ללמד את הפא בועידה בשיקאגו ב-2004

(לי הונג-ג'י, 23 במאי 2004)


אחר צהריים טובים! (אנשים עונים "אחר צהריים טובים, המורה!")

אמרתי בעבר שכאשר המצב הכולל של תיקון הפא נע קדימה ומסלק את הרוע, וכאשר אתם עוזרים לאנשים להיות יותר ויותר צלולים לגבינו כאשר אתם מבהירים את העובדות, אז היצורים המרושעים מתמעטים יותר ויותר. למרות שהכוחות הישנים אינם קיימים יותר, לדברים שהם תכננו בשלושת העולמות עדיין יש השפעה. אז במילים אחרות, למרות שהיצורים המרושעים שנותרו הם מעטים, והיום אנשי העולם ככלל מתעוררים במהירות, הרוע עדיין לא יפסיק סתם כך. אז במהלך הזמן הזה, לפני שהיצורים הרעים מסולקים באופן סופי ומוחלט, הם עדיין משחקים תפקיד והם עדיין עד כדי כך מרושעים - זה רק שכוחם צומצם עכשיו ויש פחות מקומות בהם הם יכולים לבצע רשע.

בזמן הנוכחי, בנוסף לטיפוח האישי של תלמידי הדאפא, עליכם לעשות דברים רבים על מנת להבהיר את העובדות. אז אני חושב שלתלמידי דאפא המבהירים את העובדות זה הפך לדרך מיוחדת של טיפוח לכם המטפחים היום. זה מעולם, מעולם, לא קרה בעבר. וניתן לקרוא לזה מעשה הגבורה המפואר של אימות הפא והצלת יצורים חיים של תלמידי הדאפא במהלך תיקון הפא. אתם יודעים, בעבר כשאנשים טיפחו הם שאפו רק להגעה לשלמות של עצמם. אך הדברים שעומדים מול תלמידי הדאפא הם עצומים. אתם יודעים, אמרתי פעמים רבות שלאיש מבני האדם בעולם היום אין רקע פשוט. אם לאיש מהם אין רקע פשוט, אז האנשים שאתם מצילים, היצורים החיים שאתם מצילים, אינם יצורים רגילים, ואין זה משהו שמטפח רגיל יכול לעשות. רק תלמידי דאפא של תקופת תיקון הפא של היום מסוגלים לעשות זאת כאשר הם מאמתים את הפא, רק הם ראויים לעשות זאת ורק הם מורשים לעשות זאת. אז מה שאני אומר הוא, שהאחריות ההיסטורית שאתם נושאים היא משמעותית, ואתם מניחים את הבסיס בשביל העתיד.

אתם יודעים, העבודה שנעשית על ידי תיקון הפא על כל דבר בקוסמוס נמצאת בשלב הסופי שלה. אך בשלושת העולמות האלו יצורים של רמות סופיות ומאד מאד גבוהות עדיין מתקיימים, ולקיום שלהם יש השפעה של הפרדה, וכך היצורים הרעים עדיין יכולים לעשות מעשי רשע בעולם. למרות ששלושת העולמות הם זעירים בהשוואה לקוסמוס העצום, הם קיימים בהתאמה אליו, בדומה להתאמה שתהיה לו עם נקודת המוקד שלו. למרות שכדור הארץ הזה הוא זעיר, ולמרות שמי שאנחנו ניצבים מולם הם יצורים ברמה הנמוכה ביותר של היקום - בני אדם שהם דומים לאלוהויות ויש להם את המראה החיצוני של אלוהויות - ואפילו הדרך בה אתם מטפחים היא כזו שבה אתם מתחילים משיטת הטיפוח הנמוכה ביותר בקוסמוס, יש לכם משימות עצומות.

כאשר תלמידי הדאפא הבהירו את העובדות, הצלתם יצורים רבים שהיו צריכים להינצל, אך זה לא מספיק. למעשה, עד כה מה שהשגתם הוא עדיין מוגבל, ובמושגים מספריים היחס עדיין קטן למדי. במיוחד תלמידי הדאפא שבסין נושאים באחריות הגדולה ביותר. הגוף העיקרי של תלמידי הדאפא נמצא בסין, אז על תלמידי הדאפא שם לפעול עוד יותר טוב. באמצעות שיעורים שנלמדים עליהם להיעשות עוד יותר רציונליים ועוד יותר צלולים, ולעשות דברים בצורה יותר ישרה. עליהם לאפשר ליותר יצורים חיים להינצל, וצריכה להיות להם ההשפעה של הגוף העיקרי של תלמידי הדאפא. כל מה שעושים תלמידי הדאפא באזורים אחרים סובב סביב הגוף העיקרי של הדאפא בסין, וזה מרסן את הרדיפה של הרוע, מפחית את הלחץ מתלמידי הדאפא בסין, ועוזר לתלמידי הדאפא בסין להבהיר את האמת. בהתייחסות כוללת, כאשר מסתכלים על מצב אימות הפא של הגוף הכולל של תלמידי הדאפא, בתקופת תיקון הפא תלמידי הדאפא באופן בסיסי מילאו את התפקיד של תלמידי הדאפא.

כמובן, ישנם עדיין מעט אנשים שהם יוצאי דופן, ותמיד היו אנשים שאינם שקדנים, מכיוון שאחרי הכל, ישנם שלושה מצבים שונים עם תלמידי הדאפא. הראשון הוא שהם עשו הסכם מוקדם עם המורה לבוא לכאן, והשני הוא זה שבו הם יצרו איתי קשרים קארמתיים בהיסטוריה - האנשים שיצרו איתי קשרים קארמתיים בתקופות היסטוריות שונות. והקבוצה השלישית הם אלה שנכנסו כאשר העברתי את הפא בפעם הזאת והדלת הייתה פתוחה לרווחה. היה להם בסיס טוב, ונדמה היה שהם די טובים ושהם יוכלו להצליח. אך למעשה, הדרך בה הם נהגו לא הייתה משביעת רצון עד כדי כך. גם היום ישנם אנשים שההתנהלות שלהם בחיים האישיים אינה כלל כמו זו של מטפח. באשר לאנשים כאלו, לא משנה כמה דברים אתה עושה, אינך יכול להגיע לשלמות. בשעה שתלמידי הדאפא מבהירים את העובדות, [מספר אנשים] בזבזו את הכסף שתלמידי הדאפא אספו וחסכו לשם הכנת חומרים. תמיד לימדתי אתכם לחשוב קודם על אחרים בכל דבר שאתם עושים, אך האם זה בכלל עובר במחשבתך בשעה שאתה משתמש בכסף וברכוש של תלמידי הדאפא? הרוע מנצל כל פער קטנטן, ונועץ מבט מאיים בכל מילה ומילה ובכל מעשה שלכם. מה שלא יהיה הדבר אליו אתה קשור, זה מה שהיצורים המרושעים יחזקו, וכאשר מחשבתך אינה ערנית הם יהפכו אותך ללא-רציונלי. כולם נותנים מעצמם למען הדאפא ועם זאת אנשים מסוימים מבקשים ללא בושה תשלום מתלמידים אחרים. האם אתם מטפחים? עם מי אתם מתמקחים על תנאים? מדוע אתם מתנהגים לגמרי לא כמו מטפחים? וכיצד תוכלו לבסס מוסריות אדירה של מטפח? האם אתם חושבים שהמורה מוביל אתכם באיזה שהוא דבר פוליטי של אנשים רגילים? ישנם גם אנשים שלא היו צלולים או רגועים, הם אינם ערים לענייני בטיחות, ועוד פחות מזה הם ערים לביטחונם של אנשים אחרים. בזמן ההוא כאשר הקבוצה השלישית הזו של התלמידים הצטרפה לשורותיהם של תלמידי הדאפא, זה היה ידוע שכאשר הם יעברו ניסיונות, כאשר הם יחוו קשיים, וכאשר הקארמה העצומה שלהם תופחת ותושמד, המבחנים שלהם יהיו רציניים. אך זה לא היה ידוע בתקופה ההיא אם הם יהיו מסוגלים לעשות זאת. כמובן, הקבוצה ההיא של האנשים הלא-רציונליים היא קטנה.

בהתבונן במצב הנוכחי, אני חושב שרובם באופן בסיסי בסדר, אך עדיין ישנם כאלה שלא, כאלה שמסתכלים על הפא בצורה אנושית, מסתכלים על הרדיפה בצורה אנושית, ומסתכלים בצורה אנושית על שלושת הדברים שעל תלמידי הדאפא לעשות. ובמיוחד כאשר זה מגיע להבהרת העובדות לאנשים, ישנם עדיין אנשים רבים שאינם הופכים את זה לעדיפות. כאן אני בעיקר מדבר על התלמידים שבסין. המחשבות הנכונות של חלק מהאנשים עדיין לקויות, והם עדיין אינם מסוגלים לשים בעדיפות ראשונה את הבהרת העובדות לאנשים. ובמהלך הרדיפה לחלק מהאנשים אפילו הייתה השפעה שלילית מאד. ברגע אחד הם צלולים, אך לאחר זמן מה הם שוב נעשים מטושטשים. בני אדם.... זה לא משנה מאיפה באת וזה לא משנה איזה בסיס יש לך, ברגע שבאת למקום האנושי הזה נכנסת לעולם של אשליה, וזה אכן קשה לבן אדם לצעוד החוצה מתוך המצב המזויף הזה של החברה האנושית והתרבות המזויפת הזו שנוצרה על ידי הכוחות הישנים. אך באותו זמן הישות אינה מושלית לגמרי, כיוון שעדיין יש לה צד שמודע ושעדיין יש לו את הבסיס היסודי של הישות שלו, שכלול בתוך הטבע המקורי המולד של עצמו. לכל הדברים האלה יכולה להיות השפעה חיובית וצריכה להיות השפעה טובה מאד. במילים אחרות, צריכות להיות לכם מחשבות נכונות. במונחים של כיצד אנשים עשו זאת בפועל, אני רואה שיש אנשים שהביצוע שלהם היה עלוב מאד. אבל אתם יודעים לשם מה המאסטר בא לכאן? במונחים של תיקון הפא המטרה שלי היא לא אחרת מאשר הצלת כל היצורים החיים, וזה כולל את אנשי העולם, האנשים על כדור הארץ. (מחיאות כפיים) אז [אני] חייב להציל את אלו שיכולים להיות מוצלים. הדרך בה אני מסתכל על דברים שונה מהדרך שבה אתם או אנשי העולם מסתכלים עליהם. כאשר בן אנוש רואה מישהו עושה טעות הוא מוצא את זה כמעט בלתי נסלח. אבל אני לא מסתכל על דברים באופן זה. אני מסתכל על הישות כולה בשלמותה, וגם כאשר יש רק חוט אחד של תקווה, אני אתן לה תקווה. (מחיאות כפיים)

יש אנשים רגילים שאומרים, "האם אין למורה שלכם יכולות עצומות? למה הוא לא עושה כך וכך?" דברים אינם כפי שהם חושבים. המחשבות האמיתיות של האנשים קובעות מי מהם ינופה החוצה, וכן, ניתן להשמיד אותם בהינף יד. אך לשם מה באתי לכאן? מדוע נשאתי כל כך הרבה בשביל כל היצורים? [אם הייתי עושה דברים בדרך זו], האם לא הייתי עושה כל זאת לשווא? יצור על כדור הארץ קיים בהתאמה לקוסמוס ובהתאמה לדברים גדולים, אז זוהי נקודת מוקד, וכאשר אדם חוטא אין זה עניין של אדם אחד שחטא – חשבו על כך, זה בהחלט יכול לערב מערכת קוסמית עצומה. אם זהו המקרה, אז כשישות אחת נהרסת, אולי מערכת קוסמית עצומה נהרסה. ובמקרים מסוימים זה הולך יותר רחוק, כיוון שאם יצור על כדור הארץ ביצע חטאים, אז [מה לגבי] אלה שהשתמשו בו, שארגנו את זה, שתמרנו אותו, שהסיתו לכך, שהגורמים שלהם שיחקו תפקיד... מה שמעורב זה לא רק גוף קוסמי אחד, או שני גופים קוסמיים, אלה גופים קוסמיים עצומים, שהם כולם אחראים לזה. זהו החוק של הקוסמוס! וזהו סטנדרט בסיסי שעל פיו תיקון הפא של הקוסמוס ממקם את כל היצורים. כשמישהו ביצע מעשים רעים במקום האנושי הזה, אם אתה רק מחפש שבן האנוש יישב את החשבון, בן האנוש אינו מסוגל לשאת באחריות המלאה, ולא משנה באיזו מידה אתה משמיד אותו, הוא לא יכול לשאת באחריות המלאה, כיוון שזה אינו עניין פשוט של בן אדם שביצע חטא - זה נובע מכך שמעורבים בזה גורמים של יצורים מרמות גבוהות.

אך מצד שני, אם המחשבות הנכונות של אדם באמת יוצאות החוצה והוא נעשה צלול, אז כאשר הוא רוצה לעשות משהו, אז היצורים מהרמות הגבוהות יסתכלו על הצד הזה של האדם גם כן. אם אדם באמת רוצה לעשות מעשים טובים, אז לאף אחד אין הזכות להכריח אותו לבצע חטאים, וכל מי שיעשה זאת יושלך למטה. אם לגוף העיקרי של הישות יכולה להיות השפעה טובה, אז גם אם בהיסטוריה הישות הזו נעשתה רעה, ניתן להפחית את החטאים שלה, כיוון שהקריטריון של תיקון הפא כלפי הקוסמוס כולו הוא להתבונן בעמדתה של ישות כלפי תיקון הפא. המצב הכולל של בני אדם על פני כדור הארץ נשלט על ידי רמות גבוהות, אז הגישות של בני האנוש, [בתורן], משפיעות על הרמות הגבוהות האלו ואף על רמות יותר גבוהות.

לתלמידים רבים יש את היכולת לראות מחזות ומצבים מסוימים, אך למען האמת, תנו לי לומר לכם שכל אלו הם ביטויים ספציפיים של יצורים מסוימים ברמות שונות בקוסמוס העצום - הם כולם ביטויים של החיים השונים האלו ושל ישויות אינדיוידואליות של אלוהויות שונות. אך הדברים הקריטיים הם הביטויים של מלכי-הגוף-העיקרי העצומים שלהם, שבדרך כלל יודעים הרבה על המצב האמיתי, והביטויים שלהם שונים מאלו של הישויות הספציפיות שלהם. לכן מה שחלק מהתלמידים רואים הם לא הביטויים של הגופים העיקריים. אז לתלמידי הדאפא שלנו, הבהרת העובדות למעשה עוברת בהרבה את הטיפוח האישי שלכם. הטיפוח האישי שלכם הוא רק למען ההגשמה של ישות אחת, אך התפקיד שאתם ממלאים בהצלת יצורים חיים נעשה למען ההגשמה של המון עצום של יצורים השייכים לגוף העיקרי, מספר ללא גבול של יצורים, ואף גופים קוסמיים עצומים יותר - זה עד כמה גדול הוא מה שאתם נושאים על כתפיכם!

כמובן, אנו לא מכירים באף אחד מהדברים שהכוחות הישנים ארגנו – אני כמורה שלכם לא מכיר בהם, ותלמידי הדאפא כמובן לא מכירים בהם גם כן. (מחיאות כפיים) אבל אחרי הכל, הם כן עשו את מה שהם רצו לעשות, כך שיש עוד יותר סיבה לתלמידי הדאפא לפעול אפילו יותר טוב ולטפח את עצמם היטב בתהליך של הצלת כל היצורים. כאשר אתה נתקל בקשיים במהלך הטיפוח שלך, אתה חייב לטפח את עצמך ולהסתכל על עצמך - זה לא אומר להכיר בקשיים שאורגנו על ידי הכוחות הישנים ולנסות לעשות היטב בתוך הקשיים שהם ארגנו, זה אינו המקרה. אנחנו שוללים אפילו את עצם הופעת הכוחות הישנים ואת כל מה שהם ארגנו. אנחנו אפילו לא מכירים בקיום שלהם. אנחנו שוללים באופן מוחלט את כל הדברים שלהם, וכל, ורק, הדברים שאתם עושים, תוך כדי שאתם שוללים אותם ונפטרים מהם, הם מוסריות אדירה. זה לא שאתם מטפחים בתוך הקשיים שהם יצרו. אלא, עליכם לפסוע בנתיב שלכם היטב תוך כדי שאינכם מכירים בהם, לא מכירים אפילו בסילוק הביטויים של המבחנים שלהם. (מחיאות כפיים) אז כשמסתכלים על זה מהזוית הזו, מה שעלינו לעשות הוא לשלול לחלוטין את הכוחות הישנים. גם תלמידי הדאפא וגם אני לא מכירים בביטויים של המאבקים שלהם כשהם גוססים.

ישנו חוק בקוסמוס שכולכם יודעים עליו, והוא שכל היצורים חייבים לשאת את האחריות לכל התוצאות הטובות והתוצאות הרעות שלהן הם גרמו במהלך ההיסטוריה. בסילוק כל הרדיפה שאורגנה על ידי הכוחות הישנים, כמה שתלמידי הדאפא ישקיעו זה כמה שהם יקבלו. אפילו ישות ממוצעת ורגילה, לאחר שתישא באחריות לכל המעשים הטובים ולמעשים הרעים, תקבל בעתיד את כל מה שהיא צברה. כל הרדיפה והכאב שתלמידי הדאפא היו נתונים להם במהלך הרדיפה יסתיימו בכך שתהילה גדולה יותר תוענק לתלמידי הדאפא בהיסטוריה של העתיד. תהילה כזו היא משהו שמעולם לא התקיים לגבי אף אחד מהיצורים בקוסמוס מאז תחילת הזמן, כיוון שתלמידי הדאפא הם תלמידים שחושלו על ידי הדאפא במהלך תקופת תיקון הפא והם חלק מתיקון הפא. העניין הזה עצמו העלה את תלמידי הדאפא למיקום גבוה מאד. בנוסף לכך, הם תלמידי דאפא שמוצלים ישירות על ידי המורה.

העניין הזה עצמו מביא עמו כבוד רב, אז תלמידי הדאפא צריכים להיות ראויים לכבוד שכזה. אך עתה שהמורה אמר את זה, אל תלכו ותנהגו כאילו שוב הבנתם משהו, ואז חלק מכם עלול מייד להפסיק לעשות כל דבר אחר ולהתרכז אך ורק בדברים של דאפא ולא לעשות דבר פרט לדברים של דאפא. במקרה זה אתם עלולים להיות מנוצלים על ידי הכוחות הישנים. כי מה שהם עושים זה לנצל את הפערים שלכם. היום, מה שאני אומר לתלמידי דאפא לעשות, זה לטפח בין אנשים רגילים בדרך שמתאימה לאנשים רגילים עד כמה שניתן. אינכם יכולים ללכת לקיצוניות. רק תתנהלו ביציבות שכזו עם הדברים, ומלאו באופן שלם את התפקיד של תלמידי הדאפא בשעה שאתם מאמתים את הפא. יש לכם אתגרים רבים, רבים מאד. בנוסף לעשיית הדברים היטב באימות הפא, בעולם הזה עליכם גם לשמור על יחסים עם אנשים אחרים, עם המשפחה שלכם ובחברה. זה קשה. אך זהו הנתיב שעל תלמידי הדאפא לקחת.

אמרתי לפני זמן רב שאני עושה את זה בשני שלבים. אם הייתי משלים את זה בשלב אחד, אז הקושי היה קושי כלל עולמי. יהיו מיליארדים של תלמידי דאפא שהשיגו את הפא, אך יהיו גם רבים שהיו משחקים תפקיד שלילי. היו לפחות מאות מיליונים, וזה היה הופך את הקושי לכלל עולמי. אם זה היה נעשה בדרך זו, אז כל העולם היה נלכד בזה, ואף אחד לא יכול היה להימלט מזה. כל אדם ואדם, כל יצור, היה חייב למקם את עצמו בסבב האחד הזה – אלו שיכולים לטפח, אלו שיכולים לצעוד קדימה, אלו שמתנגדים לזה, אלו שיש להם השקפות שונות... הם כולם היו ממקמים את עצמם. אז אם יש לך ביליוני אנשים שבאו כולם בבת אחת לטפח בדאפא, אם לא הייתה נלקחת הגישה הזו לטיפוח, אם היו ביליוני אנשים שעוזבים את החברה האנושית ומתמקדים בטיפוח, זה היה אסון לחברה האנושית, וזה היה בלתי אחראי כלפי המין האנושי וכלפי הפא ברמה הזו. למרות שהפרדתי את זה לשני שלבים והדברים האלו לא קרו, האם לא יהיו מסות של אנשים שיטפחו בדאפא בעתיד? ובכן הגישה הזו לטיפוח עשויה בדיוק להיות הנתיב שיושאר למסות העתידיות של המטפחים.

במונחים של האחריות של תלמידי הדאפא, ישנם עוד דברים רבים שיש לעשות בצורה עמוקה יותר, במיוחד הבהרת העובדות. עשיית עבודה טובה יותר ביידוע אנשים לגבי העובדות יותר לעומק קשורה להשגת הפא על ידי האנשים של העתיד, קשורה להצלתם של כל היצורים, קשורה לשלילת הכוחות הישנים, קשורה להשמדת הרוע והרדיפה הזו, וקשורה להגעה לשלמות שלכם עצמכם. למעשה ישנם תלמידים שלא באמת פעלו טוב כל כך לאורך כל הזמן. הרבה תלמידים בסין עדיין מתרצים כל מיני תירוצים בשביל לא לצעוד קדימה. ויש כאלה ש"עברו שינוי", הם מתביישים בכך, אך אז הם במבוכה ולא מסוגלים להרים את ראשם ולצעוד קדימה, והם מיואשים. וגם יש מספר אנשים שהם כאלו: גם הם לא צעדו קדימה כל הזמן, אך הם התחבאו בבית וקראו ספרים (של דאפא), ואפילו תירצו תירוצים כדי להצדיק זאת כאשר האמת היא שזהו הפחד שלהם בפעולה. אני מקווה שתלמידי הדאפא האחרים בסין יעזרו לאנשים האלו ויבקשו מהם לצעוד קדימה ולעשות את מה שתלמיד דאפא צריך לעשות. הדבר הזה לא הסתיים עדיין, אז לכל יצור זה עדיין מזמן הזדמנות וסיכוי.

הדרך בה אלוהויות מסתכלות על זה, הצלת יצורים חיים היא בשום אופן אינה דבר שנעשה באופן זהה למה שבחברה האנושית, כאשר אחרי שמישהו עושה כמה טעויות נעשה שימוש באמצעים אנושיים על מנת לתקן אותו. אלוהויות הן רחומות ויש להן את היכולת הגדולה ביותר לסלוח, והן באמת לוקחות אחריות על יצורים חיים, במקום להתמקד על הפעולות של האדם בזמן נתון. זה מכיוון שאלוהויות מעוררות יצור ברמה הבסיסית, ומחיות את טבע הבודהא של יצור ברמה הבסיסית. אז בהתבונן בדברים מנקודה זו, עליכם עדיין להמריץ במידת מה את הבהרת העובדות שלכם, ועדיין עליכם לעשות זאת באופן עמוק יותר, לעשות זאת טוב יותר, ולעשות זאת באופן יציב יותר. בשום אופן אין עליכם רק לעשות זאת רק כדי לצאת ידי חובה. רק כאשר אתם עושים זאת ברצינות יש ביכולתכם להציל כמות כה גדולה של אנשים. אז לא משנה באלו תירוצים משתמש מספר קטן של אנשים או אנשים מסוימים בעלי מניעים נסתרים בסין על מנת לעצור את התלמידים (תלמידי הדאפא) מליידע אנשים על העובדות, הם מפריעים, וזהו הרוע שמשתמש בבני אדם על מנת להפריע לכם. אנשים שעושים זאת, או שיש להם הבנה עקומה, או שנוצלו על ידי הרוע, או שזהו מקרה בו אנשים מסוימים בעלי מניעים נסתרים משחקים תפקיד שלילי. הבהרת העובדות הוא דבר שאתם חייבים לעשות, ועליכם לעשות זאת עד הסוף. זהו לא דבר שאנחנו עושים בהתאם לסידורים של הכוחות הישנים. אנו שוללים לחלוטין כל דבר של הכוחות הישנים.

יש עוד דבר שאני רוצה לדבר עליו. כפי שאתם יודעים, כאשר תלמידי דאפא ממשיכים לטפח את עצמם בשעה שהם מאמתים את הפא, דברים רעים רבים שנוצרו בין אנשים רגילים בהדרגה הוסרו במהלך תהליך הטיפוח שלכם, אך דברים מסוימים רק הופחתו, בעת שדברים רבים באמת הוסרו. אז הדברים שהופחתו לא הוסרו לחלוטין. ישנה סיבה מדוע אינכם יכולים להיפטר מהם לחלוטין עדיין, והיא לאפשר לכם, לפני שאתם מגיעים לשלמות, לחיות בחברה הרגילה, להציל יצורים חיים בחברה הרגילה, ולעשות את הדברים שתלמיד דאפא צריך לעשות היום. אך כיוון שהחזקות אלו יופיעו לעיתים קרובות בטיפוח שלכם ובחיים שלכם, הן יצוצו בדיבור שלכם ובמעשים שלכם בסביבות שונות, ויכולות אף להופיע בכל מחשבה ומחשבה שלכם במהלך חיי היומיום שלכם. כאשר אתם מושפעים מהחזקות אנושיות, אז באותו רגע, או לאותו זמן קצר, או בנושא ההוא, ההתנהגות שלכם זהה לזו של אדם רגיל. אם לעיתים קרובות אתה נכשל לעמוד בדרישות לתלמיד דאפא, למטפח, אז האין אתה אדם רגיל?

זה בסדר שיהיו לכם את אותם דברים אנושיים - כאשר אתם מסוגלים לרסן אותם במעשים שלכם, לחזק את הנחישות שלכם, לחזק את המחשבות הנכונות שלכם, ולנהל את עצמכם היטב, אז זהו טיפוח. ללא הדברים האלו זה לא ייחשב לטיפוח. זה בדיוק בגלל שיש לכם את מעט דברים האלו שאתם מסוגלים לטפח את עצמכם ולחזק את הנחישות שלכם בתהליך, וכאשר אתם מסוגלים לטפח את עצמכם בסביבה המסובכת הזאת ובתוך הרדיפה הזאת, אתם מדגימים אף יותר את הגדולה של תלמיד דאפא. כך הדברים האלו עובדים. אך אם אינכם זהירים, אז פעמים רבות הם יבואו לידי ביטוי כהחזקות חזקות מאוד.

למעשה, כאשר תלמידי דאפא מאמתים את הפא, פעמים רבות הם מתווכחים בינם לבין עצמם על מנת לפעול היטב בהבהרת האמת לאנשים, ובעניינים אחרים של תלמידי דאפא. ראיתם איך תלמידים מסוימים פעלו, ההחזקות האנושיות שלהם די חזקות, ויש תלמידים שמושפעים בקלות מההחזקות האנושיות שלהם. אני כבר הבחנתי במצב מסוים מזה זמן מה, אך לא דברתי על כך אתכם, כיוון שהדברים שאתם עושים על מנת ליידע אנשים על העובדות והדברים האחרים שאתם עושים על מנת לאמת את הפא הם כולם מאד חשובים, אז לא רציתי שהם ייהרסו על ידי זה, ולכן לא דברתי על כך כל הזמן הזה. האם הבחנתם בכך שתלמידים רבים שלנו לא מסוגלים לקבל ביקורת מאחרים? ברגע שמבקרים אותם הם כועסים ולא מסוגלים לשאת את זה. הדברים האלה מתבלטים באופן חמור למדי עכשיו. חשבו על כך בזהירות, אינכם יכולים אפילו לקבל ביקורת ממני, המורה שלכם. היום כולכם יודעים שהמורה באמת עושה דברים למען טובתכם ודיבר אליכם על הפא עם חמלה. אם הייתי משנה את ההתנהגות שלי ומדבר אליכם בבוטות, מיד לא הייתם מסוגלים לשאת את זה, באמת. יש אנשים שאומרים "לא משנה איך המורה יציג לי את זה אני אהיה מסוגל לקבל את זה". זה מה שאתה חושב. על הטיפוח שלך להיות מוצק ויציב, אז אתה חייב באמת להגיע לסטנדרט.

אתם יודעים, מדוע זה כך שהרבה דברים, הרבה החזקות, לא יכולות להיות מוסרות סתם כך? מדוע זה כה קשה? תמיד אמרתי לכם שחלקיקים מרכיבים חלקיקים, רמה אחר רמה, כל הדרך מהמיקרוקוסמוס עד לחומר של פני השטח. אם הייתם מסתכלים בתוך המיקרוקוסמוס המאוד מאוד זעיר בחומר שנוצר על ידי הדבר שבו מחזיקה המחשבה שלכם, [תראו ש] אלה הרים, הרים עצומים, עשויים מסלע קשה דמוי גרניט, וברגע שהם נוצרים לבן אנוש פשוט אין שום דרך להסיר אותם. אתם יודעים שבמקרה של מטפחים רבים של העבר, זו הייתה ההכרה המשנית שטיפחה, המורים שלהם לא יכלו לעשות שום דבר כלל לגבי הדברים הללו, ולכן בטיפוח שלהם פשוט לא הייתה כל דרך שהם יכלו לשמור את הגוף הזה. זה בגלל שהם לא יכלו להיפטר מההרים הגדולים האלה, הם לא יכלו להוריד את ההרים הגדולים האלה. הם רק יכלו לנסות לרסן אותם - לרסן אותם בזמן שהם בתוך ריכוז שקט (דינג) או במצב של חוסר מחשבה - לא לתת להם להשפיע במהלך תקופת החיים הזאת, ולא לתת למחשבות הללו לצוץ במהלך הטיפוח שלהם. זה היה כל מה שהם יכלו לעשות. הם ניסו כמיטב יכולתם למנוע מהצד שלהם שיכל להתעורר דרך טיפוח מלהיות מושפע, [הם ניסו] להימנע מלהיות כל כך רעים שהם יעוררו את ההחזקות הללו, כיוון שההשפעות הרעות האלו יכלו לגרום לטיפוח שלהם להיכשל ולגרום להם ליפול למטה - הם ניסו להימנע ממצב שדברים יגיעו למצב כה רע. לכן בזמן מסוים כאשר הם יכלו להגיע לשלמות הם היו ממהרים להיפטר מהגוף הזה. הם לא יכלו להתעכב אפילו שנייה.

כאשר מטפח אינו רוצה להיפטר מההחזקות שלו, לעיתים קרובות התירוץ שלו הוא "כאשר אנשים אחרים מבקרים אותי, אני לא רוצה לשמוע זאת, אך אם המורה יגיד לי משהו, אני ארצה לשמוע זאת". אך אם המורה יגיד לך משהו, האם ההר הגדול הזה שלך פשוט ייעלם בכוחות עצמו? האם הסלע הקשה הזה פשוט יתפורר ללא טיפוח? אם הייתי עושה זאת בשבילך זה לא היה נחשב כטיפוח שלך, אז אינני יכול לעשות זאת, ועליך עצמך להיפטר מזה על ידי טיפוח. יש דברים רבים שאינך יכול לעשות ושהמורה יכול. ואז איך המורה עושה אותם? זה לא כך שברגע שנבוא במגע אני אסיר אותם. כאשר המחשבות הנכונות שלך נחושות וכאשר אתה יכול לדחות את הדברים האלה, אני אסיר אותם למענך מעט בכל פעם; כמה שאתה יכול לעשות, זה כמה שאני אסיר למענך ואפחית למענך. (מחיאות כפיים) אך כיוון שאתה מטפח, עליך באמת לדרוש מעצמך לפעול לפי הדרישות למטפח. למרות שלפעמים אתה עוד לא מצליח ממש לעשות זאת, צריך שלפחות יהיו לך המחשבות הנכונות האלה, ועליך לטפח את עצמך.

כרגע הרבה תלמידים לא מזהים [את הבעיות האלו] כלל. המורה לא התייחס לסוג הנושאים האלה לזמן מה, והרבה אנשים באמת נותנים מקום לדברים האלה. דיברתי על הדברים האלה ב- "ג'ואן פאלון" לפני זמן רב, ואלו דברים שמטפח צריך לטפל בהם ישר על ההתחלה. "לא להכות בחזרה כשמותקפים, ולא לענות כשמעליבים אתכם". זה לא רק משהו שאתם אומרים, אלא, עליכם להיות לגמרי לא מושפעים, וזה משהו שאתם מגיעים להבנה שלו מתוך הפא. אמרתי לכם ללמוד את הפא הרבה, ללמוד את הפא, ללמוד את הפא, ללמוד את הפא... כשאתם לא נותנים משקל ללימוד פא, הדברים האלה בטוח יקבלו מקום. אינכם רוצים לשמוע דברים שאינם נעימים, אתם רק רוצים לשמוע דברים משביעי רצון ו[אתם אומרים או מתנהגים כמו] "אני לא יכול לשאת את זה אם אנשים אחרים מרגיזים אותי". חשבו על זה כולם, האם אין אלו אנשים רגילים שחיים בעולם הרגיל שאיכפת להם ליהנות מהדברים הנעימים האלו ושנהנים לשמוע מילים נעימות? אתה מטפח, אז האם אתה רוצה את הדברים הרגילים האלו? תנו לי לומר לכם, כיוון שאתה מטפח ואתה נמצא בין האנשים הרגילים, אתה פשוט חייב להקשיב למילים הלא נעימות האלו, ואתה חייב להיות מסוגל להקשיב למילים הלא נעימות האלו. (מחיאות כפיים) אחרת, כאשר עוד לא פתרת אפילו את העניין הבסיסי הזה בטיפוח, איך תוכל לקרוא לעצמך תלמיד דאפא?

אתה מטפח, אז מדוע זה שלפעמים יש לך ויכוחים ארוכים בהם אתה מסרב לוותר? למה אתה תמיד אומר שזה בגלל הגישות של אנשים אחרים? מדוע זה שבכל פעם שמישהו אחר אומר משהו אתה מושפע? האם אתה לא אמור להישאר בלתי מושפע גם כאשר מישהו תוקף אותך באופן מילולי? הרבה מהגורמים שתורמים לקונפליקט נגרמים מהדבר הזה שבפעולה. ברגע שמישהו לוחץ על הדבר ההוא אתה נהייה פזיז ועצבני, אפילו הלב שלך מתחיל להלום ובאותו רגע אתה לא חושב על להיות אחראי לפא, אלא פשוט נעשה כועס ולא יכול להתגבר על כך. יש אנשים שתמיד מתעקשים, "בחיי, איך לאדם הזה יש תמיד גישה שכזאת? למה הוא נוהג כך עם כולם?" ויש אנשים שאומרים, "ובכן, אף אחד לא מעריך אותו יותר מדי". אבל אם אתה שואל אותי, המורה שלך, כולכם טועים. כאשר אף אחד מכם כבר לא יהיה קשור לשמיעת דברים משביעי רצון, כאשר אף אחד מכם לא יהיה מושפע כשמעליבים אותו, תראו אם האדם ההוא עדיין יהיה ככה. בדיוק משום שיש לכם עצמכם את ההחזקות האלו, קיימים גורמים שמפעילים את ההחזקות שלכם. ובדיוק בגלל שההחזקות האלו שלכם מתעוררות אתם נעשים מרוגזים. כשלכולכם יש את ההחזקות האלו, אז מתרחש מצב בו כולם מתרגזים בגלל האדם שנוגע בהחזקות שלהם. אם כולכם יכולים לשמור על מצב של מחשבה רגועה ויציבה בזמן שאתם מותקפים על ידי מילים חזקות, ואינכם מושפעים כלל, אז תראו אם הגורמים האלה עדיין יתקיימו.

האם לא אמרתי לכם ששום דבר שקורה למטפח אינו במקרה? האם לא אמרתי לכם שמטפח צריך להישאר בלתי מושפע? היום למורה יש רק הופעה של גוף בשר ודם בעולם האנושי, אך למורה יש הרבה, הרבה יכולות, ויש לי אינספור פא-שנים, וכולם פותרים את הדברים שיש לפתור למען תלמידי הדאפא, הם פותרים עניינים הקשורים לתיקון הפא במהלך תיקון הפא, ועושים דברים רבים, רבים. אך אף אחד מהם אינו מתגלה כאן. עם זאת, מה שאמרתי לכם הם עקרונות ישרים, אמיתות פא של הקוסמוס, ופא שיוצר ישויות מוארות גדולות. אתם תלמידי דאפא, אז מה עליכם לבקש ומה עליכם לטפח? האם שכחתם אפילו את הדברים הכי בסיסיים והכי פשוטים האלו?

כן, אתם מבהירים את העובדות, עסוקים בעשיית הרבה דברים, וישנם הרבה דברים לעשות. זה הציג את הצד היוצא מגדר הרגיל של תלמידי הדאפא. אך אל תשכחו לסלק תוך טיפוח את הדברים הבסיסיים ביותר! זה לא כך ש "ברגע האמת אני אהיה טוב מספיק" - זה לא בהכרח נכון. קונפליקט תמיד מגיע כאשר אינך מצפה לו, אז ברגע האמת אולי לא תהיה טוב מספיק, כי זה לא כמו מה שאתה חושב, וזה גם לא משהו שאתה יכול רק להגיד. זה בדיוק כמו שכשאתה מטפח בודהא אתה עשוי לומר, "כשבאמת אגיע לשם למעלה אני מבטיח לך שאהיה טוב מספיק, ולא אהיה קשור לשום דבר". אבל איך תוכל להיות טוב מספיק כאשר הגורמים האלה שלך עדיין שם? אתה לא תהיה, וזה כיוון שכך בנויה ישות. אבן היא אבן ולא משנה היכן תמקם אותה, וחתיכת זהב היא חתיכת זהב לא משנה היכן תמקם אותה.

כולכם יודעים שבמהלך הטיפוח שלכם, גם כאשר אתם לא באופן ספציפי חושבים על משהו, מחשבות רעות צצות מעצמן. ומדוע זה כך? האם זה לא משום שהדבר ההוא נמצא שם? כאשר קונפליקט כלשהו צץ או משהו קורה, אמרתי לכם שלא רק שני הצדדים בקונפליקט צריכים לחפש סיבות מצדם, גם כל צד שלישי צריך לחשוב על עצמו - מדוע אתה זה שצופה בכך? כאשר אתה משתתף ישיר בקונפליקט, זה עוד יותר המקרה, אבל מדוע אינך מוכן לטפח את עצמך?

היום העליתי את הנושא הזה כי הרגשתי שזה הזמן בשבילי להעלות את זה, אז חשבתי שאשתמש בהזדמנות הזו. עכשיו כשדברתי על כך, עליכם להיות ערניים לכך ולקחת זאת ברצינות. עשו את הפעולות שלכם באימות הפא יותר קדושות, ואל תנהגו כמו אנשים רגילים. כאשר אדם רגיל עושה דברים של דאפא הוא רק צובר מזל-טוב, אך הדברים שתלמידי דאפא עושים בשביל לאמת את הפא הם תרומה ראויה לשבח, אז עליכם להשלים עצמכם היטב.

אני אדבר על נושא נוסף. אתם יודעים, דברים רבים של תלמידי הדאפא יושארו לעתיד. הם לא בהכרח יושארו לבני אנוש, אולי הם יושארו היכן שהוא בקוסמוס. כיוון שאתם מאמתים את הפא, אתם חוקרים האם אתם יכולים לעשות דברים מסוימים בדרכים מסוימות, וסוללים נתיב בשביל העתיד. אף על פי שדברים אלו באים לידי ביטוי פה על כדור הארץ, במקום האנושי הזה, אם תגדילו אותם, [תראו ש] ברמות שונות הם מתבטאים באופנים שונים. על כל תלמיד דאפא ליצור ולהשלים את הנתיב של עצמו, והנתיבים שלכם כולם שונים. במילים אחרות, נתיב הטיפוח של כל אדם הוא אחר. כל המצבים העתידיים של הסוגים השונים של היצורים ברמות שונות של הקוסמוס עשויים לבוא לידי ביטוי בכם במידה מסוימת, אז הכל תלוי בשאלה האם הנתיבים שאתם עצמכם פוסעים בהם באימות הפא הם ישרים, טובים, ויעבדו. גורמים כאלה עצומים מעורבים בכך.

לחלקכם יש יכולות על טבעיות בזמן שאתם מטפחים. חלק מהאנשים יכול לראות דברים, וחלק מהאנשים יכולים להשתמש ביכולות על טבעיות מסוימות. כפי שזה עתה אמרתי, כל אחד פוסע בנתיב שונה שבו תלמיד דאפא צריך ללכת, והנתיבים שאתם יוצרים ומשלימים יהיו בעלי השפעה על העתיד של הקוסמוס. אז וודאי יש סיבה לתת לתלמיד דאפא מסוים יכולות על טבעיות בזמן שהוא מטפח. זה חייב להיות למען המטרה של הנחת היסוד למשהו בשביל הישויות של העתיד. זה עד כמה שהאחריות של תלמידי הדאפא עצומה, כלומר, יש לכם כאלו משימות חשובות על כתפיכם! יש דברים רבים שלא סיפרתי לכם עליהם או שאינני רוצה לספר לכם עליהם באופן מלא, שמא תפתחו כל מיני החזקות.

אם האנשים האלה שיש להם יכולות על טבעיות במהלך הטיפוח לא יפסעו בנתיביהם היטב, אם יהיו להם הפרעות היום, הם יפתחו הבנות עקומות מחר, ומשהו יגרום להם שתיטרף דעתם ולא יוכלו להבחין בין מטה ומעלה מחרתיים, אז אני אומר לך שלא פסעת היטב בנתיב שאורגן בשבילך. כזה נתיב אורגן בשבילכם, כיוון שיש כאלה גורמים בקוסמוס, אשר ניתנו לכם, והופקדה בידיכם המשימה לפסוע בנתיב ההוא. האם אתם מבינים מה אני אומר? (מחיאות כפיים) עם זאת, מספר קטן של תלמידים שיש להם יכולות על טבעיות נכשלו בעמידה במשימות האדירות שלהם ולא פעלו היטב. הם מרוצים מעצמם בגלל היכולות העל טבעיות הקטנטנות שיש להם, והבעיה שלהם הולכת אף יותר רחוק מהתפארות, הם אפילו הלכו בעיקוף ארוך, חלקם אף פיתח הבנות עקומות, ועדיין הם לא נוכחו בזאת! לא הצלחתם לעמוד באמון העצום שהיקום תלה בכם, ואין זה דבר קטן. אז, בהיותך תלמיד דאפא עליך להיות מודע לכל היבט של הדברים. כאשר תלמידי דאפא מסתכלים אחורה על הנתיב שהם לקחו, [הם יראו ש] בסביבות שונות כל אדם פסע בנתיב של עצמו, ושהייתה סיבה אפילו מאחורי סוג העבודה שהייתה לכם בעולם האנושי, סגנון החיים שהיה לכם, וכולי.

הפא שאני מלמד כאן היום תופס לגבי כל התלמידים, וזה כולל את אלו בתוך סין ואלו שמחוץ לסין. אלו בעיות שצצו בגוף הכולל. תלמידי הדאפא למעשה פעלו טוב מאד כשאימתו את הפא בפעם הזאת, וישנם הרבה דברים ספציפיים שאיני רוצה לדבר עליהם, כי אני אחכה ואתן לכם לראות בעצמכם את הדברים הנפלאים, המדהימים, והקדושים האלה. בזמן הזה, כל עוד אתם מסוגלים לעשות היטב ביציבות את שלושת הדברים שאותם תלמידי דאפא אמורים לעשות, אתם תהיו מסוגלים לעבור את זה - אתם בהחלט תהיו מסוגלים לעבור את זה. (מחיאות כפיים)

אני אומר זאת שוב: איני רוצה להשאיר מאחור ולו אדם אחד. לכן החשיבה של המורה בדרך כלל שונה משלכם. לפעמים אתם חושבים שאנשים מסוימים אינם אמינים, אנשים מסוימים בלתי ניתנים להצלה, אנשים מסוימים הם כך או כך... אבל החשיבה שלי שונה משלכם. אתם יודעים, היום פתחתי את הדלת להצלת אנשים כה רחבה. צורת הדברים במובן של העבודה שיש ליצורים חיים בחברה האנושית, היא כזו שאנשים עושים כל מיני סוגים של עבודה, ואני רוצה להציל כל אדם ואדם. כל עוד אדם למד את הפא, אני רוצה להציל אותו, אינני רוצה לזנוח את האנשים האלה. (מחיאות כפיים) כאשר אתם, תלמידי הדאפא, תפתחו מחשבות נכונות חזקות עוד יותר ביניכם, זה יהיה הדבר המדהים ביותר. בהתחילנו מכל אחד ואחד, בואו באמת נעשה את הסביבה שלנו סביבה מאד נכונה, ואז כל הגורמים הלא נכונים יתפוררו, וכל התלמידים שלא ניהלו את עצמם היטב יראו היכן יש להם החסרות, וזה יגרום להם לפעול יותר טוב.

עם בני אדם... כשישות יכולה להשיג את הפא בזמן זה בהיסטוריה, אין זה דבר רגיל - יש לה כל כך הרבה מזל! אך ברגע שהיא מאבדת את הפא, אתם יודעים מול מה היא עומדת? זה באמת איום, כי כשהיא נכשלת במילוי האחריות הגדולה והמשימות העצומות שהוענקו לה, אז, באופן תואם, זה כמו ההיפוך של ההגעה לשלמות של ישות, והיא באמת תצטרך להיכנס לשער של אין-חיים. אנשים, אתם אינכם יכולים פשוט ללכת ולנטוש אדם בלי לנסות ולהתאמץ מספיק. לא חשוב כמה טעויות מישהו עשה, או איזה מין סוג של אדם הוא, אני עדיין רוצה לתת לו הזדמנות. כמובן, בחברה האנושית ישנם, אחרי הכל, מספר מסוים של אנשים שכבר אינם טובים מספיק, אז פשוט הניחו להם. היום אני בעיקר אומר שעל תלמידי הדאפא שלנו לפעול יותר טוב, ועלינו להוקיר את אלו שהשיגו את הפא.

אלו שלא פעלו היטב צריכים לחשוב בזהירות על הדברים האלו, ולוודא שאינם לוקחים את רחמי המורה בקלות. אינכם צריכים להאמין לי. אתם יכולים ללכת ולעשות דברים בדרך שלכם. אך אני חזרתי ואמרתי שהעובדה שדבר כל כך גדול התרחש בחברה האנושית, שמספר כה גדול של אנשים עשו את כל מה שהם עשו בחברה, והעובדה שהפא שאני, לי הונג- ג'י, לימדתי הוא דבר שאנשים במהלך כל הדורות תמיד רצו לדעת עליו ורצו להשיג אבל לא יכלו, (מחיאות כפיים) דבר מהדברים האלה אינו במקרה. חשבו על כך שוב ברוגע. אלו שלא פעלו היטב, וודאו שאינכם הורסים את חייכם האינסופיים בגלל אי-רציונליות והחזקות אנושיות.

זה כל מה שאני אומר היום. תודה לכם. (מחיאות כפיים ארוכות ונלהבות)


הערת העורך: התרגום עשוי להתעדכן שוב על מנת לקרב אותו לטקסט המקורי. עדכון אחרון (של גרסת האנגלית) : 10 ביוני 2004.