הוראת הפא בוועידת הפא לציון 10 שנים לייסוד אתר מינג-הוויי

(לי הונג-ג'י, ארה"ב, 2009)

(כל תלמידי הדאפא עומדים ומוחאים כפיים בחום. המורה מחייך ומסמן לכולם להתיישב).

זוהי הזדמנות נדירה לצוות מינג-הוויי[1] להתאסף ביחד לפגישה; אין לכם הרבה הזדמנויות לשתף ולהחליף רעיונות ביחד באופן אישי. לכן חשבתי שאצטרף אליכם היום. ומה שכרגע אמרתי זה נכון במיוחד מאחר שכמה מתרגלי דאפא משקיעים את כל מאמציהם באתר מינג-הוויי, כשהם עובדים קשה מאוד. אני מודע לכך.

ניתן לומר שבין אתרי האינטרנט שמנהלים תלמידי הדאפא, אתר זה קריטי במיוחד. מיום הקמתו ביססו אותו בצורה איתנה ככלי עבור הטיפוח של מתרגלי דאפא ושיתוף ההתנסויות שלהם, והוא אמור לדווח על רדיפת מתרגלי הדאפא בזמן התרחשותה. לכן התפקיד שאתר מינג-הוויי ממלא הוא מכריע במיוחד, כשהוא הופך לקוץ בבשרו של הרוע. פירושו של דבר שהאתר צריך לשים יותר דגש על בטיחות מאשר אתרי אינטרנט אחרים, כשהוא לא מאפשר לרוע להפיק תועלת מפרצות כלשהן, מאחר שהאתר מסוגל לדווח ישירות בזמן אמת על הרדיפה שמתרגלי הדאפא סובלים; [הדיווחים של מינג-הוויי] אינם מבוססים על מידע מיד שלישית, אלא על חומר ממקור ראשון שהושג ישירות. למינג-הוויי יש האמצעים שלו ליצור קשר עם מתרגלי דאפא בתוך סין והוא הצליח להיות די יציב בביצועיו במשך השנים. זה קשור ישירות למצבי הטיפוח של אלה המעורבים במינג-הוויי, במיוחד למתרגלי הדאפא שבחזית ולתחושת האחריות שלהם. זה הדף את הרוע. משמעות הטבע הייחודי של מינג-הוויי הוא שחלק ממתרגלי הדאפא המשתתפים בו הם מבודדים יחסית, ויש להם, במידת מה, פחות הזדמנויות לשתף עם תלמידים אחרים. זה גורם לדברים להיות קשים הרבה יותר עבורם.

לא משנה מהו המקרה, זה פשוט יוצא מן הכלל שמינג-הוויי הגיע עד הלום. מבחינת התפקיד שהוא ממלא, הוא חושף במלוא העוצמה את הרדיפה של הרוע, במיוחד בשנים האחרונות. מאותו היום בו החלה הרדיפה, הוא מספק ביתר שאת תמונה אמיתית של מצב הטיפוח של מתרגלי הדאפא בזמן אמת, ומשמש כנקודת קשר בין תלמידים. תלמידים בכל מקום – בין אם בסין, מחוץ לסין, או בכל מקום שיהיה – יכולים לשתף התנסויות דרך אתר מינג-הוויי. באמצעות הענקת ערוץ כמו זה לתלמידי הדאפא בזמן הטיפוח שלהם, כל אחד יכול ללמוד מיידית על המצב הכללי של הטיפוח של מתרגלי הדאפא; האתר משמש גם כאמצעי קשר בלתי ישיר. זה מצוין.

מלבד מינג-הוויי ומעט אתרים נוספים המדברים מזווית שונה, כל אתרי האינטרנט [שהקמתם] מדווחים על מצבם של מתרגלי דאפא והרדיפה כמו גופי תקשורת רגילים בחברה. אבל מינג-הוויי לעומתם, הוא ישיר יותר בכך שהוא מציג את נקודת המבט של מתרגלי דאפא ומתאר כיצד מתנהל הטיפוח של מתרגלי דאפא, כמו גם הרדיפה. במיוחד ראויה לציון היא העובדה שהוא מסוגל להשיג מידע ממקור ראשון. זה לא משהו שאתרי אינטרנט אחרים יכולים לעשות, ולכן זה מעיד אפילו עוד יותר על התפקיד המכריע שממלא מינג-הוויי. לכן לא משנה מה, עליכם לעשות עבודה אפילו טובה יותר בניהול האתר, ולתת תשומת לב מיוחדת לבטיחות – כדי לשמור דברים בסוד מפני הרוע.

כצורת טיפוח, לפאלון גונג אין מה להסתיר. אבל בגלל המק"ס המרושעת הרודפת אותנו בדרך הזאת, עלינו לעמוד על המשמר. היא מרמה באופן קבוע את העם הסיני, וגם את שאר העולם, כשהיא מונעת מאנשי העולם לדעת את פשעי העבר שלה ואת המציאות של הרדיפה שהיא רודפת את מתרגלי הדאפא; היא מסתירה את המראה האמיתי של פניה הזדוניות, בעודה משתמשת באמצעים מרושעים ברדיפה. לכן אנחנו רוצים לעמוד על המשמר מולה ולחשוף את פשעיה המרושעים. עליכם לבנות את הכלי הזה [מינג-הוויי] הלאה ולעבוד אתו אפילו בצורה טובה יותר. באותו הזמן אסור לכם להתרשל בטיפוח האישי שלכם, כיוון שמינג-הוויי ישתפר יותר ויהיה ראוי לציון עוד יותר רק אם תוכלו להשתפר יותר כיחידים, ולהשתפר יותר בטיפוח.

באמצעות חשיפת הרוע, הצלת ישויות חיות ועזרה למורה לתקן את הפא, מינג-הוויי מקים את המוסריות האדירה שלו, וזה באמת יוצא מן הכלל. אולי בעתיד כאשר ישויות חיות ידברו על כך, הם יתייחסו לזה גם כן כמשהו יוצא מן הכלל. זה בגלל שמינג-הוויי מדווח מנקודת יתרון שונה, והוא שונה מהמדיה האחרת [המנוהלת על-ידי מתרגלי דאפא], שפועלת כמדיה רגילה בחברה. דבר נוסף הוא, שעל אף נסיבות קשות, האתר מצליח לנהל בקביעות קשר עם מתרגלי דאפא בסין וכך להשיג מידע ממקור ראשון. זהו משהו שמדיה אחרת לא מצליחה לעשות, כולל סוכנויות המדיה הבין-לאומיות הגדולות. אל תשימו לב איזה טווח השפעה יש כרגע לאתר: בעתיד אנשים יכירו בחשיבותו. ולמעשה, אפילו כעת כלי תקשורת מרכזיים רבים, סוכנויות הריגול של רוב המדינות, והארגונים של יחידים בכל מדינה שאכפת להם מזכויות אדם בסין, כולם מבקרים באתר מינג-הוויי ועוקבים אחריו בעניין. הם יודעים [שמה שהוא מדווח] הוא אמת. זה רק שבגלל אינטרסים כלכליים, אינטרסים לאומיים, או בגלל נסיבות בין-לאומיות מסוימות, הם מעמידים פני בורים ואינם מתכוונים, מעזים או רוצים להתגרות במק"ס המרושעת. אולם בעתיד הקרוב האנשים כולם יצטרכו להתמודד עם העניין הזה כולו. האמת יוצאת עוד ועוד לאור, כך שמי שאינו מתמודד עם זה, מי שאינו מצליח להתמודד עם המציאות הזאת, לא יהיה לו עתיד.

אל תתנו לדרך בה החברה פשוט ממשיכה לתפקד כרגע כרגיל, עסוקה מתמיד, כשכל דבר פועל למראית עין כרגיל, להטעות אתכם. זוהי הדרך של העניינים האנושיים כמובן, אבל זו לא הסיבה מדוע האדם נמצא כאן. התקופה ההיסטורית שבה התקיים התהליך של בריאת הציוויליזציה עבור האנושות הוא מאחורינו כעת, כמו גם התהליך המלא של הקמת מאגר תרבות שיאפשר לאדם להבין את הדאפא בשעה הסופית. לכן ההווה מיועד לאנשים שישתמשו כעת בכל מה שלמדו במהלך ההיסטוריה כדי להתמודד בצורה רציונלית עם האירוע האחרון הזה. איך אדם בוחר ומה הוא בוחר – הכול מתחיל כעת. אבל אדם ביצע חטאים באופן קבוע במהלך ההיסטוריה, לכן כשאנשים בוחרים את הבחירות שלהם, יש אלוהויות המשתמשות ברוע כדי להפריע, וזה הופך למבחן לאנשים ולישויות חיות. אבל הוצעה דרך לצאת מזה במטרה לאפשר לאלה שיש להם עדיין מחשבות טובות להינצל: מתרגלי דאפא החלו להבהיר את האמת. מתרגלי דאפא הם כיום התקווה להצלה עבור האנשים בכל האזורים. בהגיעה לנקודה הזאת היום, ההיסטוריה של האנושות נכנסת לשלב השיא שלה.

במהלך הסופי של האירועים יש גם מעורבות של גורמים שבכוונתם לבחון את מתרגלי הדאפא, משום שכל מתרגל דאפא שואף לטפח עד השלמות המלאה. באותו הזמן למתרגלי דאפא יש אחריות עצומה: מעבר להגעה לשלמות המלאה של האדם עצמו בלבד, כל אחד צריך ליטול על עצמו את השליחות להצלת אנשי העולם, הישויות החיות. מעולם בהיסטוריה זה לא היה כך. בעבר כשמישהו העניק את הפא, או דיבר על הצלת ישויות חיות, זה היה רק מקרה של חיזוק ועיגול פינות של התרבות שהיא ההיסטוריה של האנושות. ייתכן שהנצרות והבודהיזם התפשטו בתוך התחומים המתאימים להם על פני מהלך ההיסטוריה, אבל זה היה למעשה כדי לייסד את המרכיב התרבותי שבאמצעותו אדם מבין את האלוהי. אך התפשטות הדאפא ברחבי העולם היא שונה. במקרה הזה זוהי האנושות כולה העומדת בפני השאלה האם כל אחד ישיג הצלה בסוף. השלב הענק הזה שלפנינו היום – השלב של האנושות – תוכנן עבור הדאפא והמתרגלים שלו. לא חשוב באיזה פרויקט או יוזמה אתם אולי מעורבים, או במה שאתם אולי עושים כדי להציל ישויות חיות, על כולכם להיות יציבים לגבי העשייה הזאת ולסיים אותה היטב. זה נכון במיוחד עבור אתר מינג-הוויי, שבשנות חיי הפעילות הקצרות שלו הקים כבר את המוסריות האדירה. מתרגלי דאפא מבינים זאת והמורה מודע לכך במידה רבה; אפילו אנשי העולם מעריצים אותו ואפילו גם האנשים הרעים. בשלב האחרון הזה עליכם לפעול אפילו טוב יותר עם האתר, ולהפוך אותו לרב-עוצמה יותר. אינכם יכולים להרפות. ככל שהנסיבות מקלות יותר, פחות אתם יכולים להרפות. ככל שהדברים ייהפכו נוחים יותר, יהיה קל יותר עבורכם להרפות במחשבה שלכם ולהירגע. את זה אסור לכם לעשות. זה הכרחי שתפעלו אתו היטב. וזוהי למעשה כוונת הפגישה שיש לכם כאן היום – לשתף ביחד מתוך הפא ולהשתפר על בסיס הפא. זה כמו כל הפעמים שקיימנו ועידת פא בעבר, שבה יכולתם כולכם לגלות היכן אתם לא מגיעים לסטנדרט, זינקתם קדימה בטיפוח שלכם ולאחר מכן מילאתם טוב יותר את תפקידכם בפרויקטים או בצוותים בהם אתם עובדים. הדבר נכון באותה מידה לגבי הפגישה של היום. באמצעות השיתוף היום אתם יכולים לצעוד קדימה, לעשות עבודה טובה יותר של מה שאתם אמורים לעשות.

המורה לא אומר דברים אלה רק בגלל שנעים לשמוע אותם. מינג-הוויי באמת ממלא תפקיד עצום. מטפחים עושים לפעמים דברים, כמובן, או שוקלים עניינים, עם מחשבה אנושית. זה קורה לפעמים. אילו כולם היו מתייחסים לדברים עם מחשבות נכונות, אז הייתי יכול לומר שאין להם צורך לטפח. (צוחקים) והיכן שיש מחשבה אנושית, יש בעיות ודברים שלא עומדים ברמה; יש בעיות בשיתוף פעולה; והפרעות לדברים כתוצאה מפחד. כל הדברים האלה קורים. אבל לא חשוב מהו המקרה, ככלל, דברים מתקדמים בצורה בריאה והגוף האחד פועל יוצא מן הכלל.

דיברתם על דברים רבים בישיבת הבוקר שלכם, כך שאולי יש לכם מספר שאלות שאתם רוצים לשאול אותי. זה לא היה קל עבורנו להתאסף ביחד. אנחנו יכולים לחקור ביחד כל שאלה שאתם רוצים אולי להציג לי, ואני אענה על אלה שאוכל. (הפסקה קצרה, מחיאות כפיים סוערות).

מתרגל: האם מה שמינג-הוויי מפרסם נחוץ רק לתקופת תיקון הפא, או זה משהו שיימסר הלאה לדורות הבאים?

המורה: אני חושב שהתוכן של מינג-הוויי הוא חומר יקר הנאסף במהלך הטיפוח של מתרגלי הדאפא. לא תהיה רדיפה כלשהי בעתיד, כך שמינג-הוויי לא יצטרך לדאוג לשמור דברים בסודיות, או לחשוף אז את הרדיפה של הרוע (צוחקים), משום שהמצב ישתנה. אבל מינג-הוויי הוא גוף תקשורת, לכן על-אף שהוא מדווח בגלוי איך מתנהל הטיפוח של מתרגלי הדאפא, אני חושב שמהיותו גוף תקשורת, קרוב לוודאי שהוא יימסר הלאה לדורות העתידיים. אפילו אם לא תעבירו להם אותו, הדורות הבאים בוודאי יוקירו את המונח "אתר מינג-הוויי". אבל הוא יוכל להיות אפילו גוף תקשורת מרכזי הפועל בחברה רגילה. אני חושב שזה אכן יכול להיות המקרה. (המורה צוחק) (כולם מוחאים כפיים).

מתרגל: במשך עשר השנים הראשונות שלו, מינג-הוויי התמקד להבטיח שתוכן המתייחס לטיפוח יעמוד בסטנדרט מסוים ויתמקד בחשיפת הרדיפה בתוך סין. כדי להמשיך הלאה האם על האתר להגביר את מאמציו להסביר את האמת לאנשים משכילים ברמה גבוהה ולזרם המרכזי של החברה המערבית?

המורה: עד כה מינג-הוויי נתן תמונה ישירה של טיפוח מתרגלי הדאפא. בנושא עמידה בסטנדרטים, גוף תקשורת צריך לעשות בהחלט עבודה טובה בכך, וזה נכון במיוחד עבור מינג-הוויי. אתם כולכם מטפחים ויודעים מה צריך או לא צריך להיות מדווח. אם נקודות מבט לא נכונות או הבנות חסרות תפורסמנה און-ליין - במיוחד במינג-הוויי – זה ישפיע על תלמידים חדשים.

אתם יכולים לדון ביניכם לבין עצמכם ולהחליט אם לחזק את מאמציכם להסביר את האמת לקבוצות מסוימות להבא. אבל כאתר אינטרנט, הנתיב של מינג-הוויי כבר נקבע מראש. זהו הנתיב שלכם, זוהי הגישה שלכם וזהו כיוון אתר האינטרנט שלכם. הדרך בה אתם מטפלים כיום בדברים היא השתקפות של השיפוט הטוב ביותר שלכם, כך שעליכם להמשיך הלאה כפי שאתם פועלים. למעט מצב בו הרדיפה תסתיים ולא יהיה צורך לחשוף את הרוע, מצב שבו האמת כבר תהיה ידועה לכולם ואז הדברים כבר ישתנו – [הגישה שלכם] לא צריכה להשתנות בהרבה.

מתרגל: לביצועים ללא רבב של ה-Shen Yun יכולה להיות באמת השפעה של הצלת ישויות חיות ויכול להיות להם רושם די גדול על אנשים. בינתיים, העבודה שמתרגלי דאפא עושים היא לעתים קרובות מחוספסת, הם לא מנסים להפגין סגנון איכותי, והם בקושי שמים לב לתוצאות הממשיות של מה שהם עושים.

המורה: (צוחק) האם אתה מתכוון לחלק מהגישות והשיטות שאנשים משתמשים לקידום מכירת הכרטיסים? ההופעות של ה-Shen Yun הן כמובן בעלות שיעור-קומה. זה כבר הוכח. לכל הפחות אנחנו יכולים לומר שבהווה אין הפקה אחרת שניתנת להשוואה ל-Shen Yun. אולם הצורה שבה הבאנו לראשונה את ה-Shen Yun לציבור הייתה לא מעודנת במידת מה. בכל דבר יש תמיד תהליך לפיו אדם מתנהל ממצב שאינו מסוגל לעשות משהו להיותו מסוגל; וכאשר אדם רוכש ניסיון ומיומנויות בהדרגה, הוא לומד לעשות דברים היטב. קיים באמת תהליך כזה.

כיום המורה משגיח באופן אישי על הדברים של ה-Shen Yun וזה בגלל שהרף גבוה במונחים של תחכום טכנולוגי, כמו גם התיאום של כל האלמנטים המגוונים המעורבים בו, שכל אחד מהם מצריך מומחיות מיוחדת. מתרגלי דאפא רבים רצו לעשות זאת, אבל כשהם ניסו בעבר התוצאות לא היו כולן אידיאליות. רציתי להנחות לקראת בשלות את מתרגלי הדאפא שרצו לאמת את הפא ולהציל ישויות חיות באמצעות צורת אמנות זאת, וכמובן, ברגע שהתערבתי, זה נעשה משהו שונה לגמרי. אם אני עושה משהו, אני אעשה אותו בצורה הטובה ביותר, הטובה ביותר בעולם. (המורה צוחק) (מחיאות כפיים) קידום המופע ומכירת כרטיסים, לעומת זאת, נח על כתפי מתרגלי הדאפא בכל אזור. ומאחר שיש הבדלים במצבי הטיפוח של התלמידים בכל מקום, קיימים הבדלים גדולים בכמה היטב הם משתפים פעולה, והיו אפילו הבדלים באיך התלמידים הגיעו להסכמה בנוגע לרעיון איך למכור כרטיסים ולרעיון איך להכיר לאנשים את המופע. לכן בהכרח יהיו הבדלים בגישה ובאיכות. כמו כן, לא עשיתם מעולם דברים אלה בעבר, והתלמידים במספר אזורים לא ידעו מאומה על דברים כאלה. לכן, עליכם ללכת דרך התהליך הזה של למידה עליו דיברנו, כיצד לעשות דברים מאפס. אתם תלמדו בהדרגה כיצד לעשות דברים אלה ולרכוש את הידע הזה והאיכות תשתפר בהדרגה.

 מתרגל: יש לי שאלה בנוגע לצוות במשרה מלאה במינג-הוויי. הם עובדים באתר במשרה מלאה במשך עשר שנים ויותר, ללא הכנסה כלשהי או מקום עבודה רגיל, ולכן הם החלו לחפש מקומות עבודה רגילים. תחת הנסיבות הנוכחיות, האם נכון יהיה לפנות למקורות מימון רגילים?

המורה: צוות במשרה מלאה יכול להבטיח שמינג-הוויי יתנהל בצורה חלקה והדיווח שלו יהיה חופשי מהפרעה, שזה דבר חשוב. אני חושב שכולכם מעמיקים את ההבנות שלכם באמצעות הפגישה של היום. אבל אתם אלו הצריכים לפתור אתגרים כאלה ואתם תהיו אלו שיצטרכו להשקיע את המאמץ. המשימה לנהל היטב את מינג-הוויי היא עבודה בעלת חשיבות אדירה וכזו המצילה אנשים. נסו לפתור את האתגרים שצצים באמצעות עבודה ודיון ביחד.

אם אתם רוצים לפנות למימון מאנשים רגילים, אתם יכולים לעשות זאת. המצב היה שונה לפני שנים אחדות. הרוע היה באותו זמן ממש בכמות רבה, כשהוא משפיע על כל האנושות ושולט על כל קבוצות האנשים. הדברים שונים כעת. אנשים עכשיו מתעוררים ורוב הרוע התנקה, כך שהרוע איבד את היכולת לשלוט על הציבור הרחב. כשזה המצב, אתם יכולים לנסות ולראות כיצד זה יעבוד.

מתרגל: בעבודה של מינג-הוויי הכרחי לוודא את הבטיחות ולשמור על פרופיל נמוך. זה משפיע על אלה מאתנו שמחוץ לסין המרגישים לעתים קרובות לחץ מהסביבה שלנו, וחלק מאתנו מגלים שקשה להשתמש בצורה הטובה ביותר ביכולות שלנו או לתאם את המאמצים שלנו עם אחרים. כשפרויקטים אחרים מנסים לשכנע תלמידים העובדים במינג-הוויי להצטרף אליהם, יש כאלה השואלים אפילו בצורה גלויה, "בנקודת זמן זאת אתם עדיין עובדים במינג-הוויי"?

המורה: לא משנה באיזו נקודת זמן זה עלול לקרות, יהיה עליכם עדיין לעבוד במינג-הוויי. קיימת בבירור בעיה עם סוג זה של הערה. אף על-פי שמינג-הוויי לא משפיע על החברה באופן הנראה לעין באותה מידה כפי שגופי מדיה אחרים משפיעים, ואולי אין לו תוכן רב המעניין את האנשים הרגילים, הוא בכל זאת מתאר את מצב הטיפוח של מתרגלי דאפא ללא סינון, ומדווח על הרדיפה שהם נתונים לה. לכן הוא מכריע וחשוב. במובן מסוים, לגופי המדיה האחרים אין היכולת לעשות זאת כרגע. אם אחד מגופי המדיה האחרים יפסיק להתקיים, יהיו אחרים לעשות את עבודתו. אבל אם מינג-הוויי לא יהיה, אף גוף מדיה אחר לא יוכל למלא את מקומו. זוהי הסיבה מדוע אני אומר שלא רק שמינג-הוויי צריך להמשיך, אלא שהוא צריך להיות מנוהל היטב.

מתרגל: אנחנו רוצים שהגרסה האנגלית של מינג-הוויי והמהדורות שלו בשפות אחרות יתפקדו ככלים יעילים ליידע את הזרם המרכזי בחברה המערבית לגבי הפאלון גונג, וכמקורות יעילים למתרגלי דאפא שיש להם קשר עם מוסדות ממשל. אתרים צריכים להיות אמצעי יעיל ובעל יחס של עלות-תועלת לשם כך. אבל איננו בטוחים אם חומר מודפס הכרחי גם כן.

המורה: המהדורות של מינג-הוויי שאינן בשפה הסינית הן באמת חשובות מאוד עבור כל הלאומים הרבים שם, וממשלות וארגוני זכויות אדם קוראים אותם. בעבר כשסיפקתם תמונת מצב עובדתית של מתרגלי פאלון דאפא, לא הרבה אנשים רצו לקרוא. זה היה בחלקו בגלל העובדה שהאלמנטים המרושעים שלטו על אנשים; גורם אחר היה שאנשים לקחו בחשבון את האינטרסים שלהם כשבחרו בין מדינה רבת עוצמה הנשלטת על-ידי המק"ס המרושעת לבין קבוצה פגיעה כמו הפאלון גונג, והחליטו לא להתמודד עם הנושא. הדברים שונים כיום. האלמנטים המרושעים ששלטו על בני האדם נעקרו מן השורש ואנשים מתעוררים. בעבר כאשר האלמנטים המרושעים מאחורי המק"ס שלטו על אנשים, לעיתונים ותחנות הטלוויזיה המרכזיים בעולם כמעט ללא יוצא מן הכלל לא היה האומץ לדווח על הנושא. אבל כעת הם עושים כך ומדברים על זה. הם מתחילים לשים לב לרדיפת תלמידי הפאלון גונג על-ידי המק"ס. כמה דברים עוברים שינויים בצורה עדינה, כך גם לגבי גישות מסוימות שיש לנקוט, אתם יכולים לנסות אותן אם הדברים נראים ברי-ביצוע.

מתרגל: אנחנו מרגישים שהסיקור של מינג-הוויי מסביב לעולם זקוק להעשרה ואנחנו מקווים להחזיר מטפחים עמיתים שנהגו לעבוד במינג-הוויי. האם אנחנו יכולים לומר להם שסיקור האירועים של מינג-הוויי מחוץ לסין נותר חשוב? אם אין להם אמונה איתנה בחשיבות של מינג-הוויי יהיה די קשה לעודד אותם לעבוד קשה על הדיווח הבין-לאומי.

המורה: אמרתי זאת לפני רגע: מינג-הוויי הוא חשוב מאוד. המידע ממקור ראשון שהוא משיג מסין הוא בהחלט מהימן ואף אתר אינטרנט אחר לא מתייחס לדברים מאותה זווית – כלומר כחלון לתוך הטיפוח של מתרגלי הדאפא. אז כמתרגלי דאפא אתם חייבים שתהיה לכם השקפה חיובית על מינג-הוויי, לא משנה כל מה שאנשים רגילים יכולים לחשוב. יש כאלה שאינם רואים את מינג-הוויי באור חיובי והייתי אומר שיש להם בעיה. לפחות דבר זה בטוח. מאחר שמינג-הוויי מדווח ישירות על מצב הטיפוח של הגוף העיקרי של מתרגלי דאפא, הוא ממלא תפקיד עיקרי בכך שהוא מאפשר חילופי התנסויות בין מתרגלי דאפא מסביב לעולם, וזהו דבר שאף גוף מדיה אחר לא יכול לעשות. הם גם לא יכולים לדווח מנקודת המבט של מינג-הוויי. לכן, זה מה שגורם למינג-הוויי להיות שונה. כמובן זה בלתי נמנע שיהיו שם חסרים. אבל כאשר אתם מטפחים ומגיעים לבשלות אתם תשתפרו כשזה נוגע לדברים אלה, ותלכו ותתחזקו בתהליך.

מתרגל: במשך שנים יש מחסור חמור בתקליטורי DVD שמתרגלי דאפא בסין מחלקים. האם אפשר שמטפחים ממינג-הוויי, או כאלה שנהגו לעבוד בטלוויזיה של הפאלון גונג ( (FGMTV יתחילו ליצור שוב, עבור סין, תכניות המבהירות את האמת לגבי הפאלון גונג?

המורה: אני לא יכול להתערב בפרטים של הדברים האלה. אם לאותם תלמידים יש התנאים והזמן הדרושים, אז אתם יכולים ללכת קדימה ולעבוד ביחד אתם. אין לי כל התנגדות. אם הם כבר עובדים על פרויקטים אחרים או יוזמות, אז עליכם לבדוק לגבי תיאום דברים. דונו עמם בכך. לתקליטורי ה- DVDהאלה הייתה השפעה טובה מאוד. אתם יכולים לעשות מה שתיארת אם התנאים יאפשרו.

מתרגל: אנחנו עייפים כל יום ואנחנו עושים המון עבודה. אבל עדיין איננו רואים תוצאות משופרות באופן ניכר בהצלת אנשים. נראה שמשהו חוסם אותנו.

המורה: ישנם בטוח אתגרים ואתם תהיו באמת עייפים. לאלה מכם בחזית יש זמן מועט לנוח. אני יודע. אמרת שהתוצאות שאתם משיגים בהצלת ישויות חיות, הצלת אנשים, אינן ניכרות. אני לא חושב שזהו המקרה. העבודה של מינג-הוויי נצפית על ידי כלי תקשורת שונים ומשמשת להם כרפרנס והם ילמדו לגבי המצב [של הדאפא] מהדברים שהאתר מדווח. כמו כן, עוד ועוד אנשים רגילים מגיעים להכרה במינג-הוויי וחלקם יקראו במינג-הוויי לאחר שהם יכירו את הדאפא.

מתרגל: הגעתי להבנה שכדי להציל אנשים מהר יותר, אנחנו צריכים בראש וראשונה לעזור לתלמידים בסין שלא צעדו קדימה לעשות זאת מהר ככל האפשר. אתרים קטנים של לימוד הפא הוקמו במספר חלקים של סין ואנשים עוזרים זה לזה באתרים אלו שיש להם השפעה אדירה. האם נוכל להשתמש במינג-הוויי כדי לעודד תלמידים בסין ליצור קבוצות קטנות של לימוד הפא, כדי שהם יוכלו לשתף התנסויות טוב יותר אחד עם השני ויעזרו אחד לשני בעודם מקפידים עדיין על הבטיחות?

המורה: קבוצות לימוד הפא, אתרי תרגול וועידות לשיתוף התנסויות – אלה הם מה שנתתי לכם, ואני תמיד תומך בשימוש בהם. אבל מצב הטיפוח של מספר מתרגלים הוא כזה שהם מזניחים את הבטיחות ברמה מסוימת, ומתוך דחף רגעי, כשהם מתרגשים, הם שוכחים את הכול; או במקרים אחרים הבעיה היא שאנשים הולכים לקיצוניות; ואז יש כאלה שיש להם החזקה להתפארות. כל אחת מהבעיות האלה תגרום לנו הפסדים או תסכן את התלמידים האחרים. זה בסדר לעשות את מה שביקשת, אבל דברים אלה לא יכולים להיעשות בחוסר זהירות.

מתרגל: מספר תלמידים בסין מנוסים מאוד בהבהרת האמת ומסוגלים לגרום לעוברים ושבים לכתוב את "שלושת ההתנערויות" תוך שלוש עד חמש דקות. חלק מהתלמידים סיפרו לאנשים שהם יינצלו אם יאמרו "פאלון דאפא הוא טוב". אולם מספר מטפחים עמיתים מאמינים שאם במשך טווח זמן כזה קצר אדם אינו מצליח להסביר את העובדות לגבי הדאפא והרדיפה כהלכה, אז אפילו אם האדם מסכים "לשלושת ההתנערויות", אין לו ערובה להצלה. תלמידים אחרים מאמינים לעומת זאת, שמאחר שהאדם יצר מחשבה כל כך טובה, הוא יינצל.

המורה: ברגע שמישהו מצהיר על הפרישה שלו מהמק"ס המרושעת, הוא לא נמצא יותר תחת השליטה של האלמנטים הרעים של המק"ס המרושעת, או האלוהויות ביקום הזה שתיקון הפא לא טיפל בו עדיין, והוא הופך ישות הנוקטת עמדה. אנשים כאלה שייכים לעתיד ויטופלו על ידי אלוהויות המשחקים תפקידים חיוביים. שארית חייו והסיכויים העתידיים של קיומו יעובדו מחדש. ברגע שהמחשבה הנכונה של אדם מופיעה, הכול מתחיל להשתנות.

כשמישהו פורש מהמק"ס המרושעת, הוא לא נמצא יותר תחת שליטתה. וברגע שהוא לא נשלט על-ידה, הוא עובר מיד שינוי. ומה טיבו של השינוי הזה? גופו מתנקה מהאלמנטים המורעלים והגורמים של המק"ס המרושעת, והוא מסתכל בצורה שונה על עניינים של הפאלון גונג והרדיפה שהוא נתון לה. זה קורה כתוצאה [מפעולת ההתנתקות שלו מהמפלגה], לכן הוא ייכנס לעתיד. אולם אם הוא אומר "אני מתנגד למק"ס המרושעת אבל אני גם לא מסכים עם הפאלון גונג", זה נחשב עבורו כאי נקיטת עמדה מאחר שאין בחירה שלישית.

מתרגל: מינג-הוויי קבע באופן בסיסי את הסטנדרטים והתוכן של עלונים וחוברות להבהרת האמת. אבל ככל שזה נוגע לתכניות טלוויזיה, המטפחים העמיתים שלנו מחוץ לסין לא מפיקים תקליטורי DVD שלמים כלשהם מאז "המסע האמיץ בין השמים והארץ" לפני חמש שנים. תלמידים בסין איחדו כיום לתקליטור DVD אחד תכניות קצרות מגוונות המעוררות מודעות לגבי הדאפא, וסרטים קצרים החושפים את המק"ס, כמו זה שעל הטבח בטיאננמן או זה לגבי רעידות האדמה. אבל האיכות לוקה בחסר. אני יודע שהפקת תקליטור DVD טוב להבהרת האמת הוא פרויקט גדול, אבל מאחר שהם יכולים להיות מלאי עוצמה כל כך, רציתי להציע שהמטפחים העמיתים שלנו מחוץ לסין, שעומדים לרשותם האמצעים, יתנו לזה שוב פעם עדיפות ויפתרו את הדילמה הזאת. אני לא יודע אם זה הולם להציע הצעה מעין זו כאשר מתרגלי הדאפא האלה כל כך עסוקים.

המורה: אם יש לכם האמצעים לעשות דברים כאלה, אז אתם יכולים לעבוד עליהם ביחד. אם לא, אל תלחצו. אם אין לכם פרויקטים אחרים כלשהם בדרך, אם אינכם עובדים על משהו דחוף כמו זה, או אם מספר תלמידים אינם מעורבים בפרויקטים כלשהם ובכל זאת יש להם את המיומנויות הנדרשות, אז אתם יכולים לנסות.

מתרגל: האם מינג-הוויי יכול לארגן דיונים המבוססים על נושאים של מספר בעיות שכיחות, כמו פחד, החזקה לזמן, או הסתמכות על אנשים רגילים וכו' ?

המורה: אתם יכולים לדון ביחד על כל דבר שהמתייחס לטיפוח. אתם יכולים לכתוב מאמרים או להריץ טור קצר מועד. אבל כן, עליכם לתאם את מאמציכם היטב בדברים כאלה.

מתרגל: אני רוצה לשאול את המורה המכובד איך להסתכל על שכירת עורכי-דין ישרים על-ידי תלמידים בסין כאמצעים לנקיטת פעולה משפטית. במקרים רבים עורכי-הדין האלה מדברים בצורה ישרה ונחושה בבית המשפט, אבל מהתלמידים המעורבים לא נחסך גזר הדין. יש גם תלמידים המאמינים שאם לא נשכור עורכי דין להגיש כתב-הגנה "לא אשם" עבורנו, פירושו של דבר שאנחנו מכירים ברדיפה של הרוע.

המורה: הנה כיצד אני רואה זאת. אם יש לכם האמצעים או התנאים נכונים, אז אני חושב שעליכם לשכור עורכי-דין. ומדוע אני אומר זאת? האם תלמידי דאפא לא אמורים לטפח בעודם מתאימים עצמם במידה מרבית לדרך של אנשים רגילים? אז קחו בחשבון שהמק"ס המרושעת טוענת שהיא "אדירה, נהדרת והוגנת" ומספרת לעולם שהיא מכבדת את שלטון החוק. ובכן אז הייתי שוכר עורך-דין ורואה. כל מילה שאומרים חלק מעורכי הדין האלה, שמגינים על הפאלון גונג ותלמידי הדאפא בטיעונים שלהם, הם דברי טעם ויש לכך השפעה גדולה. אף שהתוצאות משתנות, הדרך בה אותן הערות חושפות את הרדיפה המרושעת נחשבת להבהרת האמת והצלת ישויות חיות. מינג-הוויי ואתרי אינטרנט נוספים מדווחים על הרדיפה של עורכי דין אלה וזה מאשר שוב שהמערכת המשפטית של המפלגה המרושעת היא זיוף; זה חושף הלאה את טבעה האמיתי של המק"ס המרושעת. זוהי הסיבה מדוע עדיין צריך לשכור עורכי דין.

שכירת עורך-דין ובניית הגנה בבית משפט יכולים לכן בעצמם לשרת את המטרה להציל אנשים. כל אלה הנוכחים בשימוע בית המשפט, בין אם זה מישהו שנשלח על-ידי המק"ס המרושעת או אזרח מן השורה, הולך לשמוע את העובדות שמובהרות, המוצגות באמצעות הטיעון הצודק של עורך-הדין. האם זה לא ממלא תפקיד של להוציא את הטוב מאנשים כאלה? מספר שופטים משתתקים כשהם מקשיבים, מטים את ראשם. ומספר שוטרים אפילו מגלים הערצה לאחר מכן, כשהם אומרים דברים כמו "יפה אמרת" לאחר שעזבו את אולם בית המשפט. משמעות הדבר הוא שהטוב התעורר אצל אנשים אלה. ממה הרוע פוחד? האם זה לא בדיוק זה ממנו הם פוחדים? זוהי הסיבה מדוע אני חושב ששכירת עורכי-דין היא הכרחית. כשלאנשי העולם יהיה האומץ לצעוד קדימה ולהשמיע את קולם, וכשיראו שזהו רוע הרודף את הפאלון גונג, האם זה לא הרגע בו המפלגה המרושעת תתמוטט? אנשים ידעו שמחכה גמול רע למבצעי הפשעים ויבינו שהמפלגה המרושעת תשא באחריות לכשתיפול. ואלה המעורבים ברדיפה יבינו שגם הם יועמדו לדין בעתיד. האם אנשים לא יחשבו על דברים אלה? האם זה לא יהמם ויפחיד את הרוע? והאם זה לא יעזור לרסן את הרדיפה? הרוע פוחד מההגנה של עורכי-דין אלה ולכן אינו מאפשר הגנות כאלה. אם כן, האם זו אינה על אחת כמה וכמה סיבה לעשות כך? אף על פי כן, אל תלחצו על הדברים אם התנאים אינם נכונים ואל תפנו לקיצוניות. אל תתעקשו לעשות זאת אפילו אם התנאים אינם שם רק בגלל שהמורה אמר מה שאמר. וודאו שאתם ממשיכים להיות הגיוניים כשאתם מתכוננים לסייע למורה בתיקון הפא.

מתרגל: תלמידים בסין מכינים את ספרי הדאפא בעצמם בהתחשב בנסיבות כיום. מספר תלמידים חושבים שלהכין את ספרי דאפא באופן שייראו נאים ואלגנטיים מראה כבוד למורה ולפא, בזמן שאחרים מרגישים שאת המשאבים המוגבלים שלנו צריך להוציא על חומרי הבהרת האמת כדי להציל אנשים.

המורה: זה נכון. להכין את הספרים כל כך אלגנטיים ויפים באמת אינו הכרחי ברגע זה בסין. בהתחשב במצב העכשווי של דברים, לא משנה כמה אלגנטיים ייתכן שתעשו אותם שם, הם לא יתחרו באיכות ההדפסה שנעשית מחוץ לסין. אם כן מדוע לטרוח עם כל המאמץ הזה? כל עוד יש לכם ספרים ללמוד אתם את הפא, וזה יכול לשמש להציל אנשים, זה מספיק. מהדורות בכריכה רכה הן טובות באותה מידה. זה אינו הזמן הנכון להיות אלגנטיים. במקום זאת עליכם לרתום את כל מאמציכם להצלת אנשים. אם אתם צריכים לעשות את הספרים אלגנטיים יותר במטרה להציל אנשים, אז זה בסדר. אבל אם זה לא המקרה, אז מקדו את המאמצים שלכם על "שלושת הדברים".

מתרגל: כיצד יכול מינג-הוויי למלא תפקיד גדול יותר בהצלת אנשים מחוץ לסין?

המורה: הנתיב שבו הולך מינג-הוויי הוא כפי שהוא אמור להיות. לכוון את מאמצי מינג-הוויי לאנשים מחוץ לסין היא לא אחת מהמשימות המיוחדות של האתר. אבל במשך הזמן, וכאשר העולם יבין את הפאלון גונג טוב יותר, אנשים ימהרו יותר ויותר לקרוא את מינג-הוויי. זה בגלל שהם יבינו שתלמידי הדאפא הם התקווה שלהם להצלה. דברים ישתנו בזמן ההוא, אבל כרגע מינג-הוויי מתמקד על הגוף העיקרי של תלמידי הדאפא הנרדפים אחרי הכול, וגם, באופן שונה מגופי מדיה אחרים, הוא יותר מעין חלון לתוך הטיפוח של תלמידי הדאפא.

מתרגל: כשמתרגלי דאפא מחלקים חומרי הסברה באתרי תיירות או בנמלי תעופה מחוץ לסין, במקומות רבים כאלה הם מחלקים בעיקר עיתונים של צד-שלישי ועלונים המדברים על פרישה מהמק"ס. חומרי הסברה שמציגים את דאפא בצורה ישירה יותר אינם בשימוש בצורה בולטת.

המורה: השיעורים העמוקים של הפאלון גונג הם בלתי אפשריים להבנה עבור אנשים רגילים, ולא ניתן לדבר עליהם ברמות גבוהות. אם אתם רוצים להציג את הדאפא בצורה ישירה, חומרי המידע שברשותכם צריכים להסביר את הנקודות הפשוטות והברורות ביותר, כמו מהו הפאלון גונג. לדבר על הפאלון גונג ברמה בסיסית ופשוטה, כמו איך לנהל את עצמכם וכמה יעילים הם התרגילים. לא משנה כמה שנים אתם עוסקים בהבהרת העובדות, זהו התוכן הבסיסי ביותר שאתם צריכים תמיד להסביר. אנשים רבים אינם מבינים מה משמעות הפאלון גונג בגלל היעדר הידע הבסיסי שלהם, ולכן זה תמיד יהיה משהו שאתם צריכים להסביר. אין להסביר לאנשים רגילים אף אחד מהחלקים הגבוהים יותר והעמוקים יותר של טיפוח הפאלון גונג, כיוון שלדברים כאלה יהיה רק השפעה שלילית על אנשים, מאחר שבני אדם רגילים אינם יכולים לתפוס אותם. אתם תרגישו אולי שאתם מסוגלים לתפוס אותם במלואם, אבל זה בגלל שאתם מטפחים במשך זמן ממושך והצלחתם להבין דברים בהדרגה. אם אתם רוצים שאדם רגיל יבין את הדאפא בבת אחת ברמה כזאת גבוהה, האדם אינו יכול, ולעשות זאת יהיה שווה להרחקתו. לכן אין עליכם להסביר דברים ברמות גבוהות לאנשים רגילים.

מתרגל: כשכמה אנשים רגילים בסין ראו תלמידי דאפא מחלקים עיתונים של צד-שלישי, הם העירו, אפילו ללא קריאה קפדנית של העיתונים, שפאלון גונג "הופכים פוליטיים", או שחשבו שאנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם פעילי דמוקרטיה.

המורה: אכן עליכם לשים לב לנושא הזה. עליכם להיות בעלי מחשבה בהירה ולהציל אנשים באופן הגיוני. האנשים של היום יודעים, על אף הכול, שהמק"ס המרושעת היא רעה, כך שאם הם אומרים שאתם פועלים ביחד עם פעילי הדמוקרטיה, או שאתם חלק מאיזו מפלגה דמוקרטית, אין עליכם להיות מודאגים יותר מדי לגבי זה כרגע. אתם יכולים לחשוב על [מה שאתם עושים] כמו, "אני רק רוצה שאתם תראו את המק"ס המרושעת כפי שהיא ואחרי שתעשו כך אני אספר לכם מהו הפאלון גונג". זה בסדר לקחת דברים צעד אחר צעד. ולמעשה, אנשים רבים היו רוצים, לא פחות ולא יותר, שהפאלון גונג ייכנסו כעת לפוליטיקה וימוטטו את המק"ס המרושעת (הקהל צוחק). לרוב העם הסיני יש מחשבה כזאת. אף על-פי שהפאלון גונג אינו רוצה את השלטון שלה ואיננו הופכים פוליטיים, עליכם להבחין אם מה שאנשים רגילים אומרים משתמע בדרך מסתייגת, או זוהי פשוט השתקפות של ההבנה הרדודה שלהם. בעשותכם זאת תוכלו לטפל בדברים בהתאם למצב, ולהיות יעילים יותר בתיקון הבעיה.

מתרגל: כשמבהירים את העובדות, תלמידים רבים מסין מחלקים רק את "תשעת הדיונים" ומתמקדים אך ורק בנושאים חברתיים ובפרישה מהמק"ס. נראה שהם חושבים שלדבר באופן חיובי על הפאלון גונג זה מיושן.

המורה: אתם יכולים לכתוב כמה מאמרים למינג-הוויי על ההבנה שלכם ולשתף את נקודת המבט הזאת עם תלמידים מסין. אתם יכולים לשוחח עמם ולספר להם. עלינו ליידע אנשים על הפאלון גונג. את הדברים הבסיסיים ביותר, כמו מהו הפאלון גונג, אסור להשמיט לעולם. אנחנו חייבים לדבר על כך. אנשים שלא שמעו את האמת ואינם יודעים מהו הפאלון גונג, או אנשים שהם משוחדים כנגד הפאלון גונג – אינם יודעים עליו או שהם מבינים דברים ברמה בסיסית נמוכה ביותר, והדעות הקדומות שלהם נגרמו על ידי חלחול האידיאולוגיות של המק"ס המרושעת. לכן אתם עדיין חייבים ליידע אותם על הפאלון גונג, ולמעשה עליכם להפוך זאת למוקד.

מתרגל: מתרגלי דאפא מסין העובדים במדע וטכנולוגיה, שולחים ברכות למורה המכובד שלהם. כמעט כל תלמיד כיתה בבית-ספר בסין, מבית-ספר יסודי ועד לבית-ספר תיכון, מורעל על-ידי המפלגה המרושעת; שטפו את מוחם בדברים רעים על הדאפא. האם זה יהיה בסדר עבורנו להתמקד בתלמידים אלה ובמורים שלהם במאמצים הנוכחיים שלנו להבהיר את האמת, ולעזור להם לפרוש מהמק"ס והארגונים שלה? זה במידה מסוימת קל יותר לביצוע, ואנחנו יכולים לתמוך במאמץ הזה באספקת חומרי מידע.

המורה: כמובן שאתם יכולים לעשות דברים כאלה. לגבי שאלות מיוחדות כאלה, אני יכול רק לומר שכאשר אתם מזהים בעיה כשאתם מטפלים בהבהרת האמת, עליכם ללכת ולטפל בה.

מתרגל: גילינו שאחת הסיבות העיקריות שאזורים מסוימים סובלים מרדיפה חמורה היא שאין שם מספיק חומרי הסברה החושפים את הרוע באופן מקומי. כמו כן חומרי ההסברה שהם מכינים בדרך כלל אינם נכנסים לפרטים לגבי קרובי משפחה של מבצעי הרוע, במיוחד הילדים שלהם. כתוצאה מכך, מבצעי העוולות אינם חשים בכובד דעת הקהל המשפיעה עליהם לרעה וחלקם פועלים אפילו ביתר חוצפה. אנחנו לומדים שיעורים כאלה פעמים רבות. אני לא בטוח – האם זוהי הדרך הנכונה להביט על כך?

המורה: אלה באמת חלק מהגורמים המסייעים. אתם יכולים לדווח [את סוג הפרטים שתיארת] במינג-הוויי, תדאגו שתלמידים יאספו עוד מידע מדויק על הרוע וידווחו אותו, ושיהיו תלמידים מקומיים שיחשפו במרץ אותם אנשים רעים. אלה הם דברים שמינג-הוויי צריך לעזור בהם, ועליכם לספר מה שאמרתי לתלמידים באותם אזורים שלא עשו זאת, או שלא עשו מספיק מזה.

מתרגל: למספר קרובי משפחה של תלמידים שמתו בגלל הרדיפה יש שנאה כלפי הדאפא כתוצאה מכך. האם אנחנו צריכים להתייחס לקרובי משפחה אלה, שהם עצמם קורבנות של הרדיפה ויש להם קושי בהבנת האמת, באותה דרך שנתייחס לישויות חיות רגילות?

המורה: כמובן שאתם יכולים. עליכם לגרום לעובדות להיות בהירות עבורם. דאגו שהם יבינו מי רצח את קרוב משפחתם ברדיפה – המק"ס המרושעת.

מתרגל: האם מותר לתלמידים לקנות חומרים להבהרת האמת מאתרי ייצור מקומיים? לדוגמה, לשלם יואן אחד עבור תקליטור, או אפילו פחות עבור חוברת וכו'.

המורה: בדרך כלל חומרים כאלה מסופקים חינם אין-כסף. אם לאתר ייצור יש בעיות במימון ומתחיל לחייב תלמידים, אז מה יעשו תלמידים שאין להם הכנסה, או יש להם הכנסה נמוכה? אם להתייחס לכך מנקודת מבט של הצלת אנשים, לפעמים אפילו כאשר הדברים בחינם קשה לתת אותם לאנשים, ואם תתחילו לחייב בכסף, זה יהיה אפילו פחות סביר עבור אנשים רגילים לרצות אותם. אם כן האם זה לא יגרום לכך שיהיה קשה יותר להציל אנשים? במספר אזורים מתרגלי הדאפא שלנו מסודרים כספית היטב והם כולם יכולים לאסוף כסף ולתמוך ביחד באתר ייצור. אבל זה לא יעבוד באזורים שם תלמידים אינם במצב כספי כל כך טוב.

מתרגל: האם אתרי ייצור יכולים לגבות מחיר עלות בעבור ספרי דאפא שהם מכינים?

המורה: כבר מזמן אני אומר שמותר לקבל חזרה את העלויות שלכם כשאתם מכינים ספרי דאפא למכירה.

מתרגל: מאז נעשי תיקוני ניסוח [בתוך הספרים], האם אנשים בסין צריכים לייצר בצורה נרחבת את הגרסאות החדשות בתקופה הזאת ולתת אותם בחינם לתלמידים?

המורה: זה תלוי במה שאנשים יכולים לעשות. אם יש לכם האמצעים לעשות זאת אז לכו ותייצרו אותם. אם לא, תוכלו לדחות זאת לזמן מה. בנוגע למסירת הספרים לתלמידים בחינם, אם באמת אתם מסוגלים לכך אתם יכולים לעשות זאת. עם זאת, אלה הם דברים ספציפיים למדי, ואתם תדעו מה לעשות אחרי שתתנו עליהם את הדעת.

מתרגל: ברכות למורה בשמם של תלמידי דאפא בצ'אנג-צ'ון. התלמידים שלך מרגישים בחסרונך. לפני הרדיפה, אלה ששימשו כסייעים במרכזי הסיוע מילאו תפקידים גדולים, וכיום, ברדיפה, הם סובלים במידה רבה. רבים מהם אינם פועלים היטב כעת ואנחנו חשים שזה ממש חבל. עם תיקון הפא המתקרב לסיומו, מה יקרה לאנשים האלה? באיזו דרך עלינו לעזור להם?

המורה: בזמן הבהרת האמת, אנחנו מתייחסים לכל אחד בצורה שווה. הרדיפה של הרוע גורמת לסייעים מידה רבה של סבל. אבל אני איני מכיר ברדיפה הזאת של תלמידינו ו[אלמנטים מרושעים] מושמדים ביסודיות בתקופת תיקון הפא. אולם הרוע רודף עדיין בטירוף את מתרגלי הדאפא בזמן הזה לפני שתיקון הפא מגיע, וזוהי הסיבה מדוע אני אומר שאלה שיכולים להצליח הם ממש יוצאים מן הכלל. סייעים ממרכז הסיוע הקודם וסוגים אחרים של מתאמים היו פעם מטפחים בדיוק כמו תלמידים אחרים. זה לא שהפכו לסייעים בגלל שהצטיינו בטיפוח; אולי הם לא טיפחו באופן יציב אפילו כמו התלמיד הממוצע. הם למעשה נעשו מתאם או סייע כיוון שהם רצו והיו מסוגלים לעשות דברים. כשאתם מבהירים להם את האמת עליכם לגלות היכן הם תקועים.

מתרגל: אחרי שהרדיפה החלה, גל אחר גל של מתרגלים צעדו קדימה לקחת על עצמם תפקידי תיאום, אבל גל אחר גל הם סבלו רדיפה. כולם עובדים קשה, אבל התיאום שלנו לא מצליח להגיע לרמה שהייתה לנו קודם לרדיפה.

המורה: הרדיפה המרושעת פשוט אינה יכולה לגעת בתלמידים שיש להם באמת מחשבות נכונות חזקות. כשהרדיפה המרושעת הייתה בשיאה, תלמידים כאלה לא אפשרו לרוע לנצל פרצות כלשהן. אלה שבאמת היו להם מחשבות נכונות חזקות יכלו לעמוד בפני [הרדיפה]. אולם אלה שלא היו להם מחשבות נכונות חזקות גילו שקשה להם לעמוד בפניה. אתם יכולים אולי להיות די מאושרים כשתלמיד ותיק שלא צעד קדימה בעבר אכן צועד קדימה, מאחר שעכשיו יש לכם זוג ידיים נוסף לסייע. אבל אל תשכחו שהיו אלה החזקות אנושיות שמנעו ממנו לצעוד קדימה, והחזקות אנושיות אלה תבאנה עמן בעיות. היה זה פחד, או בעיות טיפוח שהובילו את הרוע לעצור אדם כזה. אבל אפילו כך, אם מחשבותיו הנכונות הן באמת חזקות והוא מבין דברים ברמה גבוהה, אז אפילו אם הוא חוזר חזרה לנתיב ומתחיל מחדש, הוא יכול עדיין להדוף את הרדיפה. רק אם זה המקרה הוא יהיה יציב באופן יחסי ולא יתנסה בבעיות.

מתרגל: המתאמים כיום בסין אינם מתנהלים לגבי דברים באותה הדרך בה מתנהלים אלה בעמותת הדאפא ברחבי העולם. לפעמים זה ברור שמה שמטפחים עמיתים אלה עושים הוא לא נכון ובמספר מקרים הוא משפיע ישירות על הביטחון שלנו, עם זאת המתאם מסרב לשנות את הגישה שלו אפילו לאחר דיונים רבים. מה שנותר לנו הוא לנסות להבטיח את ביטחון המטפחים העמיתים שלנו רק בשימוש מחשבות נכונות. מה עלינו לעשות במקרים כאלה?

המורה: אכן יש חלק שהם חסרי זהירות כאלה. הרוע ינצל את הפרצות שלהם וזה מה שגורם לצרה שתיארת. הם אינם חרוצים ואינם שמים לב לביטחונם של אחרים. אם כל אחד היה יכול להביט בדברים בצורה הגיונית ולעשות דברים עם מחשבות נכונות, המצב היה שונה לגמרי.

מתרגל: כיום יש אנשים רבים למדי העוזבים את הדאפא עבור איזו דת זו או אחרת, והנסיבות משתנות. יש כאלה המחשיבים עצמם כתלמידיו של המורה אבל דבקים במושגים סוטים. אנחנו מבזבזים די הרבה אנרגיה בניסיון לעזור להם. חלקם חוזרים אלינו, ואילו אחרים דבקים עדיין בעקשנות בדברים הדתיים השטחיים האלה. אנחנו יודעים שהמורה השגיח עליהם כל הזמן, אבל איננו בטוחים מה עוד עלינו לעשות.

המורה: עשו עבודה טובה להסביר להם דברים ולקלוע לנקודות הנכונות, והם ירכשו מחדש את הבהירות שלהם, אם תוכלו לסייע לאדם לראות היכן ההבנה שלו אינה נכונה. עבור רוב האנשים האלה הבעיה היא פחד. ברגע זה הדתות האלה אינן נרדפות בגלוי, אבל אם וכאשר הן תהיינה, בואו ונראה לאן אנשים אלה ילכו. זהו הפחד שפועל.

מתרגל: ישנם המון אנשים בצ'אנג-צ'ון שיש להם קשרים גורליים עם המורה, והם מודים שהמורה הוא אדם גדול. אבל אנחנו נתקלים באתגרים עצומים כאשר אנחנו מעמיקים יותר בזמן שאנחנו מבהירים להם את האמת. באילו שיטות נוספות אנחנו יכולים להשתמש כדי להציל אותם?

המורה: אם אתם מבהירים את האמת ברמה עמוקה יותר, אין משמעות הדבר בהכרח שגיליתם את הבעיה ויישמתם את הפתרון הנכון. היכן שהם טועים, זהו המקום אליו תפנו את הדיון שלכם. יש גם מספר גורמים בפעולה שנותרו מאחור על-ידי הרוע, כמו גם שקרים שהומצאו במהלך הרדיפה. ברגע שתגלו את המחסום הבסיסי שלהם, תהיו מסוגלים לפתור זאת.

מתרגל: האם הולם למתרגלי דאפא בסין להשתתף בתנועת "ממשלת המעבר של סין"? (המורה: לא, זה לא הולם). כרגע כמעט כל האנשים שהצטרפו באינטרנט לקבוצת "ממשלת המעבר" הם מתרגלי דאפא מסין, והקבוצה ממשיכה לנסות לשכנע תלמידים מסין להצטרף.

המורה: אינני רוצה שמתרגלי דאפא ישתתפו בענייניהם של אנשים רגילים. "ממשלת המעבר", התנועה הדמוקרטית וקבוצות דמוקרטיות שונות מזדהות עם מתרגלי דאפא וידידותיות כלפינו, אבל אתם אינכם יכולים מסיבה זאת לערב עניינים רגילים עם טיפוח, ועם האחריות ההיסטורית שיש למתרגלי דאפא. מתרגלי דאפא אינם צריכים להשתתף בעניינים רגילים. לומר זאת בדרך אחרת, מתרגלי דאפא הם קבוצה של מטפחים, והסיבה היחידה שהם יכולים לוותר על כל דבר ולסכל את הרוע היא בגלל שיש להם את הפא בתוך לבם. זוהי בעיה אם תלמידי הדאפא מבצעים עניינים של אנשים רגילים. ואם הקבוצה הייתה למעשה מתפרקת, אז כל אלה שתלו את תקוותם בפאלון גונג היו מאבדים גם כן תקווה.

מתרגל: היה מתרגל דאפא מאזור עני שרצה לשכור עורך-דין מכובד אחרי שנעצר ולהגיש תביעה משפטית, אבל העלויות המשפטיות היו אמורות להיות מאה אלף יואן. מבחינה כספית זה היה יותר מדי עבור משפחתו של מתרגל הדאפא הזה, ולמעשה לא היה באזור המקומי אף מטפח עמית עם אמצעים כספיים. לכן הוא היה צריך לסמוך על עזרה מקבוצת המטפחים העמיתים שלו כולה. האם זה נחשב לאיסוף כספים?

המורה: אם התשלומים היו גבוהים מדי, זה בעצמו היה בעיה. עליכם למצוא באמצעות הבהרת האמת עורך-דין עם חוש של צדק. לנקוט בפעולה משפטית יכול באמת לשרת לחשוף את הרוע, להציל ישויות חיות ולהגן על מתרגלי דאפא. אם מתרגלי הדאפא המקומיים יכולים להגיע להבנה ברורה של העניין ואם אתם יכולים כולכם לעבוד ביחד היטב בביצוע הדבר, אז אני חושב שהמאמץ שלכם יהיה דבר טוב. אבל, אם המטרה הבלעדית היא להימנע מלהיתפס ולהירדף על-ידי הרוע, אז אין מעורבת בכך מידה רבה של מוסריות אדירה. לא צריך להיות שום דבר רע באנשים העוזרים אחד לשני ותורמים כסף מסוים כדי לשכור עורך-דין. אבל אם זהו מתאם האומר לכולם לתרום כסף עבור עורך-דין, אם העלות היא גדולה, ואם לא כולם מסכימים, אז הייתי רוצה לבחון את המניע של האדם.

מתרגל: האם יש סכנה בטיחותית שמתרגל דאפא שנמצא ברשימת המבוקשים של הרוע ימלא את תפקיד המתאם?

המורה: כדי להגן על מתרגלי דאפא, אני חושב שאכן עליכם להתחשב בבטיחות.

מתרגל: האיכות הספרותית של אתר האינטרנט הסיני עדיין לא משתפרת אחרי זמן רב, מה שגורם לבעיות בקריאה לאנשים רגילים – במיוחד לטיפוסים האינטלקטואליים. האם זהו גורם המשפיע על המידה בה אנחנו מצילים אנשים?

המורה: ובכן זהו לא משהו שאני שומע עליו הרבה. היעד העיקרי לדיווח של מינג-הוויי הוא לחשוף את הרוע ולהציג את מצב הטיפוח האמיתי של מתרגלי דאפא, כך שזה בסדר כל עוד תוכלו רק לשמור על איכות פרוזה רגילה. אין צורך לנסות להפוך לפרסום ספרותי או אמנותי. כמובן זה יהיה טוב יותר אם הכתיבה שלכם תהיה טובה במיוחד. אבל אם אתם אומרים שהכתיבה במינג-הוויי היא כה גרועה שאינה יכולה להציל אנשים, ובכן, אני לא הייתי מסכים עם זה.

מתרגל: המינג-הוויי השבועי (מהדורה מעבר לים), מתפרסם בזמן הנוכחי במקומות כמו הונג קונג, טייוואן, ניו יורק, פילדלפיה, וושינגטון הבירה, סן פרנציסקו ודאלאס. מטפחים עמיתים מאמינים שיש לו השפעה טובה בהבהרת האמת. האם נוכל לקחת פרסומים נוספים של מינג-הוויי המבהירים את האמת ולפרסם אותם מחוץ לסין?

המורה: אתם יכולים לנסות לחלק את הפרסומים של מינג-הוויי בחברה, אבל אחרי הכול זה דיווח לא מסונן על מתרגלי דאפא הסובלים רדיפה וכיצד הטיפוח שלהם מתנהל, כך שעליכם לשקול כמה טוב יוכלו אנשים רגילים לקבל זאת.

מתרגל: כשמבהירים את האמת לפוליטיקאים במערב, אנחנו מגלים שמספר מחוקקים שהם ליברלים חברתיים מראים תמיכה במאמציהם של תלמידי הפאלון גונג לעצור את הרדיפה. האם יש משהו שאנחנו צריכים להישמר ממנו כאן? או האם נוכל לדוגמה לעודד אותם להראות את תמיכתם בפאלון גונג כקבוצה?

המורה: כן, אתם יכולים לעשות זאת. בזמן הבהרת האמת, אנחנו מכוונים לאנשים ועושים זאת כדי להציל אנשים, לא משנה מיהם. אם הם היו מסכימים להעביר החלטה כנגד הרדיפה, זה יהיה בעל משמעות, ובאותו הזמן, האם המק"ס לא הייתה ממש אוהבת זאת!

מתרגל: כרגע יש במינג-הוויי מספר קליפים שהופקו על-ידי NTDTV של תגובות הקהל להופעות ה-Shen Yun. האם נוכל להדפיס אחדים מאלה בקנה מידה רחב ולהשתמש בהם כחלק מחומרי ההסברה שלנו שמטרתם להפיץ את ה-Shen Yun?

המורה: זה משהו ש-NTDTV וגופי המדיה האחרים יוכלו לעשות בקנה מידה רחב יותר, אבל למינג-הוויי אסור לעשות אותו דבר. מינג-הוויי לא צריך לסטות ממסלולו.

מתרגל: האם המרץ איתו אנשים מחלקים כיום את תקליטורי ה-DVD של ה-Shen Yun בסין הולם? האם זה בסדר לספר לאנשים על דאפא בזמן שאנחנו עובדים בהיקף נרחב לקדם את ה-Shen Yun? כמה מטפחים עמיתים טוענים שהטוב ביותר הוא לא לשים מכשול לפני אנשים לפני שהם צופים ב-Shen Yun, מאחר שהם היו חושבים אז, שזה משהו השייך לדאפא.

המורה: זה נכון. אם אינכם יכולים להעביר להם את האמת באותו רגע, אז הכי טוב לא לומר דבר בתחילה. המקבל ישתנה אחרי שיצפה בתקליטור ה-DVD. לאחר מכן, כשתיגש אליו להבהיר את האמת, הוא יהיה פתוח למה שאתה אומר. אם תנסה להבהיר לו את האמת לפני שהוא צופה ואינך מצליח, הוא יצפה בו עם דעה קדומה. אפילו אם יש לו רק המחשבה האחת הזאת בראשו התוצאה לא תהיה טובה כשיצפה, מאחר שמחשבה זאת תפעל כמחסום עבורו.

מתרגל: כשמספר מטפחים עמיתים בסין מוסרים מאמר, הם מבקשים אותנו שאם מינג-הוויי אינו יכול לפרסם אותו, פשוט להעביר אותו למהדורה הסינית של האפוק טיימס. האם לעשות זאת זהו סיכון בטיחותי? כפי שאפשר להניח עליהם לנסות לשמור רק על קו יחיד של תקשורת ושזה יהיה עם מינג-הוויי.

המורה: כן, אתם יכולים לעשות זאת אם אין לכם דאגות בטיחות כלשהן. אבל אם יש לכם, אז עליכם לטפל בנושא בצורה הגיונית.

מתרגל: המורה הזכיר קודם לכן שמינימום של יותר מחמישים אחוז של הישויות החיות בסין צריכות להינצל. איך נראה המצב ברגע זה? אם נוכל להמשיך להיות חרוצים ויהיו לנו מחשבות נכונות, האם תהיה תקווה לעלות מעבר ליעד הזה? האם נוכל להגיע לשישים עד שבעים אחוז?

המורה: כאשר האלוהויות בכל רמה ראו את מצב הדברים בעולם הזה, הם תכננו תכנונים מיוחדים, כשהתוצאה הייתה שבכל רמה היה תכנון שרק אחד מכל עשרה אנשים על כדור הארץ יישאר. על בסיס מה שעשיתם עד כה, המספר אינו מספיק. זה לא שאני רוצה לשמור על כמות מסוימת. אלא שעדיף שנוכל להציל רבים ככל האפשר, ומינימום חצי יוכלו להישאר; או באופן אידיאלי, זה יוכל להיות שבעים או שמונים אחוז. לכן זוהי הסיבה מדוע אני מבקש אתכם לעשות ככל יכולתכם להציל אותם. אני יודע שמרבית האנשים בעולם הזה הגיעו מלמעלה, שזה תרחיש שונה ממה שאלוהויות ראו בזמן שהם תכננו אותם תכנונים אז בהתחלה. אם הם היו מבינים איזה סוג של בני אדם יהיו כאן היום, שהם יגיעו מתחומים גבוהים יותר, הם לא היו מעזים אז לקבוע את המספר כאחד מתוך עשרה אנשים. אבל כפי שזה עכשיו, הרוע מתכנן דברים במידה כזאת, והם דברים שאף אחד אינו יכול לבטל. לכן בהתייצבנו בפני סוג כזה של מכשול שנוצק בידי הרוע, איננו יכולים להרפות במאמצים שלנו להבהיר את האמת.

מתרגל: מאחר שלמהדורות הצרפתיות של אתרי קליר-הרמוני ומינג-הוויי יש מספר מוגבל של מתרגמים, הם כיום משתפים את המאמרים המתורגמים שלהם אחד עם השני, ומשמעות הדבר היא שהתוכן של שני האתרים דומה מאוד. כמה מטפחים עמיתים תוהים האם זה הכרחי להמשיך לקיים שני אתרים שמבחינה מעשית תוכנם זהה.

המורה: אם התלמידים הצרפתים יוכלו להסתדר שיהיה להם מספיק כוח אדם, אז האתרים צריכים לנסות לא להיות כל כך דומים. אבל אם אין מספיק כוח אדם, אז זה קשה לומר. אבל מה שקליר-הרמוני יכול לעשות הוא לדווח על מספר דברים אחרים. אולם מינג-הוויי אינו יכול לשנות את אופיו המיוחד. הם שונים.

מתרגל: המהדורה הגרמנית של קליר-הרמוני, מאחר שיש לה מחסור בכוח אדם, הייתה רוצה להיות שותפה למינג-הוויי ולהתחלק במשאבים.

המורה: ניתן רק לומר שחלק הדיווח של מינג-הוויי [של אתר הקליר-הרמוני] יכול להיות משותף, ובדרך זו כוח האדם ייחסך. אבל התוכן הנוסף יצטרך עדיין להיות מופק על-ידי קליר-הרמוני בעצמו.

מתרגל: הדאפא מתפשט במדינות רבות. כיצד נוכל לשקף טוב יותר את התפשטות הדאפא האדירה הזאת באתר המינג-הוויי?

המורה: זה לא מה שמינג-הוויי צריך לעשות כעדיפות ראשונה. פשוט דווחו על כך באופן רגיל וזה יהיה בסדר. מה שמינג-הוויי מתמקד בו בעיקר הוא התפתחות הטיפוח של הגוף העיקרי של מתרגלי הדאפא, עם דגש מיוחד על חשיפת הרדיפה המתרחשת בסין; ראש החץ העיקרי של הדיווח שלו הוא על נסיבות הטיפוח של מתרגלי הדאפא בסין. אתם יכולים לעשות דברים אחרים כתוספת. אבל אינכם יכולים להתנתק מהנתיב הזה שאתם הולכים בו כיום, הנתיב שסימנתם בעצמכם.

מתרגל: ההוצאה לאור של המהדורה הצרפתית של הפאלון גונג נעצרה, אף על-פי שהיא עדיין בתפוצה בקרב התלמידים שלנו. האם יהיה בסדר מצידנו לתת את הגרסה האלקטרונית שלה לאנשים החדשים ללא תשלום?

המורה: כן, אתם יכולים לעשות זאת. היא הייתה תמיד זמינה און-ליין באתרי הדאפא, וחומרי הפאלון גונג זמינים תמיד להורדה שם ללא תשלום. אתם יכולים לעשות זאת.

מתרגל: בעבר כשהיינו מבצעים בקרת איכות לסיקור החדשות שלנו מחוץ לסין, לא היינו נרתעים מהסיסמה, "פוררו את המק"ס, עצרו את הרדיפה". אולם לא נתנו למשפט הזה חשיבות מיוחדת בדיווח שלנו, מאחר שהיינו מודאגים שיתקבל אצל מתרגלי הדאפא הרושם המוטעה שזוהי מעין "הכוונה" ללכת אחריה. כמו כן הבחנו שמספר תלמידים באמת עשו מזה עניין גדול. האם טיפלנו בכך בצורה הולמת? או האם דאגנו יותר מדי?

המורה: התהליך לפורר אותה הוא תהליך של לצמצם ולסלק אותה. קודם כל זה מפחית את הרדיפה של תלמידי הדאפא, ושנית זה מרחיב את היקף האנשים שיכולים להינצל. ולמעשה, לחשיפת השקרים של המפלגה המרושעת בשעה שאנחנו מבהירים את האמת יש השפעה של לפורר אותה, וזה מה שקורה, בגלל שהמשטר המרושע הזה מתקיים באמצעות רמייה. אם כן לגבי אתר המינג-הוויי זה בסדר אם אתם נשארים נאמנים לגישה שהייתה לכם עד כה [לגבי זה]. מעולם לא הייתה בהיסטוריה דרך טיפוח כלשהי שהייתה לה איזושהי צורה של קשר עם כוח פוליטי. אבל יש משהו שכולכם יודעים, כלומר, בין אם זה היה נצרות, בודהיזם וכו', כולם שאפו להביס את הרוע. בין אם זה שטן, מלך השדים, או מי שזה היה – ובתוכם השדים הרעים שהזיקו לאנשים – נזירים ומאסטרים של דהרמה היו כולם מטפלים בהם באמצעות טקסים דתיים. בזמנים העתיקים של נצרות וקתוליות היו מאסטרים או מומחים שטיפלו בדברים כאלה במיוחד. לא משנה מהו המקרה, הם לא כוונו באף מקרה לעבר יצורים רעים שהחזיקו בכוח פוליטי.

ברגע שאנשים שומעים על "לפורר את המק"ס", יש להם בעיה להבין זאת. אבל האמת היא שמה שאנחנו עושים הוא להציל יצורים חיים המוחזקים כבני ערובה על-ידי ראש השדים, על-ידי השטן – אנחנו מעניקים להם שחרור. אנשים רבים שואלים, "איזה קשר יש לכך לטיפוח שלנו"? אכן, הטיפוח הנעשה היום שונה ממה שנעשה בעבר, בגלל שמתרגלי הדאפא הם בשליחות. מתוך הרבה, שפע, אין-ספור ישויות חיות, מדוע אתה הוא זה שהפכת למתרגל דאפא? איך זה שאתם מתרגלי דאפא בדיוק כאשר היקום הנרחב הזה עובר תהליך של התחדשות ויצירה מחדש? זה כמה שהאחריות של תלמידי הדאפא היא גדולה, והאחריות הזאת מצריכה הצלת ישויות חיות בשעה שאינן טובות עוד, ובזמן שאנשי העולם מוחזקים כבני ערובה על-ידי השד הבזוי הזה, המק"ס המרושעת, ואין להם תקווה. יותר מכך, הישויות החיות כיום באו מהשמים, כשכל אחת מהן היא, בנוסף, נציגה של מערכת גופים קוסמיים. להציל אדם אחד שווה לכן להצלת אין-ספור אין-סוף של חיים, והמוסריות האדירה המשתרעת מאחורי הפעולה הזאת היא פשוט עצומה. האם הייתם אומרים שזהו משהו שאדם רגיל יוכל להשיג? האם הוא יהיה ראוי? הוא לא. רק אלה הראויים להיות מתרגלי דאפא יוכלו להשיג זאת, ורק הם יוכלו לפורר את השד הבזוי הזה.

משהו עיקרי כמו זה בוודאי יהיה קשור ישירות לתיקון הפא וזוהי הסיבה מדוע אני מכנה אתכם "מתרגלי הדאפא בתקופת תיקון הפא". אם כן מה ההבדל שיש בין טיפוח של מתרגלי הדאפא בתקופת תיקון הפא לבין מתרגלי הדאפא של העתיד? לטיפוח של העתיד לא תהיה שליחות אדירה כזאת, או אחריות הקשורה לכך; מה שיהיה מהותי אז זו ההגעה האישית לשלמות של האדם עצמו. אז היום כאשר מתרגלי הדאפא עומדים בפני רוע עצום כזה בעולם, רוע שלא רק מחזיק את אנשי העולם כבני ערובה אלא מעבר לכך רודף את מתרגלי הדאפא שיכלו להציל אותם – רוע שבהיסטוריה שלו השמיד כל כך הרבה ישויות חיות – וברגע זה ממש כל כך הרבה ישויות חיות מושמדות, אז אם המתרגלים שלנו לא ינקטו בפעולה להציל אותם, מי יעשה זאת? אף על פי שאינני מכיר ברדיפה הזאת, אחרי הכול היא מתרחשת, ואנשים נרדפים. על כן עלינו לפעול כדי להציל אותם. משמעות הדבר שעלינו לאפשר לאנשים לדעת שהמק"ס המרושעת היא הצורה הארצית של השטן, ועלינו לזכור שהכוונה בלפורר אותה היא להציל אנשים. המטרה שלנו אינה לפורר אותה, אלא להציל אנשים. איננו מפוררים אותה במטרה לתפוס את הכוח הפוליטי שלה, אלא לשחרר את העם הסיני שהיא מחזיקה כבן ערובה. לכן אנחנו רוצים להשתמש בכל עוצמתנו לספר לאנשים את העובדות, להציל ישויות חיות.

ברגע שכולם ילמדו את האמת, לרדיפה לא תהיה דרך להמשיך והמק"ס המרושעת תרד מגדולתה. אבל מה שאנחנו עושים הוא לא למען המטרה למוטט אותה; אלא בעצם בשביל להציל ישויות חיות. הרודפת תמוטט את עצמה והישויות החיות יפוררו אותה. המק"ס המרושעת היא השטן, וכך כאשר אנחנו מפוררים אותה, אנחנו מכוונים לעבר הגורמים הרעים מאחוריה, לעבר צורת המפלגה המרושעת בעולם הזה ולא לעבר אנשים ממש. וזוהי הסיבה מדוע אנחנו מבקשים אנשים לעזוב את המפלגה, להתנתק מהמפלגה המרושעת ולברוח מאחיזת הרוע. מלבד קומץ ראשי-כנופייה שהם גלגול של יצורים רעים, איננו מחשיבים אף אחד כשד; זה בעצם בגלל שאנשים נופלים ברשתו. זוהי הדרך כיצד לראות דברים. אז במה שזה נוגע למינג-הוויי פשוט טפלו בכך היטב, וזה יהיה בסדר אם לא תהיו ישירים בנושא או אם תדברו פחות על לפורר את המפלגה המרושעת, או תבחרו לדווח על כך פחות.

מתרגל: כשאנחנו רוצים להציג את ה-Shen Yun לאנשים רגילים, האם נוכל לשלוח את כתובת אתר האינטרנט של ה-Shen Yun לארגונים רגילים או ליחידים דרך הדואר האלקטרוני?

המורה: לא צריכה להיות בעיה כלשהי להכיר להם את אתר ה-Shen Yun. אבל, אם אתם עושים זאת בצורה כזאת שזה יגיע כמו דואר זבל מרגיז, אז תהיה לכך השפעה רעה. לכן עליכם לעשות זאת בתבונה ובדרך אינטליגנטית. אל תטרידו אנשים.

מתרגל: הצוות המלא של המהדורה היפנית שולח את ברכותיו למורה. נמשיך לעבוד קשה ולעשות עבודה טובה יותר בשיקוף המהדורה הסינית של מינג-הוויי.

המורה: כן, אני מאמין בכך. אני יכול לומר זאת כיוון שאתם עובדים באתר לאורך כל הדרך ומה שאתם עושים באמת לא היה קל.

מתרגל: באזורים רבים בהם רמת השין-שינג הכוללת אינה מספקת, או שיתוף הפעולה אינו טוב, אנשים מהססים להזמין את ה-Shen Yun להופיע, או מפחדים לשקוע בהפסדים כספיים בהרמת האירוע. קשה להזיז דברים קדימה. הייתי רוצה לבקש את המורה לתת לנו הנחיה כלשהי על כך. אני פוחד שאם עדיין לא נרים את המופע זה יהיה מאוחר מדי.

המורה: למעשה אין דבר קשה לגבי הצגת מופע של ה-Shen Yun. זה רק בגלל שאנשים לא מבינים במה זה כרוך שהם חושבים שזה קשה. עליכם רק למצוא מלון, לעזור להם להתמקם ולספק מקום מגורים. לאחר מכן אתם מכינים קצת אוכל עבורם כל יום, קונים קופסאות ארוחת צהריים ארוזות, אוכל מהיר זה גם כן בסדר. וכל אחד יכול לעשות את הקשר עם התיאטרון. אבל וודאו שכל מי שעובד מול התיאטרון קיבל הסכמה לכך מעמותת הדאפא המקומית ונוטל על עצמו את המשימה בשם העמותה המקומית. אחר כך כשאתם מתקשרים עם התיאטרון, אתם יכולים להציג להם את הווידיאו שהופק על-ידי NTDTV, המציג את ה-Shen Yun ואת הווידיאו של תגובות הקהל והם ידעו במה מדובר לאחר שיצפו בהם. אינכם צריכים לומר דבר, והם ישאלו אתכם בעצמם אם אתם מעוניינים שהם יזמינו את המופע, או שאתם מעוניינים לשכור את התיאטרון בעצמכם. רוב הזמן התלמידים שלנו עובדים על מכירת הכרטיסים בעצמם. אם כן זה באמת לא מסובך. כאשר אתם חותמים על חוזים כלשהם אתם תרצו לוודא שהעלויות מובהרות באופן ברור. לגבי כרטיסים, ניתן להקצות לכם כמות מסוימת ואז אתם אחראים למכירתם, כאשר לקופת התיאטרון יהיה חלק שהיא אחראית עליו; ואחרי שתמכרו כמה שתצליחו, אתם יכולים להחזיר את הנותר לקופת התיאטרון. אתם תרצו להחזיר להם את הנותר, מאחר שכל כרטיס מייצג כסף השווה למחיר הכרטיס, ולבסוף אתם יכולים ליישב אתם את החשבון. או שאם אתם רק שוכרים את האולם, אז תצטרכו ליישב רק דבר אחד, שהוא סך העלות של המקום. מה שקריטי ביותר הוא כל המאמצים המייגעים והתובעניים של התלמידים שלנו במכירת הכרטיסים. עם זאת הצעדים הכרוכים בכך הם ברורים לגמרי. זה לא מסובך.

אבל ישנו דבר אחד: בחברה המערבית יש דירוג של מעמד ואותו דבר נכון לגבי אולמות. זה משהו שיש לשים אליו לב בחשיבות עליונה. אם האולם שלכם יוקרתי מאוד, הזרם המרכזי של החברה יגיע; אם לא, הזרם המרכזי של החברה לא יגיע. אתם צריכים להיות ברורים לגבי זה. אל תהיו כל כך נלהבים לחפש מציאה. אם הזרם המרכזי של החברה לא יהיה נוכח, הקהל שלכם יהיה קטן.

מתרגל: האם כתבי מינג-הוויי יכולים לספר את סיפורי התמיכה שבני משפחתם של תלמידים נותנים לפאלון גונג?

המורה: אם הם חיוביים, כמובן שהם יכולים. כל דבר כמו זה, זה בסדר. אם התנאים מרשים אתם יכולים להתקדם עם דברים כמו אלה. לדברים כאלה יכולה להיות השפעה של הצלת אנשים מאחר שהם מתארים מתרגלי דאפא באור חיובי ואת עמדותיהם החיוביות של אנשים כלפי מתרגלי דאפא.

מתרגל: האם אתר קליר-הרמוני יוכל לפרסם את כתביו של המורה? או שזה רק מינג-הוויי שיישאר לעשות זאת?

המורה: אני מפרסם אותם רק במינג-הוויי, כיוון שזה עוזר לשמור על האמינות שלו. אתרים אחרים המנוהלים על-ידי מתרגלי דאפא ונועדו לקהילה שלנו עצמנו יכולים לפרסם אותם מחדש, וזה יעזור להישמר מפני האתרים המזויפים ההם הגורמים בעיות.

מתרגל: בג'נבה, ובשוויצריה באופן נרחב יותר, ההכנות שלנו להצגת ה-Shen Yun וסביבת הטיפוח שלנו אינם דומים לאלה בארצות אחרות. מה ייחודי לגבי ג'נבה או שוויצריה?

המורה: זה לא שיש משהו ייחודי שמתרחש. להביא את ה-Shen Yun לג'נבה ושוויצריה זה דומה לכל מקום אחר, או לפחות, לתכנן את המופע במשך התקופה שבה ה-Shen Yun נמצא במסע הופעות זה אותו דבר. ההבדל היחידי יהיה אם יהיו אלה אנשים רגילים שיזמינו את המופע, שבמקרה זה התלמידים שלנו לא צריכים להיות מעורבים במכירת כרטיסים. בתרחיש הזה תלמידים לא צריכים להשתתף, מאחר שאלה הם אנשים רגילים המוכרים את הכרטיסים, והם אלה שהזמינו את התיאטרון. ככה זה. אולם אם הלהקה באה לשוויצריה כחלק ממסע הופעותיה, אז תלמידים אכן צריכים להיות מעורבים. כשמסע ההופעות מתחיל והמופע לא הוזמן על-ידי אחרים, מי שמספר לתלמידים שהם לא צריכים להיות מעורבים – טועה.

מתרגל: המורה אומר שמעבר לשלושת העולמות הפא כבר תוקן במלואו ורוב בני האדם הגיעו מתחומים גבוהים יותר. האם ניתן להבין שהכוונה היא שבין אם אנשים אלה יינצלו או לא, הגופים הקוסמיים המקוריים כבר ניצלו ונכנסים לעתיד?

המורה: מתרגלי דאפא רבים הגיעו מתחומים גבוהים וחלקם מתחומים גבוהים מאוד; ובאמת, תיקון הפא הושלם במקומות אלה. אדם יכול לחזות מראש איך יהיו פני הדברים כאשר מתרגל דאפא ישלים את הטיפוח שלו מאחר שהמורה עוזר לו להשלים וליישב דברים במשך תהליך תיקון הפא. אבל אם אי שם לאורך הדרך מתרגל דאפא זה אינו מצליח לטפח לגובה הזה, אז העולם הזה [הקשור אליו] יתפורר, ועולם חדש יתפתח ויושלם עבורו בגובה שאליו הוא היה מסוגל לטפח. אם בסופו של דבר האדם אינו מסוגל להשלים את הטיפוח שלו, אז לא יישאר דבר ולא יהיה גוף קוסמי עבורו בעתיד, וגם לא יהיה מקום עבורו; כל מה שהוא יצג יחדל להתקיים והוא יהיה בדיוק כמו אדם רגיל.

מתרגל: אין תלמידים רבים באזור שלי. אם מינג-הוויי ישלח כתבות של ריאיונות בלעדיים עם התלמידים האלה, האם זה יחשוף אותם לרוע?

המורה: זוהי בעיה. כאשר לפעמים אין תלמידים רבים באזור נתון ואתה מזדהה מהיכן אתה כשמתפרסם קטע הראיון הבלעדי, אז קרוב לוודאי שהרוע ינחש את מקום המצאו של תלמיד זה. לכן מינג-הוויי צריך בהחלט לנהוג בזהירות כשזה נוגע לדברים כאלה ולא לחשוף אותם. הקפידו לשמור על ביטחונם בראש מעייניכם.

מתרגל: תכנית הטלוויזיה "מינג-הוויי פוקוס" שיחקה פעם תפקיד מצוין בהבהרת האמת, אבל בגלל נושא של כוח-אדם היא הופסקה. היינו רוצים להמשיך בתכנית הזאת ואנחנו מנסים כבר במשך תקופת זמן. אולם מסיבות שונות לא הצלחנו לחדש אותה שוב עד כה. כשאני שומע את הוראת הפא של המורה היום, אני תוהה אם התכנית הזאת בעצם אינה נחוצה?

המורה: האם אמרתי זאת? בכל מה שאתם עושים זה תלוי בכם לבצע היטב את העבודה המשותפת ואת הדיון זה עם זה . השאלה הזאת ספציפית מדי. אני לא אתנגד לכל מה שאתם עושים; כל עוד זה כרוך בהבהרת האמת אני אתמוך בכך. הסוגיה הגדולה ביותר עבורכם היא להצליח לשתף פעולה היטב. זה תלוי בכם להבין כיצד להפוך רעיון לעבודה ממשית ולהחליט אם יש לכם היכולת לעשות זאת או לא. כל עוד מה שאתם עושים הוא להציל אנשים, אני לגמרי בעד. כל מה שמתרגלי דאפא עושים צריך להיות להציל אנשים ולהבהיר את האמת.

מתרגל: ישנן ערים מרכזיות בסין שאין להן עדיין חומרי הבהרת האמת מקומיים, כמו הגרסה המקומית של מינג-הוויי השבועי, או חוברות קטנות להבהיר את האמת. האם זהו מצב שעלינו להתערב כדי לעזור למטפחים עמיתים בסין להכין חומרי הבהרת האמת, או האם עלינו לחכות להם שיעשו זאת?

המורה: המצב הוא שכוח האדם מוגבל ביותר כאן מחוץ לסין. אם תיקחו עליכם את כל מאות הערים בסין ותנסו להכין חומרי הבהרת האמת עבורם, לא תהיו באמת מסוגלים לכך. כמו כן דבר מעין זה מצריך תיאום טוב.

מתרגל: נתקלנו בקשיים כשניסינו להזמין אולם הופעות. האם זו הייתה תוצאה מכך שלא תבענו את הקונסוליה הסינית על התנהגותה הרודפת?

המורה: לפעמים כשאתם מבקשים לשכור אולם הופעות, נכון, האתגרים הגדולים ביותר שאתם נתקלים בהם אינם רק הדברים הקשורים ישירות ליצירת היכרות עם ה-Shen Yun, אלא דווקא משום שהמק"ס המרושעת גורמת צרות מאחורי הקלעים. אבל לא משנה איזו התערבות בעניינים הם עלולים לעשות, מה שאני חושב הוא, מתרגלי דאפא צועדים על הנתיב שלהם עצמם, וכל עוד אתם ממשיכים להתקדם עם דברים כשיש לכם מחשבות נכונות, אתם תצליחו באופן טבעי. אולם לא תהיו מסוגלים לעשות עבודה טובה עם מה שעליכם לעשות אם תאפשרו להם להרעיש סביב. נכון, אתם יכולים לתבוע אותם. לחשוף אותם לכל העולם יעזור בעצם למכירת הכרטיסים שלכם. אבל אם כוח האדם שלכם לא מספיק, אז הקדישו לזה מחשבה ואז תמשיכו. ראשית טפלו במשימה העיקרית שעל הפרק ואז לאחר מכן אתם יכולים לתבוע אותם למשפט. אבל לתבוע אותם זו לא הנקודה. הנקודה היא לחשוף אותם. המק"ס המרושעת אינה מבינה כמה מכוערת היא נראית בעיני העולם החיצון. לדוגמה, לכל מקום שה-Shen Yun מגיע להופיע, הקונסוליה של המק"ס המרושעת, או השגרירות, עושה סבב שיחות טלפון לדיפלומטים הזרים המוצבים בעיר ואומרת להם לא ללכת לראות את מופע ה-Shen Yun. אבל התוצאה היא שהם הולכים לקנות כרטיסים וצופים במופע. רבים מהם אפילו לא ידעו על ההופעה לפני שיחות הטלפון. מה שהם עושים מסתכם בנתינת סבב פרסום חינם ל-Shen Yun. וכאשר אנשים אלה הולכים לקנות את הכרטיסים, הם שואלים מדוע הם (הקונסוליה או השגרירות של המק"ס המרושעת) עושים זאת, מה שנותן לנו הזדמנות מושלמת להבהיר להם את האמת. כבר מזמן אני טוען שאם המק"ס המרושעת תימנע פשוט מלעשות משהו, היא תהיה קרוב לוודאי במצב טוב יותר, כיוון שברגע שהיא עושה משהו, הוא הופך לשערורייה ומקלקל את הדברים.

זה כל מה שיש לי לומר. איזו אחריות עצומה היא זו שמתרגלי דאפא נושאים על כתפם. כל אחד ואחד מהפרויקטים והיוזמות שאתם עושים כדי להציל אנשים, תוכנן מראש ונדחף קדימה על-ידי מתרגלי הדאפא, ודברים אלה יש להם רושם עצום כשאתם מוציאים אותם לפועל. התוצאות של הבהרת האמת שלכם והצלת אנשים הם ממש ברורים לעין. זה הופך אותי למאושר באמת. אז, בהתחלה, הייתי די מודאג לגבי רמת הפרטים של הדברים, מודאג שמא לא תטפלו בהם היטב ושתתקשו בטיפול באתגרים שעמדו בפניכם. לכן אז, בעבר, הייתי מודאג מאוד. כעת אני לא מודאג. כל מאמציכם מצליחים, ולא לעתים קרובות מדי אני מצלצל למתאמי הפרויקטים השונים. אתם הופכים בשלים, ודברים מתקדמים טוב יותר ויותר. הנתיב שכל אחד מגופי המדיה שלכם בוחר סומן והואר על ידיכם. אתם החלטתם בעצמכם על כיוון המדיה שלכם והצלחתם לאמוד היטב מה אתם יכולים ולא יכולים לעשות. זה במיוחד נכון ביחס לאתר מינג-הוויי, אשר פעל יוצא מן הכלל בהיבט זה. הוא טיפל בדברים לאורך כל הדרך ביציבות נחושה, ובעיות גדולות כלשהן לא צצו; ההתפתחות שלו באופן כולל הייתה בריאה. ובמהלך כל זאת, רק על ידי כך שאתם חופשיים מבעיות, אתם מנחיתים על הרוע את המכה הגדולה ביותר שלו.

היציבות של מינג-הוויי, מצב שבו הוא אינו חדיר להפרעות, והדיווח שלו בזמן אמת – דברים אלה בתחילה גרמו למק"ס המרושעת לשנוא אותו ביתר שאת. וכעת היא פשוט משותקת מאימה ממנו. כשמדובר באנשי העולם, לא כולם הולכים בקו אחד עם הרוע. בקרב האנשים שהוטעו יש כאלה שבעבר התנגדו לפאלון גונג ואילו כעת הם הגיעו למצב שהם מעריצים אותו. זה רק אומר איזו השפעה עצומה יש באמת להבהרת האמת שלכם. לפחות כולכם מסוגלים לראות את המצב של תלמידים בסין ומחוצה לה ואת חילופי המידע, ומתוך המידע הזה אתם יודעים על המצב הכולל של דברים, איך נראה מצב הטיפוח הכללי של מתרגלי דאפא, והדברים הספציפיים של רדיפת תלמידי הדאפא על ידי הרוע; אתם גם מצליחים לדעת כיצד תלמידי הדאפא התנגדו לרדיפה. אכן, לא משנה מהו מצב הטיפוח של תלמידי דאפא, יהיו כאלה שינועו היטב על הנתיב וכאלה שינועו עליו בצורה עלובה. אבל לא משנה מהו המקרה, מינג-הוויי השיג באמת תוצאה יוצאת מן הכלל בהחלט בדיווחים שלו בזמן אמת. זה הופך את מינג-הוויי למשהו יוצא מן הכלל, והתלמידים המעורבים הם בלתי רגילים.

תודה רבה לכולכם! זה כל מה שאומר. (מחיאות כפיים סוערות)


[1] מינג-הוויי בתרגום זה כולל את כל אתרי המינג-הוויי בכל השפות.פורסם בעברית ב 20/02/10