הרצאת הפא בעיר שיקגו

לי הונג-ג'י, 26 ביוני, 2005

 

שלום לכולם! (התלמידים: שלום מאסטר!) עבדתם קשה!

בתקופה האחרונה אני מגיע פחות או יותר לכל ועידת פא. אתם יודעים, בתיקון הפא תמיד יש שינויים במצב. למשל בהצלת ישויות חיות בזמן הנוכחי, יש לפתור את הבעיה של הבנת האנשים לגבי המק"ס (המפלגה הקומוניסטית הסינית), לכן כולכם עושים את הדברים האלה הקשורים ל"תשעת הדיונים". אם אדבר יותר מדי על דברים אחרים, זה עלול לדלל את הדברים שאתם עושים עכשיו, לכן אינני רוצה לדבר הרבה. אחרי שהגעתי לשיקגו, שקלתי כל הזמן אם לבוא לוועידה או לא (מחייך). בסוף, אחרי שחשבתי על זה, באתי בכל זאת, כי לאחרונה בכל ועידת פא תמיד יש מתרגלים שרק התחילו, ומתרגלים שבאים מסין. מובן שהמתרגלים רוצים לראות את המאסטר, כך שבכל זאת באתי להיפגש אתכם. (מחיאות כפיים סוערות)

אספר לכם משהו בדרך אגב. אתם יודעים, כמטפחים של דאפא בתקופת תיקון הפא, המשימה ההיסטורית שאתם נושאים – הנטל הזה הוא באמת גדול מאוד. מה שאתם ניצבים מולו הוא לא רק הטיפוח האישי, גם לא העניין של הצלת מספר אנשים –כל המין האנושי מוצב מולכם, במיוחד אנשים סינים. כמובן, המצב ישתנה מאוחר יותר, וזה לא יהיה כה קשה כשתעשו את זה. אבל תחת הנסיבות הנוכחיות, הצלת האנשים הסינים היא קשה ביותר, הקושי הוא רב, לכן המצאתם כל מיני דרכים, והן השיגו את המטרה של הרתעת האנשים המרושעים, וגרמו לתוצאות טובות מאוד בהבהרת האמת ובהצלת ישויות חיות. עשיתם את כל זה טוב מאוד, אבל לפעמים פעלתם בפזיזות רבה מדי.

אולי שמעתם לאחרונה על כך שהעניין הזה של הבאת המק"ס לדין יידחה. למעשה יש לי דעה לגבי זה. אמרתי לכם מזמן, שתלמיד דאפא, אדם שמטפח, אמרתי שלמטפח אין אויבים. תפקידכם הוא רק להציל אנשים ולא להעניש אנשים ולשפוט אנשים באמצעים של בני אדם ובעקרונות של בני אדם. זהו עניין בסיסי.

אבל כדי לעצור את הרוע, לעצור את האנשים האלה שכבר לא יכולים להיות מוצלים ואת החסידים העקשניים האלה של המק"ס, הכרחי שתערכו פעילויות ותעשו דברים. עם זאת יש דברים שאמורים להיעשות על ידי אנשים רגילים. במיוחד יש הרבה אנשים בחברה שעוסקים בתנועות דמוקרטיות ושיצרו כל מיני מפלגות וארגונים. יש להם שאיפה פוליטית והם רוצים להשיג מערכת פוליטית מסוימת בסין. לא משנה מה הם עושים, אלה הם עניינים של בני אדם. אבל בחשיפת המהות המרושעת של המק"ס, הם אכן היוו השפעה גדולה מאוד. בהיבט הזה, כלי התקשורת שתלמידי הדאפא הקימו הם כלי תקשורת של החברה, וכדי לחשוף את המק"ס הם יכולים לסקר באופן מלא את מה שאותם אנשים עושים. יש לזה השפעה על הבנתם של האנשים הסינים את המהות המרושעת של המק"ס המרושעת וזה מסייע להצלת אנשים סינים. אין בכך בעיה. אבל אם אנחנו עושים דברים ישירות כמו שאנשים רגילים עושים, או אם אנחנו עושים את הדברים האלה ישירות כתלמידי דאפא, אז זה לא מתאים כל כך. אבל המאסטר מאשר את הרעיונות שהעליתם ואת התבניות שאימצתם, אין בהם טעות.

בעתיד, לא רק שהאנושות תצטרך להעמיד לדין ולטפל באנשים הרעים מאוד האלה, יהיה גם צורך שלאנושות תהיה תבנית משפטית נכונה לפסיקת דין, ואז יהיה בסדר לעשות דברים באופן זה. תלמידי דאפא יכולים לעזור לאנשים שאינם מטפחים לתאם את הדברים האנושיים הנכונים שהם עושים, אין בכך בעיה. תוך כדי כך זה יכול לשרת את המטרה של חשיפה ועצירה של הרוע, אבל זה לא בסדר להעמיד לדין את האנשים שצריך להציל. חישבו על זה, בקרב היושבים כאן יש רבים שלפני שלמדו את הדאפא רומו על ידי המפלגה המרושעת ונעשו חברים במפלגה. האם אתם באמת רוצים להביא לדין את החברים האלה במפלגה שרומו על ידי הרוע? עליכם להבין שהם בזמנם גם כן רומו על ידי המק"ס המרושעת, וכולם ישויות חיות שאתם צריכים להציל. חייבים לעשות כאן הפרדה ברורה. יש רק בודדים, האנשים הרעים מאוד, שניתן לעשות את זה כלפיהם. כמו שאמרתי קודם, אין טעות בדבר הזה וזה מילא תפקיד של הרתעת הרוע. בעתיד, האנושות בוודאי לא תניח לאנשים המרושעים האלה, אבל אין לפעול בפזיזות. אם אתם באמת רוצים לעשות את זה בעצמכם, זה לא ילך. האם ברור לכם העניין הזה שדיברתי עליו זה עתה? (מחיאות כפיים)

זאת אומרת שאין בכך טעות שאתם משתמשים באמצעים משפטיים כדי לעצור את רדיפת הרוע, אבל עליכם להיות צלולים באופן שבו אתם עושים את זה ובהבנה לגבי העניין הזה. דיברתי על העניין הזה זה עתה, וכך יש להסתכל על זה. חשבתם על כל מיני דרכים כדי לפורר את הרוע, והן טובות, הן חושפות את הרוע וגם מצילות את הישויות החיות, כך שזה יגרום לעוד אנשים להתנתק מהרוע ויגרום לרוע להתפורר במהלך הרדיפה. בעשרות השנים האלה שבהן המק"ס הייתה בשלטון, האנשים הסינים של היום עברו כבר שטיפת מוח מוחלטת. המילים שהאנשים בסין משתמשים בהן, צורת החשיבה שלהם, וצורת ההסתכלות לגבי הדברים, מלאות כולן במערכת הדברים שהמק"ס החדירה בהם. רק לאחר שאנשים מסין מגיעים לחברה מערבית לתקופה מסוימת הם מבינים לְמה הפכה אותם המק"ס. אתם עכשיו כבר מבינים, אתם יודעים את המצב הטרגי של האנשים הסינים, וכשמסתכלים לאחור, המק"ס היא באמת מרושעת מדי. עכשיו יש עדיין סינים רבים בסין שבכלל לא קולטים את זה ולא רואים את כל זה, הם כבר התרגלו לכל זה. הם גדלו כך מגיל רך ועד לבגרות, והם חושבים שחברה אנושית נורמלית צריכה להיות בדיוק כך ושאולי העקרונות בעולם האנושי צריכים להיות בדיוק כך. אז לא משנה מה שהמפלגה המרושעת אומרת, הם כמעט ולא חושבים על זה, "אם היא אומרת שמשהו טוב, הוא בוודאי טוב. אם היא אומרת שמשהו רע, הוא בוודאי רע. אם היא אומרת שהפאלון גונג אינו טוב, אז אולי הפאלון גונג הוא אכן כך". הם לא יקשיבו כשאתם מספרים להם את האמת. במצב כזה מה עלינו לעשות? תלמידי הדאפא נושאים את המשימה להציל אותם. אז אנחנו חושפים את הטבע השפל של המפלגה המרושעת הזאת, מהעבר ועד ההווה, כדי לתת לאנשי העולם לראות בדיוק איזה מין דבר היא ולהחליט אם הם עדיין מאמינים לה. על פי הניסיון, ברגע שהאנשים יֵדעו את הדברים האלה, כשאנחנו נספר להם שוב את האמת, הכול כבר יהיה ברור להם והם גם יהיו מוכנים להקשיב. זהו התפקיד של "תשעת הדיונים" כרגע.

כשמסתכלים על מצב ההתנערויות מהמק"ס ועל השינויים במצב בסין, ראיתם שכל הדברים האלה שאתם עושים עכשיו גרמו לשינויים גדולים במצב שבעולם האנושי. אולי נראה שלרוע יש הרבה כוח. בעבר, בין שני הכוחות המנוגדים האלה שבחברה האנושית הגוש של המפלגה המרושעת היה כה חזק, שהחברה המערבית הייתה חסרת אונים לגביו. אבל כשאלוהויות רצו שהוא יתפורר, הוא התפורר כהרף עין. ברגע שלא יצטרכו אותו עוד, הוא כבר לא יתקיים.

הגוף העיקרי של תלמידי הדאפא מטפח בתוך החברה הסינית, מחושל בחברה הסינית. אז האם המצב הפוליטי וקיום המק"ס המרושעת בחברה הסינית יכולים להיות מקריים? כל הגוש הכביכול סוציאליסטי של המפלגה המרושעת כבר מפורק, אז מדוע היא עדיין אינה מפורקת? האם זה לא דבר שהכוחות הישנים הכינו עבור תלמידי הדאפא? לכן כל זה אינו מקרי. אף על פי שאנחנו מתנגדים לכוחות הישנים ואיננו מכירים ברדיפה הזאת ולא בדברים האלה שהם כפו עלינו – לדברים האלה בכל זאת יש השפעה הרסנית. בשעה שאנחנו שוללים את הדברים האלה, אנחנו הולכים באופן ישר בדרך שלנו ובאותו הזמן חושבים על כל דרך אפשרית כדי להציל את כל הישויות החיות, להציל את אנשי העולם ולהציל את האנשים הסינים.

רבים מאנשי העולם היום אינם פשוטים, במיוחד האנשים הסינים. אמרתי מזמן שבקרב האנשים הסינים, רבים מהם היו מלכים של כל הלאומים מכל העולם בתקופות שונות, שהתגלגלו לסין. מובן שזה לא רק מלכים. למעשה חצרות המלכות התגלגלו לסין כמעט במלואן. מובן שלאדם יש העבר שלו לא רק בחברה האנושית, יש לו גם המקור המהותי של החיים שלו וכל זה אינו פשוט. לכן הישויות החיות שתלמידי הדאפא צריכים להציל אינן ישויות רגילות.

מטפחי העבר דיברו על הצלת ישויות חיות, למעשה מי הציל ישויות חיות? מי הציל ישויות חיות למעט האנשים המוארים הגדולים בעלי ההארה האמיתית כמו שאקיאמוני וישוע? אף אחד לא הציל ישויות חיות. למעשה גם הישויות החיות ששאקיאמוני וישוע הצילו הוצבו שם עבורם, זה היה גם כדי להניח בסיס תרבותי עבור הדאפא בהיסטוריה. בה בעת זה גם היה כדי לראות באילו בעיות אלוהויות עשויות להיתקל בנתיב הזה. הכל הוצג בהיסטוריה עבור האנשים של היום לראווה. מובן שהם גם רצו להראות לי. זה לא היה יותר מזה. מה שהאנשים המוארים ההם הוצבו מולו היה הצורה הטהורה של המין האנושי בשלביו המוקדמים, עם מבנה הגוף האנושי של השלבים המוקדמים. ואילו לאנשים שאתם ניצבים מולם יש המראה האנושי החיצוני וצורת הגוף האנושית הזאת על פני השטח, אבל במובן המהותי, החיים שמתחת לפני השטח כבר אינם פשוטים.

איזה סוג אנשים הדאפא מציל? איזה סוג אנשים תלמידי דאפא מצילים? זה בוודאי אינו דבר פשוט. במצב שאנחנו נרדפים באופן כה חמור, מדוע אנחנו צריכים להציל ישויות חיות? מדוע ברדיפה כה אכזרית אנחנו עדיין חושבים על אחרים? זה מה שההיסטוריה הפקידה בידיכם, כי האנשים האלה מייצגים קבוצות של ישויות חיות עצומות. כך שזה לא רק אנשים, אלא התקווה שהישויות החיות ביקום תלו בכם, והתקווה שהן תלו בצורה הזאת של הפצה נרחבת של הדאפא בעולם היום. זוהי הזדמנות שנקבעה מראש. אז אם ישות חיה כלשהי מפספסת את ההזדמנות הזאת, ייתכן שהיא הפסידה אותה לנצח..

שלושת העולמות נראים קטנים. נראה שהחברה האנושית היא זעירה מדי יחסית לישויות חיות גבוהות, אבל המקום הזה דווקא הפך להיות נקודת המוקד של תיקון הפא. דיברתי אתכם בעבר על הסיבה להפצת הפא כאן. אז אם מפיצים את הפא כאן, האם הסביבה שמסביב, הישויות החיות שהגיעו לכאן, וכל הדברים שאתם נמצאים מולם, יכולים להיות פשוטים? הם בהחלט אינם פשוטים, אף שהדברים האלה אינם נראים שונים ממה שקורה בחברת האנשים הרגילים או ממצב המין האנושי בהיסטוריה. בני אדם הם עדיין בני אדם, הם בהחלט לא יהיו אלוהיים. מימי קדם ועד היום מה שקרה היה בדיוק בריאת הצורה הזאת, בריאת ההתנהגות האנושית הזאת של בני האדם של עכשיו, כולל המחשבות, המצבים וצורת החיים של אנשים. זה התהליך שהיה. בדיוק בסביבה כזאת מפיצים את הפא, מצילים אנשים ומצילים ישויות חיות. אף על פי שבתוך זה רבים מהגורמים האלה נכפו עליי ועל תלמידי הדאפא ונעשו על ידי הגורמים של היקום הישן, עדיין קשה לכם להבחין בהם משום שהם עורבבו פנימה. אנחנו לא מכירים בכל התכנונים של הכוחות הישנים, אנחנו הולכים רק בדרך שלנו. בתור תלמידי דאפא, כדי שלא יצוצו בעיות, בעבר אמרתי לכם לעתים קרובות ללמוד הרבה את הפא, לשַמֵר את המחשבות הנכונות, ובמצב כזה תוכלו ללכת באופן ישר את הדרך שלכם ותוכלו לעשות היטב את הדברים שתלמידי דאפא צריכים לעשות. לא משנה כמה אתם עסוקים, אתם עדיין צריכים ללמוד את הפא, חייבים ללמוד את הפא.

בהמשך הדרך ייתכן שהמצב ישתנה יותר ויותר מהר. אבל בהרצאות הפא בעבר כבר דיברתי אתכם על הנושא הזה: לא משנה אם מופיע מצב שלילי או מצב חיובי בחברה, כלומר, לא משנה אם יופיע מצב רע או מצב טוב, זה יהיה מבחן עבור תלמידי הדאפא, ואין להיות שאננים. אם באמת המצב ישתנה לטובה, זו תהיה צורה אחרת של מבחן עבורכם, עדיין אין להיות שאננים. חייבים לשמור על מחשבה נכונה כשעושים דברים שתלמידי דאפא צריכים לעשות.

אדבר רק עד כאן. כשתלמידי דאפא עושים דברים של הדאפא היום, חלקם אחראים על דברים רבים. יש דברים בבית, דברים של הדאפא, דברים בעבודה ויש גם דברים בחברה וזה גרם לכם להיות תחת לחץ די רב. אני יודע את זה. לא משנה מה, אתם הצלחתם להבין שהדברים של הדאפא הם הכי חשובים וברגעים הקריטיים לחשוב שאתם תלמידי דאפא ושעליכם לעשות את הדברים היטב, מנקודת המבט הזאת, זה באמת יוצא מן הכלל. לא משנה מה, המאסטר רואה את זה ויודע בלב. אבל לא משנה כמה ארוך הזמן שעבר בהיסטוריה, כמה זמן התקיימו שלושת העולמות אחרי שנוצרו, כמה ישויות חיות הגיעו לכאן – כל ציפיותיהם מונחות על הרגע הזה מתוך שנות ההיסטוריה הארוכות. הרף העין הזה הוא יקר לאין ערוך. ללכת היטב את הקטע הזה של הדרך זה הכי יוצא מן הכלל. לכן בתקופה הזאת, למרות שהזמן שלכם לחוץ ואתם עייפים ויש מעט מאוד זמן לנוח, מתרגלים רבים יכולים לפעול היטב. כשהמאסטר רואה את זה הוא מרגיש מרוצה מאוד. בעבור זה אני מודה לכולכם. (מחיאות כפיים סוערות ממושכות)

אנשים רבים אומרים שאנחנו מתערבים בפוליטיקה. חלק מהמתרגלים שלא למדו את הפא היטב מתבלבלים גם הם ואומרים "האם 'תשעת הדיונים' לא מערבים אותנו בפוליטיקה?" החברה האנושית קיימת למען הדאפא, וההיסטוריה מתוכננת. אתם יודעים, החכמים מימי קדם,, והאנשים המוארים הגדולים בעלי ההארה האמיתית, התייחסו לזה גם כן. מחמשת אלפי המילים שלאו דזה העביר, כל הדברים שעל פני השטח קשורים לאיך להיות מלך ואיך לנהל מדינה. לפי ההבנה האנושית האם אין זו פוליטיקה? אבל אין זו פוליטיקה. מובן שיש עוד הרבה, ואפשר להתבונן בהיסטוריה. האם חשבתם על זה: מה שהמק"ס המרושעת עושה זה פעולות של דת רעה המאחדת דת ומדינה במטרה לגרור את האנשים בכל סין לתוך פוליטיקה. זה שאנחנו אומרים לאנשים להשתחרר ולהכיר בבירור מהי המק"ס המרושעת, האין זה לבקש מהאנשים להשתחרר מהפוליטיקה? (מחיאות כפיים) למעשה, המטרה המהותית שלנו היא לא להפיל את המק"ס המרושעת. אני לא נאבק איתה. היא לא ראויה לזה! (מחיאות כפיים) איך אנשים שהולכים בדרך האלוהית יכולים להיאבק עם בני אדם? אפילו אם המק"ס המרושעת היא רוח רעה ושד רע, היא עדיין לא ראויה לזה. תיקון הפא הוא תיקון הפא, ובמהלך הצלת הישויות החיות, תלמידי הדאפא צריכים בדיוק לפורר את כל הדברים הרעים החוסמים את הצלתם של אנשי העולם.

הסיבה שאנחנו מאפשרים לאנשים להכיר בבירור את מהות המק"ס המרושעת היא כדי להציל ישויות חיות ולהציל את אנשי העולם של היום. כמובן, לא משנה איך המק"ס מנסה להסתיר את הפנים הנבזיות של משטר הבריונים השפל שלה, ברגע שאנשי העולם יכירו אותה הם יבינו שהיא מרושעת, והם לא ישתפו איתה פעולה עוד, אלא יתנערו ממנה. אז היא כבר לא תתקיים. אבל זה לא מה שאנחנו רוצים לעשות. המטרה שלנו היא להציל ישויות חיות. יש הרבה דברים שלא קל להבחין בהם בתוך העולם האנושי, באשליה הזאת, כך שזה תלוי באיך האנשים מתייחסים אליהם.

מובן שכתלמידי דאפא, במיוחד רבים מהמתרגלים שלמדו את הפא באופן יציב, אתם יכולים להבין את זה. בהבהרת האמת העליתם דוגמאות רבות להמחיש עניין זה, והסברתם את הדברים בצורה ברורה עוד יותר. לכן הדרך שנקטנו בה אינה מוטעית. העניין הוא איך ללכת בה באופן טוב עוד יותר. אדבר עד כאן, תודה לכם. (מחיאות כפיים סוערות ממושכות)

המאסטר ממשיך לשמוע ולראות את הבשורות הטובות מכם. (מחיאות כפיים סוערות)


התרגום עודכן ב-30.3.2024