לימוד הפא בפגישת NTDTV

(לי הונג-ג'י - 6 ביוני 2009)

שלום לכולם! (תלמידים: שלום המורה!)

אתם באמת עבדתם קשה. זמן רב עבר מאז שלימדתי אתכם את הפא או ראיתי אתכם אישית. עם זאת אני יודע, שככל שאני מלמד וככל שאני דוחף אתכם קדימה, המבחנים שהגורמים של הכוחות הישנים יוצרים לתלמידי הדאפא יהיו רבים יותר ורציניים יותר. אבל הפא ניתן לכם. כל עוד תטפחו לפי הספר של הפא ותלמדו אותו, תהיו מסוגלים לפתור כל דבר ולהשיג כל דבר. לכן במכוון לא דיברתי בפירוט על דברים במשך התקופה הזו. דברים רבים למעשה הושארו עבורכם כדי שתשקלו אותם היטב ותבינו בעצמכם. זו הסיבה שלא באתי לדבר אִתכם כמעט שנה.

איך שלא יהיה, ההתקדמות של תיקון הפא נעה קדימה במהירות, וכולכם יכולים להרגיש זאת מהאופן שהמצב שלנו והזמן עצמו השתנו, כי דברים קורים כל כך מהר עכשיו – במהירות בלתי נתפסת. ובשביל המין האנושי, מה שהתרחש ביקום הוא בלתי נתפס באותה מידה. למרות זאת, הטיפוח של תלמידי הדאפא וכל מה שאני עושה בתיקון הפא הם כפי שהם והצורה נקבעה, כך שלא יהיו שינויים רבים לדבר עליהם. והקצב של תיקון הפא מהיר ביותר. תיקון הפא מתקרב למהירות המהירה ביותר ביקום, אפילו מבלי שיש צורך שאני אכוון אותו. אם לשפוט לפי המצב הנוכחי, השינויים מתגלים במהירות גם בעולם הזה, כשהתדרדרות החברה האנושית בולטת במיוחד. בחברה הסינית של היום, המוסר מתדרדר בקצב שהוא כמעט בלתי מתקבל על הדעת. המין האנושי מעולם לא היה במצב רע כל כך לפני כן בהיסטוריה האנושית. מעולם לפני כן בכל הזמנים – כמו בנפילת שושלת או לפני קטסטרופה – דברים לא הגיעו למצב הרע שהם היום, כיוון שלפני שהגיעו לנקודה הזו האדם היה מושמד. אלמלא זה היה למען תיקון הפא, אלוהויות היו אוסרות את קיומם של האנשים של היום לפני זמן רב. זה במיוחד כך לגבי סין. היא המרכז של התרבות האנושית שהעניקו השמים, ובמשך אלפי שנים השפעתה יצרה אַדְווֹת בכל רחבי העולם. לתרבות שלה הייתה אפילו השפעה משמעותית על ממדים אחרים. בעבר היא מעולם לא הורשתה להתדרדר לרמה שהיא הגיעה אליה, מאחר שאלוהויות היו משמידות אותה לפני שהגיעה לשם. בזמן הנוכחי, [התוצאה] הזו נדחתה משום שתלמידי דאפא רבים צריכים עדיין לסיים את מסלול הטיפוח שלהם. אני יודע שטיפוח הוא באמת קשה מאוד. והאירוע של תיקון הפא עצמו הוא קשה. לעובדה שהחברה האנושית מדורדרת כל כך יש השפעה עצומה על אנשי העולם, כולל על תלמידי הדאפא. תלמידי הדאפא מטפחים בעולם הרגיל ומתמודדים עם נסיבות מסובכות כל כך, כשהצד המדורדר של החברה מציע אטרקציה חזקה כל כך בפני האנשים. אז מה אפשר לעשות בנוגע לדברים? כרגע איננו יכולים לומר שהגיע הזמן שהאנשים האלה יסולקו, משום שיהיו הזדמנויות נוספות להציל אותם. זו אחת הסיבות שהדברים נדחים שוב ושוב.

אף אחד מכם לא תופס מה האנשים של העולם של היום נתנו פעם מעצמם בשביל העניין הזה. גם לא קלטתם איזה יצורים מפוארים הם היו פעם, שצוללים מבלי לחשוב פעמיים לתוך מקום מסוכן כל כך, מתייצבים באומץ אל מול סכנה עצומה. עובדה זו לבדה עושה אותם ראויים שתצילו אותם ותמשכו אותם החוצה. עבורם, הסכנה היא בדיוק במידת המשיכה שיוצרות הסביבות שלהם. במשך המצוקה הגדולה הזו, תלמידי הדאפא אכן נשאו עבורם, עבור היצורים החיים, כמה קשיים שנוספו, אבל לא חשוב מה, מה שמחכה לתלמידי הדאפא הם הדברים הטובים ביותר. לאור זאת, על אחת כמה וכמה על תלמידי הדאפא להבין עד כמה אדירה האחריות שלהם, ולשאת אותה. כולכם מדברים לעתים קרובות על "לעזור למורה לתקן את הפא" ולא משנה מה המצב, אני מרגיש שאלו מילים כִבְדות משקל ומקווה שאתם תבצעו זאת – ותעשו זאת כמיטב יכולתכם. אני יודע שלעשות זאת זה באמת קשה. אף על פי שאתם אולי אומרים את המילים האלה, להוציא אותן לפועל היטב באופן מושלם זה באמת לא קל. אתם מצילים יצורים חיים ונושאים במשימה ההיסטורית הזאת, אבל אתם גם מטפחים את עצמכם באותו הזמן, ולפעמים כשאתם נתקלים בבעיה, אתם לא מטפלים בה היטב או לא עובדים יחד היטב. אמרתי שבמת ההיסטוריה הוכנה וניתנה לתלמידי הדאפא למטרת אימות הפא והצלת יצורים חיים. עם כל מה שעשיתם, העתיד הולך להיות, ללא ספק, דבר מפואר. אני רק מקווה שאתם באמת תהיו מסוגלים לפעול טוב יותר, לשתף פעולה טוב יותר, ולעבוד זה עם זה טוב יותר.

האם עצרתם לחשוב: האם באמת יש משהו שאתם לא יכולים לוותר עליו? במהלך ההיסטוריה התנסיתם בכבוד ובתהילה, ונשאתם מצוקות עצומות. במשך השנים הארוכות והמתישות של המתנה, אתם כולכם עברתם כל דבר אפשרי כדי להגיע לרגע הזה. ומכל הבחינות אתם צריכים להיות מסוגלים, בסופו של דבר, להשלים את המסלול היטב. אם אימות הפא שלכם מצליח או לא, זה לעתים קרובות פשוט מעשה ידיכם.

אני אומר שהדף הנוכחי הזה של ההיסטוריה הושאר בשביל תלמידי הדאפא [לכתבו]. אל תלכו שולל על ידי העובדה שכל הקבוצות האתניות והמדינות השונות ברחבי העולם, או האנשים מהמעמדות השונים של החברה, עסוקים בעשיית הדברים שלהם. זה פשוט אורח החיים הנורמלי של המין האנושי ומצב הכרחי של קיום, והדברים צריכים להיות כך. זה לא יכול להיות כך שאנשים פתאום ינקטו ישירות בפעולה למען הפא, כי משמעות הדבר תהיה שקסם האשליה התנפץ. עם זאת, הקיום האמיתי של האנשים הוא למען הפא הזה. אולי נראה כאילו שהאנשים האלה ומה שהם עושים לא רלוונטי לתלמידי הדאפא, אבל לאמיתו של דבר, כל אלו רלוונטיים. אולי הכול נראֶה אקראי, אך הכול, לאמיתו של דבר, מסודר היטב. כל היצורים החיים מחכים להיות מוצלים, ואני יכול לומר לכם דבר מה ודאי. אם תלמידי דאפא לא יפעלו להציל אותם, לאנשים האלה, לא משנה באיזו פינה של העולם הם נמצאים, לא תהיה תקווה אלא אם אתם תפעלו להציל אותם. וזה במיוחד נכון לעם הסיני. דיברתי על כך בעבר כפי שאתם יודעים. מלכים רבים מהשמים, מלכים של לאומים שונים ומלכים מתקופות שונות בהיסטוריה התגלגלו במקום ההוא. הם סובלים את המצוקות והלחץ הגדולים ביותר, משום שמה שהם משיגים הוא לא רק השלמת עצמם; אלא, מה שהם משיגים, נושאים על כתפיהם ומשקיעים, הוא למעשה למען המספר הרב של היצורים החיים שלהם. זו הסיבה שיש להם מצוקות עצומות כל כך. מה שהם בוחרים הוא למעשה הבחירה המשותפת של יצורים חיים במערכות קוסמיות כבירות, ומסיבה זו המצוקות שלהם עצומות כל כך. אותו הדבר נכון בשבילכם, משום שלמרות שלקחתם על עצמכם, כתלמידי דאפא, אחריות מפוארת בשל הקשר הגורלי שלכם, ההקרבות שעשיתם במהלך ההיסטוריה אינן פחותות.

בנקודה זו אני רוצה לדבר על כמה נושאים ספציפיים. כשתלמידי דאפא מטפלים עכשיו באימות הפא ובהצלת יצורים חיים, המטרה של היוזמות שלהם ברורה, אבל המאמצים כשלעצמם, כמו האופן שבו אתם מוציאים לפועל דברים, צריכים להיות מובנים לאנשים. אני מתכוון מובנים לבני אנוש, לא לאלוהויות. אנשים מסתכלים רק על פני השטח של דברים, והם יכולים להבין דברים רק מתוך פני השטח, לכן הצורה השטחית של המעשים והפעולות שלכם חייבת להתאים לחברה הרגילה. אין עליכם לעשות דברים באופן מוגזם, כי אחרת אנשים לא יבינו. אבל באותו הזמן, אם לא תעשו מספיק לא תצליחו להציל אנשים. אי יכולת לאזן היטב שני דברים אלה היא הבעיה העיקרית שהפרויקטים של תלמידי הדאפא שלנו עלולים להיתקל בה. אם אתם לא זהירים בנוגע למה שאתם אומרים ועושים, זה יגרום לאנשים הרגילים לא להיות מסוגלים להבין אותנו, לחשוב בטעות שאתם עוסקים בפוליטיקה, או להאמין שיש לכם מניעים נסתרים – כל אלה יגרמו ללא צורך לכך שהמשימה המפוארת של תלמידי הדאפא שלנו, של אימות הפא והצלת יצורים חיים, לא תתגשם במלואה. כתלמידי דאפא אתם כולכם מבינים זאת בבירור רב מבחינה אינטלקטואלית כשאני מעלה את זה, אבל כשאתם מנסים להוציא את זה לפועל, אתם נוטים לשכוח זאת ולהתבלבל. אתם צריכים לשים לב לזה, ובהחלט אין עליכם ליצור צרות לעצמכם.

אל תתייחסו להתפוררות המק"ס כאל המטרה שלכם. המק"ס היא שום דבר, ואני מעולם לא ראיתי אותה כסיבה לדאגה. היא רק משהו שנוצר במיוחד לתיקון הפא. הטבע האמיתי שלה מנוגד ליקום, ולכן גם הכוחות של היקום כולו רצו להשמיד אותה. זה הוביל לכך שמתקיים כוח ישן שמוקדש לשימורה. הוא הגן עליה יותר ממאה שנה ודאג לכך שתצבור ניסיון שיעזור לה, בשלב הסופי, להתנגד למאמציהם של תלמידי הדאפא להציל יצורים חיים; לשמש כמבחן אכזרי כשתלמידי דאפא יעמדו להשלים את הטיפוח; ולשמש כשד שגורם לכאוס בעולם בשעה שעליכם להציל יצורים חיים. זה כל מה שהיא, אז אל תתנו לה משקל רב כל כך או תתנו למטרות שלכם לסוב סביבה. היא לא ראויה לכך. מה שאתם עושים הוא למען הצלת יצורים חיים. המק"ס המרושעת אינה מסוגלת למעשה לכל הדברים שעשתה. לאמיתו של דבר, זה עניין של גורמים של הכוחות מהיקום הישן שמשתמשים בה לעשות דברים. השאלה המתבקשת היא מדוע להשתמש [במק"ס] ולא ביצורים אחרים במקומה. היא נבחרה משום שהיא רעה, והיא נוצרה בדיוק כך. אם תלמידי דאפא היו באמת ממקדים את מה שהם עושים בישות הזו כשלעצמה, היא הייתה מתמוטטת, ואחרי זה הגורמים של הכוחות של היקום הישן היו משתמשים אז במשהו אחר כדי לגרום צרות. המק"ס המרושעת קיימת רק לְמטרה יחידה זו, ובין אם תתמקדו עליה או לא, היא תתמוטט. ברגע שתלמידי הדאפא שלנו ישלימו את הדברים שהם צריכים לעשותם, היא תתמוטט ללא ספק. אבל בינתיים, בשעה שטוב ורע מתנגשים, כל בחירה של יצור חי לגבי העמדה שלו, המסלול שכל אחד בוחר, וההתנהלות של כל היצורים החיים האלה יקבעו להיכן הם ילכו בעתיד. כך כל זה עובד.

אתם יכולים לחשוף את המק"ס המרושעת בעבודת המדיה שלכם, אבל זה צריך להיעשות למען המטרה של הבהרת דברים ליצורים חיים, כך שהם יוכלו להינצל. הפגישה של היום היא בשביל תלמידי דאפא מרחבי העולם שעובדים ב-NTDTV. לכן רוב האנשים שנוכחים כאן מעורבים בעבודת המדיה, ובכמה מקרים אתם ממלאים תפקידים רבים. כתלמידי דאפא המפעילים כלי תקשורת, החשיבה שלכם ביחס למה שאתם עושים צריכה להיות צלולה. כמובן, אינני צריך לומר לכם דבר כלשהו בשביל שתהיו צלולים [בנוגע למה שאתם עושים], אבל כשאתם עוסקים בנושאים הקונקרטיים, אין עליכם לפעול בפזיזות. ברגע שאתם מאבדים את תחושת השלווה שלכם, זה הרגע שאתם נוטים לסטות. ברגעים קריטיים אתם צריכים לזכור שאתם עושים עבודה זו כדי להציל יצורים חיים.

לתחנה לא היה קל להתפתח כפי שהתפתחה תוך שנים מעטות בלבד. בכל פעם שאני רואה את התכניות שמשדרת NTDTV, יש לי הרגשה של התפעלות מתלמידי דאפא. תלמידי דאפא הם באמת יוצאים מן הכלל. אתם עברתם ממצב שלא ידעתם כלום למצב שאתם מפעילים תחנה ועושים זאת טוב כל כך, עם תכניות ססגוניות. אילולא רומו על ידי הרוע קודם לכן, כל אלה שיצפו בתחנת הטלוויזיה הזו יגלו שהיא פשוט יוצאת מן הכלל, יוזמה ראויה לציון. אף על פי שזה ממש לפני העיניים שלהם, אנשים רבים לא יכולים כרגע לראות עד כמה התחנה טובה עקב ההפרעה של הגורמים הרעים ששולטים בהם. אבל זה בסדר. דברים משתנים במהירות מפני שתיקון הפא מתקדם במהירות ומפני שהמחשבות הנכונות של תלמידי דאפא מתחזקות. האנרגיה המוקרנת על ידי NTDTV היא חזקה מאוד, ומקלטי הטלוויזיה המכוונים עליה מקבלים אנרגיה רבת עוצמה המפרקת את הגורמים המרושעים. אז מנקודת המבט הזו, לא רק שצריך לתפעל היטב את התחנה, אלא גם לתפעל אותה באופן סדיר ותקני יותר. כשאתם כתלמידי דאפא תגיעו לשלמות, אתם תעבירו את התחנה לידי האנשים של תקופת תיקון הפא של העולם האנושי, והיא תהפוך לחלק מהתרבות של המין האנושי של העתיד. לכן אתם צריכים לעשות בה עבודה טובה.

תנו לי להיות קצת יותר ספציפי. אם אתם רוצים לתפעל כלִי תקשורת היטב, אתם צריכים שתהיה לכם אחיזה איתנה בחברה. דברים רגילים לא הולכים לקרות באורח קסם, והגורמים של הכוחות הישנים הולכים להפריע להצלת אנשים. כמובן, העבודה בתחנת טלוויזיה היא, כשלעצמה, אינה טיפוח דאפא, ואין לה קשר ישיר לדאפא. התחנה מופעלת על ידי תלמידי דאפא, והיא למען המטרה של אימות הפא והצלת יצורים חיים. זהו הקשר. התחנה היא לא חלק מהדאפא עצמו, אלא, היא כלי שמשמש את תלמידי הדאפא להצלת יצורים חיים. מאחר שהיא צריכה להשיג אחיזה בחברה ולהפוך להיות כמו תחנה רגילה, אז במונחים של ניהול אתם צריכים להשתמש בגישות רגילות שמשתמשים בהן בחברה האנושית. לחברות העיסקיות הפועלות בחברה הרגילה יש ניסיון רב מסוג זה. מערכת הניהול שהם משתמשים בה מתאימה לצורת החברה, וזו הסיבה שהן יכולות להשיג בה אחיזה, ולהשתלב בתוך החברה האנושית. במילים אחרות, מה שהאדם עשה בנושא זה מתאים לעקרונות ברמה הזאת, ולכן גם אתם צריכים לפעול בדרכים רגילות כמו אלה, ככל האפשר, כשאתם מנהלים את תחנת הטלוויזיה שלכם. אם אתם רוצים לנהל אותה היטב, אתם באמת צריכים להבין איך לאמץ דרכי ניהול מקובלות ולהיכנס למחזור חיובי, ולהשקיע מידה מסוימת של מחשבה בניהול העסקי שלכם.

למעשה המטרה הראשונית של תחנות טלוויזיה רגילות היא להרוויח כסף. נקודת ההתחלה שלכם שונה. היא להציל יצורים חיים. זה ללא ספק מפואר, ודבר שבני אנוש לא יכולים להשיג. מאחר שזה המצב, אם התחנה מנוהלת באופן גרוע ולא יכולה להמשיך בגלל מחסור בכסף, אתם תאבדו אמצעי רב עוצמה לחשיפת העובדות ברבים. כולכם ראיתם את היעילות וההשפעה שלה בשנים האחרונות, לכן, אם זה כך, מדוע לא להפעיל אותה היטב?

אתם יודעים שהמק"ס היא משטר המתוחזק על ידי שקרים ומסתמך על המדיה כדי להוליך אנשים שולל. מהיום הראשון ועד עצם היום הזה, הסוף, היא רימתה את הציבור הסיני, היא משתמשת במדיה כדי לשקר לעם הסיני. היא הסתירה את האמת והתמידה לשמר חזית של שקרים במשך שנים רבות כל כך. אנשים גדלו והתבגרו תחת השקרים שלה. אז האם לא תאמרו שהאנשים הסינים, שחיו את כל חייהם כשהם מורגלים בגישה זו לדברים, אינם ראויים לרחמים? רבים מהאנשים הסינים לא מבינים את העולם מחוץ לסין אפילו אחרי שהם עוזבים את סין, משום שהם גדלו בתוך תרבות המק"ס המרושעת ואפילו חושבים שהמדינות האחרות הן לא נורמליות וטיפשות. זה לא שהעולם מחוץ לסין הוא לא נורמלי. להפך, זוהי חברה נורמלית. זו המעוותת היא החברה הסינית המנוהלת על ידי המפלגה המרושעת. במשך עשורים המק"ס המרושעת הייתה די מרוצה מעצמה, וחשבה שהתעמולה מוליכת השולל שלה נחלה הצלחה. היא שמרה על אחיזה איתנה במדיה, והבטיחה שהמדיה תפיק תעמולה התומכת בה כדי לעזור לה לשַמר את הכוח. אני אומר זאת כדי לספר לכם שהתעמולה יכולה לעורר אנשים לפעולה, ובאמת יכולה להשפיע כאשר אנשים מסתמכים עליה כמקור מידע. יש אנשים שפשוט לא חושבים בעצמם, ומאמינים בכל מה שנאמר להם.

לחשיבה האנושית יש חולשה, וגיליתם זאת במשך השנים כאשר הבהרתם את העובדות. כלומר, הרעיון הראשון שמתקבל נוטה להתקבע. (צחוק) ברגע שאדם מקבל רעיון מסוים, הוא יֶאֱמוד כל דבר שבא לאחר מכן לאורו. זה פְגָם בתכנון של בן האדם, אך בסביבה הזו של עקרונות הפוכים זה למעשה עוזר לאנשים במובן של סילוק הקארמה באמצעות קשיים, ולבסוף הגעה אל האמת. אם הדברים לא היו כך, זה היה קל מדי לאנשים לקבל את הפא ולחזור לשמים. אם המצב היה שאנשים משתמשים בעקרונות נכונים כדי לחפש ולאמוד דברים ולא משנה מה אחרים יגידו, אז הסביבה האנושית לעולם לא הייתה רעה, וזו לא הייתה חברה אנושית. (צחוק) אבל עקרונות נכונים לא היו מצויים כאן בעולם האנושי לפני כן. השליט שולט בארץ, שולח חיילים לכבוש חלקים של העולם; והמנצח הופך לשליט, מכריז על המנוצחים כמצויים מחוץ לחוק. אלו הם העקרונות השולטים ברמה האנושית הזו. מדוע הפא של בודהות ואלוהויות נתקל במכשולים גדולים כל כך, ומדוע כל כך הרבה קשיים, התקפות ודחיות מתרחשים מרגע שהוא הופץ כאן? משום שהעקרונות הנכונים הם שהופצו, דבר שלא היה קיים קודם לכן בסביבה זאת.

בכל אופן, זו היא ההיסטוריה וזהו הכיוון שבו הלכה התרבות האנושית מאז היווצרות העולם. אבל היום הדברים שונים. היום זה השיא הסופי והמפואר של כל מה שהתרחש מאז בריאת העולם. מאחר שהדאפא הופץ כאן באופן נרחב, ייתכן בהחלט שהסביבה הזו תשתמר לנצח למין האנושי. זו הברכה שהדאפא הביא למין האנושי כחלק מההפצה המפוארת של הדאפא וכחלק מתיקון הפא של היקום: כלומר, העובדה שהרמה של הממד הזה תוכל להשתמר לנצח.

אני לא רוצה לומר יותר מדי. אני מבין שבאתם לכאן לפגישה, ויש לכם דברים רבים לדון בהם. אינני רוצה להחזיק אתכם זמן רב מדי, אבל אני רוצה לתת לכם קצת זמן נוסף. אם יש לכם כמה שאלות קריטיות מהותיות, אתם יכולים להעלות אותן עכשיו ואני אענה עליהן בשבילכם. את הזמן הנותר תוכלו להקדיש לדיון שלכם. (מחיאות כפיים)
תלמיד: היות שאנחנו כתבים, הסיקור שלנו צריך להיות מדויק. אבל לפעמים אנחנו מגזימים בתיאור הדברים כדי לשכנע אנשים לגבי האמת. תחושתי היא שעלינו לפעול בהתאם לאמת-המידה שנקבעה על ידי התקשורת המערבית ולדווח על דברים בצורה מדויקת.

המאסטר: אני מסכים עם נקודת המבט הזאת. כך צריך לעשות את הדברים. אל תהיו כמו כלי התעמולה של המפלגה המרושעת. זה לא בסדר לסטות מן האמת כשאתם מתארים את האירועים מתוך שאיפה להשיג אפקט מסוים. פשוט תנו לקטע לגרום את האפקט שהוא יגרום. אל תכופפו את האמת ביודעין. אתם תאבדו אמינות.

תלמיד: אני כתב שמסקר אירועים בקהילה. מתוך הטיפוח אני יודע לעשות כל דבר לפי ג'ן, שן, רן, ואני יודע שהדיווחים שלנו הם כדי לספר לאנשים על דברים שהם אמיתיים, אדיבים וטובים. אבל יש כמה דברים שאנחנו לא מצליחים לרדת לחלוטין לעומקם. לדוגמה, המצב בצ'יינה טאון מסובך. יש אנשים שתומכים מאוד במק"ס, אז אנחנו משתדלים לא לדווח על פעילויות שהם נותנים להן חסות, או לדווח עליהן הכי מעט שאנחנו יכולים. וכשהם מקדמים משהו שהוא לא נכון, אנחנו יודעים שאנחנו בהחלט לא יכולים לסקר אותו. אבל לפעמים הקשרים שיש להם לא נראים על פני השטח, ואנחנו מודאגים שלא נצליח לטפל בסיקור כהלכה, וכך נעזור לפרסם אנשים רעים.

המאסטר: אני זוכר שאחרי שהרדיפה החלה, אדם מסין כתב לי מכתב שבו הוא התחזה למתרגל. המכתב דיבר על איך ניתן לבצע דבר מסוים טוב יותר וכן הלאה, אבל אני ידעתי שהאדם הזה הוא סוכן מיוחד. אז כדי להסוות את עצמו, הנקודה שהוא העלה הייתה מועילה בשבילנו. אז אימצתי את הרעיון. מדוע, אם כך, אני מעלה זאת? כל מה שאני עושה הוא למען הצלת ישויות חיות, ולא משנה מי אתה, כל עוד אתה יכול לתרום להצלת הישויות החיות, אני אשתמש [במה שיש לך להציע]. כל עוד אדם רגיל חי כעת, לא חשוב כמה גרוע הוא מתנהג – למעט הגרועים ביותר – אולי יש עדיין תקווה עבורו. כאשר מישהו שעשה בעבר באופן פסיבי דברים רעים ברדיפה נעשה צלול במחשבתו, אם הוא יוכל אז למלא תפקיד חיובי, יהיה לו סיכוי לפצות על מה שהוא עשה. אם אנשים כאלה אומרים דברים חיוביים, אתם יכולים למשל לצטט אותם, אבל בטח אל תשתמשו בדברים רעים שהם אולי יגידו. אבל אם מישהו הוא רע, ולְמה שהוא אומר אין ממש קשר להצלת ישויות חיות, אז עדיף לא לדווח [על האירוע שלו או על ההערות שלו], אפילו אם זה משהו שיכול לעניין אנשים. זה משום שכל סיקור יחזק את האדם ויתרום לכך שיהיה מוכר יותר. אין שום צורך לנפח את הדימוי הציבורי של אדם רע. אם מה שהוא אומר עוזר להציל ישויות חיות, אז דיווח על כך יעזור לו למעשה לצבור דה.

תלמיד: מה עלינו לעשות אם עלינו לנהל את NTDTV, שהיא תחנת טלוויזיה, כמו שצריך? באזור שלנו, המתרגלים שעוסקים במכירות אומרים שלפני שמטפלים ב-NTDTV צריך שהאפוק טיימס יפעל היטב.

המאסטר: אתם לא צריכים לשאול אותי לגבי הדברים האלה. אם אדם אומר שהוא בעיקר עובד באפוק טיימס, אז כמובן שעליו להתמקד באפוק טיימס ואחרי זה לעזור ל-NTDTV. אם מישהו אומר שהוא בעיקר עובד עבור NTDTV, אז עליו להתמקד ב- NTDTVולעזור לכלֵי התקשורת האחרים רק לאחר שהוא מסיים את עבודתו. הם כולם חלק ממכלול החובות שלכם כתלמידי דאפא, אז עשו כמה שאתם יכולים במסגרת האמצעים שלכם. לכל גופי התקשורת שאתם מפעילים יש האפקט של הצלת ישויות חיות, והקולות הבוקעים מהגופים האלה נושאים את המוסריות האדירה של כל אחד מכם שמשתתף בהם, זה בטוח.

תלמיד: ל- NTDTV יש מחסור גדול בכסף, וכדי להשיג פרסומות – יש כאלה שקשה מאוד להשיג – מחלקת השיווק שולחת כתבים לעשות כתבות פרסומיות רבות בחינם, ולפעמים זה במידה מוגזמת. האם זו הגישה הנכונה?

המאסטר: אם זה בצורה מוגזמת, אז זה לא נכון. סביר שבהתחלה לא התמודדו טוב עם הדברים, משום שכולם נמצאים בתהליך שהם עוברים ממצב בו לא יודעים מה לעשות לזה שבו כן יודעים. אני מקווה שבהדרגה תגיעו לפעול היטב, תהפכו ליותר ויותר מנוסים, ותתמודדו עם בעיות באופן יותר ויותר רציונלי, כך שתוכלו להתמודד עם הדברים לגמרי בעצמכם.

תלמיד: עברו כבר כמה חודשים מאז ש- NTDTV החלה לשדר בקנדה ב-2008. אבל, במהלך הניסיון שלנו להגדיל את מספר המנויים, גילינו ששביעות הרצון מ- NTDTV בקהילות די לוקה בחסר.

המאסטר: ההיסטוריה המתרחשת כעת מיועדת לתלמידי הדאפא, אבל אף אחד לא יזמין אתכם באופן פעיל לעשות משהו, משום שאנשים שבויים באשלייה. כל הדברים האלה הוצבו בשבילכם – כולל כל הדברים הנכונים והמוטעים, או הטובים והרעים – וכולם מעורבבים ביחד. אז זה אכן קשה לכם לעשות דברים. אף על פי שזה המצב, אף ישות בקוסמוס הזה לא משתווה לכם. אלוהויות שיועדו במיוחד לַמשימה מטפלות במה שתיארתי זה עתה, אבל רק כאשר אתם פועלים היטב הדברים בעולם הזה ישתנו. לפעול היטב, לעבוד טוב ביחד, ולהיות אפקטיביים, תלויים באמת בכם עצמכם. אולי תשאלו: "האם יש איזה שהוא סוג של נשק סודי שאנחנו יכולים להשתמש בו? האם אנחנו יכולים להמציא איזו שהיא שיטה מיוחדת?" מה שניתן לכם הוא הנכון ביותר מכל הנתיבים, אבל הוא נתיב צר. כשהכוונה שלכם מוטעית, או כאשר יש בעיות בדרך בה אתם פועלים, הנתיב יהיה קשה. הנתיב הזה צר מאוד, ואולי נראה שאי אפשר ללכת בו. אבל למעשה, אתם יכולים לעשות זאת.

תלמיד: החוקים של תשע התחרויות ש- NTDTVמארגנת שונו שוב ושוב. באופן אישי אני מרגיש שזה די לא טוב מבחינת איך שהנרשמים לתחרויות רואים אותנו, ומובן מאליו שזה לא מדי מקצועי. הייתי רוצה לשאול את המאסטר אם זה רק מושג שלי, או שיש לנו יכולת לפעול טוב יותר?

המאסטר: אני יודע שהיו שינויים, והדבר נבע בעיקר מחוסר ניסיון ומכך שניסו להתאים יותר לצרכים של התחרויות. זה באמת לא טוב שיש שינויים רבים. אבל למעשה, עבור המשתתפים בתחרויות, ככל שהחוקים ברורים יותר, כך טוב יותר. למתאמים חסר היה ניסיון, כך שהם צברו ניסיון צעד אחר צעד. כשמגלים שדברים אינם נכונים, יש לתקן אותם. אני חושב שהמצב יהיה טוב יותר בעתיד משום שאז כבר יהיה להם יותר ניסיון.

תלמיד: אני עיתונאי מטייוואן. תלמידי הדאפא בטייוואן עושים סיקור חדשותי נרחב כדי לחשוף את הדברים הרעים שהמק"ס עושה, ועדיין איסוף ראיות ממקור ראשון בשטח מהווה עבורם אתגר. האם אני יכול לשאול כיצד יש לפתור את הבעיה הזאת? השאלה השנייה שלי היא שהממשלה הנוכחית וכמה אנשי עסקים בטייוואן הופכים ליותר ויותר פרו-קומוניסטים. אם נצביע בדיווחים שלנו על הטעויות שלהם, האם זה יסית אותם נגדנו?

המאסטר: יש די והותר דברים שהמפלגה המרושעת וכלי תקשורת מקוונים מרכזיים אחרים מפרסמים, שאתם יכולים להשתמש בהם. אתם יכולים לחזור על הדיווחים האלה. יהיה אפילו טוב יותר אם תוכלו להשיג חדשות ממקור ראשון ישירות מסין, אבל רק אם יש לכם שם קשרים שהם לגמרי מאובטחים ובטוחים.

לגבי הדרך שבה ממשלה מסוימת או מישהו מסוים פועלים, מטפח בכלל לא צריך להקדיש לזה מחשבה. אל תקדישו לזה כל מחשבה או דאגה. רק חישבו: "אני באתי להציל ישויות חיות, וזהו זה". מישהו יכול להיות היום בשלטון, ומחר אולי זה יהיה מישהו אחר, אבל לא משנה מי רוצה להיות בשלטון, שיהיה. הדבר מתוכנן על ידי אלוהויות, אז זה מה שזה. אם אתם ממקדים את תשומת הלב שלכם בזה, הדבר אומר שהחשיבה שלכם סטתה. ברגע שאתם חושבים כך, זו סטייה. אל תדאיגו את עצמכם בדברים כאלה, ופשוט עשו את מה שאתם צריכים לעשות. מה שבדרך כלל קורה הוא שככל שיש לכם החזקה גדולה יותר למשהו, כך גדלה הסבירות שיופיעו בעיות שיהפכו למשהו כמו מבחן לשין-שינג שלכם. ככל שאתם מתעלמים יותר מדברים כאלה, כך טוב יותר. לכם יש הנתיב שלכם, בעוד שלבני אדם יש העניינים שלהם. יש לכם דברים שאתם צריכים לעשות. אל תקדישו כלל מחשבה או תשומת לב לדברים פוליטיים או למה שמתרחש בין מפלגות. כמובן, לכלֵי התקשורת שלנו אין באמת ברירה אלא לדווח על זה, משום שאלו דברים שסביר שאנשים רגילים מתעניינים בהם. במקרה כזה אתם יכולים פשוט לדווח כפי שאחרים מדווחים, ולא לכתוב מאמרי דעה. אתם יכולים פשוט לחזור על דיווחים של אחרים. ואנחנו לא נכתוב מאמרי דעה על מאבקים בין מפלגות. זוהי הגישה שאתם יכולים לנקוט בה ביחס לחדשות שמעניינות אנשים, עד שהרדיפה תסתיים וכלֵי התקשורת שתלמידי הדאפא מפעילים יהפכו באופן מלא לחלק רגיל של החברה.

תלמיד: מאסטר, בבקשה הסבר לתלמידים מה תהיה ההשפעה של תחרות עיצוב ביגוד ההאן על האופן בו אנשי העולם מתלבשים, ובבקשה ספר מדוע לבוש ההאן נעלם למשך זמן רב כל כך לאחר שושלת מינג.

המאסטר: (מחייך) המפגש היום הוא כדי לדון בעבודה של NTDTV, לא בביגוד ההאן. הבה נשאיר את השאלה הזאת למועד אחר.

תלמיד: יש לי שאלה לגבי ניהול. כשכולם מוכשרים ומחזיקים בדעותיהם, גיליתי שאם אני, כמתאם, נותן הוראות או מנסה ליישב באיזו שהיא דרך דעות שונות, תמיד יהיה מישהו שיגיד לי להסתכל פנימה. כמובן, בהקשר של טיפוח אני יכול להסתכל פנימה כשאגיע הביתה. אבל כשמדובר בטיפול בבעיה מסוימת וכשמדובר בהחלטה כיצד לבצע משהו, איך עלי להתמודד עם זה כמתאם?

המאסטר: אני יודע למה אתה מתכוון (הקהל צוחק). בדרך כלל תלמידי הדאפא יוותרו ברצון על אוכל ושינה כדי לאמת את הפא – "לא משנה כמה אנחנו עייפים, אנחנו נעשה את זה". אבל בעניין של לנהל דברים ולעשות אותם בצורה תקנית; לפקח זה על זה; או לנסות לבסס כללים ונהלים מסוימים, אתם מיד מסרבים להיענות לכך (הקהל צוחק). האם חשבתם על זה שרק כך מה שאתם עושים יהיה רב עוצמה יותר ושיטתי יותר, ורק אז תוכלו להשיג דריסת רגל טובה בחברה האנושית ותוכלו למלא תפקיד אפילו רב עוצמה יותר? אתם הקמתם תחנת טלוויזיה כדי לאמת את הפא. המחשבה הראשונית שלכם הייתה שהיא תשמש לחשוף את הרוע, וזה הכול. אבל המאסטר אמר לכם עכשיו שלא משנה מה אתם עושים, עליכם לעשות זאת היטב. ויתר על כן, מה שאתם עושים עכשיו עשוי בהחלט להישאר לתרבות של העתיד. אבל אם לא יהיו אפילו כללים ותקנות, אז איך אפשר יהיה לתת את זה לעתיד? ממה אז האנשים בעתיד ילמדו? אם אין נורמות, ממה הם ילמדו? – רק מההתלהבות של תלמידי הדאפא? (המאסטר צוחק) (הקהל צוחק). זו הסיבה שאני אומר שלא משנה על איזו ממלכה שלטת פעם או באיזה פרויקט אתה מעורב כרגע, לא משנה מי אמור לפקח עליך, תן לו לעשות את זה. אל תחשבו שאנשים לא יכולים לפקח עליכם. אל תשכחו שבני האדם נמצאים באשליה. צורת הטיפוח שלכם שמה אתכם לטפח בין האנשים הרגילים. אולי תלמיד הדאפא שמפקח עליך הגיע מרמה שהיא לא גבוהה כמו שלך, או אולי אפילו הוא לא טיפח גבוה כמוך. אבל זה לא משנה. מהות העניין היא שיתוף פעולה המבוסס על מחשבות נכונות שמיועד להציל ישויות חיות. ודאו שאתם עובדים ביחד היטב. האם זה ברור? (מחיאות כפיים) למעשה מתרגלים רבים העלו בפניי את הנושא הזה. היום הייתה לי הזדמנות להסביר לכם אותו בבירור (הקהל צוחק, מוחא כפיים).

תלמיד: יש לי שתי שאלות. השאלה הראשונה היא: היות שרבים מהמתרגלים העושים עבודת מדיה מחזיקים בתפקידים רבים – וזה במיוחד נכון כשמגיע הזמן לקדם את מופעי ה- Shen Yun –אף אחד לא עובד על פרסומות שאנשי המכירות שלנו מביאים, או שאנשי מחלקת המכירות יוצאים למכור כרטיסים. איך עלינו לאזן את הדברים האלה?

המאסטר: זו אכן בעיה. זו הסיבה שבכל פעם שסיבוב ההופעות של ה- Shen Yun מתחיל, אני רוצה לאפשר לעולם לדעת על ה- Shen Yun כמה שיותר מהר. אני דורש שהלהקות המסיירות לא יישארו במקום אחד זמן ארוך מדי, משום שאם הן יעשו כן, אז זה יהיה באמת קשה למתרגלים המקומיים וזה ישפיע על פרויקטים אחרים. למעשה מזמן חשבתי על הבעיה [שהעלית]. בימים בהם ייסדו אתShen Yun Performing Arts היה בדעתי, והחלטתי, להשתמש בשביל זה בתלמידי דאפא צעירים כך שהדבר לא ישפיע על הפרויקטים האחרים של תלמידי הדאפא. אבל עדיין תלמידי דאפא רבים כל כך היו מעורבים במכירת כרטיסים וזו הייתה הרבה עבודה קשה בשבילם, אז פרויקטים אחרים עדיין הושפעו בסופו של עניין. אז חשבתי על הדבר הבא: ברגע שנשיג מידה מסוימת של מוניטין או אם ה- Shen Yun יהפוך במהירות למפורסם, אנשים רגילים יוכלו לרכוש מופע שלם ואז לא יהיה לכם צורך לעבוד על מכירת כרטיסים. למעשה ה- Shen Yun כבר מעלה את המופע הטוב ביותר בכל העולם. אין אף אחד שהוא טוב ממנו (מחיאות כפיים). אבל כעת, המק"ס המרושעת מפריעה להצלה של אנשי העולם. כיום יש ל- Shen Yun השפעה עצומה אף על פי שהוא לא התפתח מהר כמצופה. ברגע שהפופולריות שלו תתפשט בכל מקום, לא יהיה כלל צורך שתשקיעו מאמץ רב כל כך במכירת הכרטיסים. בזמן ההוא נצטרך רק לפרסם מודעה האומרת שה- Shen Yun נמצא כאן ויופיע במקום כזה וכזה, וזה יספיק – אנשים יבואו. אני חושב שאז תלמידי הדאפא לא יצטרכו להשקיע בזה כל כך הרבה זמן ואנרגיה, ופרויקטים אחרים לא יושפעו. אז זה מה שהתקדמתי כלפיו. ובכך קבעתי שעלינו להבטיח את איכות התוכנית ולהבטיח שהמופע יהיה מושלם, שאנחנו נבטיח את התוצאות הטובות ביותר, ושלא יהיו טעויות ובעיות באף נקודה במהלך הדרך. כשבאמת נשיג את זה, השפעת המופע בטוח תתרחב. אינני מבטיח שום דבר, אבל אני חש שהיום הזה לא מאוד רחוק (מחיאות כפיים). בזמן ההוא, כל מה שתצטרכו לעשות הוא לפרסם מודעה (הקהל צוחק) או אולי כלי התקשורת שלכם ישיגו מידה דומה של השפעה, כך שלא יהיה אפילו צורך בפרסומות. זה יהיה מספיק שרק תדווחו על זה (המאסטר צוחק).

תלמיד: האם המאסטר יכול בבקשה לדבר על החשיבות והאחריות של תוכניות NTDTV בשפות השונות בהקשר של הצלת ישויות חיות?

המאסטר: אין ספק שיהיה טוב יותר אם יוכלו להיות תוכניות ביותר שפות. ואם התחנה תוכל באמת להשיג דריסת רגל מבוססת בחברה הרגילה, להיכנס למחזור חיובי ולשגשג ולפרוח, זה יהיה נהדר. אבל אל תסתפקו בכך שיהיו לכם תוכניות בשפות אחרות. אתם באמת תפעלו היטב כאשר תצליחו להפיק תוכניות בכל שפה, מבלי להשמיט אף קבוצה אתנית. הסיבה היא שמי שעומד מולכם ומי שאתם חייבים להציל הם כל אנשי העולם. אבל אני יודע שמבחינת משאבי אנוש והמשאבים החומריים, או מבחינת מה שאנחנו יכולים להפיק ממאמצינו כרגע, אנחנו באמת רחוקים מאוד מלעשות את זה. אבל לא משנה מה, לעת עתה בואו נתחיל מהדברים הבסיסיים. אם נפעל היטב, לא רק שתהיה לזה השפעה גדולה, אלא שגם אנשים מוכשרים ובעלי יכולת יקבלו את הפא בזה אחר זה; ומשום ששני הדברים האלה קשורים זה בזה, הם יצטרפו ויענו על הצרכים שיש לכם. יכול להיות אפילו שכל ההיבטים של הפרויקט שלכם ישתפרו, כולל האמצעים הכספיים שלכם. אבל אם המצב הנוכחי שלכם לא ישתנה באופן יסודי, אף אחד מהשינויים האלה לא יתרחש. אז עליכם באמת להקדיש מחשבה רבה כיצד להשיג דריסת רגל בחברה הרגילה וכיצד להיכנס למחזור חיובי. בואו נעבוד קשה על זה.

תלמיד: זה עתה היה מתרגל קנדי ששאל שאלה לגבי קנדה. למעשה גם אני די מבולבל. חלפה יותר מחצי שנה מאז ספטמבר האחרון, שבו NTDTV החלה את פעילותה בטורונטו, ועדיין אין לנו מספיק צופים. אני חושב על איך ניתן לעשות פריצת דרך באתגרים שאנו עומדים בפניהם. האם הצלחה של עסק אינה אחריות עיקרית שיש להנהלה?

המאסטר: אם אתם משתפים פעולה היטב או לא, אינו תלוי רק באדם אחד או שניים. בואו עכשיו נדאג שכולם יחשבו באותו הכיוון ונראה אם יש פתרון טוב. לכל הפחות, אם תעשו כך תוכלו ללמוד איך להתנהל בעתיד ואיך לעשות דברים בצורה מבוססת ויציבה. אם זה עדיין לא יעבוד, אז כנראה שהתנאים עדיין לא בשלים. אבל אם מאמציכם ישאו פרי והדברים יסתדרו, אז זה אומר ששיתפתם פעולה היטב.

תלמיד: סליחה על ההפרעה, אבל שמנו לב שיש כאן אנשים שרושמים. אסור בהחלט לרשום וגם אסור להקליט.

המאסטר: אין זה שאנחנו מפחדים שאנשים ירשמו. אלא שברגע שתצאו מכאן עם מה שרשמתם, הוא לא יהיה אותו דבר כמו שהתכוונתי במקור. וחוץ מזה, אתם לא תצליחו לכתוב את הכול, אז מה שרשמתם במהירות יהיה בסופו של דבר ציטוט מחוץ להקשר. מה שאתם עושים הוא לבחור את מה שמוצא חן בעיניכם ומה שנראה לכם שימושי לסַפּר לאחרים. אינכם מטפחים את עצמכם אלא רוצים להשתמש במילים שלי כדי לתקן אחרים (הקהל צוחק). אז עדיף שלא תרשמו. אמרתי לכם מזמן שאסור לעשות את זה, מתוך שאיפה לראות אתכם הולכים נכון בנתיב שלכם. עליכם להשמיד את ההערות שרשמתם.

תלמיד: ה- Shen Yun הופיע בכל רחבי העולם, אך לא בהונג קונג.

המאסטר: אני יודע. יותר ויותר נראה שהמק"ס המרושעת מפעילה במצח נחושה שליטה מלאה על הונג קונג. מה קרה לעניין של "מדינה אחת, שתי שיטות"? נראה לי [שהמק"ס היא] לחלוטין ללא בושה, וכרגע היא מתאימה לאמרה: "חזיר מת לא מפחד ממים רותחים" (הקהל צוחק). היא לא בוחלת בשום אמצעי, והתיעוב שהעולם חש כלפיה מעמיק מיום ליום. עוד ועוד היא גורמת לאנשי העולם לראות יותר בבירור איך היא באמת. היא ישירות מתמרנת בעורמה ושולטת על הממשלה של הונג קונג, וכל האולמות שם הם רכוש הממשלה. אבל כל זה לא משנה, ואין שום סיבה לדאגה. אתם יודעים מה אני חושב? אני מתכנן שה- Shen Yunיופיע בסין (מחיאות כפיים נלהבות). אני לא רק חושב בקול רם. הרוע חושב שהוא בעל עוצמה, אבל בואו נראה מה ההיסטוריה מתכננת (המאסטר צוחק). זה לא תלוי בהם. כל שושלת הייתה פעם מלאה רברבנות, ובכל זאת היא הצטמקה בסופו של דבר לכדי קול ענות חלושה (המאסטר צוחק) (הקהל מוחא כפיים).

תלמיד: אני שייך למחלקת השיווק של המשרד הראשי של NTDTV בניו יורק. רציתי לשאול על שיתוף הפעולה בין צוותי החדשות לצוותי ההפקה. אנחנו יוצאים לסקר אירועים, וכל יום אנחנו חוזרים עם כרטיסי ביקור רבים. אנשים רבים מתעניינים בנו. דבר אחד שמדאיג אותי הוא שהזמן עכשיו עובר יותר ויותר מהר כל יום, ואני לחוץ. אף על פי שאני לא עושה זאת במשרה מלאה, אני מקווה שאוכל להישאר בקשר עם כל אחד ואחד מהאנשים האלה. אבל בכל יום יש רק זמן מועט לעשות דברים.

המאסטר: נכון, אלו שבאמת עושים דברים ירגישו שאין מספיק זמן. זו הסיבה שאני מקווה שתביאו עוד אנשים לעסוק בשיווק, וכך לא תרגישו כל כך עסוקים, ותוכלו להאיר מסלול ולהיכנס למחזור חיובי (מחיאות כפיים). בשיווק אתם צריכים להבהיר את העובדות תוך כדי הקשר שלכם עם אנשים, וזו גם תהיה דרך להציל ישויות חיות. ואתם עושים [שיווק] כדי לעזור לכלל התחנה לפעול היטב, אז זה יוצא מן הכלל. אל תחשבו שרק אם עושים את העבודות שהן יותר בחזית, כמו כתיבת כתבות, זה נחשב להצלת אנשים. זה לא נכון. כולם משתמשים בדיווחים של התחנה כדי להציל אנשים.

תלמיד: יש לי שתי שאלות. הראשונה היא: NTDTV קיימת כבר שבע או שמונה שנים. אבל מתרגלים רבים לא שיפרו את הכישורים שלהם במידה מספקת. הם עצמם חושבים שזה המצב. השאלה השנייה היא: מתרגלים רבים מתלהבים יותר לחלק עלונים מאשר לעבוד על החדשות של NTDTV.

המאסטר: (המאסטר צוחק) יש ביניכם הבדלים, אבל כל חוליה בשרשרת היא קריטית. אם תחשבו על המצב של אלו שהם קצת יותר מבוגרים ואין להם השכלה רבה, או אלו שלא יודעים לעשות שום דבר אחר, הדבר הכי אפקטיבי שהם יכולים לעשות הוא לחלק עלונים. אבל אלו מכם שהם משכילים, ושהם מיומנים בכתיבה, אתם יכולים להשתמש בנקודות החוזק שלכם ולכתוב. האמת היא כמובן שבסופו של דבר כולם הם אותו דבר. לא משנה איזו צורה יש לזה, אם מה שאתם עושים מציל אנשים, אז הוא נהדר (מחיאות כפיים) (המאסטר צוחק).

תלמיד: NTDTV התפתחה מהר מאוד ויש לה עוד ועוד תוכניות, אבל עדיין בכל אזור יש לנו מחסור בכוח אדם. כשאנחנו כורעים תחת עומס העבודה, יש מטפחים עמיתים שאומרים שעלינו להבטיח כמות מסוימת ולנסות לעשות יותר. בעוד שאחרים אומרים שמשום שאנחנו עכשיו כל כך עסוקים, אם לא ניתן להבטיח את האיכות אז עלינו לעשות פחות. אז בעוד אנחנו בדרך להיעשות יותר מקצועיים, איך עלינו להתמודד עם זה?

המאסטר: אני רואה שאתם עובדים באמת קשה, וכל אחד מנסה את מיטבו כדי לעשות יותר, וטוב יותר. כמובן שככל שאיכות התוכניות שלכם תהיה טובה יותר, וככל שתעשו יותר תוכניות, כך יהיה טוב יותר. זה מה שאני חושב. אבל כשאני רואה את כולכם עובדים קשה כל כך, אני לא רוצה להגיד שום דבר נוסף (המאסטר צוחק) (הקהל צוחק). אבל, זה מה שכולם רוצים. אם תוכלו לעבוד ביחד טוב יותר ולהוסיף כוח אדם נוסף, ייתכן שהמצב ישתנה באופן דרמטי. אני רואה את האתגרים המיידיים שאתם עומדים בפניהם. אין פתרון מיוחד (המאסטר צוחק). המאסטר לא יכול לתת לכם איזו שיטה מיוחדת, משום שעליכם ללכת את הנתיב שלכם עצמכם.

תלמיד: יש תוכניות אירוח שצריכות להזמין משתתפים. נקודת מבט אחת היא שכל עוד יש להם דעות שעוזרות לחשוף את המק"ס אנחנו יכולים להזמין אותם לתוכניות שלנו. אבל לפעמים לא חקרנו מספיק טוב את הרקע שלהם. נקודת מבט אחרת היא שעלינו לנסות כמה שאנחנו יכולים להזמין פרשנים משלנו.

המאסטר: לגבי הזמנת פרשנים, כמובן שהטוב ביותר הוא שיהיה להם מעמד מתאים. אבל אם יש לכם פרשנים קבועים וחזקים משלכם שהם פופולריים, זה גם טוב, אבל משמעות הדבר היא שהתחנה שלכם תצטרך שיהיו לה מומחים משלה. למרות זאת, לפעמים יש צורך להזמין אנשים מתאימים מבחוץ בשביל תוכנית. הם מדברים מנקודת מבט חיצונית, כמומחה או כבעל תפקיד מיוחד, וגם זה נחוץ. אבל קשה לאמוד את ההשקפות שיש לאנשים מסוימים, אז אולי תצטרכו לברר קצת מראש. לרוב נושא התוכנית הוא ברור, אז [בשלב הבחירה] אפשר פשוט לנהל את השיחה אתו מסביב לנושא הזה. ספרו לו את השקפותיכם, ואם הוא מסכים אתכם אז לכו על זה; ואם הוא לא, אז לא. אם האדם הוא באמת מישהו מהמק"ס, אז עדיין, האין זה טוב אם הוא יחשוף באופן פומבי את פרצופה האמיתי של המק"ס באמצעות דבריו? (הקהל צוחק) (המאסטר צוחק). עליכם להיות רחבי אופקים וסובלניים (המאסטר צוחק) (מחיאות כפיים). דברים ילכו היטב אם תהיו רחבי-לב.

תלמיד: במהלך ראיונות, כמה אנשים מסין שמבינים את האמת ביקשו ממני להעביר את ברכותיהם כשאראה אותך (המאסטר: אז אני מודה להם) (הקהל מוחא כפיים). כמה פעילים לזכויות שואלים אם הם יכולים לעבוד בסין ככתבים של NTDTV.

המאסטר: זה מסוכן מדי בשבילם. אתם צריכים לדאוג לבטיחות שלהם עד כמה שאפשר. אם הם מצליחים לספק מידע, אין עליכם לחשוף את זהות המקור שלכם; ועליכם להיות זהירים במיוחד לגבי הבטיחות שלהם. חשיפת זהותם באמת תזיק להם. עליכם לקחת את הדברים האלה בחשבון.

אדבר על דבר אחר. בסין, יש מתרגלים שנעשו מבולבלים במשך הרדיפה. אבל, ברגע שהם נעשים ברורים לגבי הדברים, או ברגע שהם נמצאים בסביבה חדשה, הם מסוגלים להבחין בין נכון למוטעה. הם לבטח לא מצדדים ברוע בכוונה, זה בטוח. כשאתם אומדים מישהו, לעתים קרובות אתם אומרים: "זה וזה עבר 'טרנספורמציה' בסין". אבל, להיכשל במבחנים זה פשוט חלק מתהליך הטיפוח. הטיפוח לא נגמר אחרי זה, והאדם עדיין מטפח. אז, אין עליכם להתייחס אליו כאל מישהו שהוא באמת לא טוב. כמובן, יש אנשים שעשו דברים רעים במהלך השלב שבו הם לכאורה "עברו טרנספורמציה", אבל, אם הם עדיין יוכלו לפצות על זה מאוחר יותר בזמן שהם מטפחים, אז יש לתת להם הזדמנויות. אני בכל זאת מקווה, שלאנשים האלה תהיה גישה של רצון להתחיל מחדש; כאשר אתם מתנהגים כאילו לא אכפת לכם לגבי מה שקרה, אז יזלזלו בכם. כמובן, תלמידי הדאפא שלא "עברו טרנספורמציה" וצלחו את זה למרות הרוע הם באמת נהדרים ומגיע להם כבוד (מחיאות כפיים).

מה שאני אומר הוא שאין עליכם לדחוף החוצה את עמיתיכם המטפחים. הם מטפחים עמיתים ועליכם לנסות את מיטבכם כדי שהם ירגישו את החום שמאפיין את הקשר בין תלמידי דאפא. אם אתם מודאגים מכך שאתם לא מכירים אותם מספיק, אז אתם יכולים ללמוד עליהם עוד מתלמידי דאפא בסין. אם האדם הוא באמת תלמיד דאפא, אז צרפו אותו [לפרויקט שלכם]. או שאם אף אחד לא בטוח לגביו, אז המתינו זמן מה. אם זה לא מרגיש נכון, אז תגידו לו שקודם יצא לחלק עלונים. אבל אם אתם מגיעים למסקנה שהוא באמת היה תלמיד דאפא בסין, אז אני חושב שלא תהיה בעיה. אפילו אם הוא סוכן מיוחד, קחו בחשבון שכולם יכולים לראות שהמק"ס עומדת ליפול. הפקידים הבכירים בסין מעבירים את ההון שלהם לחו"ל בכמויות גדולות, מכינים לעצמם דרך מילוט, וקונים דרכונים זרים בחושבם על איך לברוח. מי למעשה מקדיש את עצמו למשטר הזה? כן, באמת יש כמה אנשים טפשים (כולם צוחקים), יש כמה שהם חסרי-בינה. האנשים האלה באמת עברו אינדוקטרינציה עד כדי כך שהם באמת לא יכולים להבחין בין נכון למוטעה. אתם תזהו אנשים כאלה ברגע שתפגשו אותם, אבל אחרי הכול הם המיעוט. אנשי העולם מחכים לכם שתצילו אותם. אתם צריכים לפתוח את לבכם ולא להרחיק את המטפחים העמיתים שלכם. אם לא תצליחו לפעול כך, אז תחסמו ותעצרו את עצמכם.

תלמיד: אני עושה ראיונות בקהילה בפלאשינג. כמה אנשים, אם להשתמש במילים של אנשים רגילים, פשוט מקובעים בהתנגדות שלהם לפאלון גונג. האם עלי לאפשר להם להופיע בצילומים? יש אחרים שאנחנו בדרך כלל לא מצלמים אותם, ולפעמים רק אחת מידיהם או חלק אחר מופיעים בסצנה. אבל צופים רגילים התלוננו על כך. בנוסף, האם עלינו לדווח על פעילויות שעורכות קבוצות דתיות?

המאסטר: בעניין הזה עליכם להפעיל את שיקול דעתכם. אם אתם מרגישים שאתם רוצים לתת לאדם עוד הזדמנות, אז לכו על זה, עשו את זה. אבל אם מדובר במישהו שהוא רקוב עד היסוד, ובגללו ישויות חיות רבות עלולות להיות מושמדות בהמשך, או לאבד את ההזדמנות שלהן, אז בואו לא נאפשר לו להופיע בצילומים. ההחלטה תלויה בכם. אבל אם הנוכחות של מישהו או המילים שלו מועילות להצלת ישויות חיות, אז לא משנה מי זה, אפשר להשתמש בזה. ואם אין שם שום דבר מועיל, אז אל תשתמשו בזה. יש סיפורים חדשותיים שהם לא חשובים ואין להם קשר למאמצים שלכם להציל אנשים, אז אל תגרמו לכך שתשומת לב תופנה אל הסיפורים האלה.

תלמיד: תוכניות תיירות הן דרך טובה עבורנו להיכנס לשוק חדש ולהרחיב אותו, אז הייתי רוצה ליצור תוכנית כזאת. תוכניות התיירות שאנחנו משדרים כיום הן כולן סרטים שהושגו מבחוץ, בעוד שאילו יכולנו להפיק תוכניות משלנו, אז מאוחר יותר היינו יכולים למכור אותן. (המאסטר: זה יהיה טוב). אבל, כשהעליתי בפני ההנהלה מה נדרש בשביל זה, הם חשו שכיום אנחנו לא מספיק טובים ולא נוכל להפיק משהו באותה רמה כמו האחרים. (המאסטר: אז אולי יש היגיון בחשיבה שלהם). (כולם צוחקים) בזמן שלמדתי את הפא חשבתי על זה שאולי אני מתעקש מדי, ומשום שאני מטפח, אחרי הכול, זנחתי את הרעיון (כולם צוחקים). אבל כמה מטפחים עמיתים מאמינים שהרעיון שלי היה טוב למדי, והם עודדו אותי לבצע אותו. כרגע אני לא מצליח להבחין אם זה רק באמת החזקה שיש לי, או שלמעשה אנחנו יכולים עכשיו להפיק תוכנית טובה כמו שאנשים רגילים עושים. באופן אישי יש לי ביטחון שאנחנו יכולים.

המאסטר: אז אתה יכול להסביר להנהלת התחנה בפירוט רב יותר איך אתה רואה את הדברים מבחינת אלו צעדים היית עושה, ואיך היית מבצע את הדברים. אם תוכל להחדיר בהם ביטחון באמצעות דיון בכך, אז אני חושב שלא יהיו בעיות (כולם צוחקים, מוחאים כפיים).

תלמיד: כיום אני עוסק ביצירת תוכניות מוסיקה לתחנה. גילינו שהכישורים הטכניים הנדרשים להפקת סאונד הם גבוהים מאוד, ואני לא בטוח כמה זמן עלי להקדיש למשהו כזה. האם עלי לעשות מאמץ מיוחד רק כדי ללמוד את זה, ואולי ללמוד את זה לעומק? אני שואל משום שזה עלול להיות משהו שידרוש זמן רב ביותר.

המאסטר: יש לעשות את הדברים בתחנה היטב, וזה אומר שצריכים להיות סטנדרטים, ומקצועיות. אם אינכם יכולים לעשות משהו, אז תצטרכו ללמוד אותו (צוחק). לגבי הפרטים איך לעשות זאת, הדבר תלוי בכם.

תלמיד: בכל פעם אחרי שאנחנו שומעים את המאסטר מלמד את הפא, כשאנחנו חוזרים הביתה תמיד יש מתרגלים שרוצים מאוד שנספר להם על זה כמה שיותר מהר. מה שקורה אז הוא שאדם אחד נזכר במעט דברים, והאדם השני נזכר במעט דברים מהזיכרון. זה לא נראה לי כל כך נכון.

המאסטר: כשאתם מדברים אחרי שאתם חוזרים הביתה, אתם תצטרכו להוסיף: "מה שאני משתף הוא רק הרעיון הכללי, ולא המילים המקוריות של המאסטר". אם אנשים רק מנסים ללמוד, זה בסדר. אבל אם, לעומת זאת, מישהו רשם ואז מקריא מזה, אז זה מקרה של ייצוג שלא כהלכה של המאסטר.

תלמיד: בעבר שאלתי את האדם שאחראי על התכנון הכולל מהו התכנון הכללי לתוכניות. הוא אמר שבמקרים רבים הם גילו שכאשר התחנה הורתה על עשיית תוכנית מסוימת, ואמרה לדוגמה באיזה כיוון ללכת, היה קשה מאוד למתרגלים להתמיד בה. לעומת זאת, כשאלו המעורבים רצו מיוזמתם להפיק תוכנית, הם בדרך כלל הצליחו להשלים אותה. תוצאה ישירה אחת של זה היא שלתחנה באמת חסרות תוכניות שמסוגלות למשוך קהל. אז הייתי רוצה לשאול איך לאזן טוב יותר את היחס בין תוכניות פופולריות לבין תוכניות הבהרת אמת.

המאסטר: אם הייתם עובדים בחברה רגילה והבוס שלכם היה אומר לכם לעשות משהו, האם הייתם אומרים לו שאתם פשוט עומדים לעשות את מה שמתחשק לכם? אז, מדוע אינכם יכולים לשתף פעולה היטב כאשר אתם מאמתים את הפא? מדוע אינכם יכולים להתמודד עם זה היטב? מדוע אתם יכולים לעשות משהו היטב רק כאשר הוא מוצא חן בעיניכם? אלו הן בדיוק בעיות של תיאום ושיתוף פעולה. הייתה לכם שאיפה משותפת שקיבצה אתכם ביחד למיזם הזה, אבל כשכל אחד מכם מתעקש על הדעות שלו, ועושה רק את מה שמתחשק לו, איך יכול לצאת מכך שיתוף פעולה? אם כל אחת מחמש האצבעות שלי כאן רוצה להתיישר, אז לא ניתן ליצור אגרוף ולא ניתן יהיה לחבוט אתו (צוחק). הוא חלש אם הוא כך. אז עליכם לעבוד היטב ביחד.

תלמיד: כיום יש הרבה קשירת קשרים בין טייוואן לסין. אם נסקר את זה כפי שעושים כלי תקשורת רגילים, אז יהיה קשה להימנע מלצייר את המק"ס המרושעת כחיובית יותר ממה שהיא באמת.

המאסטר: זה באמת דבר שיש להיות זהירים לגביו. באשר לפרטים, זה עדיין משהו שאתם צריכים להבין אותם. אבל עליכם לשנות את התוכן שמגיע מדיווחים שנעשו על ידי כלי תקשורת רגילים, אם הוא כולל דברים שבכוונה גורמים למק"ס המרושעת להיראות טוב.

תלמיד: אם אנחנו צריכים להימנע מלכתוב פרשנויות, אז האם אנחנו יכולים למצוא אנשים רגילים שיעשו את זה?

המאסטר: אם יהיו לכם אנשים רגילים שיעשו את זה, עדיין זה יהיה העיתון שלכם שמפרסם את הפרשנות. הקוראים לא יעשו הבחנה אם הכותב הוא חלק מהצוות שלכם או לא. אל תתערבו בעניינים רגילים, ואל תקחו חלק בפוליטיקה של אנשים רגילים. אני הבהרתי את הנושא הזה.

תלמיד: אני רוצה לשאול שאלת המשך. יש כיום הרבה קשירת קשרים בין טייוואן לסין, והמק"ס השתמשה הרבה באמצעים של תקשורת, עסקים וכלכלה כדי לחדור לטייוואן. האם עלינו לחפש היבט אחד של זה כדי להתמקד עליו ולחשוף אותו?

המאסטר: עליכם לשקול אם הדברים האלה עוזרים להציל ישויות חיות. אם לא, אז אל תעשו את זה. אם כן, אז חישפו את האמת. אבל אל תקדישו בכלל תשומת לב לשאלה אם [המק"ס] הצליחה או לא הצליחה לחדור. כמה שתחשבו על זה יותר, כך היא תחדור יותר, כשהרעיון הוא לראות מה תעשו. אל תתייחסו לזה בכלל. כשאתם מצילים ישויות חיות, עליכם למקד את מאמציכם באנשים – לא באיך הדברים מתפתחים בחברה. התמקדו בלבבות האנשים ובמחשבותיהם, ולא במעמד חברתי מסוים, ארגון או מוסד.

תלמיד: כשאנחנו מדווחים על אירועים מחוץ לסין, גיליתי שלפעמים מה שמדווח בסין הן חדשות שכבר פורסמו בחו"ל, ושמה שאנחנו מדווחים עליו יכול להדגיש את הניגוד למק"ס; לדוגמה, אנחנו יכולים להשוות איך ממשלות דמוקרטיות בעולם החופשי מתמודדות עם עניין מסוים, ואיך המק"ס מתמודדת אתו. הייתי רוצה לשאול אם כשאנחנו משדרים חדשות על אירועים מחוץ לסין, אז חשוב שנסתכל על החדשות שמדווחות על ידי סין כנקודת התייחסות, ונחשוף את המק"ס בכך שנתאר את ההפך.

המאסטר: לא, זה לא. אין טקטיקה קבועה. פשוט עשו את הדברים בהיגיון. לא משנה איך המק"ס מנסה לאטום, לא משנה כמה היא מנסה לשלוט במידע על הרדיפה שלה נגד הפאלון גונג, מה שהיא עושה ייחשף לחברה בכל זאת; אנשים יגלו בסוף, והמידע הזה ידווח ברחבי העולם. אתם יכולים להדפיס מחדש דיווחים של אחרים, ובה בעת לברר בצינורות שלכם מה בדיוק התרחש ולדווח זאת מאוחר יותר. אז אין שום צורך לקחת את הדברים [של המפלגה המרושעת] ולדווח את ההפך. כמובן, המצב שונה עבור כלי תקשורת המדווחים מזוויות מיוחדות; הם מתמחים בלנתח את המפלגה המרושעת (כולם צוחקים).

תלמיד: אני תלמיד מלוס אנג'לס, והייתי רוצה לשאול לגבי אסטרטגיות לקידום ה-Shen Yun. השנה היו לנו שמונה הופעות בינואר, אבל, משום שתוכנית השיווק ההתחלתית שלנו לא הייתה אפקטיבית מאוד, בהתחלה לא עשינו עבודה טובה במכירת כרטיסים. מאוחר יותר, קיווינו לנצל את חופשת חג ההודיה כדי לפצות על הזמן שהפסדנו, וקבענו תוכנית, אלא שהיא נכשלה משום שהמתרגלים לא יכלו להסכים על הדברים ונגרמו ויכוחים גדולים. אז, בסוף קרה התרחיש הגרוע ביותר: כשהמופעים עמדו להתחיל, חילקנו שוברי הנחה.

המאסטר: הבעיות שאתם חווים במכירת כרטיסי Shen Yun הן למעשה שיקוף של מצב הטיפוח של המתרגלים במקום הזה. זה ברור לי מאוד. לא משנה באיזה מתרגל או באיזה מקום מדובר, איך שהמצב שלכם יהיה, זה בטוח ישתקף בהצלחת מכירת הכרטיסים שלכם. אני לא אומר שלא טיפחתם היטב, אלא, שזהו ביטוי של כמה מוצלח הוא שיתוף הפעולה שלכם. רואים את זה היטב בתוצאות מכירת כרטיסי ה- Shen Yun שלכם. במקומות מסוימים המתרגלים עבדו ביחד בצורה מצוינת, ובמקומות מסוימים היו מתרגלים מעטים בלבד שעבדו על הדברים, אבל עדיין מה שהם עשו, אף על פי שהיו מעט אנשים, היה אפקטיבי מאוד.

ראיתי שבסן פרנציסקו יש מתרגלים שבמשך זמן די ארוך לא צעדו קדימה. אני לא רוצה לאבד אותם. הייתי רוצה לראות את הקבוצה הזאת צועדת קדימה ועושה כמה דברים פשוטים בתור התחלה, שקודם כל הם יצעדו קדימה, ושנית שתהיה להם הזדמנות להקים מידה מסוימת של מוסריות אדירה. אחרת, מה יקרה איתם בעתיד? תלמידי דאפא אחרים עסוקים מאוד, ולא נותרה להם אנרגיה לקחת על עצמם דברים נוספים. זה נכון שכמה מהמתרגלים שלא צעדו קדימה בעבר הצליחו לצאת החוצה, וזה נהדר.

תלמיד: ל- NTDTVאירופה יש תוכנית קבועה שמשודרת פעם בשבועיים, הנקראת "ברחבי אירופה". נדרש מאמץ למלא אפילו את חמש עשרה הדקות האלו. אני באמת מודאג כשאני רואה את המצב הזה של NTDTV באירופה. מה נדרש כדי ש- NTDTVאירופה תפעל טוב יותר? נראה שיש לא מעט אנשים שם המעורבים ב- NTDTV.

המאסטר: (נאנח) אתה בעצם שואל אותי איך לטפח טוב יותר (כולם צוחקים) ואיך לשתף פעולה טוב יותר. כשהדברים לא עובדים היטב, בטוח שכל אחד נושא בחלק מהאחריות לכך. אתם רציתם ללכת בנתיב הזה, להצטרף ולהיות חלק מהפרויקט הזה כדי לעזור למאסטר לתקן את הפא. אז עלינו לשאול: האם עזרתם למאסטר לתקן את הפא? או שאתם רק מזינים את ההחזקות שלכם בתהליך? זו הבעיה כפי שאני רואה אותה. אני לא מתייחס רק לקושי להפיק את חמש עשרה הדקות האלו שתיארת. אם אינכם יכולים לפעול ביחד היטב, איך ייעשו כל התוכניות האלה שהתחנה צריכה להפיק? עליכם להבין מהי האחריות שלכם. מה שתלמידי הדאפא נושאים הוא אחריות היסטורית, אדירה. עברו עשרות או מאות מיליוני שנים, או שני כדורי ארץ, וכל זה היה למען העניין הזה שבסוף. איך אתם יכולים ממש בסוף לא לפעול היטב? כן, המקום הזה מוליך שולל, אבל איך זה שיש אנשים שמצליחים לפעול היטב? מדוע אחרים כן מצליחים לשתף פעולה היטב? בטיפוח, הקשיים הם לא האתגר הגדול ביותר. קושי חולף אחרי זמן קצר, ואם לא מתמודדים אתו היטב, אדם עדיין ייעשה צלול לגבי הדברים לאחר מכן. הדבר הקשה ביותר הוא לשמור על משמעת באופן עקבי כשנראה שאין תקווה – זה הקשה ביותר. תלמידי דאפא, אחרי אלפי – או עשרות אלפי – שנים, מה שרציתם לעשות הגיע. אם לא תעשו אותו היטב, איך תעמדו מול כל זה בבוא היום?

האם שמעתם על "יום הדין הגדול"? בתקופה מסוימת האלוהו(יו)ת ממישור גבוה מאוד תכננ(ו) שיהיה יום דין משמעותי בסיום תיקון הפא. התוכנית הייתה לכלול את כל מי שנפטר, כמו גם את כל מי שהלך לגיהינום, משום שיחזירו אותם לחיים כדי שהם יישפטו; גם אלו שחיים יעברו שיפוט; וגם כל האלוהויות של כל היקום. כולם יישפטו בזה אחר זה. למעשה המושג של "יום הדין הגדול" הועבר במערב. לא רק אלו שעשו עוולות יישפטו, אלא גם האנשים והאלוהויות שמילאו תפקיד חיובי, כולל תלמידי הדאפא – גם הם יהיו נתונים לשיפוט. כל ישות חיה תצטרך לשאת באחריות לכל אחת ואחת מהפעולות שלה בהיסטוריה. והדבר יהיה נכון במיוחד לגבי התקופה של תיקון הפא של היקום, בה כל אחד יצטרך לתת דין וחשבון על הכול – המניעים שלו, מה שהוא עשה, או אפילו הדברים הקטנים; ונקבע שאלוהויות, הן אלו שמילאו תפקיד שלילי בתיקון הפא והן אלו שמילאו תפקיד חיובי, כמו גם שדים ואפילו ישויות חיות קטנטנות, כולם יהיו נתונים לשיפוט. אפילו אלו שהייתה להם השפעה חיובית גם כן יישפטו, ובמקרה כזה יבקשו לדעת כמה ישויות חיות לא יכלו להינצל מפני שלא הצלחת לפעול היטב במהלך העשייה שלך? ובמקרה של תלמיד דאפא, ישאלו כמה מן הנדרים שלך לא הוגשמו? לא לעמוד בהם זה רק היבט אחד של זה, משום שכשאינך עושה משהו, או כשאינך עושה אותו היטב, יש לכך השלכות בגדלים שונים, ואתה תצטרך לתת על כולם דין וחשבון. האם זה היה בסדר אם לא היית צריך לתת דין וחשבון על הבושה שפעולותיך אולי גרמו לדאפא או על כך שהונית את הבורא? אני לא דיברתי על אף אחד מהדברים האלה בעבר. לא רציתי להזכיר את הדברים האלה. אבל אתם באמת, באמת, צריכים להתפכח. האם אינכם מבינים עדיין איזו תקופה זאת?

תלמיד: ה- Shen Yun יגיע בבוא היום להופיע בסין. מה צופן העתיד באשר ל- NTDTV בסין?

המאסטר: (צוחק) (כולם צוחקים) אין זה נושא להתבדחות. כאן, כפי שראיתם, במשך הרגע הקריטי הזה בהיסטוריה, NTDTV הצליחה למלא תפקיד חיובי עצום בסיוע למאסטר לתקן את הפא ולהציל ישויות חיות. השופר הזה של המק"ס המרושעת, תחנת הטלוויזיה ההיא שהיא ממש אסון (צחוק) היא למעשה מאורה של שדים. היא כנופיית חוליגנים שמייצרת שקרים וזיופים, וייעודה היחיד הוא לשמש כלי בידי המפלגה המרושעת הפועלת לרמות את האנשים. בעתיד, האם יהיה לה מקום להשמיע אפילו ציוץ? לא יהיה, אתם יכולים להיות בטוחים. כמובן, NTDTV הייתה אחראית כלפי החברה, והיא נותנת קול לאנשים, אז מה לא בסדר בהעברתה למקום אחר? (כולם צוחקים, מוחאים כפיים) עם זאת, הפאלון גונג אינו מחפש להשיג שום דבר שיש לאנשים רגילים, אבל, העובדה היא ש-NTDTV היא חברה שהוקמה בחברה האנושית הרגילה. זיכרו את מה שאני אומר: הגדולה של הצלת הישויות החיות תגרום שאנשי העתיד באמת יעריכו אתכם מאוד, והם ימשיכו את כל מה שתלמידי הדאפא שלנו נטלו על עצמם (מחיאות כפיים).

תלמיד: [לארגן] הופעה של Shen Yun באמת דורש מתרגלים רבים, והדבר משפיע על הרבה פרויקטים. אבל, התלמידים בטייוואן יודעים היטב ש- Shen Yun הוא עניין של המאסטר המתקן את הפא, כך שכולם חולקים בדיוק אותה הבנה. אבל לגבי התחרויות של NTDTV, לאנשים יש הבנות שונות.

המאסטר: לסדרת התחרויות של NTDTV כבר הייתה השפעה גדולה למדי והיא יצרה רושם על אנשים. תשע התחרויות משמשות לשחזר את התרבות האנושית. דבר אחד הוא שהן יכולות להגביר את ההכרה בתחנה ולהשיג אפקט שמייחד את NTDTV. אם התוכניות יהיו מלאות חיים, אז הן ימשכו צופים ממגזרים שונים של החברה. זה לפחות כשמסתכלים על זה בפני השטח. אבל למעשה, זה עניין של הצלת אנשים באמצעות העבודה בטלוויזיה. עם זאת, אחרי שהתחרויות מסתיימות, חכו עד לשנה הבאה לפני ששוב תעשו דברים; אל תמשיכו לנפח אותן בתקופת הבינייים. אם תקדמו אותן יותר מכך, אז זה יהיה פשוט לקדם דברים אנושיים רגילים. העדיפות אצל תלמיד דאפא היא להציל אנשים, אז עליכם לשמור על הדברים בפרספקטיבה הנכונה. התחרויות יכולות לסייע לייחד את התחנה, והן יכולות לעזור לשקם את המורשת התרבותית הנאותה של האדם. אבל כשהן מסתיימות, הן מסתיימות, ואתם לא יכולים להמשיך ולהתמקד רק בקידום תרבות אנושית על חשבון הצלת ישויות חיות, שהיא האחריות העיקרית שלכם. העדיפות העליונה שלכם כרגע היא להציל ישויות חיות.

תלמיד: נתקלנו בכמה אתגרים תוך עבודתנו על הפעילות העסקית של NTDTV. אחד מהם הוא שבין המתרגלים שלנו אין רבים העוסקים במכירות. שני הוא שאנשים מרגישים שלעסוק במכירות עבור האפוק טיימס זה קל יחסית, בעוד שב- NTDTV זה קשה, וחסר להם ביטחון. יש באמת סוגיות שאנחנו מתמודדים איתן בהפקת פרסומות, משום שהדרישות גבוהות. איך עלינו להסתכל על הקשיים האלו?

המאסטר: מה שאני חושב הוא, [לשני כלֵי התקשורת האלו] יש ממשק עם סוג שונה של עסקים. אם העסק הוא די גדול, הוא לבטח יהיה מעוניין בפרסום בטלוויזיה. אבל אם הוא קטן יותר, יכול להיות שהוא יהיה מעוניין רק בפרסום בתקשורת המודפסת. זה צריך להיות ברור למדי. אם מסעדה תשתמש בפרסום בטלוויזיה, לדוגמה, הם אולי יחושו שהדבר דומה לשימוש בתותחים כבדים כדי להרוג יתוש (כולם צוחקים). בעוד שלחברות גדולות יותר יש היקף עסקים רחב יותר, וההשפעה שיש לפרסום בטלוויזיה מתאימה להן. אז כשאתם עוסקים בפרסום עליכם לחשוב קצת איזה סוג של גוף מסחרי מתאים לכלִי התקשורת שלכם.

תלמיד: אני מתאם את הסיקור על ה- Shen Yun בשפות השונות. שמתי לב שלפעמים כשאנשים מכינים דיווחים בשפה הסינית הם קצת מתרשלים בטיפול בשמות של מרואיינים מערביים. אבל שמו של אדם הוא חשוב מאוד בעיתונאות. דבר נוסף הוא, שהייתה פרסומת טלוויזיונית ל- Shen Yun שהייתה אמורה להיות מתורגמת למספר שפות, אבל איכות העריכה שלה לא הייתה טובה כל כך. אני חשבתי שנדרש רק חצי יום לשפר אותה, אבל אחד מהממונים עלי אמר שזה יקח זמן רב מדי ושעלינו פשוט להעלות אותה במהירות. אני מרגיש שהגישה הזאת לא הייתה נכונה. האם אני יכול לדון על זה איתו?

המאסטר: בוודאי שאתה יכול, אבל הדבר אינו אומר שאתה יכול פשוט לשנות אותה כרצונך ולגרור את זה במשך ימים או אפילו יותר. איכות היא חשובה בעיתונאות. אם באמת קיימות הבעיות שציינת שלא כותבים נכון את שמם של האנשים או שיש שגיאות כתיב, אז כולכם צריכים להקדיש לדברים כאלה יותר תשומת לב מכאן ואילך.

אומר כבדרך אגב כמה מילים על סרטי וידיאו לקידום מכירות. דעות רבות מושמעות על סרט(י) הוידיאו לקידום מכירות ה-Shen Yun. אדבר על זה משתי זוויות. מצד אחד, ייתכן באמת שהצילומים וההיבטים היצירתיים לא עמדו בציפיות שלכם. כולם עדיין לומדים, ולבטח יהיו חסרונות בעבודה של האנשים. אבל כל אחד מנסה לעשות את מיטבו. ועם הזמן, כל אחד יפעל טוב יותר ויותר. זה משהו שאני דורש מהם, ואלו העוסקים בכך יעבדו על זה קשה. אבל יש גורם נוסף לעניין. כפי שאתם יודעים, אנשים רגילים אינם אותו דבר כמו מטפחים, וכשהם אומדים אם משהו הוא יפה או טוב, מה שמוצא חן בעיניהם לא יהיה בהתאמה לאמות-המידה האמיתיות, המסורתיות, לדברים האלו כפי שנקבעו על ידי תרבות שניתנה מהשמים, משום שהם איבדו את אמת-המידה הזאת. המערך הנרחב הזה של מושגים שאנשים יוצרים בעולם אחרי הלידה קובע את המחשבות והפעולות שלהם, וזו הסיבה שיש אנשים שאומרים שדבר אחד הוא טוב, ואחרים שאומרים שדבר אחר הוא טוב, או שאדם אחד אומר שמשהו שעשיתם הוא בעייתי, בעוד שאחר חושב שזה בסדר.

הפקות רבות בחברה המערבית, כפי שאתם יודעים, לא משתמשות הרבה בפרסום – ויש כאלו שאפילו לא משתמשות כלל בפרסום בטלוויזיה. בטקסט שבפרסומת שלהן לא ניתן הסבר ברור לגבי מה כוללת ההופעה, ואפילו כותבים מילים ספורות בלבד, אולי הם מוסיפים תמונה מעורפלת, ואף על פי שזו מודעה מסוג כזה, זה אפקטיבי. אז בהשוואה לכך, הפרסומות של ה- Shen Yun למעשה חושפות יותר מדי, הלא כן? זה נכון, כפי שאתם יודעים היטב. אף מופע אחר לא משתמש במצג כל כך מפורט ומדויק, ובכל זאת יש מתרגלים שלנו שעדיין חושבים שזה לא מספיק; יש כמה שאפילו חושבים שכדי שהיא תעבוד צריך להציג בפרסומת את כל ההפקה. אבל זה לא אפשרי. וזה חל גם על פרסומות לסרטים. אם תעשו אותן מפורטות מדי, אנשים לא יבואו לראות את הסרט, משום שהם יחשבו שהם כבר יודעים עליו את הכול. מבחינת אנשים רבים תהיה להם חוויה חדשה ורעננה רק אם הם ייכנסו אליה בלי שהם יודעים עליה דבר, ורק אז היא תהיה מעניינת, ורק אז היא תהיה מהפנטת עבורם. אז אם הפרסומות שלכם יהיו מפורטות מדי, תהיה לכך למעשה השפעה לא טובה. זה ההיפך ממה שאתם חושבים – שאנשים יבואו לראות אותו רק אם תתארו אותו בכל תפארתו. אם אנשים כבר ידעו עליו הכול, הם למעשה לא יבואו לראות אותו.

אז מה הסיבה לכל הקושי שיש לכם למכור כרטיסים? אין זה רק עניין של החומרים השיווקיים שלכם. אז מה העניין? הדבר קשור ליסודות התרבותיים,רבי השנים שיש לאנשים, כמו גם למידת ההיכרות שלהם עם תרבות אחרת. קחו לדוגמה כל להקת בלט בארה"ב, או להקת בלט בכל מקום אחר במערב, או קבוצת אמנויות במה כלשהי, ומרבית האמריקנים יכירו אותה, כשרבים מהם ידעו אפילו מיהם המבצעים הראשיים. הם אפילו ידעו מי ישתתף בהופעה במועד מסוים. כל מה שהם צריכים לעשות הוא לפרסם מודעה פשוטה ואנשים יבואו –מודעה פשוטה בלבד. זה לא משהו שה- Shen Yun יכול לעשות כרגע, משום שאנשים רבים עדיין לא יודעים מיהו ה-Shen Yun. אנחנו יודעים שהמופעים שלנו הם הטובים ביותר, אבל אנשים רגילים לא יודעים זאת. נוסף על כך, המק"ס המרושעת פועלת כבר מזמן באופן שיטתי להרוס את התרבות הסינית, וכל להקה שבאה מסין למערב כדי להופיע הייתה בליל אחד גדול. האנשים בסין, עם התרבות ההרוסה שלהם, חושבים בטעות שהאנשים במערב ירצו לצפות בך מופיע רק אם אתה מגיש ערבוב גדול של הכול. מה שהסינים לא מבינים, אחרי שהוצפו בתרבות המק"ס, הוא שצל הרפאים המרושע של המק"ס שולט בכוונה באנשים הסינים וגורם להם להרוס את התרבות של עצמם, כשהוא משתמש באנשים הסינים כדי להרוס את התדמית הסינית ברחבי העולם. לפיכך מה שהם מציגים הוא באמת גרוע. לדוגמה, בריקודים שלהם הם מערבבים ביחד כל מיני דברים, כמו בלט, ריקוד סיני, ריקוד מודרני וריקוד עכשווי, ויוצא ערב-רב אחד גדול. בחברה המערבית אנשים באמת לא יכולים לקבל דברים כאלה. בנוסף, הם גם לומדים כמה טכניקות מודרניות אקספרסיביות שנוצרו על ידי המחשבה המודרניסטית במערב, אבל הם אינם יכולים להשתוות לביצועים או למטרותשיש לאמנים הבלתי-נורמליים האלו במערב. והאמנים האלה שמנסים להיות אופנתיים בכך שהם יהיו "מודרניים", לא יודעים שהדברים המודרניסטים האלה אינם הזרם המרכזי של החברה המערבית. לכן המערביים אף פעם לא מתרשמים לטובה מהמופעים הסיניים, וזה יוצר מכשול ל-Shen Yun.

אין זה כך שלא חילקתם או הפצתם מספיק חומרים שיווקיים. קחו בחשבון שבשנה שעברה באזור המטרופולין של ניו יורק, האנשים, כולל אלו שבסביבה בניו-ג'רזי ובקונטיקט, ראו את הפרסומות או החומרים שלכם כל אחד לפחות חמש פעמים. אז מדוע לא באו יותר אנשים לראות את ההופעות? האנשים לא ידעו מה אתם מציגים. הם ידעו שהלהקה שלכם מגיעה, והם ידעו על המופע, אבל הם לא ידעו מה תציגו או מה איכותו. אז יש רק פתרון אחד, כלומר, שאנחנו נפרוץ לשוק על ידי כך שנציע מופע שהוא ברמה גבוהה ושיש לו תוכן שרק משתפר והולך משנה לשנה. למעשה, למופעים כבר הייתה השפעה על החברה, והעניין בהם מבשיל והולך בעקביות; אחרי שמישהו רואה אותו ואוהב אותו, הוא מספר עליו לאנשים בכל מקום. תוך השנים המועטות האלו מופעי ה- Shen Yun כבר הצליחו להשיג זאת. אבל, משום ש- Shen Yun החל רק לאחרונה, ומשום שמה שאנחנו עומדים בפניו הוא עולם עם מיליארדי אנשים, אם אנחנו רוצים להגדיל את ההשפעה הזו להיקף רחב יותר, יידרש תהליך. עם זאת, הכוח של ההופעות המבריקות של Shen Yun הוא כבר גדול, וההשפעה היא עצומה. יום יבוא ויהיה קל יותר ואז לא נצטרך להשקיע מאמץ רב בפרסום או בהפקת קטעי וידיאו. בעת ההיא לא צריך יהיה יותר ממילים ספורות – "ה- Shen Yun מגיע" – ואנשים יבואו (כולם צוחקים, מוחאים כפיים). הדברים לבטח יהיו כך. אבל, כאשר אנחנו עדיין תוך כדי התהליך להגיע למצב הזה, אינכם יכולים להזניח את האיכות בחומרים ובפרסומות שלכם. אל תזניחו אותם – בין אם זה וידיאו לקידום מכירות, הדברים שאתם כותבים, וכו'. מיזם חדש הוא תמיד קשה. לא משנה מה הוא, הצעדים הראשונים תמיד קשים. הקפידו ללכת אותם היטב ביחד.

תלמיד: לגבי הנושא שכלֵי התקשורת שלנו יסקרו דברים בעלי כוח משיכה רחב, האם אתה מתכוון לדברים שמתאימים להחזקות של אנשים רגילים ושפונים לאנשים שערכי המוסר שלהם התדרדרו? או שאתה מתייחס לסוג הדברים שהם באמת אמורים ליהנות מהם...?

המאסטר: אין אמת-מידה קבועה לדברים שאנשים אוהבים. כל דבר שנעשה היטב, אנשים אוהבים אותו. בסופו של דבר זה עניין של איכות. יש אנשים שאוהבים דברים חריפים, יש שאוהבים מרים, יש שאוהבים מתוקים, ויש שאוהבים חמוצים, משום שיש להם טעם שונה. כאשר אנשים חיים בחברה במשך זמן ממושך, הם מפתחים את ההשקפות שלהם על דברים ועל מה הם אוהבים, ולכל אחד יש טעם שונה. אבל אל תתנו לעובדה זאת להשפיע עליכם. אתם יודעים שמה שנכלל במופע Shen Yun הוא באמת קריטי, אז אנשים אומרים לי: "למה שלא תכלול [מערכוני] שיָאו-פין?", "למה שלא תכלול [דיאלוג קומי של] שיאָנג-שֶנג?" "מדוע שלא תכלול שירים פופולריים?" "מדוע שלא תכלול אקרובטיקה?" "מדוע שלא תכלול את זה, מדוע שלא תכלול את ההוא...?" יש דבר אחד שברור לי מאוד, והוא, שלא משנה מה תעשו, אם תעשו אותו היטב, אז אנשים יאהבו אותו. כשאתם בוחרים במה להשתמש, קחו בחשבון את הקהל שלכם ותבחנו אם צורה אמנותית מסוימת היא בעלת רמת עידון גבוהה, או שהיא מחוספסת יותר. מדוע בחרתי בשירה ובריקוד? משום שלשירה ולריקוד אין מחסום של שפה, ואין מחסומים תרבותיים או אתניים, וכל אחד יכול לעקוב אחריהם. אז נניח שהיינו עושים מערכון שיָאו-פין, מה כל הקבוצות שם, שלא מבינות סינית, היו שומעות? לסוגים רבים של אמנות כוח משיכה מוגבל מעצם טבעם. רק שירה וריקוד הם משהו שכולם יכולים לקבל ושהוא נגיש עבורם.

לפעמים אני לא יכול שלא להבחין כיצד כל יום יש אנשים מסביבי שמביעים את השקפותיהם, מבטאים את זה, ואז את ההוא, ואז את זה... באותם זמנים אני חושב: אני כנראה היחיד שיכול להתמודד עם כל זה, אני יודע מה אני עושה, כמו גם מה צופן העתיד (כולם צוחקים), ואם מישהו אחר יבוא במקומי אז יהיה בלאגן, משום שהם לא יוכלו להתמודד עם כל זה (כולם צוחקים, מוחאים כפיים).

זה מזכיר לי את כלי התקשורת שתלמידי הדאפא מפעילים. כשתלמידי הדאפא עושים משהו, בטוח שתמיד יש אפילו יותר אנשים בטווח שמיעה שמביעים את השקפותיהם, הם פורקים ערימה גדולה של הצעות – "תעשו את זה בדרך הזו ובדרך ההיא, בדרך ההיא ובדרך הזו..." (המאסטר צוחק, כל השאר צוחקים). אלו שמשתתפים בפרויקטים של [המדיה] תמיד חושבים שלהנהלה יש בעיות, בעוד שאלו שבהנהלה תמיד חושבים שהשאר די לא משתפים פעולה. אבל למעשה, על תלמידי הדאפא קודם כל להתחשב באחרים לא משנה מה העניין, ולשים את עצמם בנעלי האחר, ולהסתכל על התמונה הכוללת. אז אתם תדעו מה לעשות. חישבו מה יכולה להיות נקודת המוצא של האדם השני, ראו אם אתם יכולים להסתכל על התמונה הכוללת, ואז תדעו מה לעשות.

תלמיד: האם ניתן יהיה להציג בהונג קונג הופעה של ה- Shen Yun כסרט? בנוסף, האם בטייוואן NTDTV יכולה לפעול כדי להפוך לתחנת טלוויזיה ציבורית?

המאסטר: לא, אי אפשר להציג מופע של Shen Yun כסרט. הוא לא יהיה מרשים כמו על הבמה, והוא גם לא יהיה אפקטיבי באותה מידה בהצלת אנשים. לגבי השאלה מה על התחנה לעשות, הדבר הזה עדיין נותר לכם להחליט לגביו בעצמכם. אני שמחתי באמת כששמעתי שתלמידי הדאפא בטייוואן הקימו תחנה ושהמשאבים טובים יותר מאשר כאן בארה"ב. אבל אז, מאוחר יותר, שמעתי שאתם כבר לא רוצים לעשות את זה. אבל, משום שאחרי הכול אתם מאמתים את הפא, זה בידכם לעשות את זה אם אתם רוצים זאת, ואם אינכם רוצים, אז אתם לא חייבים לעשות זאת. אחרי הכול זה היה משהו שבמקור רציתם לעשות. אבל אני חושב שאתם לא צריכים להיות כל כך נטולי נחישות. מה גורם לכם לחשוב שאינכם יכולים לפעול היטב או לשתף פעולה היטב? מדוע אינכם יכולים לעבוד קשה כדי להבטיח שהתחנה תהיה מבוססת מספיק כספית כדי להמשיך לפעול? בחברה המערבית תלמידי הדאפא הסינים שלנו הם בעמדת נחיתות מבחינה ההקשר התרבותי, [אבל הם עדיין מצליחים לבצע דברים], אז איך זה יכול להיות שאתם לא מסוגלים לפעול היטב במגרש שלכם? אנשים רגילים יכולים לתפעל תחנה היטב, אבל אתם חושבים שאתם לא יכולים? הדברים שאתם משדרים פונים לאנשים רגילים, הם מה שאחרים אינם אמיצים מספיק כדי לסקר, ומי שצופה בהם אוהב אותם, אז מה לא טוב בזה? אל תסטו מהמסלול כשאתם מחפשים פתרונות. אחרי שאתם שוקלים את הדברים ומגיעים למסקנה שאתם רוצים לעשות משהו, אז לכו על זה ועשו אותו. ואם אתם באמת לא מצליחים לעשות אותו, אז נסו גישה אחרת. זה בסדר. אני חושב שכשתלמידי הדאפא עושים משהו עליהם להשלים אותו עד הסוף. אם אתם משקיעים חצי מהכוח שלכם, הולכים חצי מנתיב הטיפוח שלכם, ואז מסתובבים ומתחילים הכול מחדש, אז זה באמת היה בזבוז. הזמן מוגבל.

תלמיד: בין אלו העוסקים בעבודת המדיה יש תלמידי דאפא צעירים רבים. היות שהם לא הבינו מה המידה הנאותה של אינטימיות בין גברים ונשים, הדבר גרם לטיפוח שלהם ולדברים מסביבם להיות מאוד לא יציבים.

המאסטר: זה באמת דבר שיש להיזהר בו. אם תלמידי הדאפא לא פועלים היטב בהיבט הזה, אם הם לא יכולים לעבור את המבחן הזה, או אם הם לא הלכו היטב את הנתיב שלהם, אז הם המיטו חרפה גם על עצמם וגם על תלמידי הדאפא ככלל. אני לא רוצה לומר הרבה על הדבר הזה; כבר אמרתי די והותר בעבר. שימו לב לזה. כלי התקשורת בסין אוהבים לפרסם דברים שערורייתיים מהסוג הזה, משום שהרוע רוצה להשחית את האנשים הסינים ולגרום להם לא להיות ניתנים להצלה. המטרה של הרוע היא ברורה מאוד: לראות אם אלוהויות עדיין יטרחו להציל אנשים כאלה. אז איך אתם, כתלמידי דאפא, תגרמו לאחרים לפעול היטב אם אתם בעצמכם לא מצליחים לפעול היטב? איך תצילו אותם?

תלמיד: רבים מאתנו העוסקים בעבודת מדיה צריכים גם לעשות עבודה רגילה, והדבר מקשה עלינו להשקיע את כל מאמצינו בעבודת כלי התקשורת.

המאסטר: זה המצב של כמעט כל מי שיושב כאן. כולם עושים את זה כך. העניין הוא פשוט להשתמש היטב בזמן שלכם, ולנהל אותו היטב. זהו המצב שאנחנו נמצאים בו, אלא אם כן יש לכם דרך לפתור את הבעיה של פרנסה או להשיג עובדים במשרה מלאה. אני למעשה אמרתי לתחנה שאלו שעובדים במשרה מלאה במכירת פרסום יכולים לקבל משכורת רגילה. כלומר, נעשה זאת על ידי כך שנתייחס לזה כעבודה רשמית, ונאפשר לאנשים לקחת על עצמם את העבודה הזאת בלי הדאגות האלו – אנחנו חייבים לגרום לנתיב הזה להפוך למציאות. מיזמים אחרים יכולים גם לעשות את זה אם התנאים מאפשרים זאת. אבל אם לא, אז אתם לא יכולים לעשות זאת.

כולכם יודעים מה האפקט שיש עכשיו ל-Shen Yun Performing Arts, ואתם נוכחתם בו; אפילו אם נוכחים בקהל אלפים, כשהם יוצאים, הם משתנים. סוג כזה של תוצאה מיידית הוא לא משהו שהמאמצים האחרים שלנו להבהיר את האמת יכולים להשיג בנסיבות רגילות; לפחות היום הם לא הגיעו לרמה כזאת, קל וחומר עם קהל בסדר גודל של קהל ה-Shen Yun . אבל מופע המוצג על ידי להקת אמנויות במה יכול להשיג זאת. ללהקת אמנויות במה יכולה להיות השפעה גדולה כזאת, אבל כמובן, כדי שזה יקרה, דברים רבים צריכים ראשית להיעשות היטב. הדבר גרם לכמה אנשים להגיע למסקנה שעלינו להתמקד רק בהקמת להקות נוספות חדשות – "בואו כולנו נעבוד על זה". אבל זה לא יעבוד. כפי שאתם יכולים לתאר לעצמכם, הדבר יגרום לבעיות מבחינת משאבים כספיים, משאבים חומריים ומשאבי אנוש. למבצעים של ה- Shen Yun שאתם רואים, לנערים האלו, יש תנאים מלאים בשביל זה, והכישורים האמנותיים שלהם מתקדמים בקצב מדהים. התלמידים ב"פיי טיאן" הצליחו מאוד גם בלימודים האקדמיים שלהם – הציונים שלהם במבחנים הסטנדרטיים היו בין הטובים ביותר באזור שלהם באַפּ-סטייט ניו יורק (מחיאות כפיים). והם לא מצטיינים רק בלימודים האקדמיים שלהם. הם מתאמנים קשה מאוד על האמנות שלהם, והכישורים שלהם משתפרים מהר מאוד; כיום הכישורים שלהם טובים מאלו של המבצע המקצועי הממוצע. והם השיגו זאת תוך תקופת זמן קצרה. אז מה ההסבר לכך? ראשית, הם תלמידי דאפא. ושנית, יש להם מורים מצוינים – בין אם אלו המורים האקדמיים, המורים לריקוד, או המורים למוסיקה. המורים האלה עזבו לחלוטין את העבודות האחרות שלהם כדי לעבוד רק שם, וכל יום הם מלמדים כל היום. אם תלמידי הדאפא האלו ימשיכו כך לאורך זמן, זה לא יעבוד, משום שיש להם משפחות וקריירות. פרויקטים אחרים, כפי שאתם יודעים, נעשים בזמן החופשי, כך שאפשר בו זמנית למלא את החובות בבית ולבצע את פעילויות הדאפא, ושום דבר לא מושפע מזה. אבל זה לא המצב של האנשים האלה. אז הם צריכים לקבל משכורת רשמית. אם נכלול גם את המבצעים הבוגרים, אז ההוצאות יהיו עצומות. כאשר העלויות של כל מופע הן מה שהן, כאשר מספר האנשים שמעורבים כיום מגיע למאות, אם ננסה לשלם משכורות לא יהיו לנו האמצעים. אז אנחנו רוצים לקבל תמיכה מבחוץ, ולשם כך הקמנו "משרד Shen Yun" שיכול לפנות ספציפית למוסדות ממשלתיים ולתאגידים כדי לקבל תמיכה, משום שזה מה שלהקות אחרות עושות. ממש לא קל להצליח לעשות את זה. אל תחשיבו כל כך את העובדה שאנשים רואים קצת רווח. הדבר עדיין רחוק, רחוק, ממה שנדרש.

תלמיד: יש אדם רגיל, שאחרי שראה את ה-Shen Yun מופיע, לקח אתו את החומרים השיווקיים של הלהקה חזרה לסין. לפני כמה ימים הוא חזר מסין ואמר שהוא חילק יותר מארבעים פריטים על הפאלון גונג. הוא ביקש ממני להעביר את ברכותיו למאסטר.

המאסטר: ככל שהגורמים הרעים מנוקים יותר ויותר, אנשים משתחררים יותר ויותר. אנשים ינתחו את הדברים בעצמם אחרי שהם יתעוררו, והם יראו את הרדיפה ואת המפלגה המרושעת כפי שהן באמת. הם מיד יהיו מסוגלים להבחין איזהו טוב ואיזהו רע. לא משנה כמה עמוק שקעו הערכים המוסריים של האנשים, עדיין יש להם יכולת לחשוב בהיגיון, והם עדיין מסוגלים להבחין בין טוב לרע. בהדרגה אנשים יתעוררו.

תלמיד: כבר נקבע שעל האפוק טיימס להגיע לאיזון כספי. אז מבחינת הצד העסקי של NTDTV, איך על תלמידי הדאפא בתחנה לפעול מבחינת קביעת יעדים?

המאסטר: הפרטים הם עדיין דברים שעליכם להבין בעצמכם. אל תשאלו את המאסטר על דברים שהם כל כך ספציפיים. שתפו פעולה היטב ביחד. אני גם דיברתי עם המתאמים, כך שהם ידעו מה יש לעשות.

אני חושב שלא אגיד שום דבר נוסף. הייתי רוצה להשאיר לכם זמן לדיון. אחרי הכול, היום זו אינה ועידת פא (כולם צוחקים). אני כאן פשוט כדי לפתור כמה מן השאלות הלוחצות שאולי יש לכם. זה כל מה שאגיד. תודה לכולכם! (מחיאות כפיים נלהבות)