אפשר להפריע להם כך סתם.

אנחנו מתייחסים למתרגלים כאל הכי יקרים. לכן אנחנו יכולים לשנות דברים רק בשביל המתרגלים. איך אנחנו משנים? אם למאסטר יש ווֵיי דֶה[31] גבוה, זאת אומרת אם למאסטר יש עוצמת אנרגיה גבוהה, הוא יכול לסלק עבורך קארמה. אם הגונג של המאסטר גבוה, הוא יכול לסלק הרבה מהקארמה שלך. אם הגונג של המאסטר נמוך, הוא יכול לסלק רק מעט מהקארמה. ניתן דוגמה: נשים ביחד את כל סוגי הקארמה של מסלול החיים העתידי שלך ונסלק חלק ממנה או חצי ממנה. החצי הנותר עדיין גבוה יותר מְהַר ואינך יכול לעבור אותו. מה לעשות? כשתשיג את הטאו, ייתכן שבעתיד אנשים רבים יפיקו מכך תועלת. באופן זה אנשים רבים יישאו חלק ממנה במקומך. מובן שלגביהם זה כלום. באמצעות התרגול שלך תפתח גם ישויות רבות בגופך. פרט לג'ו-יואן-שן ולפו-יואן-שן יש גם "אתה" רבים אחרים שכל אחד מהם ייקח חלק בשבילך. לא יישאר כמעט שום דבר עבורך כשתעבור קשיים. אף על פי שאומרים שכמעט לא יישאר שום דבר, זה עדיין די הרבה ואתה עדיין לא יכול לעבור את זה. מה לעשות אז? מחלקים אותה למנות רבות שישימו אותן ברמות שונות של הטיפוח שלך. משתמשים בהן כדי לשפר את השין-שינג שלך, להפוך את הקארמה שלך ולהגדיל את הגונג שלך.

יתר על כן, זה לא דבר קל אם אדם רוצה לתרגל ולטפח. אמרתי שזה עניין רציני מאוד. זה משהו מעבר לאנשים הרגילים וקשה יותר מכל דבר שבין האנשים הרגילים. האם זה לא על-טבעי? לכן הדרישות ממך גבוהות יותר מכל דבר שקיים בין אנשים רגילים. כבני אדם יש לנו יואן-שן ויואן-שן לא נעלם. אם היואן-שן לא נעלם, חישבו על זה כולכם: האם היואן-שן שלכם ביצע מעשים רעים בזמן מגעים חברתיים בחיים הקודמים שלכם? זה סביר מאוד. ייתכן שעשיתם דברים כמו להרוג, להיות חייבים משהו למישהו, להציק למישהו או לפגוע במישהו. אם זה נכון אז כשאתם מטפחים ומתרגלים כאן הם יכולים לראות אתכם בבהירות משם. לא אכפת להם אם תרפאו את מחלותיכם ותשמרו על כושר, הם יודעים שאתם רק דוחים את זה. אם אתם לא פורעים את זה עכשיו, תפרעו את זה אחר כך ותפרעו יותר ביוקר בעתיד. אז לא אכפת להם אם אתם לא פורעים את זה זמנית.

כשאתם אומרים שאתם הולכים לתרגל ולטפח, הם לא יתנו לכם לעשות את זה: "אתם רוצים לתרגל ולטפח ולעזוב, כשתפתחו גונג לא נוכל להגיע אליכם ולא נוכל לגעת בכם". הם לא יסכימו שזה יקרה. הם ינסו כל דבר כדי לחסום אתכם, למנוע מכם לטפח ולתרגל. לכן הם ישתמשו בכל מיני דרכים כדי להפריע לכם, ואפילו יבואו ממש להרוג אתכם. מובן שזה לא יהיה כך שהראש שלך יותז כשאתה יושב כאן במדיטציה, זה בלתי אפשרי, כי זה חייב להתאים למצב של חברת האנשים הרגילים. אולי תיפגעו ממכונית כשתצאו החוצה, או תיפלו מבניין, או תיתקלו בסכנות אחרות. הדברים האלה עלולים לקרות ויהיו מסוכנים מאוד. טיפוח-תרגול אמיתי אינו קל כמו שאתם מדמיינים. האם אתם חושבים שברגע שאתם רוצים לטפח ולתרגל תוכלו לטפח ולתרגל כלפי מעלה ולהצליח? ברגע שאתם רוצים באמת לטפח ולתרגל החיים שלכם יהיו בסכנה מיידית, וזה נוגע בנושא הזה מיד. יש הרבה מאוד מאסטרים של צ'יגונג שלא מעזים להעביר שיטות תרגול ולהביא אנשים לקראת רמות גבוהות. מדוע? הם פשוט לא מסוגלים לטפל בעניין הזה, והם לא יכולים להגן עליכם.

בעבר היו אנשים רבים שלימדו את הטאו. הם יכלו ללמד רק תלמיד אחד, ומה שהם יכלו היה לדאוג פחות או יותר רק לתלמיד אחד. אבל אם מדובר בהיקף גדול כל כך, אדם רגיל כבר לא ממש יעז לעשות זאת. אבל אנחנו אמרנו לכם כאן שאני יכול לעשות את זה משום שיש לי פא-שן לאין-ספור שברשותם הכוחות העצומים השמימיים שלי. הם יכולים להפגין כוחות עצומים שמימיים, כוחות עצומים מאוד של הפא. בנוסף, מה שאנחנו עושים היום אינו כה פשוט כפי שזה נראה על פני השטח. לא הייתי אימפולסיבי כשיצאתי לציבור. אני יכול להגיד לכם שיש מוארים גדולים רבים שמסתכלים על האירוע הזה. זוהי הפעם האחרונה שבה אנחנו מלמדים את הפא האמיתי בתקופת סוף-הדהרמה. כשאנחנו עושים כך גם איננו מורשים לסטות. אם אתם באמת הולכים בדרך ישרה בטיפוח-תרגול, אף אחד לא יעז סתם כך לגעת בכם. חוץ מזה, יש לכם הגנה של הפא-שן שלי ולא תופיע שום סכנה.

מה שחייבים צריך לשלם. לכן במסלול הטיפוח-תרגול עלולים לקרות כמה דברים מסוכנים. אבל כשהדברים האלה יקרו לא תפחדו וגם לא יתנו לכם להיות בסכנה אמיתית. אני יכול לתת לכם כמה דוגמאות. כשלימדתי בסמינר בבייג'ינג עברה בכביש תלמידה על אופניה. כשהיא הגיעה לפנייה, מכונית יוקרתית ביצעה פנייה חדה במהירות ופגעה בתלמידה הזאת שלנו. התלמידה הזאת הייתה אישה בת יותר מ-50. המכונית הזאת פגעה בה לפתע והכתה בה חזק מאוד, פגעה בראשה בקול של "בום". ראשה פגע בדיוק בצד הגג של המכונית. באותה נקודה רגלה של התלמידה הזאת הייתה עדיין על דוושת האופניים. אף על פי שראשה נפגע, היא לא חשה בשום כאב. לא רק שלא חשה בשום כאב, זה גם לא דימם ואפילו לא התנפח. הנהג נבהל נורא וקפץ מהמכונית. הוא מיד שאל אותה אם היא נפגעה והציע שיסעו לבית החולים. היא ענתה שהיא בסדר. כמובן, השין-שינג של התלמידה הזאת היה גבוה מאוד והיא לא הייתה רוצה לגרום בעיות לאחרים. היא אמרה שהכול בסדר אתה, אבל ההתנגשות הותירה שקע גדול במכונית.

כל הדברים האלה באים לקחת את החיים, אבל האדם לא יהיה בסכנה. בפעם האחרונה שהיה לנו סמינר באוניברסיטת גִ'י-לִין, מטפח דחף את אופניו כשיצא מהשער הראשי של האוניברסיטה. ברגע שהגיע למרכז הכביש שתי מכוניות הגיחו לפתע משני צדדיו. המכוניות כמעט פגעו בו, אבל הוא לא פחד כלל. בדרך כלל אנחנו לא מפחדים כשדברים כאלה קורים לנו. באותו רגע המכוניות עצרו ושום דבר לא קרה.

היה מקרה כזה בבייג'ינג. מחשיך די מוקדם בחורף ואנשים הולכים לישון מוקדם. הרחובות היו ריקים מאדם ושקטים מאוד. מטפח אחד מיהר הביתה על האופניים ורק ג'יפ נסע לפניו. פתאום הג'יפ בלם. הוא לא שם לב לזה והמשיך לרכוב קדימה על אופניו כשראשו למטה. אבל הג'יפ ההוא לפתע התחיל לנסוע אחורה, הוא נסע אחורה במהירות רבה, ממש מהר. שני הכוחות האלה ביחד זה גם בשביל לקחת לו את החיים. בדיוק לפני שהם עמדו להתנגש, פתאום משך כוח את אופניו יותר מחצי מטר אחורה והג'יפ נעצר מיד ליד גלגל האופניים. אולי נהג הג'יפ גילה שמישהו היה מאחוריו. גם התלמיד הזה לא פחד באותו הרגע. כל אלה שנתקלו במקרים כאלה לא פחדו, אף על פי שיכול להיות שאחרי כן הם פחדו. הדבר הראשון שעלה בדעתו היה: "איה! מי משך אותי לאחור? אני צריך להודות לו". כשהוא הסתובב והתכוון להגיד תודה, הוא גילה שהרחוב היה שקט מאוד ולא היה בו איש. הוא הבין מיד: זה היה המורה שהגן עלי!

מקרה אחר קרה בצָ'אנְג-צ'וּן[32]. בנו בניין ליד ביתו של תלמיד אחד. היום בונים בניינים גבוהים מאוד, והפיגומים עשויים מצינורות ברזל בקוטר שני צוּן[33] ובאורך של ארבעה מטרים. לא רחוק מביתו של התלמיד הזה נפל צינור ברזל באופן אנכי מהבניין הגבוה ישר לכיוון ראשו. כל האנשים ברחוב נבהלו. הוא אמר: "מי טפח לי על הראש?" הוא חשב שמישהו טפח על ראשו. ברגע הזה בדיוק הוא פנה וראה פאלון גדול מסתובב מעל ראשו. צינור הברזל החליק לאורך ראשו וננעץ באדמה בלי ליפול. אם הוא היה באמת ננעץ בגופו של מישהו – חישבו על זה כולכם, הוא היה כבד כל כך – הוא היה חודר לאורך כל גופו, ממש כמו שיפוד של פרי עוזרד מצופה בסוכר[34]. זה היה מסוכן מאוד!

יש כל כך הרבה מקרים כאלה ולא ניתן לספור אותם. אבל לא הופיעה סכנה. זה לא שכל אחד ייתקל בדברים כאלה, אבל אחדים מאתנו ייתקלו בהם. בין אם תיתקלו או לא תיתקלו בהם, בטוח שלא תהיו בשום סכנה, את זה אני יכול להבטיח. יש תלמידים שלא מתנהגים על פי דרישות השין-שינג והם רק מתרגלים את התרגילים בלי לטפח את השין-שינג שלהם. הם לא יכולים להיחשב כמתרגלים.

כשמדברים על מה שהמורה נותן, אלה הדברים שאני נותן לכם. הפא-שן שלי יגן עליך תמיד עד לרגע שתוכל להגן על עצמך. אז תטפח מעבר לשה-ג'יאן-פא וכבר השגת את הטאו. אבל עליך להתייחס אל עצמך כאל מטפח אמיתי, רק אז תוכל להגיע לזה. היה אדם שהלך ברחוב עם הספר שלי בידו, צועק: "יש לי הגנה של המורה לי, אז אני לא מפחד שמכונית תפגע בי". זה היה ערעור של הדאפא. לא מְגִנים על אדם מסוג זה. למעשה מטפח אמיתי לא יעשה דברים כאלה.

שדה אנרגיה

כשאנחנו מתרגלים יש שדה מסביבנו. איזה שדה זה? יש אנשים הקוראים לו שדה צ'י, שדה מגנטי או שדה חשמלי. למעשה איך שלא תקראו לשדה הזה זה לא נכון, כי החומרים הנמצאים בשדה הזה עשירים ביותר. כמעט כל החומרים המרכיבים את כל הממדים של היקום שלנו נמצאים באנרגיית הטיפוח הזאת. מתאים יותר לקרוא לזה "שדה אנרגיה", לכן אנחנו בדרך כלל קוראים לזה "שדה אנרגיה".

אז מה ההשפעה של השדה הזה? כפי שכולכם יודעים, למטפחים שלנו של הפא האמיתי יש הרגשה כזאת: היות שזה מגיע מטיפוח הפא האמיתי, הוא רחום ומותאם לתכונת היקום, ג'ן-שן-רן. לכן, בזמן שהם יושבים כאן בשדה הזה, כל התלמידים שלנו יכולים להרגיש בו ובמחשבתם אין רעיונות רעים. בנוסף, בזמן שיושבים כאן, תלמידים רבים אפילו לא חושבים לעשן. הם מרגישים אווירה של הרמוניה ושלווה שהיא נוחה מאוד. זוהי האנרגיה הנישאת על ידי המטפח של הפא האמיתי וזו ההשפעה שלה בתוך טווח השדה הזה. מאוחר יותר, אחרי הסמינר הזה, לרוב המוחלט של המטפחים שלנו יהיה גונג, הם באמת יפתחו גונג, כי מה שאני מלמד אתכם הם דברים השייכים לטיפוח הפא האמיתי ואתם תיישמו גם כן את הקריטריון של השין-שינג בעצמכם. בעקבות התרגול העקבי שלכם, ובעקבות טיפוח-תרגול על פי דרישות השין-שינג שלנו, האנרגיה שלכם תתעצם בהדרגה.

אנחנו מדברים על הצלה לעצמנו ולאחרים, כמו גם לכל הישויות החיות. לכן פאלון יכול להציל את האדם עצמו כשהוא מסתובב פנימה, ולהציל אחרים כשהוא מסתובב החוצה. בזמן שהוא מסתובב החוצה הוא פולט אנרגיה ויכול להועיל לאחרים. באופן זה, בתוך האזור המכוסה על ידי שדה האנרגיה שלכם, אחרים יפיקו תועלת ואולי ירגישו נוח מאוד. בין אם אתם הולכים ברחוב, במקום העבודה או בבית, יכולה להיות לכם השפעה כזו על אחרים. יכול להיות שגופם של האנשים שבתוך טווח השדה שלכם יתכוונן ללא כוונה, כי השדה הזה יכול ליישר את כל המצבים הלא נכונים. גוף אנושי לא צריך להיות חולה ולהיות חולה זה מצב לא נכון. זה יכול ליישר את המצב הלא נכון הזה. כשאדם עם מחשבה רעה חושב על דברים לא נכונים, תחת ההשפעה העצומה של השדה שלכם הוא יכול לשנות את חשיבתו. יכול להיות שהוא לא יחשוב עוד על דברים רעים. אולי אדם רוצה לקלל מישהו, לפתע הוא ישנה את דעתו ולא ירצה לקלל. רק שדה האנרגיה מטיפוח-תרגול בפא אמיתי יכול ליצור אפקט כזה. לכן בעבר הייתה האִמרה הזו בבודהיזם: "אורו של הבודהא זורח בכל מקום ומביא את ההגינות והצדק לשלמות ובהירות". זה מה שזה אומר.

כיצד על תלמידי הפאלון דאפא להפיץ את השיטה?

אחרי הסמינר תלמידים רבים שלנו חושבים שהשיטה הזו טובה מאוד והם רוצים להעביר אותה לקרוביהם או לחבריהם. כן, זה בסדר, כולכם יכולים להפיץ אותה ולהעביר אותה לכל אחד, אבל יש דבר אחד שעלינו להבהיר לכולם: אנחנו נתנו לכולם כל כך הרבה דברים שלא ניתן למדוד במונחים של ערך. מדוע אני נותן אותם לכולם? הם בשביל הטיפוח-תרגול שלכם. ניתן לתת לכם את הדברים האלה רק אם אתם מטפחים. במילים אחרות, כשתפיצו את השיטה בעתיד, לא תוכלו להשתמש בדברים האלה כדי לחפש תהילה ואינטרסים אישיים. לכן אינכם יכולים לארגן כיתה ולגבות תשלום כפי שאני עושה. היות שאנחנו צריכים להדפיס ספרים וחומרים ולנסוע כדי להורות את השיטה, אנחנו צריכים לכסות את ההוצאות. התשלום שלנו הוא כבר הנמוך במדינה, ואילו הדברים שאנחנו נותנים הם הרבים ביותר. אנחנו באמת מביאים אנשים לרמות גבוהות. כולכם הגעתם להבין זאת בעצמכם. כתלמיד של פאלון דאפא, כשתפיץ את השיטה בעתיד, יהיו לנו שתי דרישות ממך:

הדרישה הראשונה היא שלא תוכל לגבות תשלום. נתנו לך דברים רבים כל כך והם אינם מיועדים לכך שתרוויח כסף או תהילה. הם בשביל להציל אותך ולאפשר לך לטפח ולתרגל. אם תגבה תשלום, הפא-שן שלי ייקח בחזרה את כל מה שניתן לך ולא תשתייך עוד לפאלון דאפא שלנו. מה שאתה הפצת לא יהיה הפאלון דאפא שלנו. כשאתה מפיץ את השיטה אין עליך לרדוף אחרי תהילה ורווח אישי, אלא לשרת אחרים בהתנדבות. כל התלמידים עושים את זה בדרך זו בכל הארץ והסייעים ממחוזות שונים גם הם מהווים בעצמם דוגמה לכך. אם אתה בא ללמוד את השיטה שלנו, כל עוד אתה רוצה ללמוד אותה אתה יכול לבוא, אנחנו יכולים לקחת עליך אחריות ולא נדרוש ממך אגורה.

הדרישה השנייה היא שאין עליך להוסיף דברים משלך לדאפא. שהרי, במהלך הוראת התרגילים, לא משנה אם הטיאן-מו שלך פתוחה, אם ראית משהו, או שפיתחת יכולות על-טבעיות כלשהן, אין עליך להשתמש במצב שראית כדי להסביר את הפאלון דאפא שלנו. המעט הזה שראית ברמה שלך הוא רחוק, רחוק מאוד מהמשמעות האמיתית של הפא שאנחנו מלמדים. לכן כשתפיץ את השיטה בעתיד, אתה חייב להיות זהיר מאוד עם העניין הזה. רק כך נוכל להבטיח שהדברים המקוריים בפאלון דאפא שלנו יישארו ללא שינוי.

בנוסף, אסור ללמד את השיטה באופן שאני עושה. גם אסור ללמד את הפא בצורה של הרצאת ענק כפי שאני עשיתי. אתה לא יכול ללמד את הפא. זה משום שלדברים שאני מלמד יש משמעויות עמוקות מאוד והם משלבים דברים ברמות גבוהות. אתה מתרגל ומטפח ברמות שונות. בעתיד, אחרי שתתקדם, תמשיך להשתפר כשתקשיב שוב להקלטה הזו. כל עוד תמשיך להקשיב לה ללא הרף כך יהיו לך הבנות חדשות ותוצאות חדשות. כשקוראים את הספר זה עוד יותר כך. כשאני מרצה, הדיבורים שלי משלבים דברים גבוהים ועמוקים מאוד, לכן אין אתה יכול ללמד את הפא הזה. אסור לך להשתמש במילים המקוריות שלי כמילים שלך, אחרת זו תהיה פעולה של גניבת הפא. אתה יכול רק להשתמש במילים המקוריות שלי להגיד את זה כשאתה מוסיף שכך המורה אומר את זה, או כך כתוב בספר. אתה יכול רק להגיד את זה באופן זה. מדוע? כי כשאתה אומר את זה באופן זה, זה נושא את הכוח של הדאפא. אינך יכול להפיץ את הדברים שאתה יודע כפאלון דאפא. אחרת מה שתעביר לא יהיה פאלון דאפא, ומה שתעשה יהיה כמו לפגוע בפאלון דאפא שלנו. אם אתה אומר משהו לפי הרעיונות שלך ולפי המחשבה שלך זה לא הפא וזה לא יכול להציל אנשים, גם לא תהיה לזה שום השפעה. לכן אף אחד לא יכול ללמד את הפא הזה.

האופן שבו אתם מעבירים את השיטה הוא באמצעות השמעת קלטות השמע או קלטות הווידיאו למתרגלים באתרי התרגול או במקומות ההדרכה, והסייעים יכולים אז ללמד את התרגילים. אתם יכולים להשתמש בצורת הוועידה כדי שכולם יחליפו דעות ביניהם, ואתם יכולים לדון ולשוחח זה עם זה. אנחנו דורשים שתעשו את זה באופן זה. באותו זמן אין עליכם לקרוא למתרגל (לתלמיד) שמפיץ פאלון דאפא "מורה" או "מאסטר" וכו', כי יש רק מאסטר אחד בדאפא. לא חשוב אם הם התחילו לתרגל קודם או אחר כך – כולם תלמידים.

כשאתם מפיצים את השיטה, יש אנשים שיכולים לחשוב: "המורה יכול להתקין פאלון ולכוונן את הגוף לאנשים, אבל אנחנו לא יכולים לעשות את זה". אל דאגה. כבר אמרתי לכם שמאחורי כל תלמיד נמצא הפא-שן שלי, ולא רק אחד. לכן הפא-שן שלי יעשה את הדברים האלה. כשאתם מלמדים מישהו, הוא יקבל פאלון באותו רגע אם זה הגורל שלו. אם הגורל שלו חזק פחות הוא יכול להשיג את זה בהדרגה אחרי תקופת תרגול ואחרי שגופו מכוונן. הפא-שן יעזור לו לכוונן את גופו. זה לא רק זה. אני אומר לכם שאם אדם לומד את הפא ואת התרגול באמצעות קריאת הספר שלי, צפייה בקלטות הווידיאו שלי או האזנה להקלטות שלי ואם הוא באמת מתייחס לעצמו כמתרגל, הוא גם יכול להשיג את הדברים האלה שצריכים להיות לו.

איננו מרשים לתלמידים לטפל במחלות, אסור בהחלט שמתרגלים של פאלון דאפא יטפלו במחלות עבור אנשים אחרים. אנחנו מלמדים אתכם לעלות בטיפוח ולא נותנים לכם לפתח החזקות כלשהן או לקלקל את גופכם. שדה התרגול שלנו טוב יותר משדה תרגול של כל שיטת תרגול אחרת. כל עוד תלכו לתרגל בשדות התרגול שלנו זה טוב הרבה יותר מאשר אילו טיפלו במחלות שלכם. הפא-שן שלי יושבים בעיגול ומעל שדה התרגול יש מגן שעליו יש פאלון גדול. פא-שן גדול שומר על השדה מעל המגן. השדה הזה אינו שדה רגיל והוא גם לא שדה לתרגול רגיל של צ'יגונג, הוא שדה לטיפוח-תרגול. אנשים רבים שלנו עם יכולות על-טבעיות ראו את השדה הזה של הפאלון דאפא שלנו. הוא מכוסה באור אדום והוא כולו אדום.

הפא-שן שלי יכול גם להתקין במישרין פאלון, אבל איננו מעודדים החזקות. כשאתם מלמדים מישהו את התרגילים הוא יכול לומר: "או, קיבלתי עכשיו פאלון". אתם חושבים בטעות שהוא הותקן על ידכם, אבל הוא לא. אני אומר לכם את זה כדי שלא תפתחו את ההחזקה הזאת, כל זה נעשֶה על ידי הפא-שן שלי. כך התלמידים של הפאלון דאפא שלנו צריכים להפיץ את השיטה.

כל אחד שמנסה לשנות את תרגילי הפאלון דאפא פוגע בדאפא ובאסכולת התרגול הזאת. יש אנשים שהפכו את הוראות התרגול לחרוזים וזה אסור בהחלט. שיטת טיפוח-תרגול אמיתית תמיד מועברת מזמנים פרהיסטוריים. היא השתמרה במשך שנים רבות מאוד ומוארים גדולים רבים הצליחו לטפח באמצעותה. אף אחד לא העז לשנות אפילו מעט ממנה. דבר כזה יכול לקרות רק בתקופת סוף-הדהרמה שלנו. דבר כזה לא קרה מעולם במהלך ההיסטוריה. כולכם חייבים לשים לב לעניין הזה.

[1] קָאו-טָאו – טקס מסורתי של קבלת תלמיד חדש שבו התלמיד כורע ברך ונוגע בראשו ברצפה.

[2] בודהיסטים חילונים – אנשים המתרגלים בודהיזם בביתם מבלי להתנזר.

[3]"איפוק מוסרי" – Sila בסנסקריט. מונח בודהיסטי שכוונתו משמעת מוסרית, מצוות, התנהגות נכונה או איסורים.

[4]"מדיטציה בריכוז" –דינג, כניסה לשקט עמוק, Samadhi בסנסקריט.

[5]"דִינְג" – מדיטציה בריכוז, כניסה לשקט עמוק.

[6] כוח הריכוז – בסינית: דינג-לי, עוצמת הדינג.

[7] בֶּן-טִי – הגוף הפיזי של האדם והגופים בממדים אחרים.

[8]"המרכבה הגדולה" – מהאיאנה – זרם בבודהיזם.

[9]"המרכבה הקטנה" – הינאיאנה – זרם בבודהיזם.

[10] הָאן – המוצא האתני של רוב העם הסיני.

[11] שִין-ג'יָאנְג – פרובינציה בצפון-מערב סין.

[12] שנות החְווֵי-צָ'אנְג – 841-846 לספירה.

[13] תקופת שושלת טאנג – אחת התקופות המשגשגות ביותר בהיסטוריה של סין (618-907 לספירה).

[14] גוּאַן-דִינְג – "מילוי (אנרגיה) מכתר הראש".

[15] שד, שדים – "מוֹ" בסינית: ישות שלילית. משמעות המילה היא רחבה יותר מזו המוכרת במערב.

[16] כת הגוּאַן-יִין – כת המתקראת על שמה של הבודהיסאטווה גואן-יין (ידועה גם בשם אוולוקיטסווארה).

[17] ווּ-ווֵיי – ללא עשייה; ללא כוונה.

[18] שמונת האלים – טאואים ידועים בהיסטוריה של סין.

[19] ג'וּ-יוּאֶן-שֶן – הנשמה העיקרית של האדם; ג'ו-אי-שה או הכרה עיקרית.

[20] ג'וּ-אִי-שְה – ההכרה העיקרית של האדם; ג'ו-יואן-שן או הנשמה העיקרית.

[21] פוּ-יוּאֶן-שֶן – הנשמה/ות המשנית/ות של האדם; פו-אי-שה או הכרת משנה.

[22] פוּ-אִי-שְה – הכרת המשנה של האדם; פו-יואן-שן או נשמה/ות משנית/ות.

[23] יִין ויָאנְג – אסכולת הטאו מאמינה שכל דבר מכיל כוחות מנוגדים של יין ויאנג שהם הפכים התלויים אחד בשני ומשלימים אחד את השני. לדוגמה, נקבה היא יין; זכר הוא יאנג.

[24] האם המלכה – במיתולוגיה הסינית: האלוהות הגבוהה ביותר בתוך שלושת התחומים.

[25] קיסר הירקן הגדול – במיתולוגיה הסינית: האלוהות השולטת על שלושת התחומים (ירקן – ג'ייד – סוג אבן טובה).

[26] ארמון הנִי-ווָאן – מונח טאואיסטי לגוף האצטרובלי ((Pineal body שבמוח.

[27] שְה-צֶ'ן – יחידת זמן סינית לשעתיים.

[28] לוח הרוחות – חפץ קדוש מעץ המיועד לסגידה לאבות או לרוחות אחרות בבית.

[29] דָאן-טְיֶאן – "שדה הדאן" שבאזור הבטן התחתונה.

[30] צִ'י-גִ'י – "מנגנון אנרגיה".

[31] ווֵיי דֶה – "מוסריות אדירה".

[32] צָ'אנְג-צ'וּן – בירת פרובינציית ג'י-לין בצפון-מזרח סין.

[33] צוּן – יחידת מידה סינית מסורתית. אורכה מעט יותר מ-3 ס"מ.

[34] פרי עוזרד מצופה בסוכר – סוג של מאכל סיני המוגש על שיפוד.