פאלון גונג

יסודות להתקדמות במרץ II הקודם הבא

חלק ממחשבותיי

לאחרונה דווחה במדיה הידיעה שסין רצתה להפחית 500 מיליון דולרים של עודף סחר (עם ארה"ב) בתמורה להסגרתי בחזרה לסין. ברצוני לדון מעט בנושא הזה. אני רק מלמד את האנשים להיות רחומים. באותן הזמן עזרתי ללא תנאי לאנשים להתפטר ממחלות ואפשרתי להם להגיע לרמות רוחניות גבוהות יותר. אינני מקבל כל גמול כספי או חומרי. לכל זה הייתה השפעה חיובית על החברה ועל האזרחים, זה הביא נדיבות ללבם של אנשים וכבוד למוסריות האנושית. האם אלו הן הסיבות שבגללן רוצים להסגיר אותי? האם מתכוונים לכך שאחזור לסין כדי שיותר אנשים יקבלו את הפא ויטפחו את לבם? אם זהו המקרה, בבקשה לא לגרום למדינה להפסיד 500 מיליון דולר בעסקה. אני יכול לחזור לבד.

אבל שמעתי שבדרך כלל אנשים שמוסגרים הם פושעי מלחמה, אויבי הציבור או פושעים פליליים. אם כך, אינני יודע לאיזו סיווג מהנאמר לעיל אני שייך.

למעשה אני ממשיך ללמד את האנשים לנהל את עצמם לפי העקרונות המנחים של אמת-חמלה-סובלנות. אז מובן שעלי להיות דוגמא לכך. בזמן שאני או תלמידי הפאלון גונג מושמצים ללא סיבה ומקבלים יחס בלתי הוגן, אנחנו תמיד מבטאים את החמלה והסובלנות האדירות. נתנו לממשלה מספיק זמן להבין אותנו ונשאנו את הכל בשקט. אבל הסובלנות הזאת לא אומרת שאני או תלמידי הפאלון גונג מפחדים ממשהו. צריך להבין שברגע שאדם יודע את האמת ואת המשמעות האמיתית של קיום החיים, הוא יכול להקריב את חייו בלי להתחרט בגלל זה. אל תתייחסו ללב הסובלנות הרבה הרחום שלנו כפחד, וכתוצאה מכך תכפילו את המאמצים ותעשו את מה שאתם רוצים. למעשה הם אנשים מוארים, מטפחים שהבינו את המשמעות האמיתית של החיים. גם אל תדביקו את התווית שמתרגלי הפאלון גונג עוסקים בכביכול אמונות טפלות. יש כל-כך הרבה דברים שבני אדם לא מסוגלים עדיין להבין ושהמדע לא יכול להכיר בהם. באשר לדתות, האם אינן מתקיימות בגלל האמונה באלוהות? למעשה דתות אמיתיות והאמונה העתיקה באלוהות אפשרו למוסריות החברה האנושית להישמר במשך אלפי שנים, רק בגלל זה המין האנושי של היום, הכולל אותך, אותי, אותו, קיים. אם זה לא היה המקרה, המין האנושי כבר מזמן היה מתחיל לחטוא והיה גורם לאסונות. ייתכן שאבות המין האנושי היו כבר מזמן נעלמים. אם כך האירועים של היום לא היו מתרחשים. למעשה המוסריות של האנושות חשובה מאוד. אם אדם לא מדגיש את המוסריות, הוא מסוגל לעשות כל מיני מעשים רעים וזה מסוכן מאוד לאנושות. זה מה שאני יכול להגיד לבני האדם. למעשה אין לי כוונה לעשות משהו עבור החברה ובכלל אינני רוצה להתערב בעניין כלשהו של אנשים רגילים, ופחות אני רוצה את הכוח שבידיו של מישהו. זה לא שכל אחד מתייחס לכוח ככל-כך חשוב. האם אין למין האנושי אמרה שנקראת "לכל אחד יש את השאיפה שלו"? אני רק רוצה שאנשים, שיכולים לטפח ולתרגל, יקבלו את הפא וללמד אותם איך באמת לשפר את השין-שינג, כלומר להעלות את רמת המוסריות שלהם. חוץ מזה לא כל אחד יבוא ללמוד את הפאלון גונג. אבל לְמה שאני עושה בוודאי אין קשר עם פוליטיקה. אבל בשביל כל מדינה או לאום, זה דבר טוב שיהיו להם את המטפחים שלבם מלא בחמלה ורמת המוסריות שלהם שופרה. איך אפשר להדביק תווית של "דת רעה" לדבר שעוזר לאנשים לרפא מחלות, לשמור על כושר ולשפר את רמת המוסריות של האנשים? כל אחד ממתרגלי הפאלון גונג הוא חבר בחברה. לכל אחד יש את העבודה והקריירה שלו. רק שהם הולכים כל בוקר לפארק לתרגל פאלון גונג לחצי שעה או שעה. אחר-כך הם הולכים לעבודה. אין דרישות כלשהן של כללים דתיים שחייבים לקיים, אין מקדש או כנסיה, אין טקסים דתיים. מי שרוצה ללמוד שילמד; מי שרוצה לעזוב שיעזוב - אין רשימת שמות. באיזה אופן זה קשור ל"דת"? באשר ל"רעה", האם ללמד את האנשים להיות רחומים בלי לגבות כסף או רכוש, לעזור לאנשים לרפא מחלות ולשמור על כושר שייכים להגדרה של "רעה"? או, האם מה שלא שייך לתחום של תיאוריות הקומוניזם הוא רע? חוץ מזה, אני יודע שדת רעה היא דת רעה וזה לא הוחלט על-ידי הממשלה. האם אפשר להגדיר דת רעה כצודקת אם היא מתאימה לדעות של חלק מהאנשים שבשלטון? מצד שני, האם את מה שצודק אפשר להגדיר כרע אם הוא לא מתאים לדעות שלהם?

למעשה ברור לי מאוד מדוע אנשים מסוימים רוצים להתנגד לפאלון גונג. כמו שדווח במדיה, זה בגלל שאנשים שלומדים את הפאלון גונג הם רבים מידי. נכון שמאה מיליון זה מספר לא קטן. אבל מדוע לפחד שיהיו יותר אנשים טובים? האם אין זה כך שאם יש יותר אנשים טובים זה טוב יותר ואם יש פחות אנשים רעים זה טוב יותר? אני, לי הונג-ג'י עוזר לאנשים שמטפחים ומתרגלים ללא תנאי, לשפר את המוסריות האנושית ולשמור על בריאותם. זה מאפשר לחברה להיות יציבה והאנשים יכולים לשרת את החברה טוב יותר עם הגוף הבריא שלהם. האם זה לא מביא תועלת לאנשים שבשלטון? למעשה זה באמת הושג. מדוע, במקום להכיר בזה ולהודות לי, ממקמים למעלה מ-100 מיליון אנשים בצד המנוגד לממשל? איזה שלטון יכול להיות כה בלתי מתקבל על הדעת? יתר על כן בין 100 מיליון האנשים האלה, למי אין משפחה וילדים, קרובים וחברים? האם זה עניין של רק 100 מיליון אנשים? אז ייתכן שמספר האנשים שסובלים מהתנגדות הוא אפילו גדול יותר. מה בדיוק קרה ל"מנהיגים של הארץ האהובה שלי"? אם אני, עם החיים של לי הונג-ג'י, יכול לסלק את הפחד שבלבם כלפי האנשים הטובים האלה, אחזור מיד ושיעשו אתי מה שהם רוצים. מדוע לטרוח ו"להתנגד לחוקים שמתחת לשמיים", לבזבז כוח אדם והון, להשתמש בפוליטיקה ובכסף כדי לרדוף אחרי עסקה שפוגעת בזכויות אדם? אבל ארצות הברית היא מדינה שמובילה בכיבוד זכויות האדם. אז האם ממשלת ארצות הברית תבגוד בזכויות האדם בשביל העסקה הזאת? חוץ מזה אני תושב קבוע של ארצות הברית, שחי בסמכות השיפוטית של חוקי ארצות הברית.

אינני מתכוון לגנות אף אדם ספציפי. אני רק לא מבין את הדרך שבה דברים נעשים. מדוע לא לנצל את ההזדמנות הטובה לזכות בלבם של האזרחים, אלא למקם 100 מיליון אנשים בצד הנגדי?

הייתה ידיעה שהרבה אנשים הלכו לג'ונג-נאן-האי והיו אנשים שכעסו מאוד על זה. למעשה מספר האנשים שהלכו לשם לא היה גדול בכלל. חשבו על זה, יש למעלה מ-100 מיליון אנשים שלומדים פאלון גונג ורק למעלה מעשרת אלפים באו. איך זה יכול להיחשב למספר גדול? לא היה צורך לנייד את המתרגלים. בין ה-100 מיליון אנשים, אם אתה רוצה ללכת והוא רוצה ללכת גם, כבר יהיו עשרת אלפים איש תוך זמן קצר. לא היו להם סיסמאות, שלטים או התנהגות לא טובה. יתר על כן הם לא התנגדו לממשלה, רק רצו לדווח על העובדות לשלטון. מה לא בסדר בזה? תרשו לי לשאול, היו אי פעם מפגינים כה מנומסים? האם זה לא מזיז כשרואים את זה? מדוע דווקא מנסים למצוא פגם בפאלון גונג? חוץ מזה הגישה של לחסל משהו בכל האמצעים באמת עבר זמנה. הפאלון גונג אינו מפחיד כמו שאנשים מסוימים מדמיינים. להפך, הוא דבר נפלא. כל חברה מפיקה ממנו מאה תועלות ואף לא נזק אחד. מצד שני, לאבד את אמונם של האזרחים זה דבר מפחיד ביותר. בגילוי-לב, תלמידי הפאלון גונג הם אנשים שבתהליך טיפוח-תרגול ויש להם עדיין לב אנושי. אינני יודע כמה זמן הם מסוגלים לסבול כשמתייחסים אליהם באופן בלתי הוגן. זה מה שהכי מדאיג אותי.

 

לי הונג-ג’י
2 ביוני, 1999


הערה: ג'ונג-נאן-האי - המשרד הראשי של ממשלת סין.


יסודות להתקדמות במרץ II הקודם הבא