פאלון גונג

יסודות להתקדמות במרץ II הקודם הבא

דיון נוסף באמונות טפלות

"אמונה טפלה" הייתה במקור מונח רגיל. אנשים מסוימים בסין שעוסקים בפוליטיקה ניפחו אותה למונח עם כוח קטלני. למעשה "האמונה הטפלה", שאנשים בקהיליית הפוליטיקה מפרסמים, אינה אמונה טפלה, אלא תווית פוליטית וסיסמה פוליטית. היא מונח פוליטי שמשתמשים בו כשמתקיפים אחרים. ברגע שהתווית מודבקת על משהו, הוא יהיה מנוגד למדע ואז אפשר יהיה להתקיף אותו בצורה בוטה.

למעשה לאנשים שעברו דרך כל מיני תנועות פוליטיות יש כושר ביקורתי חזק מאוד. בעבר היו להם אמונות, אכזבות, סגידה עיוורת והם גם למדו מהניסיונות והלקחים. במיוחד הם קיבלו מכה בלתי נשכחת בנפשם במהלך המהפכה התרבותית הגדולה. האם זה אפשרי להגיד לאנשים כאלה להאמין סתם במשהו? האנשים של היום הכי מסוגלים להבחין בבירור אם משהו הוא האמת או כביכול "האמונה הטפלה" שאנשי הפוליטיקה כל-כך ניפחו.

השאלה אם משהו הוא מדע או אמונה טפלה אינה נקבעת על-ידי אנשים שעוסקים בפוליטיקה אלא על-ידי מדענים. אבל ה"מדענים" כביכול שמנוצלים על-ידי הפוליטיקה גם הם למעשה דמויות פוליטיות. זה בלתי אפשרי שאנשים מסוג זה באמת יסיקו מסקנה מדעית הוגנת מעמדה אובייקטיבית ומדעית. אז בעצם הם לא יכולים להיחשב למדענים. לכל היותר, הם מקל בידי הפוליטיקאים שמשתמשים בו כדי לתקוף אנשים.

ההבנה לגבי אמת היקום אצל תלמידים שמטפחים בדאפא היא ההתעלות שלהם באמצעות היגיון ומעשה. זה חסר תועלת כשהמין האנושי, לא משנה מאיזו עמדה, מכחיש את הפא ואת העקרונות של היקום הגבוהים יותר מכל תיאוריות החברה האנושית. במיוחד כשמוסריות החברה האנושית נמצאת על סף התמוטטות, זהו היקום האדיר ששוב מבטא חמלה לאנושות ונותן לבני האדם את ההזדמנות האחרונה הזאת. זוהי תקווה שהמין האנושי צריך להעריך מעל הכול. אבל בגלל תשוקות אנוכיות, בני האדם הורסים את התקווה האחרונה הזאת שהיקום נתן לאנושות. זה גרם לזעם של השמיים ושל הארץ. אף על פי כן, אנשים בורים יגידו שכל מיני אסונות הם תופעות טבעיות. היקום לא קיים בגלל המין האנושי. האנושות היא רק צורת ביטוי של קיום חיים ברמה הנמוכה ביותר. אם האנושות מאבדת את סטנדרט הקיום ברמה הזאת של היקום, הוא יכול רק להיפלט על-ידי ההיסטוריה של היקום.

אנושות! התעוררי! הנדרים ההיסטוריים של האלוהויות מתממשים. החוק הגדול אומד את כל החיים. האדם קובע בעצמו את מסלול החיים שלו. מחשבה אחת של אדם יכולה לקבוע את עתידו.

העריכו את זה. הפא ועקרונות היקום בדיוק מולכם.

לי הונג-ג’י
13 ביוני, 1999


יסודות להתקדמות במרץ II הקודם הבא