הרצאת הפא בעיר שיקגו

(לי הונג-ג'י, 26 ביוני, 2005)

 

שלום לכולם! (התלמידים: שלום המורה!) עבדתם קשה!

בתקופה האחרונה אני מגיע פחות או יותר לכל ועידת פא. אתם יודעים, בתיקון הפא תמיד יש שינויים במצב. למשל בהצלת יצורים חיים בזמן הנוכחי, כדי לפתור את הבעיה של הבנת האנשים לגבי המק"ס [המפלגה הקומוניסטית הסינית], כולכם עושים את הדברים האלה שקשורים ל"תשעת הדיונים". אם אדבר יותר מדי על דברים אחרים, זה עלול לדלל את הדברים שאתם עושים עכשיו, לכן אינני רוצה לדבר הרבה. אחרי שהגעתי לשיקגו, שקלתי כל הזמן אם לבוא לכנס או לא. (מחייך) בסוף אחרי שחשבתי, באתי בכל זאת, כי לאחרונה בכל ועידת פא תמיד יש מתרגלים שרק יצאו החוצה ומתרגלים שבאים מסין. מובן שהמתרגלים רוצים לראות את המורה, כך שבכל זאת באתי להיפגש אתכם. (מחיאות כפיים סוערות)

אספר לכם משהו בדרך אגב. אתם יודעים, כמטפחים של דאפא בתקופת תיקון הפא, המשימה ההיסטורית שאתם נושאים – הנטל הזה הוא באמת מאוד גדול. מה שאתם מוצבים מולו הוא לא רק הטיפוח האישי, גם לא העניין של הצלת מספר אנשים. כל הגזע האנושי מוצב מולכם, במיוחד אנשים סינים. כמובן, המצב ישתנה מאוחר יותר, וזה לא יהיה כל-כך קשה כשתעשו את זה. אבל תחת הנסיבות הנוכחיות, הצלת האנשים הסינים היא מאוד קשה, הקושי הוא רב, לכן המצאתם כל מיני דרכים, והם השיגו את המטרה של הרתעה כלפי האנשים המרושעים וגרמו לתוצאות טובות מאוד בהבהרת האמת והצלת יצורים חיים. עשיתם את כל זה טוב מאוד, אבל לפעמים פעלתם בפזיזות רבה מדי.

אולי שמעתם לאחרונה על כך שיש למתן את העניין הזה של הבאת המק"ס לדין. למעשה יש לי דעה לגבי זה. אמרתי לכם מזמן, שתלמיד דאפא, אדם שמטפח, אמרתי שלמטפח אין אויבים. יש לכם תפקיד רק להציל אנשים ואין לכם תפקיד להעניש אנשים ולהרשיע אנשים באמצעים ובעקרונות של בני אדם. זהו הרי עניין בסיסי.

אבל כדי לעצור את הרוע, את האנשים האלה שכבר לא יכולים להיות מוצלים ואת החסידים העקשניים האלה של המק"ס, הכרחי שתערכו פעילויות ותעשו דברים. אבל יש דברים שאמורים להיעשות על-ידי אנשים רגילים. במיוחד בחברה יש הרבה אנשים שעוסקים בתנועות דמוקרטיות ויצרו כל מיני מפלגות וארגונים. יש להם שאיפה פוליטית והם רוצים להשיג מערכת פוליטית מסוימת בסין. לא משנה מה הם עושים, אלה הם עניינים של בני אדם. אבל בחשיפת המהות המרושעת של המק"ס, הם אכן היוו השפעה גדולה מאוד. בהיבט הזה, כלי התקשורת שתלמידי הדאפא הקימו, הם כלי תקשורת של החברה. ניתן לסקר אותם באמצעותם באופן מלא ולתמוך במה שהם עושים למען החשיפה של המק"ס. יש לזה השפעה על הבנתם של האנשים הסינים את המהות המרושעת של המק"ס המרושעת וזה מסייע להצלת אנשים סינים. אין בכך בעיה. אבל אם אנחנו עושים דברים ישירות כמו שאנשים רגילים עושים, או אם אנחנו עושים את הדברים האלה ישירות כתלמידי דאפא, אז זה לא מתאים כל-כך. אבל המורה מאשר את הרעיונות שהעליתם ואת התבניות שאימצתם, אין בהם טעות.

בעתיד, לא רק שהאנושות תצטרך להעמיד לדין ולטפל באנשים המאוד רעים האלה, יהיה גם צורך שלאנושות תהיה תבנית משפטית נכונה לפסיקת דין, אז יהיה בסדר לעשות דברים באופן זה. תלמידי דאפא יכולים לעזור לאנשים שאינם מטפחים לתאם את הדברים הנכונים של האנושות שהם עושים, אין בכך בעיה. תוך כדי כך זה יכול לשרת פונקציה של חשיפה ועצירת הרוע, אבל זה לא בסדר להעמיד לדין את האנשים שצריך להציל. חישבו על זה, בין היושבים כאן יש רבים שרומו על-ידי המפלגה המרושעת לפני שלמדו את הדאפא ונעשו חברים במפלגה. האם אתם באמת רוצים להביא לדין את החברים האלה במפלגה שרומו על-ידי הרוע? אתם צריכים לדעת שהם בזמנם גם-כן רומו על-ידי המק"ס המרושעת, וכולם יצורים חיים שאתם צריכים להציל. חייבים לעשות כאן הפרדה ברורה. יש רק את הבודדים, האנשים הרעים מאוד, שניתן לעשות את זה כלפיהם. כמו שאמרתי קודם, אין טעות בדבר הזה וזה מילא תפקיד של הרתעת הרוע. בעתיד, האנושות בוודאי לא תניח לאנשים המרושעים האלה, אבל אין לפעול בפזיזות. אם אתם באמת רוצים לעשות את זה בעצמכם, זה לא יילך. האם ברור לכם העניין הזה שדיברתי עליו זה עתה? (מחיאות כפיים)

זאת אומרת שאין בכך טעות שאתם משתמשים באמצעים משפטיים כדי לעצור את רדיפת הרוע, אבל עליכם להיות צלולים בצורה שבה אתם עושים את זה ובהבנה לגבי העניין הזה. דיברתי על העניין הזה זה עתה, וככה מסתכלים על זה. חשבתם על כל מיני דרכים כדי לפורר את הרוע והן טובות, הן חושפות את הרוע וגם מצילות את היצורים החיים, כך שזה יגרום לעוד יותר אנשים להינתק מהרוע ויגרום לרוע להתפורר במהלך הרדיפה. בעשרות השנים האלה שבהן המק"ס הייתה בשלטון, האנשים הסינים של היום עברו כבר שטיפת מוח מוחלטת. המילים שהאנשים בסין משתמשים בהן, צורת החשיבה שלהם, וצורת ההסתכלות לגבי הדברים, כולם מלאים במערכת הדברים שהמק"ס החדירה להם. רק לאחר שאנשים מסין מגיעים לחברה מערבית לתקופה מסוימת, הם מבינים לְמה הפכה אותם המק"ס. אתם עכשיו כבר מבינים, אתם יודעים את המצב הטרגי של האנשים הסינים, וכשמסתכלים לאחור, המק"ס היא באמת מרושעת מדי. עכשיו יש עדיין סינים רבים בסין שבכלל לא קולטים את זה ולא רואים את כל זה, הם כבר התרגלו לכל זה. הם גדלו ככה מגיל רך ועד לבגרות והם חושבים שחברה אנושית נורמאלית צריכה להיות בדיוק כך ושאולי העקרונות בעולם האנושי צריכים להיות בדיוק כך. אז מה שהמפלגה המרושעת, המק"ס, לא תגיד, הם כמעט ולא חושבים על זה, "אם היא אומרת שמשהו טוב, הוא בוודאי טוב. אם היא אומרת שמשהו רע, הוא בוודאי רע. אם היא אומרת שהפאלון גונג אינו טוב, אז אולי הפאלון גונג הוא בדיוק כך". הם לא יקשיבו כשאתם מספרים להם את האמת. במצב כזה מה עלינו לעשות? תלמידי הדאפא נושאים את המשימה להציל אותם. אז אנחנו חושפים את הטבע השפל של המפלגה המרושעת הזאת, מהעבר ועד ההווה, כדי לתת לאנשי העולם לראות בדיוק איזה מין דבר היא, ואם הם עדיין יאמינו לה. על פי הניסיון, ברגע שהאנשים ידעו את הדברים האלה, כשאנחנו הולכים שוב לספר להם את האמת, הכל כבר ברור להם והם גם מוכנים להקשיב. זהו התפקיד של "תשעת הדיונים" כרגע.

כשמסתכלים על מצב ההתנערויות מהמק"ס ועל השינויים במצב בסין, ראיתם שכל הדברים האלה שאתם עושים עכשיו גרמו לשינויים גדולים במצב שבעולם האנושי. למרות שלרוע יש הרבה כוח, בזמנו בין שני הכוחות המנוגדים האלה שבחברה האנושית, הגוש של המפלגה המרושעת היה כה חזק, שהחברה המערבית הייתה חסרת אונים לגביו. אבל כשאלוהויות רצו שהוא יתפורר, הוא התפורר כהרף עין. ברגע שלא יצטרכו אותו עוד, הוא כבר לא יתקיים.

הגוף העיקרי של תלמידי הדאפא מטפח בתוך החברה הסינית, מחושל בחברה הסינית. אז האם המצב הפוליטי וקיום המק"ס המרושעת בחברה הסינית יכולים להיות מקריים? כל הגוש הסוציאליסטי כביכול של המפלגה המרושעת כבר מפורק, מדוע היא עדיין לא מפורקת? האם זה לא דבר שהכוחות הישנים הכינו עבור תלמידי הדאפא? לכן כל זה אינו מקרי. למרות שאנחנו מתנגדים לכוחות הישנים ואיננו מכירים ברדיפה הזאת ולא בדברים האלה שהם כפו עלינו, לדברים האלה בכל זאת יש השפעה הרסנית. כשאנחנו שוללים את הדברים האלה, אנחנו הולכים באופן ישר בדרך שלנו ובאותו הזמן חושבים על כל דרך אפשרית כדי להציל יצורים חיים, להציל את אנשי העולם ולהציל את האנשים הסינים.

רבים מאנשי העולם היום אינם פשוטים, במיוחד האנשים הסינים. אמרתי מזמן שבין האנשים הסינים, רבים מהם היו מלכים של כל הלאומים מכל העולם בתקופות שונות שהתגלגלו לסין. מובן שזה לא רק מלכים. כמעט כל חצרות המלכות התגלגלו לסין. מובן שלבנאדם יש את העבר שלו לא רק בחברה האנושית, יש לו גם את המקור האולטימטיבי של החיים שלו וכל זה אינו פשוט. לכן היצורים החיים שתלמידי הדאפא צריכים להציל אינם יצורים רגילים.

מטפחי העבר דיברו על הצלת יצורים חיים, למעשה מי הציל יצורים חיים? מי הציל יצורים חיים למעט האנשים המוארים הגדולים בעלי ההארה האמיתית כמו שקיאמוני וישו? אף אחד לא הציל יצורים חיים. למעשה גם היצורים החיים ששקיאמוני וישו הצילו הם מה שתוכנן עבורם, זה גם היה כדי להניח בסיס תרבותי עבור הדאפא בהיסטוריה. באותו הזמן זה גם היה כדי לראות באילו בעיות היו נתקלות ופוגשות האלוהויות בדרך הזאת. הכל הוצג בהיסטוריה עבור האנשים של היום לראווה. מובן שהם גם רצו להראות לי. זה לא היה יותר מזה. מה שהם הוצבו מולו היה המין האנושי הטהור בתקופה המוקדמת, עם מבנה הגוף האנושי של התקופה המוקדמת. ואילו לאנשים שאתם מוצבים מולם, יש את המראה האנושי החיצוני ואת צורת הגוף האנושית הזאת על פני השטח, במובן המהותי, החיים שמתחת לפני השטח כבר אינם פשוטים.

איזה סוג אנשים הדאפא מציל? איזה סוג אנשים תלמידי דאפא מצילים? זה בוודאי אינו דבר פשוט. במצב שאנחנו נרדפים באופן כה חמור, מדוע אנחנו צריכים להציל יצורים חיים? מדוע ברדיפה כה אכזרית, אנחנו עדיין חושבים על אחרים? זה מה שההיסטוריה הפקידה בידיכם, כי האנשים האלה, גם כן מייצגים קבוצות יצורים חיים עצומות. כך שזה לא רק בני האדם, אלא התקווה של היצורים החיים ביקום כלפיכם, כלפי הצורה הזאת של הפצה נרחבת של הדאפא בעולם היום. זוהי הזדמנות שנקבעה מראש. אז אם יצור חי כלשהו מפספס את ההזדמנות הזאת, ייתכן והוא הפסיד את זה לעולם.

שלושת העולמות נראים קטנים. נראה שהחברה האנושית היא מזערית מדי יחסית ליצורים חיים גבוהים, אבל המקום הזה דווקא הפך להיות נקודת המוקד של תיקון הפא. דיברתי אתכם בעבר על הסיבה להפצת הפא כאן. אז אם מפיצים את הפא כאן, האם הסביבה שמסביב, היצורים החיים שמגיעים לכאן וכל הדברים שאתם נמצאים מולם, יכולים להיות פשוטים? הם בהחלט אינם פשוטים, אבל בהופעתם אין הם שונים מחברת האנשים הרגילים או ממצב המין האנושי בהיסטוריה. בני אדם הם עדיין בני אדם, הם בהחלט לא יהיו אלוהיים. מימי קדם ועד היום מה שקרה היה בדיוק בריאת הצורה הזאת, בריאת ההתנהגות האנושית הזאת של בני האדם של עכשיו, כולל המחשבות, המצבים וצורת החיים של אנשים, הצורה היא בדיוק כזו. בדיוק בסביבה כזאת מפיצים את הפא, מצילים אנשים ומצילים יצורים חיים. למרות שבתוך זה רבים מהאלמנטים נכפו עלי ועל תלמידי הדאפא, זה מה שהאלמנטים הקוסמיים הישנים עשו, עדיין קשה לכם להבדיל כשהם מעורבבים בפנים. אנחנו לא מכירים בכל התכנונים של הכוחות הישנים, אנחנו הולכים רק בדרך שלנו. כדי שלא יצוצו בעיות, בתור תלמידי דאפא, בעבר אמרתי לכם לעתים קרובות ללמוד הרבה את הפא, לשמר את המחשבות הנכונות, ובמצב כזה תוכלו ללכת באופן ישר את הדרך שלכם, תוכלו לעשות היטב את הדברים שתלמידי דאפא צריכים לעשות. לא משנה כמה אתם עסוקים, אתם עדיין צריכים ללמוד את הפא, חייבים ללמוד את הפא.

בדרך ההמשך ייתכן והמצב ישתנה יותר ויותר מהר. אבל בהרצאות הפא בעבר כבר דיברתי אתכם על הנושא הזה: לא משנה אם מופיע מצב שלילי או מצב חיובי במצב החברה, כלומר, לא משנה אם יופיע מצב רע או מצב טוב, זה יהיה מבחן עבור תלמידי הדאפא, ואין להיות שאננים. אם באמת המצב ישתנה לטובה, זו תהיה צורה אחרת של מבחן עבורכם, עדיין אין להיות שאננים. חייבים לשמור על מחשבה נכונה כשעושים דברים שתלמידי דאפא צריכים לעשות.

אני אדבר רק עד כאן. כשתלמידי דאפא עושים דברים של הדאפא היום, חלק אחראים על דברים רבים. יש דברים בבית, דברים של הדאפא, דברים בעבודה ויש גם דברים בחברה וזה גרם לכם להיות מאוד בלחץ. אני יודע את זה. לא משנה מה, אתם מסוגלים לחשוב שהדברים של הדאפא הם הכי חשובים וברגעים הקריטיים לחשוב שאתם תלמידי דאפא ושיש לעשות את הדברים היטב. מנקודת המבט הזאת, זה באמת יוצא מן הכלל. לא משנה מה, המורה רואה את זה ויודע בלב. אבל לא משנה כמה ארוך הזמן שעבר בהיסטוריה, במשך כמה זמן התקיימו שלושת העולמות אחרי שנוצרו, כמה יצורים חיים הגיעו לכאן, כולם בונים את ציפיותיהם על הרגע הזה בשנים הארוכות של ההיסטוריה. הרף העין הזה, הוא יקר לאין ערוך. ללכת היטב את הקטע הזה של הדרך זה הכי יוצא מן הכלל. לכן בתקופה הזאת, למרות שהזמן שלכם לחוץ ואתם עייפים ויש מעט מאוד זמן לנוח, מתרגלים רבים יכולים לפעול היטב. כשהמורה רואה את זה הוא מרגיש מאוד בסיפוק. בעבור זה אני מודה לכולכם. (מחיאות כפיים סוערות ממושכות)

הרבה אנשים אומרים שאנחנו מתערבים בפוליטיקה. חלק מהמתרגלים שלא למדו את הפא בחריצות גם כן מתבלבלים, ואומרים "האם 'תשעת הדיונים' לא מערבים אותנו בפוליטיקה?" החברה האנושית קיימת למען הדאפא, וההיסטוריה מתוכננת. אתם יודעים, ניתן להיוועץ אצל הנבונים מזמנים קדומים, ואצל האנשים המוארים הגדולים בעלי ההארה האמיתית. מחמשת אלפי המילים שלאו דזה אמר, כל הדברים שעל פני השטח קשורים לאיך להיות מלך ואיך לנהל מדינה. לפי ההבנה האנושית האם אין זו פוליטיקה? אבל, אין זו פוליטיקה. מובן שיש עוד הרבה, ואפשר להתבונן בהיסטוריה. האם חשבתם, שמה שהמק"ס המרושעת עושה זה פעולות של דת רעה שמאחדת דת ומדינה, כדי לגרור את האנשים בכל סין לתוך פוליטיקה. זה שאנחנו אומרים לאנשים להשתחרר ולהכיר בבירור את המק"ס המרושעת, האין זה לבקש מהאנשים להשתחרר מהפוליטיקה? (מחיאות כפיים) למעשה, המטרה המהותית שלנו היא לא להפיל את המק"ס המרושעת. אני לא נאבק איתה. היא לא ראויה לזה! (מחיאות כפיים) איך אנשים שהולכים בדרך האלוהית יכולים להיאבק עם בני אדם? אפילו אם המק"ס המרושעת היא רוח רעה ושד רע, היא עדיין לא ראויה לזה. תיקון הפא הוא תיקון הפא, ובמהלך הצלת היצורים החיים של תלמידי הדאפא צריכים בדיוק לפורר כל הדברים הרעים שחוסמים את הצלתם של אנשי העולם.

הסיבה שאנחנו מאפשרים לאנשים להכיר בבירור את מהות המק"ס המרושעת היא כדי להציל יצורים חיים ולהציל את אנשי העולם של היום. כמובן, לא משנה איך המק"ס מסתירה את הפנים הנבזיות של המפלגה השפלה, ברגע שאנשי העולם יכירו אותה הם יבינו שהיא מרושעת, כך שלא ישתפו איתה פעולה עוד, אלא יתנערו ממנה. אז היא כבר לא תתקיים. אבל זה לא מה שאנחנו רוצים לעשות. המטרה שלנו היא להציל יצורים חיים. יש הרבה דברים שלא קל להבחין בהם בתוך העולם האנושי, במבוך הזה, כך שזה תלוי באיך האנשים מסתכלים על זה.

מובן שכתלמידי דאפא, במיוחד רבים מהמתרגלים שלמדו את הפא באופן יציב, אתם יכולים להבין את זה. במהלך הבהרת האמת נתתם הרבה דוגמאות בהיבט הזה והסברתם את הדברים ביתר ברור. לכן הדרך שנקטנו בה אינה מוטעית. העניין הוא איך ללכת בה באופן טוב עוד יותר. אדבר עד כאן, תודה לכם. (מחיאות כפיים סוערות ממושכות)

המורה ממשיך לשמוע ולראות את הבשורות הטובות מכם. (מחיאות כפיים סוערות)