ללמד את הפא בוועידת הפא הבין-לאומית במערב ארה"ב

(לי הונג-ג'י, 26 בפברואר, 2005)

(מחיאות כפיים ממושכות) אחר צהריים טובים! עבדתם קשה.

החורף נגמר והאביב כאן. בדיוק כמו המחזור של אביב, קיץ, סתיו וחורף, שינויים קרו לאורך התהליך הארוך של היסטורית המין האנושי וכל מיני דברים התרחשו ללא הרף, וכך ייסדו ויצרו עבור המין האנושי את התרבות שתידרש בשלב הסופי. במהלך התקופות היו מטפחים רבים ודרכי טיפוח רבות, אך יש הבדלים בין כל דרכי הטיפוח. במשך אלפיים השנים האחרונות לערך הופיעו כמה דתות של אמונה ישרה. אף על פי שהאנשים בדתות אלו מאמינים באלוהויות, שיטות הטיפוח של הדתות שונות זו מזו, והן אפילו מתנגדות זו לזו ולא מכירות זו בזו. כמובן, יש סיבה לכך שהן מתנגדות זו לזו: זה כך כדי שהן תוכלנה לשמור על צורת הדת שלהן יציבה ובלתי משתנה. במלים אחרות, האמונה הישרה של האנשים באלוהויות קיבלה צורות שונות. לפני שתיקון הפא החל בעולם האנושי, שום דרך טיפוח מסוימת לא יועדה להיקבע בקוסמוס במיוחד כשיטה שתהיה [מתורגלת] בצורה אחידה, שכל האנשים בעולם שיאמינו באלוהויות יהיו צריכים ללכת בדרך הזו. זה דבר שמעולם לא קרה קודם לכן. כפי ששמתם לב, דרך הטיפוח שתלמידי הדאפא מתרגלים היום שונה גם היא מהדתות ומדרכי הטיפוח של כל תקופה לאורך ההיסטוריה. היא לא רק סתם שונה, למעשה, כשאתה מסתכל על זה ההבדלים הם עצומים. בעבר, האלוהויות כולן ראו סוגיה מסוימת, שהיא, שהן חשבו כי בני אדם לא יוכלו לטפח בהצלחה אלא אם יבחרו לעזוב את החברה הרגילה ולא לטפח בעולם החילוני. כשאנשים עומדים נוכח דברים הקשורים לאינטרס האישי שלהם או לרווח מעשי, וכשכל מיני מחשבות אנושיות מפריעות למטפח בעולם ה"אמיתי", זה באמת קשה למטפחים לשפר את עצמם, וגורם לאלה שמנסים להציל אותם להרגיש נדחפים להגשים את השאיפה להצילם. לכן אף אחד לא העז ללכת בדרך הזו לפני כן. באשר להצלת אנשים בהיקף רחב, וכשמדובר במספר גדול של מטפחים, הם הרגישו שלא תהיה כל דרך לנהל את המטפחים או להציל אותם כשהם מתערים בחברה הרגילה. לכן, עם שיטות הטיפוח ואמצעי ההצלה של העבר, אף אחד אפילו לא העז לחשוב על – ועוד פחות לקחת בפועל – מטפחים שיעשו זאת בעולם החילוני.

הדרך שתלמידי הדאפא הולכים בה היום היא חסרת תקדים. במחשבתם של אנשים רבים בעולם נוצר מושג מקובע, שכשמישהו מסור לאמונה דתית או שהוא מטפח, זה לא יצליח אלא אם כן הוא פורש מהחברה ועוזב את העולם החילוני. לדרך הטיפוח של תלמידי הדאפא, איפוא, אין תקדים ואין שום מודל לחיקוי. תמיד אמרתי שבעניין הטיפוח לתלמידי דאפא אין כל מודלים לחיקוי. וזה לא רק שבטיפוח האישי שלך אתה צריך ללכת בדרך שלך עצמך – אפילו לצורת הטיפוח שהעברתי לכם אין כל דוגמה ללכת לפיה. כך שעליכם פשוט לסמן את הדרך הזו בעצמכם. אך מדוע זה כך? ייתכן שהבנתם זאת כבר באמצעות ההתנסויות שלכם בטיפוח ואני דיברתי לפני כן בהזדמנויות שונות אודות הפא הזה. מכיוון שהאחריות ההיסטורית שהוענקה לתלמידי הדאפא היא עצומה, מספר אדיר של יצורים חיים מעורבים והדרישות מתלמידי הדאפא הן גבוהות מאוד. בנוסף, בעולם של היום הבסיס המולד[1]  של היואן-שן של היצורים החיים הוא איתן. כפי שאתם יודעים, אתם תלמידי דאפא, ואתם חלק מתלמידי הדאפא של תקופת תיקון הפא. לתלמידי הדאפא של תקופת תיקון הפא יש אחריויות עצומות, ומשמעות התואר הזה היא רחבה מאוד. היכולת שלכם כתלמידי דאפא להשיג מוסריות אדירה רבה כל כך היא מה שקבעה את הייחודיות של דרך הטיפוח שלכם. אילולא נקטתם בצורת הטיפוח הזו, או אם הייתם הולכים בכל אחת מדרכי הטיפוח של העבר, אז אתם, תלמידי הדאפא של תקופת תיקון הפא, לא הייתם יכולים להשיג את מטרות הטיפוח שלכם, לא הייתם יכולים למלא את האחריות העצומה של המשימות שלכם, ועוד פחות מזה הייתם יכולים להגיע לרמות שתלמידי הדאפא צריכים להגיע או להשיג את סטטוס הפרי שעליכם להשיג.

זה, אם כן, מעלה נושא: קשה מאוד לאדם לפרוץ החוצה מהעולם החילוני, לטפח בהצלחה החוצה מקרב בני האדם. חוץ מזה, שום דוגמאות מההיסטוריה שאפשר להתייחס אליהן לא הושארו מאחור, וטיפוח על פי הדתות של העבר או של הזמנים המודרניים אינו עובד. אנשים ידעו כיצד נזירים בודהיסטים מטפחים, כיצד טאואיסטים מטפחים, כיצד נזירים נוצרים וקתולים מטפחים וכיצד על אנשי העולם להאמין באל (באלוהויות). אך להאמין באל (באלוהויות) שונה כמובן מלהיות מישהו שמטפח את עצמו, כיוון שכשאתה [רק] מאמין באל (אלוהויות), במקרה הטוב ביותר האל (האלוהויות) ישמרו עליך במידה מסוימת ויעניקו לך ברכות, או במקרה של אנשים בודדים הטובים באופן יוצא דופן, הם יכולים לעלות לגן עדן של אל ולהיות שם ישות פשוטה. אך בכל אותם מקרים אף אחד לא משיג סטטוס פרי. להאמין, במובן ממוצע, לא משתווה לטיפוח, ובאמצעות טיפוח ניתן להשיג סטטוס פרי. במלים אחרות, עם סטטוס פרי האדם לא יהיה רק ישות פשוטה בשמים – יהיה לו מעמד אלוהי. ובאשר לתלמידי דאפא, הם נדרשים להשיג סטטוסי פרי יוצאים מן הכלל. כיוון שהאחריות היא כבירה, המטפח נדחף לרמה ההיא. הוא חייב לקחת את האחריות הכה רבה הזו, כך שמידת הקושי שמגיעה היא עצומה. כאן אינני מדבר על מידת האתגרים הנכפים עליכם על ידי הכוחות הישנים, אלא על מידת הקושי הנובעת מדרך הטיפוח עצמה. אתם חוויתם והרגשתם את הקושי הכרוך ואת המצוקות שיש לשאת בדרך הטיפוח הזו וכמה קשה זה לפרוץ החוצה מתוך האנושיות. במהלך מסלול הטיפוח שלכם אתם חווים כל מיני מחשבות אנושיות, כל מיני דברים הקשורים לאינטרס האישי שלכם וכל מיני מושגים הבאים אליכם [כדי למתן אתכם] בכל היבט; ובתוך זה משולב חוסר הרציונליות הנובע מרגש ואשליה, וההרגשה, בשעה שאתם מעורפלי מחשבה, שזה קשה לנתק את ההחזקות האנושיות שלכם. ובחיי היום-יום שלכם יש לכם משפחה, חברה, עבודה וטיפוח לטפל בהם, נוסף ללחץ הקיים עליכם כתלמידי דאפא כתוצאה מהרדיפה ולאתגרים בכל היבט הנובעים מהרדיפה. למעשה כל זה הוא רק החלק שאתם מסוגלים לחוש בו – יש גם חלק שאינכם יכולים לחוש בו. מה שאתם עושים נראה רגיל, והדברים שאתם עושים נראים דומים מאוד למה שיכולים לעשות אנשים רגילים באמצעות נשיאת קשיים. אך זה שונה. אותו דבר, כשהוא נעשה על ידי תלמידי דאפא במקום על ידי אנשים רגילים, הוא שונה, כיוון שמה שאתם סובלים ונושאים הוא שונה.

על פני השטח הדבר נראה כאילו התנאים הם זהים, אך למעשה הם שונים. ומדוע זה כך? אתן לכם דוגמה. יש נוצרים בחלקים שונים בעולם שבכל פעם שיום השנה לסבלו ולמותו של ישו מגיע, הם מקיימים אירוע שבו כמה אנשים למעשה ממסמרים את עצמם לצלב. אולי הם עושים זאת כדי להראות לאל שלהם שגם הם חווים את הסבל הזה. אך זה שונה לחלוטין ממה שישו סבל. ובכן מדוע זה שונה? כשישו נצלב, בני אדם לא יכלו לראות שהוא מכפר על חטאיהם של בני האדם, וכי כמות עצומה של חטא ושל קארמה ממספר אדיר של אנשים נדחפת אליו – הן המספר והן הכמות היו עצומים, וזה היה דחוס מאוד. זה מה שגרם לו סבל עצום שכזה. בזמנו, אפילו אם הוא לא היה מעונה הוא עדיין לא היה מסוגל לעמוד על רגליו. הנטל עליו היה גדול כל כך שאפילו לנשום היה אתגר. סוג הסבל שנבע מלחץ הכמות העצומה של החטא והקארמה של היצורים החיים, הטראומה הנפשית הנוראה, והתגובות מהנזק שנגרם לכל תא בגופו – אלה אינם דברים שאדם רגיל יכול לשאת. זה לא משהו שאנשים רגילים יכולים לעמוד בו. ותארו לכם איך זה היה בשבילו להיצלב בנוסף לייסורים שכאלה. [כמה דברים שנראים] אותו הדבר הם למעשה מעבר למה שאנשים רגילים יכולים לדמיין. [כמה דברים יכולים] להיראות דומים מאוד לדברים של אנשים רגילים כשלמעשה המצב שמאחוריהם שונה לחלוטין – הם כמו לילה ויום.

אף על פי שהמורה הפחית כמות משמעותית מהקארמה שהייתה לתלמידי הדאפא במקור, כיוון שהאחריויות שנושאים תלמידי הדאפא הן גדולות, במהלך הטיפוח של תלמידי הדאפא, פרט לקשיים הנובעים מכמות מסוימת של קארמה שהם נושאים, ביסודו של דבר כל הסבל שלהם נובע מתהליך שיפור השין-שינג שלהם. הרדיפה הזו היא משהו שנכפה עלינו על ידי הכוחות הישנים וזה לא משהו שתיקון הפא נזקק לו. למרות זאת, עברתם זאת. לא חשוב כמה קשה ומפרך היה המסע, לא עמדתם מנגד כשהתמודדתם עם הקשיים האלה והמשכתם בדרך האלוהית. כמובן, כמה מכם פשוט ממשיכים למעוד כשאתם הולכים קדימה, מועדים ונופלים פעם אחר פעם. כמה המשיכו די טוב וביציבות. למרות זאת, לא חשוב מה, המצב הכולל של טיפוח תלמידי הדאפא והמצב שתלמידי הדאפא מאמתים את הפא היה יציב ומוצק מאוד. כשהאלוהויות מסתכלות על זה, הן רואות שלא ניתן לסכל את המצב ואת המגמה של הטיפוח של תלמידי הדאפא. במלים אחרות, לא חשוב כמה קשה היה המסע, חרף העובדה ששום דרך טיפוח כזו לא הייתה קיימת לפני כן, תלמידי הדאפא התמודדו בהצלחה עם האתגרים. כשאתם מאמתים את הפא, הרבה דברים נראים דומים, או זהים, לצורת הדברים של האנשים הרגילים. אך הגורמים שמאחורי הדברים האלה, ונקודת המוצא של תלמידי הדאפא לעשיית דברים, האחריויות שהתלמידים נושאים, והמטרות שלהם, שונים באופן יסודי מאלה של אנשים רגילים.

כרגע, בשל ההפרדה וההפרעה שהובאו לחברה האנושית על ידי הגורמים של הכוחות הישנים והגורמים של היקום הישן, אלוהויות לא יכולות להופיע כאן בגלוי, ולא ניתן להראות ליצורים החיים את השדים המפריעים ואת האופן שבו הם מוכים ומושמדים. האופנים בהם המטפחים שונים לחלוטין מאנשים רגילים תמיד היו חסומים לראייה על ידי ההפרדה. הרוע עשה דברים מזיקים במהלך הזמן הזה לפני שתיקון הפא של העולם האנושי מגיע. המטרה לעשות את תיקון הפא בעולם האנושי הזה כאן היא בשום אופן לא להכניס את תלמידי הדאפא או את תיקון הפא לאשליה. הסביבה של שלושת העולמות נוצרה למען תיקון הפא כשהמטרה היא לעשות אותה למקום של תיקון הפא כדי שלא להפריע לעולמות השמימיים. לכן אנחנו משתמשים בסביבה הזו ומשתמשים בגישות האנושיות כדי לאמת את הפא. אך זה לא אומר שאנחנו מקבלים את זה שהכוחות הישנים מפריעים לתיקון הפא, זה לא אומר שאנחנו מסכימים עם הדברים שהם ארגנו. החברה האנושית נמצאת באשליה, ואנשים לא יכולים לראות את הקוסמוס כפי שהוא לאשורו, או את המצב האמיתי של יצורים. כך הם היצורים ברמה הזו, אך המצב במהלך תיקון הפא נשלט על ידי הדאפא והוא משתנה בהתאם למה שנדרש כדי שהדאפא יוכל להציל יצורים חיים. העובדה היא שבפעם הזאת תלמידי הדאפא צריכים לעשות דברים שמימיים כיוון שעבור תלמידי דאפא הטיפוח האישי שלהם הוא כבר לא הדבר הראשון במעלה. הצלה של יצורים חיים ובנייה מחדש של הרקיע העצום במהלך תיקון הפא הם המטרה. עליכם לעשות דברים של תיקון הפא ודברים כדי להציל יצורים חיים, כך שאתם צריכים לפנות את המכשולים שמוצגים על ידי הסביבה הזאת ולאמת את הדאפא. במצב הזה שבו אינך יכול לראות לגמרי, כמו שאלוהויות יכולות, את השינויים האמיתיים שבעצמך במהלך הטיפוח שלך, אתה מסתמך במקום זאת – בינות להפרעה ולניסיונות בהם אתה מנתק בכאב את ההחזקות שלך – על מחשבות נכונות שבאות מלימוד הדאפא המתמיד שלך, ואתה חותר קדימה. זה באמת קשה לעבור את זה, אך תלמידי הדאפא באופן כללי הצליחו לעבור זאת. זה יוצא דופן במיוחד בהתחשב בכמה השנים האחרונות של הרדיפה שתוכננה על ידי הכוחות הישנים נגד תלמידי הדאפא. תלמידי הדאפא ככלל באמת הצליחו. לא חשוב אילו דברים קרו לך במהלך תקופת הזמן הזו, ואף על פי שדברים מסוימים שבאמת לא היו צריכים לקרות אכן התרחשו ושכמה דברים שאינם משביעי רצון קרו, באופן כללי זה היה באמת טוב, וככלל המשכתם לנוע קדימה.

המסע עדיין לא הושלם, והרדיפה לא הסתיימה, כך שעליכם להמשיך בדרככם. במובנים של המסע שנותר, אני חושב שיש לכם כעת ביטחון כלשהו. אף על פי שכבר מאוחר מדי, רבים מהיצורים הרעים שרדפו את תלמידי הדאפא והפריעו לתיקון הפא מתחרטים עכשיו מאוד: "מדוע רדפנו את הפאלון גונג אז בעבר? אם לא היינו רודפים את הפאלון גונג, מעולם לא היינו נמצאים במצב המביך והנורא הזה". מה שאני אומר הוא שהעתיד המצפה לתלמידי הדאפא נעשה בהיר יותר ויותר, וכולכם יכולים לראות זאת עכשיו. המצב הכללי של תיקון הפא בקוסמוס משתנה במהירות כיוון שתיקון הפא מסתער קדימה במהירות העולה על כל הזמנים. הוא מתקרב יותר ויותר לממד "האמיתי" הזה, והוא מתקרב יותר ויותר לטווח הנראה לעין האנושית. הוא מתקרב יותר ויותר לפני השטח מהמיקרוקוסמוס, והטווח [החלל-מרחב] שנותר הוא קטן מאוד עכשיו. כמובן, אף על פי שהטווח שנותר בפני השטח של הממד האנושי הוא קטן יותר עכשיו, כפי שאתם יודעים, הגורמים האחרונים הם מרמות גבוהות יותר, והנפחים של הגורמים המופרדים הם גדולים יותר עכשיו. לכן מה שחסר לרוע, עקב הפחתת הרוחות של הרמות הנמוכות והשדים הרקובים, מפוצה לעת עתה על ידי הגורמים המופרדים. אף על פי שההתקדמות מאיצה, יש עדיין עיכובים. אך למרות הכול, כרגע זה כאילו טוב ורע עומדים על שני צדי המאזניים כאשר הרוע איבד לחלוטין את האיזון [שהיה לו פעם], בעוד שהצד של תלמידי הדאפא מושך כמעט עד למטה. במלים אחרות, ההצלחה של תיקון הפא והטיפוח של תלמידי הדאפא הן עכשיו מציאות בלתי נמנעת. למרות זאת, העבודה שלנו עדיין לא הסתיימה לגמרי, ובמונחים של טיפוח אישי, כל צעד עלול להיות קריטי בקביעה האם כל תלמיד דאפא יוכל להגיע לשלמות. אני חושב שלא חשוב עד כמה רחוק הדברים ילכו בסוף, עד כמה ההפרעה הופכת להיות קשה, או אם תיקון הפא יגרום לך להיות מודע לחלוטין לכל דבר, אתה עדיין צריך לטפח בצורה אצילית וישרה ולא להיות מושפע מדברים חיוביים או שליליים כלשהם – ודאו שאתם לא מופרעים משום תפנית חיובית של אירועים הנובעת מהמצב או מכל מצב שעלול להופיע.

למעשה, לאחר שעברתם כל כך הרבה, אתם די מיושבים בדעתכם עכשיו, ואתם יכולים להסתכל על דברים רבים עם מחשבות נכונות ולחשוב על דברים ברוגע. בהשפעת המחשבות הנכונות שלכם ייצבתם ביעילות את המצב הכולל של תלמידי הדאפא המאמתים את הפא. מאחר שהבשלתם כעת אתם מבינים דברים רבים. זה מונע מגלים כלשהם של הפרעה להתעורר, ולא מותיר כל פרצות שהגורמים הרעים יכולים לנצל. בכל פעם שמחשבות אנושיות עולות בקרב תלמידי דאפא, זה משהו שהרוע ינצל, והיצורים הרעים ישתמשו בזה כדי לעשות את הדברים הרעים שהם רוצים לעשות. כשהמחשבות האנושיות של תלמידי הדאפא נעשות מינימליות, כשהמחשבות הנכונות שלהם נעשות חזקות, וכשהם מיושבים בדעתם ויציבים, אז לרוע אין שום דבר לנצל, דבר ההופך את מצב אימות הפא של תלמידי הדאפא ליציב יותר. לאחרונה, חוסר יציבות המתעורר מבפנים, בקרב תלמידי הדאפא, נעשה נדיר. ואני לא מדבר רק על [תלמידי הדאפא] שמחוץ לסין. אותו הדבר נכון גם לגבי תלמידי הדאפא שבתוך סין: גם הם הפכו ליציבים יותר ויותר.

כמובן, כיוון שזהו טיפוח, כמה החזקות המתעוררות מחשיבה אנושית בטוח יתגלו כיוון שאלה הם בני אדם שמטפחים, לא אלוהויות. אז כיוון שאלה הם בני אדם שמטפחים, החשיבה האנושית תראה את עצמה במהלך הטיפוח, ולכן נראה מקרים של אנשים שאינם חרוצים. כמה תלמידים נוטים להיות אימפולסיביים ויש כמה תלמידים שהמחשבות הנכונות שלהם הן די חלשות. הכוחות הישנים ניצלו אותם כדי לעשות כמה דברים רעים. באמצעות שיעורים אלה, אתם כולכם תהיו קשובים לכך כשאתם מאמתים את הפא, ואתם לא תנוצלו על ידי הגורמים הרעים בזמן העתיד לבוא. באשר לאותם תלמידים שלא לומדים את הפא, שהמחשבות הנכונות שלהם חלשות, שיש להם מחשבות אנושיות רבות מדי ושממשיכים לעשות דברים רעים, תנו לי לומר לכם: מספר ההזדמנויות שנותרו לכם מתמעט. אני יודע שאף על פי שגרמתם לדאפא נזק במידה רבה, אתם לא באמת רוצים לעזוב את הדאפא. אך כשכל זה ייגמר וכשכל תלמידי הדאפא מגיעים לשלמות, מה אתם עומדים לעשות? ולפני שזה יקרה, סילוקם של בני אדם יתגלה בסקאלה גדולה . מה אתה עומד לעשות כשהסילוק הזה יגיע? המורה יודע הכול, אך אני לא אומר דבר. בוא והצג את מי שאתה, בין אם זה יהיה משהו חיובי או שלילי. אתה יכול להיות או תלמיד דאפא אציל וישר דרך או להיות קשור לצד האנושי שלך. בעולם הרגיל אתה יכול לחיות את חייך למען מה שזה לא יהיה שאנשים רגילים רודפים אחריו, או שמתוך פחד אתה יכול להביא על עצמך קיום שפל בצללים. אבל, כיוון שהתקרבת לדאפא, אני מקווה שיש סיכוי להציל אותך, ולכן אני ממשיך לתת לך הזדמנויות. אני תמיד אתן לך הזדמנויות, אך באשר להאם אתה יכול להיות תלמיד דאפא, האם אתה רוצה את ההזדמנויות האלו, האם אתה יכול להתפכח ולחיות בדרך בה אתה אחראי לעצמך... בנקודת זמן זו לא ניתן להמשיך ולגרור דברים. גם אם תתחיל לפצות על כל זה ותנסה להדביק את הקצב כעת, נותרו מעט מאוד הזדמנויות. אני חושב שלאחר זמן קצר אפילו הזדמנויות מעטות אלו תיעלמנה.

הדברים שתלמידי הדאפא עושים כעת כדי להתנגד לרדיפה הכו בתדהמה את אנשי העולם. אנשים ראו את הנחישות, את האדיבות והסובלנות הבלתי רגילות, ואת הרציונליות שתלמידי הדאפא הפגינו בעודם חשופים למתקפות אחוזות טירוף ולדיכוי. אנשים רבים אומרים: "תלמידי פאלון גונג הם כל כך בלתי רגילים. הם אנשים חזקים כל כך, והם נשאו רוע עצום כל כך". הממשלה כולה, הנשלטת על ידי המפלגה הרעה והמרושעת ביותר, ביצעה מתקפות ודיכוי חונק במלוא העוצמה, וכל מכונת התעמולה של המדינה בדתה שקרים בהיקף מדהים כדי לרמות את הציבור וגרמה כמעט לכל האוכלוסייה להשתתף ברדיפה. תלמידי הדאפא הצליחו לעמוד בדיכוי המרושע ביותר ומול ה"טרור האדום" האכזרי כל כך. זה באמת הדהים את אנשי העולם. וזאת למרות העובדה שאנשי העולם יכולים לראות רק את הצד שהוא מוחשי ואמיתי עבורם. הם לא יכולים להבין מה יש בהם בתלמידי הדאפא או מה המשמעות העמוקה יותר של הדאפא והם לא יכולים להבין את מצבם של תלמידי הדאפא כמטפחים, אך ההתבטאות המוחשית מספיקה כדי לעורר את האנשים ההולכים עם הרוע ולא חושבים בבהירות. כיצד הצליחו תלמידי הדאפא לפעול בצורה יוצאת דופן כל כך? כיצד הם יכלו לשמור על המחשבות הנכונות שלהם איתנות כל כך בתוך הרדיפה הזו? כיצד הם יכלו לגרום לרוע להתמוטט מעצמו בעודו רודף תלמידי דאפא? זאת כיוון שהם ישויות של "פא אמיתי" ו"הארה אמיתית" שחושלו על ידי הדאפא, והם תלמידים של הדאפא שיש להם בסיס מולד מעולה שהוענקו להם משימות והם נמצאים במסע לאלוהות. למעשה, במהלך הזמן הזה לפני שמגיע הכוח האדיר של תיקון הפא של הדאפא, הם גרמו לשינויים במצב של העולם הזה. בנוסף, כל מה שתלמידי הדאפא הראו באמצעות המחשבות הנכונות והמעשים הנכונים שלהם יצר כעת שדה של הדאפא בממד החומרי הזה של בני האדם, ולשדה הזה הייתה השפעה חיובית אדירה. אתם כולכם עדיין בתהליך של טיפוח, [ואם זה לא היה כך], אם הייתה ננקטת גישה אחרת, ההתבטאות של השדה הזה כבר הייתה נעשית דומיננטית. אם זה לא היה נובע מהעובדה שדרך הטיפוח שלכם עדיין לא הושלמה, השדה הנכון הזה של הדאפא היה גורם לכל גורם מרושע בעולם הזה ולכל הגורמים המעוותים של העבר להתמוסס, להיות מסולקים, ולפנות את מקומם. ראיתם כמה משתולל ואכזרי היה הרוע ברדיפת הפאלון גונג קודם לכן. מדוע הוא מתנהג שונה כל כך כעת? זה כיוון שהדברים המרושעים, הגורמים השונים שתחזקו את האנשים הרעים והשדות שהם יצרו בעבר הושמדו; והגורמים הנכונים האדירים של הדאפא מרסנים ומשמידים את הדברים הרעים האלה. האנשים הרעים איבדו את הכוח המניע שמאחוריהם וכעת הם אובדי עצות.

במילים אחרות, עדיין יש כמה אנשים שהם מעורפלי מחשבה בעוד ששינויים כבירים אלה מתרחשים. הגיע הזמן שהם יתעוררו ויהיו מודעים למה שהם עושים. האמיתות והעקרונות שאני, לי הונג-ג'י, גיליתי מעולם לא נחשפו, מזה אלפי, ובכן, מיליארדי שנים, או על ידי מושיעים אחרים קודם לכן, לא חשוב מי הם היו, על ידי אף אחד מהיצורים החיים שירדו לעולם הזה, לא חשוב כמה היו, או על ידי אף אחד מבני האלמוות שהתעוררו לאמיתות מסוימות, לא חשוב כמה היו. (מחיאות כפיים). זה לא משהו שאדם רגיל יכול היה לעשות. ומה שתלמידי הדאפא הציגו, הראו בטיפוח שלהם במשך תהליך הטיפוח שלהם, ומה שהם היו מסוגלים להתעורר אליו ולאמת, זה הכול מעבר למה שאנשים רגילים יכולים להבין, ולא ניתן להשוות את זה למצבי הטיפוח של העבר. יתרה מזאת, באשר להצלת אנשים בסקאלה גדולה כל כך, וצורת הטיפוח הזו המאורגנת באופן חופשי בעיקר האופן בו מתנהלים האנשים כשהם מטפחים תחת ניהול חופשי – הדברים האלה, גם כן, הם חסרי תקדים. במילים אחרות, לא חשוב מאיזו זווית אתה מסתכל על זה, זה צריך להוביל אותך לחשוב בעצמך על דברים באמת ברוגע, ולנסות להבין בראש צלול את התופעה הזו בה הדאפא מופץ בהיקף מרשים.

המצב מאז ה-20 ביולי 1999 השתנה בקביעות. כולכם ראיתם שהמצב של תיקון הפא של הדאפא בקוסמוס השתנה מהר יותר ויותר, וזה מתבטא יותר ויותר במה שהוא מוחשי לבני האדם כאן.

אך תמיד היו כמה תלמידים – וכמובן שמה שאני מדבר עליו כאן כולל תלמידים בסין – שאומרים "אנחנו רוצים לעמוד בקצב של תהליך תיקון הפא. מה שהמורה אומר, נעשה". אך למעשה כשבאמת יש משהו שצריך להיעשות, ייתכן שלא אומר לכם במפורש שזהו המצב החדש. כולכם יודעים שבאימות הפא המצב אכן משתנה, וזה בלתי נמנע. בהחלט יש הבדל בין הזמן הזה בו המורה עושה את תיקון הפא לבין הזמן לפני שהמורה עשה את תיקון הפא. בכל דבר, לפני ואחרי שזה נעשה, ואפילו במשך התהליך שהוא נעשה, דברים משתנים בהדרגה. וכשמשהו מכסה טווח גדול, זה כרוך בשינויים במצב.

אז כל אחד מדבר על עמידה בקצב התהליך של תיקון הפא, אך כש"תשעת הדיונים" יצאו לאור, תלמידים רבים לא הבינו. אז כתבתי שני מאמרים קצרים כולל "לסובב את הגלגל לעבר העולם האנושי". בנקודה זו נראה כי כולם הבינו פתאום: "אה, המורה עשה את זה, אז עלינו לעשות זאת גם". אך למעשה, אם תלמידי דאפא היו חושבים על זה ברוגע, בהיגיון ומבלי להשתמש בחשיבה אנושית, הם היו מבינים זאת מיד: האם ייתכן שתגיעו לשלמות עם אמונה כלשהי במפלגה הקומוניסטית הסינית (מק"ס) או עם הרעיון שהמק"ס, המדכאת תלמידי דאפא, היא טובה? זה בלתי אפשרי לחלוטין, נכון? תלמידי הדאפא שלנו קראו את "תשעת הדיונים", וכיוון שהמפלגה היא משהו השייך לטבע הזה, חישבו כיצד אנשים בעולם הולכו שולל על ידה ולכן אינם מאמינים באלוהויות, וכמה אנשים הולכים אחריה ורודפים תלמידי דאפא וחוטאים נגד הדאפא. האם אנו יכולים שלא להציל את האנשים האלה? האם אנו יכולים להסכים עם זה? כך יכולתי לראות שכמה תלמידים עדיין נעצרו על ידי החשיבה האנושית שלהם ולכמה חסרו מחשבות נכונות והם חשבו שזה להתערב בפוליטיקה. לכן כתבתי את שני המאמרים הקצרים האלה. ולמרות זאת, אני יודע כי בסין עדיין יש קבוצה של תלמידים שהחשיבה האנושית שלהם גורמת לבעיות והם אינם רוצים להבין. למעשה, האין זה פחד וההחזקה לאינטרס האישי שגורמים להם שלא לשחרר זאת? בהצעת הצלה, לא יכולנו לעשות את הדברים קלים יותר – האם לא נאמר שאנשים אפילו יכולים להצהיר את ההצהרות שלהם תוך שימוש בכינויים? לא חשוב באיזה שם משתמשים, שכן מה שאלוהויות מסתכלות עליו הוא לבבות האנשים. אלוהויות יכולות לראות מה אנשים חושבים ומה הם עושים. באשר לאלה שיש להם סיבות שהן מעבר לשליטתם, הם יכולים להשתמש בכל שם שהוא. שמות האנשים על כדור הארץ אינם משמשים בשמים בכל מקרה. כשאנשים על פני כדור הארץ מעניקים למישהו שם, האם אתה חושב שאלוהויות נוהגות לפי זה וקוראות לו כך? הן לא. חוץ מזה, יש אנשים רבים בעלי אותו השם. האנשים על פני כדור הארץ ממוספרים, והן מתייחסות אליהם באמצעות מספר (הקהל צוחק).

העלאת הדברים האלה היא לא כדי לומר שכמה תלמידים לא יכולים לעמוד בקצב של הדברים או שהם רפי מחשבה. זה בעצם שהחשיבה של כמה אנשים מופרעת על ידי גורמים של המפלגה המרושעת – הגורמים המרושעים של המפלגה משפיעים. בתוך תרבות המפלגה שנוצרה על ידי הרוע, המחשבות של האנשים האלה, שיכלו לאפשר להם לראות בבירור מה שהיא באמת, התבלבלו. התרבות המעוותת הזו נוצרה על ידי כך שהיא טופטפה בתוכך בכוונה מאז בית הספר היסודי, לאחר מכן בתיכון וכל הדרך עד לבגרות, וזה התחיל אפילו עוד מאז שהתחלת ללמוד ולזכור דברים. במילים אחרות, כיום בסין כולם חושבים בדרך של תרבות המפלגה המרושעת. כמובן, אם בתיקון הפא המפלגה המרושעת לא הייתה רודפת את הפאלון גונג, אז היא לא הייתה מהווה סוגיה, מפני שתרבויות ורעיונות מבולבלים רבים ייושבו באופן טבעי בתיקון הפא. מטפחים לא היו צריכים לעשות דבר בהקשר זה ורוח הרפאים הרעה של המפלגה הזו הייתה מתוקנת גם כן וכך ניצלת. אך ברגע שהיא החלה לרדוף את הפאלון גונג היא הפכה לרוח הרפאים המרושעת ביותר שכן זהו זמן בו תלמידי דאפא מאמתים את הפא והדאפא מבצע את תיקון הפא. לכן, תלמידי דאפא צריכים לראות אותה בבירור כפי שהיא והאנשים שהיא מייצגת צריכים להצהיר בבירור על עמדתם במובנים של האם הם ילכו אחר השד המרושע הזה או יבחרו במה שבהיר ובחיי נצח. הם חייבים להבין את העניין הזה בצורה מפוכחת כעת. האלוהויות נחושות לטהר אותה מהאנושות. ובנוסף, היא אכן רדפה את תלמידי הדאפא והפריעה לתיקון הפא במהלך השנים האלו בצורה מרושעת ביותר. אז מדוע אם כן צריכים אנשי העולם להצהיר על עמדתם? כיוון שכל אחד [מסין] אמר שהוא ילך אחריה. כשאנשים נשבעו שעה שהם הצטרפו למפלגה [הקומוניסטית], לליגת [הנוער הקומוניסטי], או לחלוצים [הקומוניסטים הצעירים], הם כולם הרימו אגרוף ונשבעו שבמשך כל חייהם הם ייאבקו למען הקומוניזם הרע, וכי הם יקדישו את חייהם למפלגה המרושעת. רוח הרפאים הרעה של המפלגה המרושעת נאחזת בזה ורודפת את האנשים האלה עד מוות. רוח הרפאים הרעה טוענת כי אותם אנשים התחייבו בזמנו כי הם יתנו לה את חייהם, ולכן היא משתמשת בזה לרדוף אנשים. בנוסף, הגורמים של המפלגה המרושעת עדיין קיימים במוחותיהם ובגופם של אלה שלא רואים בבירור מה היא באמת. אז איך אתם יכולים שלא לראות בבירור מה היא באמת? ואחרי שתעשו זאת, עליכם לסלק אותה.

כמובן, לא הסברתי במפורש בנוגע לעניין זה של המפלגה המרושעת קודם לכן, וזאת כיוון שבזמן ההוא רציתי להמשיך לתת הזדמנויות ליצורים חיים כולל למפלגה המרושעת אחוזת רוח הרפאים הרעה. סיבה אחרת היא שבזמן ההוא, הרבה מאוד גורמים חיצוניים רעים לקחו חלק בהפרעה לדאפא וברדיפת תלמידי דאפא, כך שכאשר מספר רב של יצורים רעים עצומים שונים שנדחסו לתוך שלושת העולמות עומד למולנו, הגישה הטובה ביותר הייתה להתרכז בסילוק שלהם. לאחר שהם סולקו, היינו צריכים לגלות מי הוא זה שגרם לשדים הנוראים האלה לבוא הנה מלכתחילה. מי התחיל את הרדיפה של הפאלון גונג בעולם ושיחק תפקיד מוביל לאורך כל הזמן? זו הייתה המפלגה המרושעת ההיא וחדלי האישים המגוחכים ביותר במין האנושי. ראש הכנופייה המרושע המגוחך הזה היה מנהיג המפלגה ההיא, האין זאת? מונע על ידי קנאה, הוא לקח את התפקיד המוביל בעשיית רוע נגד תלמידי הפאלון דאפא בעולם הזה. הדבר ההוא, שהוא תוצר של רוח מרמה נמוכה שהתגלגלה כבן אדם, הוא שום דבר בעצמו. הקנאה שלו פשוט התאימה לרוח הרפאים הרעה של המפלגה המרושעת לנצל אותה לצרכיה. כך אותו אדם רע ורוח הרפאים הרעה נעשו שותפים לפשע. האיש הרע נטל את ההובלה בעוד שרוח הרפאים הרעה של המפלגה המרושעת הייתה העבריינית האמיתית שהצמידה את עצמה לגופים אנושיים כדי לרדוף תלמידי דאפא. וכל הגורמים המרושעים שירדו ממעבר לשלושת העולמות השתמשו ברוח הרפאים הרעה של המפלגה המרושעת כדי לרדוף יחד את תלמידי דאפא, וברדיפה, כל הרוע היה מעורב. אתם יודעים את הדברים האלה שאני מדבר עליהם. "תשעת הדיונים" פורסמו כבר מזה זמן מה, ותלמידים רבים צלולים כבר לגבי זה.

המצב במהלך תיקון הפא מוכרח להשתנות בקביעות. מישהו פעם שאל אותי "המורה, לאיזו נקודה היינו צריכים להגיע עכשיו?" ואני אמרתי: "פשוט עשו את מה שאתם צריכים לעשות כרגע". תיקון הפא בקוסמוס לא ישתנה תוך רגע בזמן בו אנו מדברים. (הקהל צוחק). כאשר בתיקון הפא כמה סוגים של שינויים צריכים להתרחש, בוודאות יתעורר מצב, אך הופעת המצב החדש תעורר החזקות מסוימות שעולות מחשיבה אנושית. כיוון שאלה הם בני אדם שמטפחים, להחזקות שעדיין נמצאות שם תהיה השפעה. זו הסיבה לכך שרגש שאינו נכון יתעורר בקרב כמה אנשים, והם אפילו ייעשו מעורפלים ויבינו דברים כפי שאדם רגיל יבין. לאחר ש"תשעת הדיונים" פורסמו, בנקודת זמן מסוימת כמה מתרגלים שלא הבינו דיברו דברים כמו האם אנו עוסקים בפוליטיקה. למעשה, האנשים הרעים שרודפים אתכם יכולים לתייג כל דבר שאתם עושים כ"עיסוק בפוליטיקה", וכל דבר שאתם עושים יכול להתעוות, כיוון שהם נחושים לחלוטין לרדוף אתכם, הם נחושים לעשות לכם דברים בוגדניים. כך שהם ישתמשו בכל דבר שתגידו ויסובבו את זה כדי להשמיץ אתכם, ולא חשוב עד כמה הדבר שאתם עושים הוא טוב, הם יגידו שעשיתם משהו רע. כשאתם חושפים את הרדיפה שלהם הם יגידו שאתם "עוסקים בפוליטיקה" וישתמשו בזה כדי לגרום לאנשים לצאת מדעתם מכעס עליכם וינסו להצדיק את הרדיפה שלהם. אל תתנו למה שהאנשים הרעים האלה אומרים להשפיע עליכם. אנשים רגילים לא יכולים להשפיע על מטפחים. מטפחים לא יכולים להיות מושפעים מאנשים רגילים. לאחר שעברתם את כל זה, אכן נעשיתם רציונליים יותר. אני חושב שמעתה ואילך אף אחד מהגורמים שרוצים להפריע לדאפא ולשבש את המצב בו תלמידי דאפא מאמתים את הפא ומצילים יצורים חיים לא יהיה מסוגל לגרום לתלמידי דאפא לאבד את יציבותם. לאחרונה, כמעט שלא נעשיתי מעורב בדברים רבים שתלמידי הדאפא עושים ואמרתי עליהם מעט מאוד. זאת כיוון שכולכם יודעים עכשיו מה עליכם לעשות. פשוט עשו דברים על פי האופן בו מתקדם תיקון הפא.

לכל אדם יש המסע שלו או שלה לאמת את הפא. תלמידים רבים חברו יחד וייסדו אמצעי תקשורת שונים, ותלמידים רבים מצאו דרכים שונות לאמת את הפא כמו גם דרכים שונות להבהיר את האמת ולעצור את הרדיפה. זה בסדר ללכת ופשוט לעשות את הדברים האלה. אני יודע שפעלתם טוב מאוד לאחרונה, ושאתם משתפרים עוד ועוד. המורה באמת מרוצה. לפעמים כשאני מסתכל באתר, עובר על העיתונים, או צופה בתכניות הטלוויזיה, כשאני מאזין לדברים שאתם עושים ומתבונן בהם, אני מרגיש די מרוצה. לעתים נדירות חשתי כך קודם. כעת המצב משתנה מהר מאוד, ותלמידי הדאפא הבשילו. המוסריות שהם הציגו היא באמת יוצאת מן הכלל. התלמידים שמבהירים את האמת במנהטן בפרט... במזג האוויר הקפוא, תחת נסיבות מאתגרות, וכשמשאבים וכסף חסרים מאוד... תלמידי הדאפא האלה גברו על כל מיני אתגרים ופעלו כדי להבהיר את האמת, להציל יצורים חיים, ולאמת את הפא. הנחישות המוצקה שהם הפגינו הרעידה את השמים ואת הארץ. כל האלוהויות ראו זאת. זה יוצא מן הכלל, באמת יוצא מן הכלל. כמובן, אותו הדבר נכון גם לגבי סביבות אחרות. [לדוגמה], יש אלה שהמשיכו להבהיר את האמת ולאמת את הדאפא בקונסוליות ובשגרירויות או תחת נסיבות שונות. לא חשוב היכן הם, תלמידי הדאפא זוהרים באור בוהק וממלאים תפקיד באימות הפא.

אפסיק כאן. בזמן שנותר, אם אתם רוצים לשאול לגבי משהו, בואו נעשה זאת בדרך הרגילה (מחיאות כפיים) – אתם יכולים לכתוב את שאלתכם על פיסת נייר ולהעביר אותה למעלה, ואני אענה עליה למענכם. אענה על כמה שאלות [שיש לכם עכשיו] בהתבסס על המצב הנוכחי. אם יש לכם שאלות, אתם יכולים להעביר את הפתקים שלכם.
תלמיד: מאסטר נכבד, בבקשה הבהר למה הכוונה ב"מלך קדוש שמסובב את הגלגל"(הקהל צוחק ומוחא כפיים).

המאסטר: המתרגלים שלנו שקראו את הכתבים של שאקיאמוני יודעים ככל הנראה שבזמנו, כאשר שאקיאמוני לימד את הפא, הוא דיבר על "מלך קדוש של גלגל חוק", שידוע גם כ"המלך הקדוש שמסובב את הגלגל". בכינוי "המלך הקדוש שמסובב את הגלגל" השתמשו יותר בעולם האנושי, בעוד ש"מלך קדוש של גלגל-חוק" הוא התואר שבו השתמשו בשמים.

בודהא שאקיאמוני אמר פעם שהמלך הקדוש של גלגל החוק הוא הטאתאגאתה החזק והכל יכול ביותר ביקום. בודהא טאתאגאתה הוא מלך פא. המלך של עולם שמימי של בודהא הוא טאתאגאתה. אנו קוראים לזה "טאתאגאתה" בהתבסס על מושגים בטיפוח ובהארה. "טאתאגאתה" משמעו שהבודהא הגיע עם האמת והכוח לעשות מה שהוא רוצה. לכן אנשי העולם קוראים למלכי פא "טאתאגתות". זוהי דרך נכונה נוספת להבין זאת, כיוון שהם [הטאתאגתות] תופסים את האמת ברמה הזאת, ומכל הישויות בתחומים שלהם הם הגבוהים ביותר ותופסים את האמיתות הגבוהות ביותר של הרמות האלה. לכן הם מלכים של פא, כלומר, מלכים של הישויות ברמה מסוימת או של הקבוצה הזאת של ישויות. יש הרבה מלכי פא. כמובן שעבור בני אדם ישנם אין-ספור ישויות שהן טאתאגתות, אחת מהן היא "המלך הקדוש של גלגל החוק". מדוע בודהא שאקיאמוני ציין במפורש את "המלך הקדוש של גלגל החוק"? זאת משום ש"המלך הקדוש של גלגל החוק" עמד לרדת לעולם האנושי ללמד את הפא ולהציל אנשים. כמובן, אולי שמעתם שבודהא שאקיאמוני אמר גם שמאֵטרייה יֵרד לעולם האנושי ויציל אנשים. למעשה "מאֵטרייה" הוא שֵם, ו"המלך הקדוש שמסובב את גלגל החוק" הוא תואר – תואר של מלך, אם לומר זאת במונחים אנושים, זה תיאור תפקיד. (המורה צוחק ( (מחיאות כפיים)

כפי שהסברתי בעבר, אלוהויות ברמות הקרובות לשלושת העולמות צריכות להיות מוחלפות אחרי תקופת זמן מסוימת. ההחלפה גורמת לבעיה מסוימת, כלומר,לישויות החיות ברמות הנמוכות צריך להיות מושג מתמשך של אלוהויות, אולם אם, נניח, אלוהות אחת עוזבת ואנשים לא היו יודעים לאן היא נעלמה, אם אף אחד לא היה יודע, אז מצב קבוע של תחלופה היה עלול להשאיר את הישויות החיות בשלושת העולמות במצב של אי-סדר. לישויות החיות ברמות הנמוכות יש רגשות (צ'ינג), כך שזה יהיה תמוה בעיניהם. הישויות היו עשויות לחשוב: "מה קרה לאלוהות שאני מאמין בה? אוי, לא, היא נעלמה. אז מי ישגיח עלי בהיעדרה?" זאת הבעיה שהיתה עולה. לכן האלוהות המחליפה ממשיכה להשגיח על האנשים אשר עתידים היו להינצל על ידי האלוהות הקודמת. וכיוון שהיא המחליפה של האלוהות הקודמת, היא מקבלת את התואר של האלוהות הקודמת ואפילו את הדמות שלה, הכול באותו זמן. הדמויות שלהם אינן זהות, אולם הן באופן בסיסי אותו הדבר, הן די דומות. אבל באופן יסודי מה שהיא מקבלת הוא התואר של האלוהות או הבודהא. כולם מכירים את בודהיסאטווה גואן יין. ובכן, האם אתם יודעים כמה בודהיסאטוות גואן יין היו? אם כולן היו יושבות יחד זה יהיה המון גדול למדי. וואו... זה היה לוקח כפי הנראה די זמן לספור את כולם! ולגבי בודהא שאקיאמוני – כמה ממנו היו? שוב, זהו מספר גדול למדי. במהלך 2500 השנים היו כמה אלפים ממנו. כמה בודהא אמיטאבהא היו? כמה ישו היו? כמה מריה הקדושה היו? כמה יואֵן-שְה-טְיֶין-דְזוּן היו? גם הם היו המונים במספרם. ואינני מדבר על דברים כמו הפא-שנים שלהם או כאשר הם משכפלים את עצמם. כיוון שהן כה קרובות לשלושת העולמות – וכאשר מישהו קרוב לשלושת העולמות הרגש שבשלושת העולמות, האופן שבו הישויות בשלושת העולמות נוהגות, והגורמים הנובעים מהמושגים הרבים שיש לאנשי העולם נראים באופן ישיר ומוקרנים באופן ישיר להיכן שהוא נמצא – הדברים האלה יפריעו לאלוהויות האלה. הן אלוהויות שמחוץ לשלושת העולמות והן שונות מהישויות החיות שבתוך שלושת העולמות. אך בכל זאת, כאשר הדברים נמשכים זמן רב, זה גורם להן להפרעה.

אתם יודעים, סיפרתי לכם בעבר על עיקרון: כל דבר שאדם רואה נוצק אל מוחו. כאשר נוצקים בו הרבה דברים טובים, הוא יהיה אדם טוב. כאשר נוצקים בו הרבה דברים רעים הוא יהיה אדם רע. כאשר תלמיד דאפא קורא את הספרים של הדאפא כל הזמן, הוא ישות של פא ישר, וכאשר הוא מטפח לאלוהות הוא יהיה מלך של פא. אלוהויות צופות ממקומות גבוהים בהתנהגות של הישויות החיות בשלושת העולמות. ולמרות שהן אלוהויות הן יכולות, עם הזמן, להיות מושפעות באותה מידה. למרות שהישויות החיות בשלושת העולמות שונות מאוד מאלוהויות, הן עדיין יכולות להשפיע עליהן. זאת הסיבה לכך שבנקודת זמן מסוימת צריך להחליף את האלוהויות אשר מעבר לשלושת העולמות. עליהן לעזוב, הן צריכות ללכת. כאשר הן עוזבות, האנשים למטה שהן ניסו להציל עדיין פונים לישו, לשאקיאמוני, לבּוֹדְהִיסַאטְווָה גואן יין [או למי שלא יהיה]. אז מה קורה אחרי שהאלוהות עוזבת? מי ישגיח עליהם? כאשר אלוהות עוזבת, היא באמת מפסיקה לטפל בכל הדברים שהיא טיפלה בהם בעבר. אז לפני שהיא עוזבת, היא תציל מישהו ותרים את האדם הזה למעלה כדי להחליף אותה, תעניק לו את אותו כוח פא, ותגרום לו לטפח דמות זהה, שהוא גוף שמימי: בסופו של דבר תהיה להן אותה דמות. כיוון שהאלוהות הקודמת הביאה אותה לטפח את הדמות של האלוהות הקודמת, היא תיראה דומה מאוד לאלוהות הקודמת. אולם גם הגורמים שלה כלולים בזה, כך שיש הבדלים במראה שלהן, למרות שהדמיון חזק מאוד. והמוסריות האדירה, החסד והכוחות השמימיים שלהן הם פחות או יותר אותו דבר. זאת כיוון שמי שמקבל את התפקיד צריך להגיע לאותה הרמה לפני שהוא יכול לעשות כן. זה לא ייתכן ששמך למשל הוא ג'ון דו בזמן ששלו הוא ג'ק סמית, וכאשר אתה מגיע לשם ומישהו שואל אותך מי אתה, אתה תאמר שאתה ג'ון דו ולא ג'ק סמית. זה לא יעבוד. יהיה עליך להיות בּוֹדְהִיסַאטְווָה גואן יין, יהיה עלייך להיות ישו, יהיה עליך להיות בודהא שאקיאמוני, יהיה עלייך להיות יואֵן-שְה-טְיֶין-דְזוּן וכן הלאה. כבר אי אפשר יהיה להשתמש בשם הארצי שלך. כל זה בשביל להגיד שאחרי פרק זמן מסוים אלוהויות מוחלפות, אף על פי שהרמה המיקום האלוהי, התואר האלוהי והמוסריות האדירה של האלוהות אינם משתנים.

בנוגע לבודהא מאטרייה, אתם יודעים שבעולם האנושי היו הרבה אשר הצליחו להפוך לבודהא מאטרייה באמצעות טיפוח. היה "נזיר שק-הבד" לדוגמה, אשר טיפח לבודהא מאטרייה. כאשר הוא היה בעולם האנושי הוא תמיד נשא שק בד. כאשר הוא היה מקבץ נדבות הוא שם את האוכל שהוא קיבל בתוך השק, ונשא אותו על גבו. נזיר שק-הבד שהה לעתים קרובות באזור האנג-ג'ואו. במהלך הקיץ די חם באזור שמדרום לנהר היאנג-צה, כך שהוא לעתים קרובות השאיר את חולצתו לא מכופתרת, חושף את בטנו; הוא היה די שמנמן. כך שמאז, באזור ההאן של סין, תיארו באופן זה את בודהא מאטרייה. [הם עשו את הקישור] כיוון שכאשר הוא הגיע לנירוואנה [ועמד לעזוב את העולם] הוא השאיר פואמה אשר מעידה על כך שהוא מאֵטרייה, שאומרת: "מאֵטרייה, מאֵטרייה, מאֵטרייה האמיתי". באותו זמן נזירים ואחרים לא הבינו מה הכוונה של זה. הם חשבו שהוא היה גלגול של מאֵטרייה. הם חשבו: "או, אז נזיר שק-הבד היה למעשה גלגול של מאֵטרייה". אבל למעשה הוא לא היה גלגול של מאֵטרייה. הוא טיפח למאֵטרייה. ומאותה סיבה בבודהיזם הטיבטי נזירים לומדים לטפח לקראת אלוהות מסוימת. הם אינם ברורים לגבי הסיבה המהותית. אולם למעשה זאת המטרה. ברגע שאדם משלים את הטיפוח, הוא הופך למחליף של האלוהות הקודמת. אולם זה תמיד היה הפו-יואן-שן אשר טיפח ואשר היה מבצע את ההחלפה.

אנשים רבים במהלך ההיסטוריה טיפחו לבודהא מאֵטרייה. למעשה כל אחד מהם נבחר מעולם שמימי ונשלח מטה לטפח. מאֵטרייה הוא המיקום של בודהא, ושֵם-הפא של בודהא. בזמנו של בודהא שאקיאמוני, אחד מתלמידיו עמד לטפח למאֵטרייה, ולכן בודהא שאקיאמוני דיבר על איך בודהא מאטרייה יֵרֵד אל העולם האנושי בתקופת סוף הדהרמה. אולם למעשה הוא לא דיבר על המאֵטרייה של אותה העת. הוא דיבר על תואר של בודהא וכיצד בעתיד בודהא מאֵטרייה ירד אל העולם האנושי. במילים אחרות, כיוון שזה היה תואר של בודהא, הזהות של אותה אלוהות שיורשת אותו לא הייתה משהו שיש לגלות לאנשי העולם, ושמה המקורי כבר לא היה חשוב. אבל היום, כשהגענו לשלב הנוכחי בהיסטוריה, נודע לישויות חיות שהמלך הקדוש של גלגל-החוק ובודהא מאֵטרייה אמורים לרדת לעולם האנושי ולכן הקשר המדויק בין השניים הופך לחשוב. מי בדיוק יהיה בודהא מאֵטרייה שיבוא בפעם הזאת הפך להיות משהו שישויות חיות דואגות לגביו. בעבר בני אדם לא היו זכאים לדעת על ההורשה של תארי הבודהא, קל וחומר שהם לא יכלו לדעת מי באמת היא האלוהות המחזיקה בתפקיד הזה. אולם לדבר על כך בסביבה של ישויות שמימיות, בין תלמידי הדאפא, זה בסדר.

כך במילים אחרות, מאטרייה שעליו שאקיאמוני דיבר הוא למעשה בודהא מאֵטרייה היורד לעולם כדי להציל אנשים במהלך התקופה האחרונה של העולם בימיהם האחרונים של בני האדם. למעשה, כמה אנשים בעולם האנושי ידעו – וזה לא מוגבל רק לאנשים במזרח, כיוון שכמה בחברה המערבית ידעו גם כן – שמי שבאמת יבוא הוא מאטרייה. האלוהות אשר מחזיקה בתואר הבודהא הזה היא המצילה היחידה של הישויות החיות בקוסמוס, היא מלך המלכים הנעלה שבשמים והיא שמצילה את הישויות החיות של הקוסמוס בתואר של בודהא מאֵטרייה. אז היות שהיא משתמשת בתואר של בודהא מאֵטרייה, מי היא הייתה לפני שירדה לעולם האנושי? היא הגיעה ממקום גבוה אפילו יותר, התגלגלה ברמות שונות רבות, וכאשר היא ירדה מטה רמה אחר רמה, היא הייתה אלוהויות שונות ברמות שונות והיא אימצה תארי פא ברמות אלה כאשר עברה דרכן. וכאשר היא ירדה לתחום של הפא, היא הייתה מלך קדוש של גלגל-החוק, הידוע גם כמלך הקדוש המסובב את הגלגל (מחיאות כפיים).

בנסיבות רגילות זה נדיר שמישהו מרמה גבוהה יורד מטה ומחליף ישירות אלוהות מסוימת. וזה נדיר שאלוהות מחליפה ישירות [אלוהות אחרת] באותה רמה של השמים. אולם זה שאלוהויות נוצרות באותה רמה זה דבר נורמלי. אין זה כך שכל האלוהויות חייבות לטפח לשָם מלמטה. במילים אחרות, הרבה [אלוהויות] נוצרות ברמות גבוהות במהלך הדברים הרגיל, ומאז הזמן שבו נוצרו שלושת העולמות, המספר של אלו אשר נשלחו מטה ואז טיפחו בחזרה למעלה לא היה קטן. לכן מאוחר יותר הנוהג של ירושת התואר של הבודהא או האלוהות הפך לדי נפוץ. מלך קדוש של גלגל-חוק הוא המאטרייה אשר יֵרֵד במהלך תקופה זאת כדי להציל אנשים. ו"מאטרייה" הפך להיות תואר של בודהא. שאקיאמוני אמר שהמאטרייה שהיה בקרב תלמידיו הגיע לסטאטוס הפרי של בודהיסאטווה. כך שבראשם של אנשים, בייחוד בקרב [המאמינים של] הדת, נוצר מושג שלפני שמאטרייה ירד לעולם האנושי הוא יחזיק בסטאטוס הפרי של "בודהיסאטווה", ושכאשר הוא ירד לעולם האנושי וישלים את המשימה של הצלת אנשים, הוא יאמת את סטאטוס הפרי של טאתאגאתה, שהוא סטאטוס הפרי של "בודהא". בודהא שאקיאמוני דיבר על עיקרון כללי אשר תקֵף בנסיבות רגילות, ולא על הסיפור השלם של מאטרייה או על פרטים של מאטרייה מסוים. למעשה, בודהא שאקיאמוני דיבר בפירוט רב על "המלך הקדוש של גלגל החוק", הוא אמר עליו דברים רבים. כפי שאתם יודעים, הכתבים הבודהיסטים קובצו כחמש מאות שנה לאחר שבודהא שאקיאמוני עזב את העולם האנושי. לפיכך, כשהדורות המאוחרים יותר העבירו אותם הלאה, הם איבדו, לאט לאט, את רוב מה שהבודהא אמר פעם. כאשר הכתבים הבודהיסטים חוברו, רוב מה שתועד לא היו המילים המקוריות של בודהא שאקיאמוני. ונוסף על כך, הכתבים לא יכלו לתפוס לחלוטין את הנסיבות, המועדים או המקומות של הוראת הפא של בודהא שאקיאמוני, או לְמה הוא בדיוק התכוון. כך שמה שהוא אמר לגבי הירידה של המלך הקדוש של גלגל החוק לעולם האנושי לא תועד במלואו.

אינני אומר שהכתבים של בודהא שאקיאמוני אינם טובים. בעבר אנשים יכלו לטפח באמצעות כתביו, והיו בודהות שהשגיחו על הדברים. אולם כיוון שהעולם האנושי הוא עולם שפל המלא שחיתות מוסרית, הרמות שמעל קבעו שפא שמועבר לאנשי העולם לא יכול להיות לגמרי אמיתי. זאת הסיבה מדוע הרבה מדבריו המקוריים של שאקיאמוני לא יכלו להיות מתועדים באותה עת. כפי שבני האדם אומרים זאת, זה היה "רצון השמים". כפי שאלוהויות רואות זאת, זה היה מה שתיקון הפא הכתיב. מדוע גם מילותיו המקוריות של ישו חוברו מזיכרונם של אלה שהגיעו מאוחר יותר. מדוע לאו דזה השאיר מאחור רק כמעט חמשת אלפיים מילים אחרי חיים שלמים של הוראת הטאו? זה בדיוק כיוון שלא יכלו להשאיר כתבים אמיתיים ושלמים לעולם השפל; אלוהויות גבוהות יותר אסרו שכתבים שלמים ואמיתיים יושארו לאדם. למעשה כתבים אמיתיים לא הושארו לבני האדם כיוון שהחברה האנושית אינה חברה של אלוהויות, ושלושת העולמות אמורים להיות עולם שבו העקרונות הפוכים. השארת כתבים אמיתיים כאן תהווה עלבון לאלוהויות. רק רמת הפא והרמות שמעליה הן עולמות של אלוהויות ובודהות שיש להם פא אמיתי וכתבים אמיתיים. סיבה נוספת היא שאלוהויות לעולם אינן עושות משהו רק מסיבה אחת, ולכן גורמים רבים רבים מעורבים. הם ידעו שהסיבה האולטימטיבית ליצירה ולקיום של שלושת העולמות ושל הגזע האנושי הייתה שהם ישמשו, לבסוף, בתיקון הפא. הם לא רצו שהפא שהם לימדו יושאר לבני האדם ויפריע מאוחר יותר לפא הגדול הבסיסי של היקום שיועבר בתיקון הפא שבסוף. זאת הסיבה הבסיסית. כאשר אנשים מאוחר יותר נזכרו בדברים מסוימים וחיברו כתבים, זה היה עניין של אנשים שמנסים לעשות משהו טוב ומחפשים אחר האל, וזה משהו שונה לחלוטין (מחיאות כפיים).

תלמיד: האם הדרישות שנקבעו ב"ג'ואן פאלון" בנוגע לאי שתיית אלכוהול תקפות לגבי מזון ומשקאות המכילים אלכוהול? לדוגמה, שתיית בירה כמשקה עם הארוחה (הקהל צוחק), אכילת קערת דייסת אורז מותסס לארוחת בוקר, או אכילת שוקולד ממולא אלכוהול באופן מזדמן בחיי היום יום (הקהל צוחק). האם הדברים האלה מפרים את הכלל נגד אלכוהול?

המאסטר: אם אתה באמת מבין עבור מה הוא הטיפוח, אתה תבין את כל הדברים האלה. אולם החברה של היום עשתה בלאגן מהכול. אפילו כאשר אינך שותה אלכוהול יש דברים אלכוהוליים מעורבים באוכל שאנו אוכלים. כך שאפילו כאשר לא שתית שום אלכוהול, עדיין יש אלכוהול בקיבתך. כעת כאשר החברה הפכה להיות כזאת, כדי להימנע ממנו לחלוטין עליך להפסיק לאכול, הלא כן? כמו כן בחברה המערבית יש נושא של מנהג: הם (בייחוד הצרפתים) שותים משקה אלכוהולי עם הארוחה, זה חלק מהתפריט שלהם. כך שכאשר כולם עושים זאת ואתה לא, משפחתך עלולה לחשוב שאתה מעט מוזר. זאת הסיבה שכאשר לימדתי את הפא לראשונה אמרתי שאם זה המצב, אז עבור מתרגלים חדשים שתיית כוס קטנה ממנו אינה עניין גדול. בטיפוח מה שמשנה הוא לבך ומחשבתך. אולם בהיותך מטפח, אם ברצונך להיות נחוש, אתה תתייחס לטיפוח ברצינות רבה. אם אדם יכול באמת לשמור על עצמו בסטנדרט גבוה, הוא יצליח לפעול היטב בדברים כאלה. אולם אם הוא חושב שהדברים האלה אינם משנים, אז הוא יֵיעשה יותר נרפה עם עצמו וכך מתקבלים הבדלים.

בזמן שאנו דנים בנושא זה, אדבר מעט על עצמי. כפי שאתם יודעים, לפני מספר שנים המאסטר לעתים רחוקות נשאר במקום אחד לזמן ממושך. זה היה כיוון שלנוכח הרדיפה המוני ישויות מרושעות בממדים אחרים חיפשו אחריי בכל מקום. היו כה הרבה גורמים מרושעים באותה העת, שכל הממדים של שלושת העולמות היו רוויים בהם. והם גרמו לאנשים רעים לחפש אחריי כדי להפריע למיקוד שלי בעשיית תיקון הפא ובהשמדת הדברים הרעים. לכן כל הזמן נדדתי. באותה העת הייתי באופן בסיסי סביב השעון במכונית, נוסע מדי יום. שורה מתוך שיר שכתבתי שאמרה: "נוסע אלפי מיילים במכונית" מתארת למעשה איך זה היה. בזכות התנועה המתמדת שלי, ובזכות ההגנה של האלוהויות וגונג חזק, הדברים נותרו בלתי נראים לרוע, והרוע לא יכול היה לאתר אותי. כמעט אף אחד לא ידע איפה אני נמצא. רציתי להשמיד את הגורמים הרעים במהירות ולהאיץ את התקדמות תיקון הפא, והייתי צריך למנוע הפרעה מעניינים רבים של תיקון הפא. יחד עם זאת צפיתי במה שהמתרגלים שלנו עשו. זה הוביל לבעיה הקשורה לאכילה. לא בכל מקום שהייתי היו מסעדות סיניות (כולם צוחקים), כך שפעמים רבות אכלתי אוכל אמריקני, יפני, קוריאני או אירופי. כל סוגי המזון הם בסדר עבורי. אולם בהרבה מסעדות, כאשר אתה נכנס ורק אוכל מבלי להזמין שום דבר לשתות, בעלי הבית לא יהיו מרוצים כל כך (המורה צוחק), בייחוד כאשר יש תור ארוך המחכה שיתפנה מקום; מסעדות רבות עושות את מרבית הרווחים שלהן ממשקאות. אז מצאתי פתרון. יש בימינו בירה ללא אלכוהול, וכך הייתי מזמין בירה ללא אלכוהול כדי להתמודד עם הנושא. עכשיו כשאמרתי את זה, אינני אומר לכם לעשות כמוני.

כשמדברים על הנושא הזה זה מזכיר לי משהו. בכל השנים האלה יש פן אחד של הפא שלא העליתי בפניכם. כאשר הרדיפה היתה באמת אינטנסיבית, בשנת 2000, המתרגלים בסין חשפו את התעמולה המשמיצה שהרוע המציא לגבי המאסטר, ומשהו שמתרגל אחד אמר נשאר במחשבתי. וזאת השקפה שיש לתקן. ראש הרֶשע והמק"ס המציאו שקרים ואמרו למתרגלים שלנו שהמורה שלהם כה עשיר, ושהוא מחזיק בדירות מפוארות כאלה וכאלה בבייג'ינג ובצ'אנג-צ'ון, וכיצד הוא מנהל סגנון חיים כה ראוותני. כאשר לימדתי את הפא בסין, סגנון החיים שלי היה למעשה די בסיסי. ובכן, מתרגל בסין אמר: "המאסטר שלנו הוא הטוב ביותר והוא לא יהיה כזה, אם המאסטר שלנו היה כזה לא הייתי הולך בעקבותיו". נעצבתי מכך, ויותר מכל הבנתי את הקושי והסבל שחוו האלוהויות בעבר שירדו לעולם להציל אנשים. טיפוח משמעו לטפח את עצמך – מדוע להסתכל על אחרים?

אני לימדתי אתכם טיפוח, אולם זה לא אומר שאני מטפח בדיוק כמוכם. אם זה היה המצב, ואם אנחנו היינו הופכים לרעים, האם היית פשוט מפסיק לטפח? האם כך זה עובד? שום דבר בפא שלימדתי אתכם לא אומר שהמאסטר חייב לעבור טיפוח מפרך כפי שמטפחים עוברים. הרוע תוקף אותי משום שאני סובל עבור כל הישויות החיות. וכשמדובר בטיפוח בדאפא – בו אנשים לא עוזבים את העולם החילוני כדי לטפח, והתלמידים הם מכל אורחות החיים – איך יכול להיות שהמאסטר יהיה אותו דבר כמו כל התלמידים שלו? ומדוע שהוא יצטרך לחיות כמו אלו מהמתרגלים שלו שיש להם הכי הרבה קארמה או הכי הרבה קשיים? אם זה כך שהמאסטר שלך עושה דברים באופן שונה ממך וזה מעורר בך התנגדות, אז האם אתה עומד להפסיק לטפח? האם [המושג שלך] שהמאסטר שמציל אותך חייב להיות כמו התלמידים שלו אינו תוצאה שהורעלת מתרבות המפלגה של המק"ס? האם בני אדם באמת רוצים שהמאסטר שלהם, שמביא לאנשים הצלה, יעבור סבל אנושי יחד איתם? ורק אז הם יכירו בו? למעשה מה שאני רוצה לייסד, והבעיות שאני מתעתד לפתור במהלך תיקון הפא, כוללים שאלוהויות שיורדות מטה להציל אנשים כבר לא יעברו רדיפה מידי ישויות חיות בשלושת העולמות. אלוהויות שמצילות אנשים יורדות להציל אותם, אז הן אינן יכולות להיות כמו בני אדם. למעשה בעבר הן עברו את אותן מצוקות שבני אדם חווים, או סבלו אפילו יותר גרוע מבני אדם, כי זה היה קשה להציל אנשים, והאלוהויות האלה נשאו את הקארמה של בני האדם. זה היה גם כדי להשאיר את הדוגמה שלהם ולעזור לאנשים ללמוד מהם. הם עברו זאת מתוך רצון ובחירה למען בני האדם וכדי ללמד בני אדם כיצד לחיות נכון. אז האם אלוהויות, שאין להן קארמה, צריכות לסבול אפילו מעט? זאת היתה הקארמה של בני האדם שהכבידה עליהם.

אלוהויות המצילות אנשים באמת אינן יכולות להיות אותו דבר כמו אלו שהן מצילות. נגיד שמישהו נפל אל תוך בור מלא בבוץ: האם זה הגיוני עבורו לסרב לעזרה אם הייתי מציע למשות אותו החוצה, ולהתעקש: "אתה צריך לקפוץ הנה ולהיות כמוני לפני שאתן לך להציל אותי"? אין דבר כזה. במהלך הרדיפה המרושעת הזאת, [חישבו על כך] כמה מתרגלים שהייתה להם חשיבה כזאת נפלו לאחר שראו, קראו או שמעו תעמולה משמיצה נגד המאסטר. בזמן שלימדתי את הפא בעבר, דנתי בעיקרון. כדי להדגים את הנושא הזה, דבר אחד שהם אומרים בתרבות המפלגה הוא: "לפני שאתה מייעץ לאחרים לפעול היטב, ראשית עליך לפעול היטב בעצמך". אחרי שכמה אנשים עשו משהו רע ואחרים העירו להם על כך, הם אמרו: "לא פעלת היטב בעצמך. אל תאמר לי מה לעשות. אם אתה רוצה להגיד לי מה לעשות, ראשית עליך לפעול היטב בעצמך". בדיוק כמו המושג שהזכרתי קודם, ההיגיון שלהם מעוות כאן. אין דבר כזה כמו שמאסטר המציל אנשים אינו מנהל את עצמו היטב. הרעיון העקום הזה נולד בתרבות המעוותת של המפלגה המרושעת. במילים אחרות, ההשקפה שאלוהות, ללא קשר לאיזו גישה היא נוקטת בהצלת אנשים, חייבת להיות כמו בני אדם – לחלוטין אינה תופסת. אמנם אלוהויות עשויות לבחור ללמד אנשים באמצעות מילים או דוגמה, אולם זוהי פעולה של אותן אלוהויות מתוך חסד, ולחלוטין לא כיוון שהן אמורות לעשות כך. אתם חייבים להיות ברורים בנוגע לכך (מחיאות כפיים). בזמן שהם הילכו על האדמה, שאקיאמוני וישו אכן סבלו רבות עבור בני אדם. אולם העובדה היא שהם לא היו צריכים לעשות זאת כלל. זה נגרם בעקבות הקארמה הרבה שהם נשאו עבור בני אדם והעובדה שהיו דברים שקשורים לכך אשר לא יכלו להגיע להרמוניה באמצעות הפא הקודם של הקוסמוס. זה הביא לכך שהם קיבצו נדבות בין בני אדם שהתעללו ופגעו בהם, אפילו עד כדי כך שכל חייהם היו קשים. זה חייב להיות ברור לכולכם.

נחזור למה שדיברתי עליו קודם לכן, אם יש משהו אלכוהולי בארוחתך או בפיסת שוקולד, זה לא עניין גדול. אולם אם אתה מציב סטנדרט גבוה עבור עצמך, תפעל טוב יותר במצבים האלה. מתרגלים חדשים ומתרגלים שלא למדו הרבה את הפא לא ייחשבו ככאלו שלא פעלו היטב רק בגלל הדברים האלה. שקול זאת בעצמך. הפא בנוגע לכך הועבר, והמאסטר לימד אותך להתאים למצב האנשים הרגילים ככל האפשר בזמן שאתה מטפח. בכל זאת, כמו תמיד יש אנשים שנחושים להיות חרוצים יותר [מאחרים] ויש להם סטנדרטים גבוהים יותר עבור עצמם. מזה נובעים ההבדלים [בין אנשים]. אם אתה כמטפח דאפא אומר שאתה מוכרח לשתות אלכוהול, אז יש לך החזקה.

תלמיד: תיקון הפא של כל הדברים ביקום הגיע לשלב הסופי וההיסטוריה עומדת להיכנס לשלב חדש, אולם המחווה שלנו לברך את המאסטר לשלום עדיין אינה אחידה (הקהל צוחק).

המאסטר: אתה מתכוון כיצד עליכם לברך לשלום את המאסטר? למעשה מאז שהתחלתי ללמד את הפא הבהרתי שאנשים יכולים לקרוא לי בכל דרך: אתה יכול לקרוא לי בשמי, לקרוא לי מורה, לקרוא לי מאסטר – כל זה בסדר. המאסטר אינו מקפיד לגבי דברים כאלה. אולם אם אתה תלמיד דאפא אמיתי, אינך יכול לקרוא לי ישירות בשמי. לא משנה אם אנשים רגילים קוראים לי בשמי – הם יכולים לקרוא לי איך שהם רוצים. אולם תלמיד דאפא אמור לקרוא לי "מאסטר" או "מורה" וכו'. זה תלוי בך, ואתה יכול לקרוא לי איך שתרצה. אולם הקפד לא לקרוא לי "בודהא". זאת כיוון שלא משנה מה, המאסטר מלמד את הפא עם גוף אנושי ומציל אותך כשהוא משתמש בצורה אנושית, הוא מתבטא בעולם הזה בגוף אנושי. גוף אנושי אינו יכול להיקרא בודהא. כאשר קוראים לגוף אנושי בודהא זה לחלל את הבודהות. אז יש מתרגלים שאולי יחשבו: "בלבי אני יודע מי אתה". ובכן, זה לדעת בלבך (הקהל צוחק, מחיאות כפיים), וזה בסדר שתקרא לי איך שאתה רוצה בלבך (המורה צוחק).

תלמיד: תלמידי דאפא מצ'נג-דו ונאן-צ'ונג בפרובינציית סצ'ואן שולחים למאסטר את האיחולים הגבוהים ביותר שלהם ומבקשים להעביר את ברכותיהם למאסטר. מאסטר מה עלינו לעשות לגבי האנשים באזורים ההרריים המרוחקים אשר אין להם גישה למידע?

המאסטר: תודה לכם, תלמידי הדאפא מנאן-צ'ונג. זאת אינה בעיה. בואו לא נשכח שבנוגע לדברים רבים, האם אין את גופי החוק של המאסטר? ויש אלוהויות רבות הממלאות תפקיד חיובי ומסייעות גם כן. יותר מכך, יש כל כך הרבה תלמידי דאפא בסין, והם יעשו דברים רבים. אפילו אם אנשים אלה באמת לא יכולים לגשת למידע, עדיין יש דרכים לטפל בדברים. ואם באמת יקרה שיפסחו עליהם, אז יש דרכים לטפל בכך. אולם למעשה לא יפסחו עליהם. האם ידעתם שלאחר ש"תשעת הדיונים" יצאו לאור, תוך חודש בלבד כל סין ידעה עליהם? כיוון שהם מיועדים לכל האנשים – ובייחוד לאנשים הסינים – בטוח שלכולם תינתן הזדמנות (מחיאות כפיים). כמה כפרים מרוחקים אכן די מבודדים, אולם אלוהויות עוזרות להפיץ אותם. וכאשר הם מופצים, אנשים ישמעו עליהם במהירות, כיוון שבעת הקריטית הזאת כולם חייבים לתת את עמדתם.

תלמיד: עבור אנשים רבים בסין, בייחוד עבור 60 מיליון חברי המק"ס, לוקח זמן מה להגיע להבנה ברורה של הטבע המרושע של המפלגה המרושעת ולהתנתק ממנה לחלוטין. ברגע שיתחילו ההוקעה והסילוק של המפלגה המרושעת, מה יהיה על אלו אשר מסומנים בסימן החיה?

המאסטר: כשאלוהויות עושות דבר מסוים הן בטוח לוקחות כל דבר בחשבון, ולכולם יינתן סיכוי שווה. כפי שתראו בעתיד, זה יהיה בלתי אפשרי שמישהו לא ישמע על [הדאפא] הזה במהלך תיקון הפא הזה ובעת הזו שבה הדאפא מופץ בציבור באופן נרחב. כשאנשי העולם מנסים למנוע שירדפו אותם ואומרים שהם מעולם לא שמעו על הדאפא, זה פשוט לא נכון. כמובן, הפעם הזאת, שבה תלמידי הדאפא מטפחים כאשר הם מאמתים את הפא, היא שונה, ולא כל אחד יכול להפוך לתלמיד דאפא. אבל זהו עניין מרכזי הנוגע לעצם קיומן של הישויות החיות; אפילו שלושת העולמות קיימים למען תיקון הפא. אם ההצלה של כל הישויות – דבר כה משמעותי – לא הייתה מועברת לכל אדם ואדם על הארץ, אם היא לא הייתה מועברת לישויות החיות בסיכומו של עניין, אז אני, שמוביל את תיקון הפא, בטוח לא אתן לאלו שאחראים לכך להימלט (מחיאות כפיים). כל האנשים ידעו עליו, ולא יפסחו אפילו על אדם אחד. ואז הבחירה היא בידיהם, וזה הדבר הקריטי. כל שלושת העולמות, השנים הארוכות והממושכות של ההיסטוריה והישויות החיות בשלושת העולמות כולם נוצרו למען זה, אז איך יכול להיות שיפסחו על האנשים של היום? זה בלתי אפשרי. אינני חושב [שמה שתיארת] הוא בעיה.

תלמיד: מאסטר נכבד, לאחרונה מספר מתרגלים הרגישו שחומרים מממדים אחרים מדכאים אותם באופן חמור. האם יש לכך קשר למצב של תיקון הפא?

המאסטר: כמה מתרגלים השתעלו לפני זמן מה, ולכמה מתרגלים היו תגובות חריגות, בייחוד בתקופה שלאחר ש"תשעת הדיונים" יצאו לאור. זו הייתה פעולתם של הגורמים השייכים לצל הרפאים של המפלגה המרושעת שהשתכנו בגופם של האנשים. אתם צריכים להשמיד אותם כאשר אתם שולחים מחשבות נכונות. הם לא יכולים להשפיע הרבה על תלמידי דאפא, אולם הם אכן מפריעים. באופן בסיסי, כל ההפרעות האחרונות, כולל הפרעות מסוגים אחרים, היו פעולתם של הגורמים המרושעים האלה.

הגורמים המרושעים שנדחסו מטה מבחוץ אל תוך שלושת העולמות בזמן של ה-20 ביולי 1999, נוקו עד לשלב שבו למעשה רק מעטים נשארו. לפני שהשטף האדיר של תיקון הפא מגיע לממד השטחי הזה, עדיין יהיו כאן גורמים שנוצרו על ידי הכוחות הישנים לפני כן יחד עם גורמים של צל הרפאים של המפלגה המרושעת, אשר יבצעו רוע. אולם כיוון שבממד הזה יש גונג שהשארתי כאן מוקדם יותר, ויש כמה אלוהויות נכונות יחד עם תלמידי הדאפא והגורמים הנכונים שלהם, הם עד עתה ניקו את הגורמים המרושעים הרודפים את תלמידי הדאפא עד לשלב שבו לא נשארו אפילו אחד חלקי מאה מיליון מהם – הרבה מהרשע נוקה. מה שנשאר בממד השטחי כעת הוא רק שמונה או עשרה אחוזים ממה שהיה כאן (מחיאות כפיים). והגורמים של צל הרפאים של המפלגה המרושעת מושמדים בקנה מידה גדול; ובמיוחד לאחרונה הם מנוקים באופן מואץ. הם סולקו בממדים האחרים שבהם תיקון הפא הושלם. [מה שנשאר] כעת בממד פני השטח לא מגיע אפילו לאחד חלקי עשרת אלפים מהכמות הכוללת שהייתה קודם, וזה מגיע רק לבערך שבעה אחוזים מהממד של פני השטח. השדה שהדאפא יסד בעולם הזה תופס ארבעים וחמישה אחוז ממה שאמור למלא את הממד הזה. אם תסתכלו על היחס [תראו] שהגורמים שהושארו על ידי הכוחות הישנים בממד פני השטח, השדים הרקובים והגורמים של צל הרפאים של המפלגה המרושעת, כולם יחד בערך מגיעים לחמישה עשר אחוז, בזמן שהשדה שהדאפא יסד בעולם הזה תופס ארבעים וחמישה אחוז – וזה אפילו לא כולל את האפקט של תלמידי הדאפא עצמם. כאשר סיכמתי את כל הגורמים המרושעים שרודפים את תלמידי הדאפא הם מגיעים סך הכול רק לחמישה עשר אחוז. זה אומר שבמהלך הזמן הזה לפני שהכוח האדיר של תיקון הפא מגיע לפני השטח, הגורמים של הדאפא תופסים ארבעים וחמישה אחוז מהשדה הממדי שבפני השטח, היכן שבני האדם נמצאים, וזה אפילו לא כולל את תלמידי הדאפא עצמם.

תלמיד: אנא דבר על כיצד אנו צריכים להבדיל בין הטיפוח לבין עבודתנו. הרבה מהפרויקטים שלנו כעת עומדים בפני אתגרים בניהולם.

המאסטר: אם זה משהו שבו תלמידי הדאפא עובדים על אימות הפא, אז [התהליך] הזה עצמו הוא טיפוח. אולם אינכם יכולים להחליף את לימוד הפא בעשיית עבודת דאפא – זה לא ילך. האם לא אמרתי שאתם צריכים לעשות את כל שלושת הדברים ולעשות את כולם היטב?

מחוץ לסין כמה מתרגלים הקימו אמצעי תקשורת וגופים הדומים לחברות במטרה לאמת את הפא, והם מנהלים אותם בצורה שבה חברות רגילות מתנהלות. ואין בכך בעיה, אל תחשבו שזה לא נכון. אם משהו לא יכול לפעול בצורה רגילה, ייתכן שזה לא יהיה טוב לאימות הדאפא. הפעלת אמצעִי תקשורת, הקמת חברה וכו' – אלו הן צורות בחברה האנושית. בני אדם מאמצים גישה שיטתית לניהול דברים, ותלמידי הדאפא יכולים ללמוד מכך, ולא ניתן לומר שזה לא בסדר. אולם לתקופה מסוימת של זמן לפני שהחברה מסוגלת לפעול לגמרי בצורה נורמלית, אכן יהיו כמה אתגרים. אבל בהדרגה אתם צריכים להגיע לנקודה בה היא מנוהלת כמו חברה, ובאופן זה היא תוכל למלא באופן אפקטיבי יותר את תפקידה באימות הפא באופן ישיר או עקיף. כך שאני חושב שאתם צריכים לעשות את מיטבכם לשתף פעולה עם אחרים ולתאם דברים היטב. כאשר משהו מועיל לאימות הפא של תלמידי הדאפא, אתם צריכים לנסות את מיטבכם כדי לעשות אותו היטב.

תלמיד: כמה מבני משפחתי אשר אינם מטפחים אינן יכולים להבין מדוע "תשעת הדיונים" פורסמו. זה משקף החסרות מהטיפוח שלי בעבר, התלמיד שלך. איך אוכל להסיר סוג זה של הפרעה?

המאסטר: למרות שבני משפחתך הבינו דברים בעבר, זה היה ברמה שטחית. לא עזרת להם באמת להבין את האמת.

מאז ש"תשעת הדיונים" יצאו, אחד הדברים שקרו הוא ש[כמה מתרגלים] הצהירו על פרישה של בני משפחתם מהמפלגה. כאשר כמה מבני המשפחה סירבו [המתרגלים היו אומרים]: "אינכם יכולים לסרב! אני אייצג אתכם ואפרוש בשמכם מהמפלגה" (הקהל צוחק). למעשה זה לא נחשב אם הם מסרבים. אתם יכולים לעשות זאת עבור אחרים, אולם הם צריכים להסכים לכך, וזה לא נחשב אם הם לא מסכימים לכך. אפילו אלוהויות צריכות להסתכל על מה שהאדם בוחר. זה מראה שמתרגלים רבים לא פעלו היטב, לא פעלו מספיק או לא הצליחו להבהיר את האמת למשפחותיהם. האם אתם יודעים מהי הסיבה העיקרית? היא שאתם רואים אותם כמשפחה שלכם, ולא כחלק מהישויות החיות או פשוט כמו כל אחד מהחיים העצמאיים האחרים. עליכם להבהיר את האמת לבני המשפחה שלכם בכנות ובתשומת לב, בדיוק כפי שהייתם עושים עם אנשים אחרים בעולם. כאשר אתם מתייחסים אליהם כבני משפחה ולא לוקחים זאת ברצינות, התוצאות לא יהיו טובות כל כך. או אם אתם חושבים: "הוא משפחה, אז אני יכול לייצג אותו", זה לא יעבוד. אפילו היצירה של שלושת העולמות נעשתה למען תיקון הפא של היום, כך שאנשים לא יכולים להיות קלי דעת לגבי דבר כביר כמו זה. האם יש איזה שהם חיים שהם כה פשוטים? ברגע הקריטי, האם איזו שהיא ישות יכולה להיות מיוצגת באופן מלא על ידי מישהו אחר? האם יש איזושהי ישות אשר ניתן לשלול ממנה את ההזדמנות לבחור את עתידה? ברגע הקריטי כל הישויות צריכות לאמת איך הן. כך שאם במשפחתך יש מצב [כפי שתיארת], אז אתה צריך להבהיר את האמת בתשומת לב. אתה יכול לעשות כל מיני דברים רגילים בשם בני משפחתך, אולם כאשר זה מגיע לדברים אשר מערבים את העתיד של ישות – דבר כה גדול – אף אחד לא יכול לייצג מישהו אחר. אם אתה באמת רוצה להציל את בני משפחתך, אז הבהר להם את האמת כמו שהיית עושה לאנשים אחרים. זה כיוון שהצד היודע שלהם כולם – מבין: "בחיים האלה אתה בן משפחה שלי, אולם בחיים הבאים מי יודע למי נהיה קשורים. רק בחיים האלה קיים הקשר הגורלי בינינו". זה כמו לשהות בפונדק: אתה מתאכסן שם ללילה חטוף, וביום למחרת דרכיכם נפרדות. מי יכול לקחת את מקומו של מישהו אחר? כך זה באמת.

תלמיד: איך אנחנו יכולים לעזור לתביעות באפריקה כנגד האנשים המרושעים להתקדם טוב יותר? יש כעת הפרעות באופן קבוע. מהו התפקיד בתיקון הפא של התביעות נגד ג'יאנג באפריקה?

המאסטר: אני מאשר את כל הדברים האלה שעשיתם, ועשיתם עבודה מצוינת. הייתי אומר שעשיתם כמה דברים מבריקים באפריקה, מה שזעזע והפחיד את הרוע והאנשים הרעים, עזר לאנשי העולם לראות את הטבע של הרוע והיה בעל השפעה חיובית בהצלת ישויות חיות ובהרבה דברים אחרים. אלה דברים שצריך שייעשו, ולא עשיתם אותם לחינם. באשר לאיך לעשות דברים אפילו טוב יותר וכיצד להזיז דברים קדימה, זה עדיין תלוי בכם. וההיקף בו תשלימו דברים תלוי בכם גם כן. למעשה, באשר לכל מטפח ומטפח, כולכם הולכים בדרך שעליכם ללכת בה בעצמכם. ועשיתם את הדברים האלה טוב מאוד. לעתים כאשר אני מסתכל על דברים שעשיתם, אני באמת רוצה לומר "בראוו!"

תלמיד: קרוב משפחה שלי הוא חבר המפלגה [הקומוניסטית] שחי בסין. הוא לא רוצה לפרוש מהמפלגה. ניסיתי פעמים רבות לשכנע אותו אולם הוא מסרב להקשיב. כאשר הניפוי יתחיל, האם הוא יאבד את חייו? (הקהל צוחק)

המאסטר: (המורה צוחק) באשר לאם מישהו ינופה או לא, יישמר או לא, הדברים האלה שייכים לשלב הבא. כעת אנו צריכים לחשוב על הצלת אנשים. לפתח החזקות בנוגע ל[מה שיקרה] בעתיד הוא חסר תועלת, כיוון שכאשר תיקון הפא יגיע לכאן יש לו הסטנדרטים שלו [לשפוט לפיהם]. אולם דבר אחד בטוח, לא משנה מה אנו עושים, חלק גדול של אנשים כבר אינו ניתן להצלה. ביניהם עשויים להיות אלו שאינם רוצים להקשיב לאמת, אלו המסרבים להקשיב כשהאמת נאמרת, ואלו שאינם רוצים לקרוא את "תשעת הדיונים". זוהי הבחירה שלהם. עשיתם מה שעליכם לעשות. בזמן שהם נתונים לרדיפה המרושעת ביותר, תלמידי הדאפא עדיין מצילים ישויות חיות ומתגברים על כל מיני סוגים של אתגרים כדי לספר לאנשים על האמת. אולם כמה אנשים לא רוצים להקשיב. ויותר מכך, תלמידי הדאפא מצילים אנשים בשעה שהם נרדפים. ובכן חוסר הנכונות של אנשים להקשיב או לקרוא [על האמת] הוא גם דרך שבה אנשים מבצעים את הבחירה שלהם. אם הם לא רוצים להינצל, אז אין לנו ברירה אלא לתת להם ללכת עם המפלגה המרושעת.

תלמיד: לא עבדתי לפני שהתחלתי לטפח ולא עבדתי מאז. מאז שהתחלתי לטפח היה לי זמן פנוי רב למדי לעשות דברים להפצת הפא. האם זה מתאים לשיטת הטיפוח שלנו המותאמת לחברה הרגילה? האם אני צריך לצאת ולחפש עבודה כעת?

המאסטר: אם למשפחה שלך אין קשיים כספיים או נטל אחר, אז זה תלוי בך אם תעבוד או לא, וזה לא קשור ללא להיות בסדר עם דרך הטיפוח שלנו. אני יודע שכמה מתרגלים לוו הרבה כסף ועדיין אינם רוצים לצאת לעבוד באומרם שהם "עסוקים מדי באימות הפא" מכדי לעבוד. הם אינם יכולים להחזיר את הכסף שהם לוו, אך הם עדיין ממשיכים ללוות עוד. זוהי בעיה. האם חשבתם על העיקרון של הפא שהמאסטר לימד לגבי המחויבות לשלם חובות? אם אתם, שהתחלתם לטפח או כשאתם מגיעים לשלמות המלאה, תעזבו או שתגיעו לשלמות המלאה ותהפכו להיות אלוהות אך עדיין לא שילמתם בכלל את החוב שלכם, אז מי ישלם אותו? אפילו אם החוב הוא לתלמיד דאפא, זה עדיין לא מתקבל. כמובן כמה מהמתרגלים שלנו אומרים: "אינני רוצה זאת בחזרה. זאת מתנה עבורך", אז זהו עניין אחר. אז זו מתנה, וזה מושג שונה מלצבור חוב. אינכם יכולים ללכת לקיצוניות. אתם עשויים לחשוב: "כיוון שאימות הפא יסתיים בקרוב בכל מקרה, לא אצטרך להחזיר את הכסף שאני חייב לך. כאשר הזמן יגיע הכול יסתיים וכל זה יושלם". (הקהל צוחק) איך זה יכול לעבוד כך? האם החשיבה הזאת נכונה? זה להיות לא אחראי. האם לא אמרתי שתלמיד דאפא צריך להיות אדם טוב בכל הנסיבות? מרבית תלמידי הדאפא עובדים ומאמתים את הפא בו זמנית. כמובן שאם אינך צריך לעבוד, אם אינך עומד בפני אתגרים כספיים ואינך צריך לדאוג לגבי ההשפעה על בני משפחתך כאשר אתה עושה דברים, אז זה שונה. לכולם יש מחויבויות משפחתיות וחברתיות, וכולם מטפחים את עצמם בנסיבות של החברה האנושית ומאמתים את הפא בעולם החילוני. מדוע אתם [אלה שלא משלמים את חובותיכם] עושים משהו שסוטה מהדרישות של הפא? כמובן, אם אלו שלהם אתם חייבים אומרים שהם לא צריכים את הכסף, או אם משפחתך לא צריכה שתעבוד, אז זהו עניין אחר וכמובן שאין זאת בעיה.

תלמיד: מאסטר בבקשה הסבר לנו את המשמעות העמוקה יותר של "לסובב את הגלגל לעבר העולם האנושי".

המאסטר: "לסובב את הגלגל לעבר העולם האנושי" – אם כך איזה גלגל זה שמסובבים? כמובן שזהו גלגל החוק (פאלון) (מחיאות כפיים). האם סיבוב גלגל החוק אל עבר העולם האנושי אינו לעשות תיקון פא לעבר העולם האנושי? זה הפירוש (מחיאות כפיים).

תלמיד: מאז שמאמר המורה "לסובב את הגלגל לעבר העולם האנושי" פורסם, כמה תלמידים חשבו שהמאמר מיועד לקריאה על ידי התלמידים, בעוד שאחרים חשבו שצריך לפרסם אותו בעיתונים כך שאנשים רגילים יוכלו לקרוא זאת. איני בטוח כיצד לטפל בזה.

המאסטר: זה בסדר לאפשר לאנשים רגילים לקרוא זאת גם כן. בקרב אנשים רגילים יש כמה אשר יודעים משהו על כך ואשר יכולים להבין אותו. אולם בהחלט יש הרבה אנשים מעורפלי מחשבה אשר לא יהיו מסוגלים להבין אותו, כך שעלולה להיות לכך השפעה שלילית. כך היא החברה האנושית כעת. כך שכאשר זה מגיע לדברים ספציפיים, דונו בהם ביניכם. זה בדיוק כמו הדפסת תמונות של המאסטר בעיתון: כיוון שהמאסטר אמר שאתם יכולים לעשות זאת, עשיתם זאת ולא הייתה בכך בעיה. אולם אינכם יכולים להדפיס בעלונים מה שכתבתי או מה שאמרתי ואז להפיץ אותם. עליכם לעשות את הדברים האלה באופן הכי רציונלי שאפשר. להיות אחראי לפא ולהצלת ישויות חיות זה להיות אחראי לעצמך.

תלמיד: בחברה האנושית יש כמה אנשים רגילים, בייחוד פרופסורים ומלומדים, אשר לומדים לעומק את הקומוניזם המרושע והמרקסיזם-לניניזם המרושע. אולם אנשים רגילים אלו אינם חברי המפלגה המרושעת בסין. מאסטר, בבקשה אמור לנו כיצד אנו יכולים לעזור לאותם אנשים רגילים.

המאסטר: הראו להם את "תשעת הדיונים" ותשאלו אותם: "איך המחקר שלנו לעומת שלכם?" (מחיאות כפיים) נכון? אנו הגענו מהחברה ההיא וזהו המחקר שלנו, אשר נוצר מתוך חוויות ממקור ראשון. בואו נראה מי חקר זאת יותר לעומק ועם הבחנה חריפה, בואו נברר זאת (המורה צוחק) ( מחיאות כפיים).

תלמיד: קיבלתי את הפא במאי האחרון. תודה לך מאסטר על הצלתי הרחומה. אחרי שקיבלתי את הפא, במהרה נעשיתי מעורב בעבודת דאפא, ולעתים אני כה עסוק עד שפשוט אין לי זמן לעשות את התרגילים. אני מודאג מכך מאוד. מאסטר, אנא ספר לנו שוב כיצד תלמיד חדש יכול ללכת היטב את הדרך של טיפוח עצמי ואימות הפא.

המאסטר: אין קיצורי דרך בטיפוח עבור אף מתרגל, וזה תקף למתרגלים חדשים גם כן. רק טפח ביציבות וברצינות ועשה היטב את שלושת הדברים שתלמידי דאפא צריכים לעשות. הדברים האלה אולי נראים רגילים, אולם כל המוסריות האדירה שלך וכל הדברים שתלמידי הדאפא יביאו לשלמות בעתיד, באים מהם. אל תהיה לחוץ ואל תעשה שום דבר קיצוני. רק עשה דברים באופן רגיל ורציונלי. כך אתם אמורים לטפח. "אין דבר העומד בפני הרצון".

תלמיד: כיצד מתרגלים מערביים צריכים להסתכל על הפרישה מהמפלגה? האם מתרגלים מערביים אשר חיו בסין בעבר הושפעו מצל הרפאים המרושע של המק"ס?

המאסטר: חלק כן וחלק לא. כאשר מערביים נוסעים לסין רבים מהם לא בהכרח הופכים לחלק מהמעגלים החברתיים של האנשים הסינים, כך שמרביתם לא הושפעו. אולם יש מספר קטן מאוד של אנשים אשר ניסו לפלס את דרכם אל תוך המפלגה המרושעת. באשר לתלמידי דאפא, [צל הרפאים] לא ישפיע עליהם לא משנה היכן הם.

תלמיד: ברכות מאסטר! פרשתי כבר מהמפלגה. אולם מיסי המפלגה נלקחים באופן אוטומטי מהמשכורת שלי. מה עלי לעשות בקשר לכך? (הקהל צוחק)

המאסטר: ראה זאת כשוד מצד הכת המרושעת (הקהל צוחק, מוחא כפיים). זאת לא בעיה.

תלמיד: מתרגלים רבים רוצים לעזור לקרוביהם או לבני משפחתם שנפטרו לפרוש מהמפלגה. האם זה נחוץ?

המאסטר: זה בסדר. אין בעיה בכך, כיוון שהם נפטרו ולכן הם לא יכולים לבוא ולבקש ש"האפוק טיימס" יפרסם את ההצהרה שלהם בדפוס או ברשת, לא כן? (הקהל צוחק) (מחיאות כפיים). אז כן, אתם יכולים לעשות זאת. והאם זה משנה? כן, זה משנה! (מחיאות כפיים)

תלמיד: כמה תלמידים מחוץ לסין משתמשים בכינויים כדי לפרוש מהמפלגה. האם זה כמו לפרוש מהמפלגה בשמם האמיתי, כלומר מבחינת האמונות הנכונות שלהם, המחשבות הנכונות שלהם והפעולות הנכונות שלהם?

המאסטר: זה אותו הדבר. כפי שאמרתי קודם לכן, להשתמש בכינוי זה בסדר, משום שאלוהויות מסתכלות על לבם של האנשים. אולם הפעולה הרשמית של [התנערות פומבית] יכולה לתת השראה לאנשים בחברה האנושית ונחוצה להצלת אנשים.

תלמיד: כיצד עלי ליישם את החוכמה שלי ולהשתמש במדיית הקולנוע והטלוויזיה כדי שנוכל לפלס טוב יותר את דרכנו ולהגיע אל הזרם המרכזי של החברה?

המאסטר: אם יש לך מיומנויות מסוג זה אז לך על זה. להשתמש באמצעים אלו כדי לאמת את הפא, לחשוף את הרדיפה ולהציל ישויות חיות הוא כמובן טוב יותר. אתם יכולים לפלס את דרככם ולהגיע אל הזרם המרכזי של החברה כל זמן שתפתרו נושא אחד, שהוא להיות מסוגלים באמת לייצר מוצר טוב. אולם יש להתחשב גם במגבלות כספיות. אותו הדבר לגבי גופי המדיה. אם הם באמת מנוהלים היטב, הם בהחלט יצליחו לעשות את דרכם אל הזרם המרכזי של החברה ויצטרפו לשורות כלי התקשורת המרכזיים בחברה. וזה כמובן יהיה נהדר. אני יודע שלמעשה עבדתם קשה על דברים רבים ואתם תעשו אותם היטב. אני מאמין שעם הזמן היום הזה יגיע, בהחלט יגיע (מחיאות כפיים). אחזור על מה שאמרתי בעבר: לא רק שהם ינוהלו היטב, בעתיד הם בהחלט יהיו כלי התקשורת הראשיים, הם יהיו מספר אחד (מחיאות כפיים). כאשר הגזע האנושי יגיע להבין את כל זה, אני חושב שכבר לא יעניין אותו שום דבר אחר, והדבר הראשון והחשוב ביותר עבורם יהיה להיות מסוגלים לשמוע את המידע על הדאפא ולבחור עתיד נפלא לעצמם (מחיאות כפיים).

תלמיד: כאשר מוצרים המיוצרים בסין נמכרים בארה"ב, הכסף מוזרם לסין ומשמש לרדיפת מתרגלי הפאלון גונג. לכן לא אקנה יותר מוצר שמיוצר בסין. האם החשיבה שלי נכונה?

המאסטר: כמובן שאין דבר שגוי בכך. האם רבים מהמתרגלים העמיתים שלנו לא מחרימים אותם גם כן? (המורה צוחק) אולם נראה שאם רק המתרגלים שלנו יחרימו אותם, אז ההשפעה לא תהיה גדולה כל כך (המורה צוחק). ואל תעשו זאת אם זה יגרום לכם לקשיים כספיים. אם אתם קונים אותם בשל אילוצי החיים, אז זה לא משנה. אולם אם כל האנשים בעולם היו יכולים להבין מה שאתה הבנת, זה יהיה מפחיד ביותר עבור הרוע.

תלמיד: אם לאדם רגיל יש גישה חיובית כלפי הדאפא אולם עדיין אין לו הבנה נכונה לגבי המפלגה המרושעת וצל הרפאים המרושע שלה, מה יקרה לו?

המאסטר: אז זה תלוי בנסיבות הפרטניות שלו, משום שהגישה של מישהו כלפי הדאפא היא הראשונה במעלה. אולם אם הוא לגמרי מקובע בתמיכתו במפלגה המרושעת ובהכרה במפלגה המרושעת, אז הוא בסכנה חמורה.

תלמיד: מתרגלים בסין רוצים לשאול את המאסטר: הרבה אנשים רגילים היו בשלב זה או אחר חברים ב"[הקומוניסטיים] הקטנים" וב"ליגת הנוער [הקומוניסטי]" של המשמרות האדומים. אנא אמור לנו האם גם הם צריכים עדיין לפרוש [מהארגונים האלה]?

המאסטר: זה הכרחי להסיר את הסימן שהושאר על ידי הרוע. אף על פי שהכרזה על פרישה היא רק פעולה רשמית, אם האדם יכול לצעוד קדימה ולהצהיר הצהרה זאת, כלומר, אם הוא מסוגל לקחת צעד זה, אז החשיבה שלו משתנה בתהליך הזה וגופו מנוקה מהגורמים המרעילים. יש אנשים שאמרו: "אינני צריך לכתוב זאת, בלבי כבר פרשתי". זה לא בהכרח יגרום לניקוי הגורמים המרעילים מהגוף. ואלוהויות מסתכלות אם האדם נחוש. כיוון שהמניעים העמוקים יותר שמאחורי מחשבות האדם מורכבים, פעולותיו הן הביטוי המדויק ביותר של עצמו.

תלמיד:הרבה אנשים רגילים אומרים: "הפסקתי לשלם מִסים למפלגה או לליגת [הנוער] לפני זמן רב. הפסקתי להיות חבר מפלגה לפני זמן רב. אינני צריך לנקוט בפעולה הרשמית של פרישה מהמפלגה". כיצד עלינו להתייחס לכך?

המאסטר: זה עדיין אותו נושא. הבעיה היא לא רק עם הפעולה הרשמית של הצטרפות למפלגה. [המפלגה] באמת סימנה אנשים בסימן כת הרוע שלה וגרמה לאנשים להצטרף לשורותיה. הסימן הזה חייב להימחק. הסימן לא מתבטא בעולם האנושי, ומה שפועל כולל גם את הגורמים [של המפלגה] שבתוך גופם של האנשים. אנשים נדרו נדרי מוות לדגל האדום מדם שלה, הבטיחו לתת לה אפילו את חייהם, אז האם תגידו שרק לחשוב על כך בלבכם במקום לפרוש ממנה באופן גלוי יכול לעשות את העבודה? למעשה, אם כבר דנים בנושא הזה, [הייתי אומר ש]המפלגה המרושעת הזו היא באמת מרושעת במידה הגדולה ביותר. היא מבקשת מאנשים לנדור נדרי מוות לדגל האדום מדם שלה, להקדיש את חייהם למפלגה המרושעת ולהקדיש את כל חייהם לשרת את הוראותיה. מהזמנים הקדומים ועד היום, אף לא מפלגה פוליטית אחת ואף ארגון אנושי לא היו כה מרושעים או כה ברוטאלים.

תלמיד: כמה מתרגלים מערביים חושבים שהנימה של "תשעת הדיונים" מקשה על החברה המערבית לקבל אותם. לְמה עלינו להיות עירניים כאשר אנו מציגים את "תשעת הדיונים" לחברה המערבית?

המאסטר: זה לא כך. זה בסדר גמור לעשות זאת באופן בו עשיתם זאת. אל תדגישו את הדברים האלה. בוודאי שישנםהבדלים בין דרכי החשיבה המזרחיות לבין אלו המערביות. אולם מאחורי "תשעת הדיונים" יש גורמים אלוהיים ותהיה להם השפעה חיובית על האנשים, אסיאנים ומערביים כאחד. במקרים של אנשים מסוימים, גורמים שהושארו על ידי הכוחות הישנים מונעים מהאדם להיות מעורב בדאפא לעת עתה – ייתכן שהם מרסנים אותו. זה תלוי במצב הספציפי. מערביים רבים לא נפגעו מהרעל של המפלגה המרושעת, ובמקרים אלה יכול להיות שהאדם ייראה קצת אדיש. זאת אינה בעיה. באשר ל"תשעת הדיונים", בעת הנוכחית הם צעד חשוב בהצלת האנושות. ייתכן שבשלב הבא, כל אדם על כדור הארץ הזה יצטרך בקרוב לתת את עמדתו לגבי האם הוא מעוניין שהמפלגה המרושעת תהיה או לא. כל אדם חייב לבחור את עתידו. במדינות שאינן נשלטות על ידי המפלגה המרושעת, בפועל דברים קומוניסטיים עדיין מיושמים. האם נבואה מסוימת לא אמרה ש*** ישלוט בעולם?

כמה אנשים אמרו ש"תשעת הדיונים" ארוכים מדי ושאלו האם ניתן להפוך אותם ליותר תמציתיים. התשובה היא לא. במהלך בערך מאה השנים האחרונות, החבורה הקומוניסטית הנוהגת כגנגסטרים הייתה באופן עקבי במלחמה עם העולם החופשי, אולם אף אחד לא הצליח להבהיר מה היא באמת המפלגה המרושעת. הרפובליקה של סין [טייוואן] לחמה במק"ס במשך עשורים, ומאמרים על המק"ס נכתבו בזה אחר זה. אולם גם הם לא הצליחו להבהיר באמת מה היא המפלגה המרושעת הזאת. אנו הצלחנו להסביר זאת במלואו, לראשונה. כיצד אפשר שזה יהיה יותר תמציתי? האם יהיה נכון להפוך אותם למאמר קצר וחסר-שיניים כמו שנעשה עד עכשיו? האם יצירה כזאת הייתה יכולה לעמוד באחריות העצומה [שעליה לשאת] ולמלא את החובה שההיסטוריה העניקה לה? המטרה שבגינה אנו מסבירים באופן מלא את המפלגה המרושעת היא לחשוף את טבעה המרושע ולעזור לאנשים לראות אותה כפי שהיא באמת, ובכך להציל את אנשי העולם. זה נעשה גם כדי לעזור לאנשי העולם להבין מדוע היא רודפת את תלמידי הדאפא בפראות כזו. אנו איננו "משחקים בפוליטיקה". וזה לא משהו שפוליטיקה הייתה יכולה לטפל בו. בלבי יש משאלה כבירה להציל את כל הישויות החיות. אין אנו צריכים להבטיח דבר לישויות שיש להם מחשבות מעוותות. ההיסטוריה תוכיח את הכול. נתתי למפלגה המרושעת הזאת הזדמנויות רבות, וכאשר הרוע שלה הגיע לשיאו הזהרתי אותה פעם אחר פעם באומרי: "אני לי הונג-ג'י, יודע כל דבר ויכול להסביר כל דבר". אולם הרוע נעשה כל כך פרוע שהוא איבד כל שפיות. אפילו היום הוא עדיין רודף את תלמידי הדאפא ללא היגיון. בואו ונראה מה מחכה לו.

תלמיד: כמה אנשים רגילים חושבים ש"תשעת הדיונים" הם אדירים, אך הם לא מקבלים את הדאפא.

המאסטר: רבות מהמחשבות של אנשים רגילים הן תוצאה מהשפעת המושגים שלהם, והם אומרים דברים מבלי לחשוב עליהם קודם לכן. הם לעתים קרובות אומרים דברים שאינם מתכוונים אליהם ואומרים דברים שמשמעותם היא אולי משהו אחר. כאשר זה המקרה, אתם צריכים לעזור להם להתעשת. מה אתה מתכוון ב"לא מקבלים את הדאפא"? שהם אינם רוצים ללמוד אותו? אם הם לא ילמדו אותו זה בסדר. אף אחד לא מכריח אותם ללמוד אותו. רק כת רעה תכריח מישהו ללמוד את הדברים שלה ולא תניח לאנשים אפילו אם הם רוצים לעזוב. בדאפא לעומת זאת, איננו עושים את הדברים האלה. אם אתה רוצה ללמוד אז בבקשה, ואם אינך רוצה זה בסדר. מה שאני אומר לאנשים היום הוא כדי לגרום לאנשים להיות מודעים לאמת: אני רוצה שאנשים ידעו מהו הדאפא ומדוע המפלגה המרושעת רודפת אותו ואני עושה זאת כדי לעזור לאנשים להיפטר מהגורמים הרעילים במחשבתם. באשר לאם אנשים רוצים ללמוד אותו, זה תלוי בהם. אם הם באמת לא מכירים בדאפא אז הם בחרו את עתידם.

תלמיד: מאז ש"תשעת הדיונים" יצאו, השקעתי הרבה בכתיבת מאמרים החושפים את המפלגה המרושעת, אולם הרפיתי בלימוד הפא. כיצד עלי לאזן את הדברים?

המאסטר: זה לא בהכרח הפרעה. עליך למצוא זמן ללימוד הפא. למד את הפא ביציבות וברצינות, לא רק כדי לצאת ידי חובה. עליך לעשות את כל שלושת הדברים. כתיבת מאמרים היא חלק מאימות הפא שלך, אולם היא אינה יכולה להחליף את שני הדברים האחרים.

תלמיד: כמה מתרגלים עמיתים בסין חושבים שכמה ממאמרי המערכת של מינג-הווי יוצאים נגד רוח הדאפא, כיצד אנו יכולים לשכנע מטפחים עמיתים אלו מסין?

המאסטר: זאת לא בעיה. כאשר מישהו אומר שיש בעיה עם מינג-הווי, האם זה לא מסייע לטיפוח של תלמידי הדאפא של מינג-הווי? יכולה להיות לזה השפעה חיובית. אם זה קורה הם רק צריכים לטפח את עצמם יותר, ואם הם טעו הם צריכים פשוט לתקן את עצמם. אם הם לא טעו, אז הם צריכים להיות נחושים ולא להיות מושפעים מהמתרגלים האלו שיש להם מחשבות אנושיות. כמובן זה לא תמיד המצב, שבו למתרגלים [המטילים ספק במינג-הווי] יש מחשבות אנושיות. יכול להיות שהם מכירים גישות טובות יותר לדברים. באופן כללי מינג-הוויי רק השתפר עם הזמן, והוא בנתיב נכון. המצב בסין הוא אכן מורכב. יש מתרגלים, שבגלל המחשבות האנושיות שלהם יש להם החזקות חזקות מאוד, והגורמים של המפלגה המרושעת פועלים להפריע. ויש גם כמה אנשים רעים אשר מתחזים למתרגלים. אולם זה לא נוגע לנו, כיוון שהם לא יכולים להפריע למינג-הווי.

תלמיד: כאשר המאסטר לימד את הפא בימים המוקדמים הוא אמר שההצלה של הנזירים והנזירות תתרחש אחרונה. אז האם הבהרת האמת להם היא בעדיפות נמוכה יותר?

המאסטר: נכון, ההצלה של האנשים הדתיים תוכננה לסוף, להיעשות בשלב הבא. יש אנשים שאמרו: "מדוע תלמידי הדאפא כה מיוחדים, אפילו יותר מאשר אלו שבדתות? מדוע אינך מציל את האחרים קודם ומאפשר להם להיות תלמידי דאפא, ובמקום זאת אתה מציל כעת אנשים אלה ומאפשר להם להיות תלמידי דאפא?" כשבני אדם מסתכלים על אנשים הם רואים רק את החיים הנוכחיים האלה. אולם למעשה, בהיסטוריה, רבים מהאנשים שיושבים כאן היום היו הקבוצה הראשונה של התלמידים בדתות הישרות העיקריות של המזרח והמערב – האנשים אשר שמעו באופן אישי את שאקיאמוני וישו מלמדים את החוק. תלמידי דאפא הם מאמינים אמיתיים עם אמונה נחושה ונכונה. (מחיאות כפיים) הקדושים, הנזירים, הדאואיסטים והנוצרים הידועים מההיסטוריה הם כאן עכשיו בין תלמידי הדאפא (מחיאות כפיים).

תלמיד: יש בודהיסטים שלא מבינים את הסיפור על בודהא שאקיאמוני שהמורה מספר בהרצאה השביעית ב"ג'ואן פאלון". הם אומרים שהם חיפשו בכל הטריפיטאקה ולא מצאו אותו. זה השפיע על ההבנה שלהם לגבי הדאפא.

המאסטר: נכון. אני יכול לספר לאנשים על כל דבר שבפא. אני יכול לספר לאנשים כל דבר על כל הבודהות ועל כל האלוהויות שבשמים. ואני יכול לספר לאנשים על העבר, ההווה והעתיד של בודהא שאקיאמוני. אף אחד מהדברים האלה לא נמצא בשום כתבים. ואני יכול לומר לאנשים על העבר, ההווה והעתיד של הקוסמוס, ועל כל הדברים ועל כל הישויות. אני יכול לספר לאנשים אפילו על אלוהויות שבודהא שאקיאמוני מעולם לא הזכיר, ואפילו על איך שהם נוצרו ועל כל ההיסטוריה שלהם. אני יכול לספר לאנשים על הקוסמוס הגדול יותר עד למרחב הגדול ביותר שלו, איך הן הרמות השונות של השמים – וכמובן שהרמות השונות של השמים הם אלוהויות גם כן – על איך הגופים הקוסמיים של הרמות השונות נוצרו... על העקרונות הבסיסיים של כל דבר ושל הכול. ורק אני יכול לספר לאנשים על הדברים האלה (מחיאות כפיים). מה שאני יכול לספר לאנשים כולל כל דבר מההיסטוריה של האדם בשלושת העולמות, מהפרטים הקטנים ועד לאירועים הגדולים ביותר בהיסטוריה. האם הכתבים הבודהיסטים יכולים לכלול את כל זה? הכתבים לא תיעדו אפילו הרבה ממה שבודהא שאקיאמוני אמר כאשר הילך על הארץ. בודהא שאקיאמוני לימד פא במשך ארבעים ותשע שנים – האם הוא לימד רק את מה שנמצא בספרים המועטים האלה? זה בלתי אפשרי, נכון? בני אדם... הם תמיד מכשילים את עצמם עם מושגים אנושיים. אל תדאגו לגבי הדברים האלה שאנשים רגילים אומרים. מי הם אלה אשר מטפחים? מי הם האנשים אשר באמת הולכים בדרך לאלוהות? מי הם האנשים אשר יכולים באמת להצליח בטיפוח? בכל ההיסטוריה מהעבר עד ההווה, רק אתם עשיתם זאת! (מחיאות כפיים)

כפי שאמרתי בעבר הטיפוח שנעשה בעבר, הדתות של העבר, והאלוהויות של העבר אשר ירדו לעולם הזה להציל אנשים – האם הם באמת הצילו אנשים? מה שהם למעשה עשו היה ליסד תרבות עבור שלושת העולמות והמין האנושי, והמטרה הייתה לסלול את הדרך עבור תיקון הפא הסופי של הקוסמוס. יתרה מכך, הישויות האלה שהוצלו היו הנשמות המשניות (פו-יואן-שן) של האנשים, ולא האני האמיתי של האנשים האלה. ועדיין, הנשמות המשניות האלה שהוצלו היו ישויות שיועדו לכך, שנשלחו מטה לכאן. הסיבה היא שלאחר ששלושת העולמות נוצרו, כמה גופים קוסמיים היו קרובים מדי לשלושת העולמות, ואלוהויות הקרובות לשלושת העולמות ראו את שלושת העולמות ואפילו נחשפו אליהם, כך שלאלוהויות האלה הייתה נטייה להזדהם וכך נפלו. בשלושת העולמות יש רגש, העקרונות של הישויות החיות הם הפוכים, הסביבה קשה ולאנשים יש החזקות חזקות. אלוהויות נכונות, לעומת זאת, הן בעלות חמלה, ונוטות להיות מופרעות מישויות חיות הנמצאות בסביבה המאתגרת של שלושת העולמות. זאת הסיבה שאלוהויות הקרובות לשלושת העולמות היו צריכות להיות מוחלפות לעתים קרובות. במונחי הזמן של בני אדם הם היו צריכות להיות מוחלפות בערך כל עשר שנים. זו הייתה הסוגיה שהופיעה. בה בעת, הופיע מצב בו אנשים השתמשו בצורה של החברה האנושית הרגילה הזו שבשלושת העולמות כדי לטפח את עצמם במאמץ רב, ואחרי שהם היו מגיעים לשלמות המלאה, הפו-יואן-שנים שלהם היו מחליפים את האלוהויות שהיה צריך להחליף. כמה ישויות מהעולמות השמימיים של האלוהויות שמעל היו נשלחות מטה, והן היו צריכות לטפח בעולם הזה כפו-יואן-שנים של אנשים. וכמה מהן למעשה התגלגלו כצורות חיים אחרות, ואחרי שהגיעו לשלמות הם חזרו והפכו לאלוהויות שאותן הן היו אמורות להחליף. המצב הזה הופיע רק לאחר שנוצרו שלושת העולמות. לפני כן לא היה דבר כזה כמו אלוהויות מתחלפות. אבל זאת לא הייתה המטרה של יצירת שלושת העולמות, זאת הייתה תופעה שהופיעה לאחר ששלושת העולמות נוצרו. זה היה בעצם עבור תיקון הפא ששלושת העולמות נוצרו. במהלך התקופה הקודמת הזו, כל דבר הקשור לשלושת העולמות שאלוהויות עשו, וכל דבר שהתבטא בעולם, היה חלק מתהליך של ייסוד תרבות עבור המין האנושי והיה כדי להניח לאנשים בסיס להבין את הפא מאוחר יותר.

זה קל עבורי לדבר על הדברים האלה היום, וזה קל לכם לשמוע, להבין ולתפוס אותם. זמן, חלל, היסטוריה, כל הדברים, שמים וארץ, כל הישויות, כל ההתרחשויות, טיפוח, יין ויאנג, קשייםוהנאה, אדם ואלוהויות – לדבר על הדברים האלה איננו מאמץ עבורי. אולם האם ידעתם שהמושג והמשמעות של כל מילה התרחשו במשך אלפי שנים של היסטוריה אמיתית שחיו אותה והתפתחו למה שהם היום, ושבמהלך ההיסטוריה משמעויות המילים נבנו והתפתחו? אני מדבר בעיקר על השפה הסינית. כל הדברים וכל ההתרחשויות שבני אדם מבינים ניתנים לסיקור, לתיאור ולהבעה בשפה אנושית ובמילים. זה לא משהו שאתה יכול לחולל רק על ידי כך שאתה ממציא שפה. חייב להיות משהו שטבוע באופן עמוק, משהו שאנשים באמת חשו, חוו בגוף ראשון וחיו אותו – תהליך שנוצר עבור האנשים המבוסס על חוויה אמיתית והמשאיר רושם עמוק. רק אז יכולים אנשים באמת להבין את המשמעות המועברת באמצעות סימנייה, מילה או מונח. אתם יכולים לתפוס את הפא שמלמדים היום ללא העיכוב הקל ביותר, אולם ללא התהליך ההיסטורי ההוא ייתכן שלא היה לכם מושג על מה אני מדבר היום.

מהו "טיפוח"? מה משמעות הטיפוח? כיצד אדם מטפח? כיצד נראה טיפוח? איך הם המטפחים? זאת הייתה בעיה אם אנשים לא היו מבינים את כל זה. אז בודהא שאקיאמוני, לאו דזה וישו ודומיהם, היו צריכים לרדת לעולם הזה והיה צריך שכל הדברים האלו יתרחשו במציאות ושיחיו אותם כדי להשאיר למין האנושי את התרבות הזאת, ללמד את האנשים מה זה אומר ולאפשר להם להבין מה זה. מה שאני מדבר עליו כולל את התהליך שהמטפחים עברו כאשר הטיפוח המאומץ שלהם והאמונה הנכונה שלהם הובילו לשלמות המלאה, וכולל גם דברים דומים. בודהות, טאואים ואלוהויות הותירו אחריהם את תהליך השיפור של ההגעה לסטטוס פרי באמצעות אמונה נכונה וטיפוח נכון, ואנשים הגיעו להבין מה הם הדברים האלה. אולם עם כל זאת, כל זה עדיין שונה מהצורה של הטיפוח שתלמידי הדאפא של היום עושים. ולכן אני אומר שאין מודל לטיפוח של תלמידי דאפא – עליכם להאיר את הנתיב שלכם.

תלמיד: בתהליך של ניסיון להציל את היתומים והבהרת האמת, צוות ההצלה גילה שזה אמצעי מצוין ותהליך מצוין להבהיר את האמת עוד יותר לכל המגזרים בחברה, כמו למשל המגזר הממשלתי והמגזר הפיננסי. אנחנו גילינו גם שזה תהליך שבו אנחנו מנסים לתאם ולעבוד טוב יותר עם צוותי הבהרת אמת האחרים. מאסטר, בבקשה הנחה אותנו כיצד אנו יכולים לעשות פחות עבודה כפולה ולפעול טוב יותר בניצול המשאבים המוגבלים שיש כרגע לתלמידי הדאפא כך שנוכל לפעול היטב בהצלת היתומים.

המאסטר: [רבים] מכם חושבים ומתכננים כיצד לעשות את מה שתיארת. זה כבר מתקדם. זה הדבר הנכון לעשות וצריך שזה יֵיעשה. כיוון שהדברים האלה מעַרבים היבטים רבים של החברה, כולל ממשלת ארה"ב, הם ישיגו את ההשפעה שלה אתם מייחלים רק כאשר תעשו אותם ברצינות. עדיף שלא אכנס לפרטים של הדברים, כיוון שאתם אלו שצריכים לטפל בפרטים. אולם יוזמה זאת צריכה להיעשות. איננו יכולים לא להשגיח על ילדיהם של תלמידי הדאפא – ילדים אשר איבדו את משפחתם. אלו הם התלמידים הקטנים שלי והמטפחים העמיתים הקטנים שלכם. כמאסטר שלהם חשבתי על כך כל הזמן. ורציתי להביא אותם אל ההר, לאסוף אותם יחד, להקים עבורם בית ספר ושהם יגדלו יחד (מחיאות כפיים).

תלמיד: בעת הנוכחית כמה תלמידים עדיין חושבים שכאשר הם עוברים סילוק קארמה באופן גופני ולא יכולים לצאת ממיטתם זו התוצאה של הקארמה שלהם עצמם, וזאת כיוון שהגענו לשלב הסופי, הקארמה צריכה להיות מסולקת. האם דרך החשיבה הזאת היא נכונה?

המאסטר: לא לגמרי. זה קורה כיוון שאדם יוצר קארמה כל עוד הוא חי. כאשר אתה מטפח, זה בין השאר, תהליך של סילוק מתמיד של הקארמה שלך. כל עוד אדם חי בעולם הזה הוא יוצר קארמה. כך שלאורך מהלך הטיפוח שלך, הקארמה כל הזמן מופחתת ומסולקת. אולם תלמידי דאפא עושים טיפוח של תיקון הפא, ולכן הקארמה שלהם פחותה בהרבה מזאת של אנשים רגילים, וסוג זה של קארמה כבר לא צריך להיות קשה להם לסלק. האם לא אמרתי לכם שכל הדברים האלה תוכננו עבורכם, המטפחים, כל צעד וצעד של הדרך? כך ש[סילוק הקארמה שלכם] תוכנן, צעד אחר צעד עד היום. יש לכם גם כמות קטנה של קארמה חדשה שנוצרת, אבל דברים כאלה יכולים למלא תפקיד חיובי ברגע שתלמידי הדאפא רואים אותם ומטפלים בהם באופן נכון, ואין כל כך הרבה מהם עד כדי שיוכלו להפריע לאימות הפא של תלמידי הדאפא. בשלב שבו אנו נמצאים כעת, דברים מסוג זה הופחתו באופן בסיסי לכמות מזערית, משום שהם אינם אמורים להפריע לאימות הפא של תלמידי הדאפא.

אז מדוע היו כמה מקרים רציניים למדי? כפי שאמרתי לכם, כל מיני סוגים של גורמים רעים מנצלים את הפערים שיש לתלמידי הדאפא כאשר יש עדיין החזקות או מחשבות אנושיות שהתלמידים עדיין לא הבחינו בהן. כרגע ההפרעה הגדולה ביותר והבולטת ביותר היא הפעולה של צל הרפאים המרושע של המפלגה המרושעת. בייחוד כעת, כאשר דברים רעים אחרים הושמדו עד שמעטים נשארו, מה שבולט הוא הפעולה של הגורמים המרושעים של המפלגה המרושעת. הסוגים השונים של הפרעה ורדיפה המתרחשים היום נובעים מזה. כך שאתם צריכים לזהות ולהתמודד איתם ברצינות, ולסלק אותם. אנשים רגילים לא מאמינים שלמפלגה המרושעת יש צל רפאים ושדים רקובים. אולם תלמידי דאפא כן מאמינים בזה. השדה של צל הרפאים המרושע הוא זה המאפשר שתהיה למפלגה המרושעת דריסת רגל בעולם הזה. במאה ומשהו השנים מאז הקומונה הפריזאית, צל הרפאים יצר שדה גדול בממד האנושי. צפיפות השדה הזה הייתה בעבר די גבוהה. אף על פי שהמערב הוא נגד המפלגה והדוקטרינות המרושעות שלה, למעשה המערב בעצמו מיישם את הקומוניזם המרושע של צל הרפאים המרושע של המפלגה המרושעת. המיסוי הכבד והרמה הגבוהה של רווחה חברתית המיושמים כיום בחברה המערבית הם בדיוק מה שהמפלגה המרושעת דגלה בו בהתחלה. זה רק שהמפלגה המרושעת השתמשה באלימות כדי להשיג בכוח דברים מאנשים, בעוד שבמערב זה נעשֶה באמצעות חקיקה. במהות הם כולם מיישמים את הדברים של הקומוניזם המרושע במקום לפעול באופן שבו חברה אנושית אמיתית צריכה לפעול. מדוע תופעה זאת התרחשה אף על פי שהחברה המערבית מתנגדת לדוקטרינות המרושעות של הקומוניזם? בדיוק כיוון שהגורמים המרושעים בממדים אחרים פועלים. בסין הם מיישמים את הצורה של הקומוניזם המרושע בעוד שבמהות הם שילוב של חבורת גנגסטרים ושל כת. במערב הם נגד הצורה של הקומוניזם המרושע בעוד שבמהות הם מיישמים אותו.

תלמיד: לאחרונה "האפוק טיימס" פרסם נבואות רבות לגבי נפילת המפלגה המרושעת. מאסטר, בבקשה הנחה אותנו בנושא זה.

המאסטר: השאירו אותן בשביל שאנשים רגילים יקראו אותן, וזה נעשה על ידי אלוהויות מרמות שונות שירדו לעולם הזה. תלמידי דאפא צריכים פשוט להתמקד בללכת בנתיבים שלהם של אימות הפא.

תלמיד: דיברת על איך שביל החלב ייפרד מהקוסמוס בשביל לטהר את שלושת העולמות. האם זה אומר ששלושת העולמות הם שביל החלב ולא מערכת השמש?

המאסטר: כן, אמרתי זאת בעבר, הלא כן? ובכן, למעשה המיקום המדויק של שלושת העולמות הוא לא משהו שיכול להיות מובן בעזרת [תפיסה] אנושית של מרחב קבוע. מנקודת המבט המודרנית והחומרית של האדם, מערכת השמש היא הגבול של שלושת העולמות ברמה הזאת. אולם מרכיבים אחרים שהעין האנושית אינה יכולה לראות, מרכיבים המורכבים מחלקיקים מיקרוקוסמיים שונים, הם בעלי קשר עם ממדים אחרים אפילו רחבים יותר. רמת פני השטח היכן שבני האדם נמצאים, היא בעלת קשר למערכת השמש; המרחב של מישור מיקרוקוסמי מסוים הוא בעל קשר לשביל החלב; ורמות יותר מיקרוקוסמיות הן בעלות קשר למרחבים אפילו גדולים יותר. שלושת העולמות נוצרו מתרכובת של מספר רב מאוד של חלקיקים בגדלים מהמיקרוקוסמי ועד לגדולים יותר. חלקיקים שונים מרכיבים רמות שונות ומרחבים שונים. למעשה זה רק החלק שיכול להיות מובע באמצעות מחשבה אנושית ושפה אנושית. וזה רק ההיקף שהעיניים האנושיות יכולות לראות, שניתן לתאר, ושהממדים השונים המורכבים מחלקיקים קשורים אליו. למעשה מרחב אפילו גדול יותר של שלושת העולמות הוא בעל קשר לכל היקום הקטן. ה"שמים והארץ" ש[האל] פּאנגוּ יצר, כפי שהאגדה מספרת, היו למעשה מרחב זה. אבל גם כך לא מדויק לתאר את המרחב הזה, משום ש[כמה מהדברים] בתוך גבולותיו הם גם בעלי קשר לרמות שהמרכיבים הפנימיים שלהן נמצאים מחוץ לשלושת העולמות. שפה אנושית היא מוגבלת, וכשמלמדים את הפא בהתאם למחשבה האנושית אי אפשר להסביר בבירור את הפא במונחים הכוללים רעיונות וחשיבה שיש בהם כל ההיבטים וכל העקרונות של כל הרמות. כאשר שביל החלב ייפרד משאר הגוף הקוסמי נראה שהמרחב הזה הוא מופרד, ושכבר לא רואים יותר את הגוף הקוסמי שמעבר לשביל החלב; לא משנה כמה בעלי יכולת הם העין האנושית או הטלסקופים של בני האדם, הם אינם יכולים לראות אותו עוד. אולם למעשה המצב הוא שונה ברמות השונות המרכיבות את שלושת העולמות. אבל את הפא מלמדים לבני אדם הנמצאים בתהליך טיפוח. שפה קשה ומסובכת עלולה להקשות על אנשים רבים לטפח. רק כאשר אדם באמת מצליח בטיפוח ומשיג את השלמות המלאה הוא יכול לראות כיצד באמת הוא הקוסמוס. כדור הארץ ושלושת העולמות יכולים לחזור [למיקומים שלהם] רק לאחר שהתקופה שבה הפא מתקן את העולם האנושי והטיהור המלא של שניהם – יסתיימו.

תלמיד: גיליתי שכאשר דברים מסוימים לא נעשו היטב ולאחר מכן מפצים על כך, אז תיקון הפא הכולל שלנו מתקדם מהר יותר. אז האם כאשר תלמידים באזורים שונים לא פועלים היטב זה משפיע על ההתקדמות הכוללת של תיקון הפא?

המאסטר: התקדמות תיקון הפא אינה מושפעת, אולם אימות הפא של תלמידי הדאפא יכול להיות מושפע, זה יכול לעכב דברים. הסיבה במקרים אלו היא שמקומות אחרים כבר נוקו במלואם בעוד שבמקום ההוא [שמתעכב] לרוע עדיין יש השפעה, הרדיפה אינה יכולה להסתיים והרוע לא יכול להיות מסולק. אתם יודעים, בימים אלו אנשים מתדרדרים מטה מהר יותר ויותר, והמוסריות של האנשים היום התדרדרה באופן נורא. אם זה לא ייעצר, אז באמת לא ניתן יהיה לשמר עוד את בני האדם, גם אם היו רוצים.

תלמיד: "האפוק טיימס" הוא חברת תקשורת המיועדת לציבור. כרגע רק מספר קטן של מתרגלים מעורבים במכירת מודעות. לאחרונה מתאם באגודת הפאלון דאפא החל לעזור באופן פעיל בתחומים אלו, אולם כמה מתרגלים לא מבינים זאת. מאסטר, בבקשה אמור לנו כיצד נוכל לגרום ליותר מתרגלים להיות מעורבים.

המאסטר: כן, זה טוב שמתאם רוצה לעזור עם עבודת "האפוק טיימס". אדם הנמצא בעמדת אחריות הוא למעשה מתאם, ולערב יותר אנשים בעלי יכולת זה המפתח. כמה גדול יכול להיות התפקיד שאיזה שהוא אדם בודד יכול למלא? רק כאשר הקבוצה ככלל ממלאת את תפקידה, המתאם מילא את התפקיד היטב. כאשר מתאם פועל טוב בעצמו, ובכן, אם אתה היחיד שפועל היטב, אז במקרה זה עליך פשוט להיות מתרגל מן השורה. המפתח הוא שאתה צריך למלא את התפקיד ואת החובות של מתאם. ואזכיר דבר נוסף. המתאמים בכל האזורים חייבים לנטוש את הגישה של לפקח על כל הדברים מקטנים עד גדולים. כל אזור צריך לתת יד חופשית למתרגלים באזור הזה ולתמוך בהם כאשר הם לוקחים יוזמה לאמת את הפא. אל תעכבו אותם, אלא אם כן מדובר באלו אשר לעתים קרובות הולכים לקיצוניות. תלמידי דאפא ותיקים הגיעו כעת לבשלות, והם הולכים בנתיבים שלהם לעבר השלמות המלאה. אתם צריכים להיות ברורים בנוגע לנקודה הזאת.

תלמיד: האם תלמידים ממזרח אירופה צריכים להתנער מהמפלגה הקומוניסטית ומ"הליגה הצעירה"?

המאסטר: כל אדם בכדור הארץ הזה צריך לתת את עמדתו לגבי כך, אולם ברגע זה, מה שהעלית כעת אינו החשוב ביותר. אחרי הכול המפלגה המרושעת במזרח אירופה התפוררה. אם יש עדיין אנשים שהם מאמינים מסורים במפלגה המרושעת והם הולכים אחרי המפלגה המרושעת הזאת, גם הם יושמדו בדיוק כמו האחרים. המק"ס היא הישות הגדולה האחרונה של צל הרפאים הרשע של המפלגה המרושעת, וכדי להציל את האנשים הסינים [אנחנו צריכים] לפורר את צל הרפאים של המפלגה המרושעת.

תלמיד: אני חושב שמתרגלים מערביים מחשיבים את "תשעת הדיונים" כעניינם של המתרגלים הסינים שלנו. האם תוכל בבקשה לתת לנו הדרכה לגבי זה?

המאסטר: זה אכן בעיקר נוגע למתרגלים סינים. זאת לא בעיה. אולם כל אחד בעולם צריך לתת את עמדתו, ואנשים רבים, אפילו במערב, לא רואים את המק"ס המרושעת כפי שהיא באמת.

כאשר אנשים אומרים שפאלון גונג הוא בלתי רגיל, יש לכך משמעויות רבות. אחת היא שיותר ממאה שנים התרחש קרב בלתי פוסק בין העולם של הגוש הקומוניסטי לבין העולם החופשי, וזה היה באמת עז; במהלך המלחמה הקרה נראה כאילו אנשים היו באופן תמידי תחת איום של מלחמה גרעינית. אולם עדיין, אף אחד לא הצליח להסביר מהי המפלגה המרושעת. האם מישהו הצליח להסביר זאת בבירור? הם רק השליכו עלבונות זה על זה. כל כך הרבה אנשים ומוסדות חקרו בנושא המפלגה המרושעת הזאת, ועדיין אף אחד לא פענח זאת. המפלגה הלאומית (הקואומינגטאנג) נלחמה עם המק"ס במשך עשורים, ובכל זאת הם מעולם לא היו מסוגלים להסביר מהי המק"ס המרושעת. הפאלון גונג, לעומת זאת, הצליח באופן מלא ובבירור להסביר את המפלגה המרושעת. האם זה לא יוצא מן הכלל? האם זה לא הוביל את העולם לראות את הפאלון גונג באור חדש? מדוע כל כך הרבה אנשים בחברה הרגילה מעריצים את תלמידי הדאפא? אנשים רגילים לא יכולים להתחיל להסביר נושאים רבים של המין האנושי, אולם תלמידי הדאפא יכולים להסביר אותם, וזה אכן יוצא מגדר הרגיל.

זה לא רק המערב – כל המין האנושי לא הצליח לראות מהי באמת המפלגה המרושעת. כעת מה שאתם צריכים לעשות בדחיפות הוא להציל את האנשים הסינים האלה שהורעלו בצורה החמורה ביותר ולעזור לאנשים הסינים לראות בבירור את המק"ס המרושעת כפי שהיא באמת. אולם גם רבים במערב לא רואים בבירור את המפלגה המרושעת, ומספר קטן מאוד אפילו תומך במפלגה המרושעת הזו. אז האם הם לא בסכנה? זה רק שכעת הדבר הדחוף ביותר הוא לפתור את העניין שכל כך הרבה אנשים בסין הורעלו על ידה; זאת הסיבה מדוע לא שמנו בעדיפות עליונה את אלו מהאומות האחרות, שלא הורעלו באופן כה חמור. נכון לעכשיו באזורים אחרים [מחוץ לסין], מספר האנשים שהורעלו הוא קטן מאוד אחרי הכול. מרבית האנשים לא מאמינים במה שהמפלגה הקומוניסטית המרושעת מטיפה ואפילו שוללים זאת. אולם האנשים הסינים שונים. כמה סינים יכולים עדיין לראות את המפלגה המרושעת כפי שהיא באמת לאחר שחונכו במשך עשורים בתרבות המפלגה המרושעת? לפני ש"תשעת הדיונים" יצאו, אף סיני לא יכול היה להסביר או לזהות בבירור את המפלגה המרושעת. אפילו כאשר קיללו אותה הם עדיין קיללו אותה מתוך התרבות שהיא יצרה. הם הורעלו באופן כה עמוק שהם אינם צלולי דעת עוד. אפילו בהצהרות ההתנערות שלהם מהמפלגה הם משתמשים במונחים שהמפלגה המרושעת הנחילה, כגון: "נולדתי בסין 'החדשה'", "אני חלק מהדור שגדל תחת הדגל האדום","עבדתי כל חיי עבור 'המפלגה'" וכן הלאה.

תלמיד: ברכות למאסטר מהתלמידים הבולגרים. אנחנו מתרגמים את "ג'ואן פאלון" לבולגרית. האם תוכל לומר כמה מילים להנחות אותנו?

המאסטר: (המורה מחייך) להיות מסוגל לתרגם היטב ספרי דאפא כרוך למעשה בתהליך של טיפוח עצמך. אל תשתמשו באופן מלא בהבנה של רמה גבוהה של מטפח בתרגום, כיוון שרמות הטיפוח של כל אחד מכם שונות ואפילו לאותו משפט הבנת הפא של כל אחד מכם היא שונה, וזאת הסיבה שיש לכם ויכוחים שלא נפתרים. כל זמן שהמשמעות של המילים והמשפטים מתאימה למשמעות השטחית בתרבות האנושית זה בסדר. היות שמשמעויות ברמה גבוהה הם משהו שהפא מגלה, לא ניתן לכלול את המשמעויות הפנימיות בתוך התרגום. יש הבדלים באופן בו אנשים במזרח ובמערב חושבים, כך שבשלב הראשון של הבנת הפא זה יהיה מעט מגושם. אבל אם אדם באמת מנסה ללמוד אותו ולקרוא אותו, אז זה לא ישפיע עליו מכיוון שאלו אלוהויות הפועלות.

תלמיד: האם המקור של הקומוניזם המרושע שונה מזה של המפלגה המרושעת?

המאסטר: הקומוניזם המרושע הוא פשוט משהו שהומצא בשביל שהמפלגה המרושעת תוכל לרמות אנשים. אין שום הבדל ממשי, הם אותו הדבר. חבר במפלגה המרושעת הוא אינדיבידואל, ואוסף חברי מפלגה הם קולקטיב של המפלגה. הקולקטיב המציא רעיון לרמות אנשים: הם אמרו שהם יִצרו: "גן עדן עלי אדמות", מה שמכונה הקומוניזם המרושע. איך תוכל הארץ להפוך לגן עדן? כאשר אלוהויות יצרו את שלושת העולמות הם לא התכוונו בשום אופן להפוך אותם לגן עדן. הם יועדו למעשה לשימוש בתיקון הפא (המורה צוחק). בעתיד כאשר שלושת העולמות ימשיכו להתקיים, הצורה של החברה האנושית תהיה לנצח זו של חברה אנושית, כיוון שזה מה שהקוסמוס צריך. להפוך אותם ל"גן עדן"?? גני עדן ממלאים את הקוסמוס – הם עולים במספרם בהרבה על [עולמות] אנושיים. כל דבר מעבר לממד השטחי הוא עולם של אלוהויות שמימיות, וגני עדן נמצאים בכל מקום בקוסמוס.

תלמיד: מה הייתה הסיבה לצונאמי הגדול בדרום אסיה?

המאסטר: בעיות קורות כאשר הקארמה של המין האנושי מגיעה לכמות עצומה. אבל ניתן לראות מדברים רבים שרוב מה שמתרחש היום ומשפיע על המין האנושי הוא מעשה ידיהם של הגורמים של הכוחות הישנים, והדברים האלה אינם עושים שום דבר חיובי עבור האנשים. כאשר משהו קורה למין האנושי, זה צריך לעזור לו ללמוד לקח חיובי, ורק אז זה יכול להוביל אנשים לראות באמת שאלו אלוהויות המענישות אנשים כדי להציל יותר אנשים. אולם כאשר העונש הוא רק למטרת הענשת אנשים, זה רק מחליש את אמונת האנשים באלוהויות. הדברים האלה שנעשו על ידי הגורמים של הכוחות הישנים אינם עושים שום דבר חיובי עבור המין האנושי; כאשר אנשים נעשים רעים הם פשוט מנפים אותם. התרחשות הצונאמי בפעם הזאת הייתה אזהרה לאנשים – שלוש מאות אלף בני אדם נספו תוך שניות. בזמנו כאשר רעידת האדמה הגדולה בטאנג-שאן היכתה בסין, האם מאות אלפים לא מתו בהרף עין? המק"ס טוענת שיש לה צבא חזק של מיליונים. אם הם יהפכו רעים באמת, ייתכן וכולם ייעלמו ברגע גם כן (המורה צוחק) (הקהל מוחא כפיים). לגורמים של הכוחות הישנים לא אִכפת בכלל מבני אדם. רק תלמידי דאפא מצילים אנשים.

תלמיד: מספר מתרגלים ותיקים בסין מנצלים את ההזדמנויות האחרונות כדי לצעוד קדימה וכדי לאמת את הפא, וכמה מהם השתמשו בשמותיהם האמיתיים כאשר הם פרשו מהמפלגה. הם ביקשו מאתנו להעביר את ברכותיהם למאסטר הנכבד שלנו. תלמידי הדאפא העובדים במשרדים ממשלתיים בסין שולחים את ברכותיהם למאסטר הנכבד.

המאסטר: תודה רבה לכולכם (מחיאות כפיים). המתרגלים שנרדפו באופן החמור ביותר על ידי הרוע [סבלו באופן זה] בגלל ההחזקות שלהם. ובגלל ההחזקות שלהם הם הלכו הלוך וחזור: הם כתבו "הצהרת חרטה" תחת הלחץ יום אחד, ולאחר שהם יצאו הם התחרטו על כך וכתבו הצהרה [לבטל את החרטה]; ואז ביום אחר הם נעצרו על ידי הרוע, היעדר המחשבות הנכונות שלהם הוביל לרדיפה חמורה ואז הם כתבו עוד "הצהרת חרטה" אחת ואז לאחר שהם יצאו הם כתבו עוד הצהרה. המתרגלים האלה הם אלה שנרדפו באופן החמור ביותר. כמה מתרגלים, לעומת זאת, הם בעלי מחשבות נכונות חזקות מאוד ובאמת פעלו באופן יוצא מן הכלל. דיווחי מינג-הוויי הם בעיקר כדי לחשוף את הרדיפה, ולכן לאסוף את הסיפורים של תלמידי הדאפא האלה שפעלו באמת טוב מאוד לא היה בעדיפות עליונה. במציאות מתרגלים רבים רבים ניהלו את עצמם היטב.

תלמיד: כיצד על מתרגל חדש שקיבל את הפא רק לפני מספר חודשים לחלק את זמנו בין ללמוד את "ג'ואן פאלון", את הכתבים החדשים של המורה, ואת הכתבים הרבים הישנים יותר? קיבלנו את הפא במהלך תקופת תיקון הפא, כך שהייתי רוצה לדעת בבירור מה בעדיפות גבוהה יותר.

המאסטר: מתרגלים חדשים צריכים בעיקר ללמוד את "ג'ואן פאלון" ואת ספרי הדאפא האחרים לקרוא כהשלמה. כאשר יש לכם זמן אתם יכולים לקרוא כתבים מכל תקופה שהיא, כולל "יסודות להתקדמות במרץ". אולם אל תחשבו שהזמן לחוץ ושעליכם לקרוא את הכול. זה לא כך. כאשר מתרגלים חדשים מסוגלים לעשות מה שתלמידי דאפא צריכים לעשות, זה באמת יוצא מן הכלל. לקרוא את "ג'ואן פאלון" הוא החשוב ביותר. קיראו את האחרים בתור השלמה. קיראו אותם כאשר יש לכם זמן, וכאשר אין, פשוט קראו את "ג'ואן פאלון".

תלמיד: האם תוכל בבקשה לדבר על החשיבות של המופעים שלנו?

המאסטר: השקעתם הרבה עבודה קשה בתכנון ובהכנות לגאלה של ראש השנה [הסיני] שהעליתם. המופע בוצע היטב, אולם כמובן זה נגמר לאחר מופע אחד בלבד ובאמת הייתה הרגשה שקשה להשאיר זאת רק בכך. ומלבד זאת, יכול להיות לזה אפקט חיובי וחזק, אז מדוע לא להביא את זה ליותר אנשים? אתם יכולים לנסוע בין הערים הגדולות ולהופיע מקום אחר מקום כך שיותר אנשים יוכלו לראות זאת. האם זה לא יהיה נפלא? אולם יהיה עליכם לזכור דבר אחד: זה יכול להיעשות רק על ידי אלו אשר יש להם האמצעים והנסיבות לעשות זאת; אין על אף אחד ללכת לקיצוניות, ואין על אף אחד להפריע לצורה שהטיפוח שלו צריך להיות בה או להפריע לנסיבות שלו. אמרתי: "אלו אשר יש להם האמצעים והנסיבות לעשות זאת", אז אלו שאין להם אינם יכולים [לעשות את סיבוב ההופעות]. אינכם יכולים לעזוב את הלימודים או לקחת חופשה ארוכה מהלימודים לשם כך. או אם למישהו אין האמצעים הכספיים אבל הוא עדיין מתפטר כדי להופיע [בסיבוב ההופעות], אז זה גם לא בסדר. מלבד זאת, יש צורך בכך רק סביב הזמן של השנה החדשה, כך שהתקופה לא תהיה ארוכה. אל תפסיקו ללכת ללימודים ואל תתפטרו מהעבודה שלכם. אל תלכו לקיצוניות. לעשות כך יגרום לצרות רבות.

תלמיד: כאשר הפא יתקן את העולם האנושי, המק"ס תתפורר לחלוטין בעולם האנושי, מגיפה גדולה תתפשט, החברה תהיה בכאוס וכו'. איזה מבין הגורמים האלה יהיה החשוב ביותר?

המאסטר: לא יהיה שום כאוס, הלא כן? החברה האנושית נשלטת בידי אלוהויות. כאשר אלוהויות רוצות שבחברה האנושית יהיה כאוס, לא ייתכן שלא יהיה כאוס. וכאשר אלוהויות רוצות שהיא תהיה יציבה, אין לה אפשרות אחרת מלבד להיות יציבה. וכמו כן קיימת העובדה שמשהו כה משמעותי תוכנן עבור תיקון הפא, כיצד יכול להיות שהדברים לא יהיו בשליטה?

תלמיד: ברצוני לארגן פרויקט חדש בקרב תלמידים באזור טייוואן שהם מורים, הכולל יצירת סדרת ספרי לימוד בסינית המיועדת לכיתות א'-יב'. כיוון שפרויקט זה ידרוש עבודה רבה, תהיתי אם זה ישפיע על עבודת אימות פא אחרת שהיא חשובה יותר?

המאסטר: אם יש לזה קשר לאימות הפא, אז לך על זה. אם אין לזה קשר לאימות הפא, אז אינך יכול לקחת את האנרגיה של מתרגלי [הדאפא]. זה גם בסדר אם זה יעזור לשחזר את הערכים המוסריים של המין האנושי. במקרים אלה אתה יכול לנסות.

תלמיד: כמה מתרגלים הם אנשי עסקים אולם הסחורות שלהם מגיעות מסין. האם הם צריכים לעשות סוג כזה של עסקים?

המאסטר: מעט העסקים האלה שאתם עושים הם זניחים כאשר קיימים התאגידים הפיננסים הבין-לאומיים האלה אשר ממשיכים לספק חיים [למק"ס]. המתרגלים שלנו צריכים להתפרנס, לאמת את הפא, ושיהיו להם תנאים לאימות הפא, כך שזה לא נחשב לעניין גדול עבורנו. ומלבד זאת אם תאגידים פיננסיים גדולים אלו היו מפסיקים לעשות את מה שהם עושים, מעט העסקים שאתם עושים לא היו יכולים להחיות את המק"ס בכל מקרה. בנוסף, בכל דבר שתלמידי הדאפא עושים, מעורבים אלמנטים של אימות הפא של תלמידי הדאפא.

תלמיד: בסין אחרי שכמה אנשים פרשו מהמפלגה כשהם משתמשים בכינויים, המק"ס החליטה לחזק את לימוד האידיאולוגיה של המפלגה, והיא דורשת מחברי המפלגה ללמוד אותה ולסכמה בכתב. אם מכריחים את אלו אשר פרשו מהמפלגה באמצעות כינויים להשתתף במפגשי הלימוד האלה, האם הם יסומנו שוב על ידי החיה?

המאסטר: ברגע שמישהו פורש, זהו זה. הוא מבין את הדברים עמוק עמוק בפנים. וברגע שהוא מכריז על פרישה, יהיו ישויות מסוימות שישגיחו עליו (מחיאות כפיים).

תלמיד: יש תלמידים העובדים כמחלקי קלפים בקזינו. האם זה מגדיל את הקארמה שלהם? האם עליהם לא לקבל סוג כזה של עבודה?

המאסטר: עבודה היא עבודה. כעת שהחברה האנושית הגיעה להיות מה שהיא, אם אתה אומר שעבודה בקזינו היא רעה, ובכן, אילו מהעבודות של החברה הן בימים אלה באמת עבודות אנושיות אמיתיות? בחברה כפי שהיא היום, הכול משתנה יחד עם התזוזות בחברה. כך שהעבודה הזו היא פשוט עבודה. אם יש עבודות אחרות זמינות אז אתה יכול לנסות להחליף לאחת מהן. אם אין, אז המשך לעשות את זו שאתה עושה, משום שכך היא החברה כיום.

בזמן שאנו דנים בנושא זה אעלה דבר נוסף. לעתים קרובות כאשר מערביים הולכים לקזינו, הם הולכים בעיקר לכיף ובילוי. אולם סינים, ואסיאנים ממדינות אחרות, הולכים לשם כדי באמת להמר, והם מהמרים על הרבה מאוד כסף. הסיבות שלהם ללכת לשם הן שונות.

תלמיד: אמרת שתלמידי דאפא אינם יכולים להגיע לשלמות כשהם בחוב, אבל קניתי בית עם משכנתה של 50,000$ וזה ייקח שלושים שנה לשלם את כולה (הקהל צוחק). איך עלי לטפל בזה.

המאסטר: שום דבר בקרב בני אדם אינו קורה במקרה. אם יש לך הלוואה מהבנק והולך לקחת לך עשורים לשלם אותה אבל כל תלמידי הדאפא צריכים להגיע לשלמות – אז אינך יכול לחכות עשורים, נכון? אז כיצד יטופלו נושאים אלו? ובכן, הדברים האלה כרוכים בשלב הבא של המין האנושי. ובמקרה זה, במהלך השלב הבא של המין האנושי מבנה החברה האנושית ואיך שהיא תהיה, ישתנו. בנוסף, כאשר תלמידי דאפא באמת יעמדו להגיע לשלמות המלאה, המאסטר יצטרך לפתור ולטפל בכל דבר עבורך. למעשה, בזמן הזה לך עצמך תהיה היכולת לטפל בדברים כאלה (מחיאות כפיים). זה עניין שונה ממה שדיברתי עליו קודם, כיוון שהעניין הזה הוא משהו הקורה במהלך הרגיל של חיי אדם. [הבעיה היא כאשר] כמה תלמידים חושבים "אני יכול ללוות כסף בלי להחזיר אותו. אני פשוט אעזוב וזה יהיה סוף העניין" (הקהל צוחק). נקודת המוצא הזאת לא בסדר. אתם לא יכולים שיהיה לכם מניע מוטעה.

תלמיד: (שאלה מתורגמת) אני מתרגל במשך שנה וחצי כעת, והפקתי תועלת רבה ובאופנים רבים. אני מודה לך מעומק לבי.

המאסטר: הדברים האלה הם כולם דברים שאתה אימתת והתעוררת אליהם. המאסטר רק מסייע לך לאורך הדרך. אם אתה יכול להצליח להגיע עד הסוף בנחישות ובלי להיות מוטה, ואם למרות הצורות השונות של ההפרעות בהם אתה נתקל, אתה יכול באמת להמשיך קדימה בנחישות, אז אינך צריך להודות לי – כל האלוהויות בקוסמוס יתפעלו ממך! (מחיאות כפיים)

תלמיד: תלמידי דאפא מעשרים ואחת מדינות ושישה אזורים – שאן-דונג, העיר צ'אנג-שא בפרובינציית הוּ-נאן, הֶנג-יאנג, העיר פוֹ-שאן בפרובנציית גואנג-דונג, הֵה-יוּאָן, גואנג-ג'וֹאוּ, מאוֹ-מינג, העיר ג'ונג-שאן, דונג-וואן, שֶן-גֶ'ן, האי-נאן, שאן-שי, צ'נג-דו, לוּ-ג'וֹאוּ, גווי-יאנג, ג'יאָה-מוּסי, פוּ-שוּן, טאי-יוּאָן, אן-שאן, בֵּייג'ינג, מחוזות פנג-טאי וצ'ונגוֶון בבֵּייג'ינג, אוניברסיטת בֵּייג'ינג, אוניברסיטת צ'ינג-הוּאָה, טאנג-שאן, שי-ג'יאָה-ג'ואנג, צ'נג-דה, טיאן-ג'ין, גָ'אן-ג'יאנג, דאליאן, יאן-טאי, בֶּן-שי, צ'ין-הואנג-דאוֹ, שאנחאי, קוּן-מינג, שין-ג'יאנג, פוּ-ג'וֹאוּ, הוּ-בֵּיי, הוּ-נאן, הֵה-פֵיי, חרבין, קאי-אן, שאן-שי, נאן-ג'ינג, ליָאוֹ-נינג, מונגוליה הפנימית, הו-הוט, (הקהל צוחק) הולנד, יפן, ניו זילנד, צרפת, גרמניה, אינדונזיה, סינגפור, אנגליה, אוסטרליה, דנמרק, נפאל, טייוואן, מקאו, שוודיה, טורונטו, סן פרנסיצקו בקליפורניה, אוקלנד, סאן חוזה, קופרטינו, מלזיה, ארגנטינה, הונג קונג, הודו, טורקיה, הקריביים, וייטנאם – מוסרים את ברכותיהם למאסטר הנכבד!

המאסטר: תודה לכולכם (מחיאות כפיים נלהבות).

עניתי על כל השאלות. לא משנה כמה אומר, עליכם עדיין ללכת בעצמכם את הנתיב של הטיפוח שלכם. ללכת את הנתיב היטב ולהתקדם לסופו – אין דבר שהוא יותר יוצא מן הכלל מזה. אני אומר שכיוון שבמהלך המסע יהיו לכם קשיים, מבחנים מכל סוג, ניסיונות קשים לא צפויים, ותחוו הפרעות לא צפויות מכל מיני סוגים של החזקות ורגשות. ההפרעות יבואו מהמשפחה, מהחברה, מחברים טובים, ואפילו ממטפחים עמיתים. ובד בבד עם זה קיימת ההפרעה מהשינויים במצב החברה האנושית וממושגים אנושיים שנוצרו בחברה. כל הדברים האלה יכולים לגרור אתכם בחזרה להיות כמו אנשים רגילים. אולם אם תוכלו לפרוץ דרך כל זאת, תוכלו להתקדם לעבר אלוהות. כך שכמטפח, מה שבאמת ראוי לציון הוא כשאתה יכול להיות נחוש ועם מחשבות נכונות כה איתנות ששום דבר לא יכול להטות אותך. היה נחוש ומוצק כמו יהלום או גרניט, ואז שום דבר לא יוכל להשפיע עליך – הרוע ייתקף פחד אפילו למראך. אם כשאתה נתקל בנסיבות קשות החשיבה שלך יכולה להיות נכונה באמת, אז כשאתה עומד מול הרדיפה של הרוע וכשאתה עומד מול ההפרעה, די במשפט אחד שלך המחוזק במחשבות נכונות נחושות כדי לגרום לרוע להתפורר מיד (מחיאות כפיים), וזה יגרום לאלו שמנוצלים על ידי הרוע להסתובב ולהימלט, יגרום לרדיפה של הרוע כלפיך להתפורר, ויגרום להפרעה של הרוע כלפיך להיעלם ללא זכר. מחשבה אחת שנוצרת מאמונה נכונה זה כל מה שצריך. ומי שיכול להחזיק ביציבות במחשבה הנכונה הזאת וללכת את כל הדרך, יהפוך לאלוהות מפוארת שחושלה על ידי הדאפא (מחיאות כפיים ממושכות).

אני מייחל לשמוע עוד דברים טובים מכם (מחיאות כפיים נלהבות).


[1] המונח הסיני גן-ג'י (genji) תורגם במקום אחר כאיכות מולדת, בסיס, בסיס מולד וכולי.תאריך עדכון אחרון: 29/11/2013