לימוד הפא בועידת הפא בוושינגטון די סי בשנת 2004

בוקר טוב! (הקהל משיב: בוקר טוב מאסטר!)

הזמן עובר ביעף, ובהרף עין עוד שנה חלפה. בזמן שחלף מאז שלקחתי חלק בועידת הפא בוושינגטון בשנה שעברה, תלמידי הדאפא עברו שינוי גדול, וכן גם כל מצב תיקון הפא. ותלמידי הדאפא פעלו טוב מאד לגבי הדברים שתלמידי הדאפא צריכים לעשות כאשר הם מאמתים את הפא. כאשר אתם מסתכלים על כל המצבים האלה, זה עשוי להיות לכם ברור יותר ויותר שעתיד בהיר מונח בהמשך. (מחיאות כפיים).

בעתיד הלא כל כך רחוק, הרדיפה וצורת הטיפוח הזו שיש לתלמידי הדאפא יגיעו לסיומם. (מחיאות כפיים) צורת הטיפוח הזו, הראשונה מסוגה, שבה תלמידי הדאפא הם חלק מתיקון הפא כאשר הקוסמוס עובר תיקון פא, יחד עם המוסריות האדירה שמוצגת על ידי תלמידי הדאפא, ומעשי הגבורה המרהיבים שמדהימים את הקוסמוס כולו, הם כולם יגיעו לסיום בקרוב מאד. (מחיאות כפיים).

אם כך כאשר בוחנים את המצב הנוכחי, כיוון שאתם מנקים את הרוע עם מחשבות נכונות ופעולות נכונות תוך כדי אימות הפא, בנקודה זו מספר החיים הרעים הוא זעום והם בעיקר מנסים להתחבא. אולם, כדי לשמר את הסביבה הזו של כביכול "מבחן" על ידי הרוע, הידיים השחורות שבשלושת העולמות ושהכוחות הישנים ארגנו בעבר, כמו גם כמה אלוהויות שממלאות תפקיד שלילי - אלו הם שעושים את הדברים הרעים הללו ישירות. במילים אחרות, לגורמים שהושארו על ידי המערכת של הכוחות הישנים עדיין יש השפעות שליליות. אז החיים הללו לא יוכלו לשלם עבור ההפרעה שהם גרמו לתיקון הפא או עבור החלק שלהם בפגיעה בתיקון הפא, וכולם ינוקו במהלך תיקון הפא, בוודאות. כך שהם חלק מהחיים הרעים שאתם מטהרים כאשר אתם שולחים מחשבות נכונות. למעשה לא נותרו עוד הרבה מהחיים הללו. בשלב זה רק  חמישה אחוזים מהידיים השחורות שהיו במקור נשארו, ומעט מאד אלוהויות שמלאו תפקיד שלילי בתיקון הפא עדיין נשארו. אבל הם עדיין ממלאים תפקיד מרושע במנגנונים שאורגנו בעבר על ידי הכוחות הישנים. אז באימות הפא, לא משנה מה המצב, אף אחד מכם לא צריך להוריד ערנות. וכאשר זה מגיע למה שתלמיד דאפא צריך לעשות, אתם צריכים להמשיך לתת את המיטב שלכם. במיוחד כאשר זה לקראת הסוף, לגבי חלק מהתלמידים באמת לא נותר זמן רב, וזה נכון כפליים לאלו שלא פעלו היטב - אתם צריכים לנצור את הרגע ולפעול היטב.

בכל פעם שאני מדבר על המצב של תיקון הפא, אני צריך להוסיף את הדבר הבא: זה האופן שבו תלמידי הדאפא מטפחים, ואף אחד לא צריך ללכת לקיצוניות. המשיכו עם הדברים שאתם עושים בדרך כלל. כל מה שאתם צריכים לעשות אתם עדיין צריכים להמשיך ולעשות כרגיל. זה מפני שכל מחשבה או גחמה שלכם, וכל פעולה ופעולה שלכם, משפיעים על דברים גדולים. לא משנה אֵילו דברים גדולים מתרחשים, העמידו פנים כאילו כלום לא קורה, המשיכו כהרגלכם ועשו מה שתלמיד דאפא צריך לעשות, זה הנתיב שאתם צועדים בו היום, וזו [המורשת] של מוסריות אדירה שאתם משאירים. הנתיב שאתם, תלמידי הדאפא, צועדים בו, היא הדרך שבה אתם צריכים לטפח כפי שהוכתבה על ידי דרך הטיפוח שלנו, והיא בוודאי לא יכולה להשתנות כשיש תמורות בעולם הרגיל.

בהסתכל על הדברים שעשיתם בטיפוח ובאימות הפא כתלמידי דאפא, עדיין יש לכם הרבה החסרות, ועליכם לנטוש את כל הדברים שאתם קשורים אליהם. כאשר אני מעלה את הנושא של החזקות אתם לא תבינו את זה בצורה קיצונית כפי שהייתם מבינים זאת בעבר. הנתיב הזה שאתם הולכים בו והאופן שאתם מטפחים בו אינם החזקות. המושגים של עצמכם והמחשבות העקומות שאתם עדיין אוחזים בהן בין אנשים רגילים תוך כדי שאתם מאמתים את הפא, אלו הם הדברים שאתם צריכים לזנוח. באשר לדרך הטיפוח הזו שלכם שכאן בחברה האנושית – העובדה שאתם עובדים ומנהלים חיים נורמאליים בין ההמונים תוך כדי שאתם עושים טיפוח - זה לא משהו שאני אי פעם ביקשתי מכם לזנוח, כי זה משהו שנקבע על ידי דרך הטיפוח שלכם.

במהלך הרדיפה של השנים האחרונות הצגתם את המוסריות האדירה של תלמידי דאפא, אבל לאורך הדרך, הרבה הרבה החסרות נחשפו. אך, בתהליך של אימות הפא, הרוב הגדול של תלמידי דאפא סילק את ההחסרות הללו תוך כדי טיפוח ואימות הפא, וזה יוצא מגדר הרגיל. אנשים רגילים אינם יכולים לעזוב דברים אנושיים. אבל טיפוח, אתם יודעים, הוא שונה מלהיות רגיל. האדם הרגיל חי רק כדי לרדוף אחר הדברים שאנשים רגילים רוצים. תלמידי הדאפא אינם קשורים לדברים הללו. יש לכם מטרות ברורות בטיפוח ואתם יודעים מה אתם עושים. תוך כדי שאתם מאמתים את הפא, הרבה דברים שאתם עושים נראים זהים למה שאנשים רגילים עושים, וזו הסיבה שכמה אנשים אומרים שנראה שאנחנו נעשים פוליטיים, או שאנו מארגנים תנועה חברתית כלשהי. ובכן, ככה הם בני האדם. במהלך תקופת הזמן הזו בהחלט לא הולכים להיות כאן מיליונים של אלוהויות שעושות דברים שמימיים בעולם האנושי, ותלמידי הדאפא בודאי לא ישתמשו בצד האלוהי שלהם לעשות דברים שמימיים בהיקף נרחב במלוא עוצמת האמצעיים השמימיים מול המוני האדם בעולם הרגיל. תלמידי הדאפא עושים שימוש באמצעים של אנשים רגילים כדי לאמת את הפא. הם לא התערבו ב"פוליטיקה" של האנשים הרגילים, אין שום דבר רע בלעשות שימוש בכמה צורות מהחברה של האנשים הרגילים שיכולות להיות שימושיות לאימות הפא.

בהגיעם לנקודה הזו היום, תלמידי הדאפא צריכים להיות אפילו יותר צלולים עכשיו. תלמידי הדאפא אינם אי אלה פוליטיקאים של אנשים רגילים - יש לכם הרבה יכולות של אנשים רגילים, אבל אינכם מנסים להשיג שום דבר של אנשים רגילים. הטיפוח של תלמיד הדאפא הוא למען ההגעה לשלמות במהלך אימות הפא. אבל כתלמידי דאפא אתם גם מצילים את כל היצורים החיים, אתם מאפשרים לעוד חיים להינצל במהלך תיקון הפא.

בעבר אמרתי לעיתים קרובות שלאף אחד מהאנשים בחברה של היום אין [רקע] פשוט. במהלך ההיסטוריה, אלוהויות של תקופות שונות יצרו אנשים של תקופות שונות, ההופעה של גזעים שונים הם למעשה ההופעה של אלוהויות שונות. מה שהם יצרו זה החלק הפיזי של המין האנושי בשלושת העולמות, שידוע כ"העור האנושי של פני השטח". כאשר הגענו לימינו, ובמיוחד כאשר אני יצאתי באופן פומבי עם הפא, ריבוא אלוהויות ירד למטה והתגלגל כבני אדם. מה שבתוך גופם של אנשים רגילים רבים אינם עוד הנשמות (יואן-שן) מהתקופה שבה האלוהויות בראו את האדם, כיוון שבזמן ההוא הנשמות יוצרו מהחומר שבתוך שלושת העולמות, בעוד שהיום, הנשמות של אנשים רבים מגיעות מרמות גבוהות. ומדוע הם באו? כפי שאמרתי לכם קודם, למעשה שום דבר בעולם אינו מקרי. כל יצור וכל אובייקט בא למען הדאפא, נברא למען הדאפא, ונוצר למען הדאפא, וזה כולל את כל האנשים. כל מה שהתרחש בהיסטוריה של שלושת העולמות נוצר למען הדאפא. בין אם זה כל האלוהויות בהיסטוריה שבאו להציל אנשים, כל הדמויות הנשגבות שהגיחו בכל אומה, או כל התרבויות השונות שקמו בהיסטוריה, כולם באו למען ההתגלמות הסופית של הדאפא בין בני האדם היום. ולשם מטרה זו נוצרה התרבות להבנת הדאפא בין בני האדם, ונוצרו האפיונים של התרבויות השונות, כמו גם הדרכים של התרבויות השונות. לומר זאת בדרך אחרת, התהליך שמתרחש מאז ההתחלה של שלושת העולמות והמין האנושי הוא התהליך של ביסוס דרך המחשבה של בני האדם, ביסוס ההתנהגות של בני האדם, ביסוס עקרונות לבני האדם, וביסוס של מה שמאפשר לאנשים בסופו של דבר להבין את הפא, לטפח באמצעות הפא הזה, להבין שעליהם לטפח ולהפוך להיות תלמידי דאפא, ולאפשר להמוני היצורים להינצל במהלך תיקון הפא. כל זה עוצב לאורך מהלך ההיסטוריה למען הרגע הסופי הזה של הקוסמוס. למעשה כאשר הישויות המוארות הגדולות הרבות רבות בהיסטוריה, כמו שאקיאמוני, לאו-דזה, ישוע, הצילו אנשים, לימדו את הדרך, עשו מעשים טובים וסבלו למען בני האדם, אומר לכם, מטרתם האמיתית הייתה ליצור תרבות לתיקון הפא.

ההיסטוריה הארוכה של הקוסמוס ערכה הכנות שלמות לתיקון הפא הזה, ושלושת העולמות נעשו, נוצרו גדלו והתקדמו למען תיקון הפא. אז כל החיים בתהליך ההיסטורי הזה התקיימו ונוצרו למען תיקון הפא. במילים אחרות, במהלך המסלול הארוך והממושך של ההיסטוריה, לא משנה כמה חיים הופיעו, ולא משנה כמה עדיין ישנם בעולם היום, כולם באו וכולם נולדו ונוצרו  למען הפא הזה. וזה כולל אפילו את החיים האלו שאורגנו על יד הכוחות הישנים ושיש להם השפעה שלילית. בזמן ההוא הכוחות הישנים תכננו בשבילם שתהיה להם השפעה שלילית ובאמצעות זה הם יוכלו להגיע לשלמות. זה מפני שהכוחות הישנים חשבו, בהתבסס על המושגים שלהם, שאלו שממלאים תפקיד שלילי מאפשרים לאלו אשר ממלאים תפקיד חיובי להגיע לשלמות. אם זה היה רק לגבי טיפוח בתקופת זמן נורמלית, אז לא יכולת לומר, לפחות ברמה מסוימת, שההיגיון שלהם היה שגוי. אבל כאשר מתרחש תיקון פא של הרקיע העצום, זה מפריע בתיקון הפא וזה מוטעה, וזה גרם להפרעה חמורה. כל מה שהתרחש הוא למעשה הרוע שניסה לכוון את תיקון הפא ואת העתיד. וזה מה שהופך את החטא של הכוחות הישנים נגד תיקון הפא לחטא הגדול ביותר מכולם.

אבל למרות זאת, כל החיים הגיעו למען הפא הזה, אז עליהם להטמיע עצמם לפא וליצור איתו הרמוניה בצורה חיובית, והם אינם יכולים לכפות דברים על הפא או על העתיד. ישנם חיים רבים שהייתה אמורה להיות להם השפעה שלילית בתהליך הזה על פי התכנון של הכוחות הישנים, אבל  הם לא  עשו כן, מה שאומר שעדיין ניתן להציל אותם. כאשר אתם מבהירים את האמת, וכאשר תלמידי הדאפא עושים את הדברים שהם אמורים לעשות, תנו לי לומר לכם, חלק מגדול מזה הוא שאתם מצילים אותם.

כפי שראיתם, המאסטר שלכם לא אמר שום דבר לאנשים רגילים בזמן האחרון, ואינני עושה יותר שום דבר באופן אישי על מנת להציל אנשים רגילים, ואפילו כאשר זה נוגע לדברים שתלמידי הדאפא עושים אני מתערב לעיתים נדירות. אולי ברור לכם למה זה: אני רוצה להשאיר לכם את ההזדמנות לבסס מוסריות אדירה. אם אני אוביל אותם לעשות משהו היום, אז הדבר הזה לא נעשה על ידכם, ואז אתם תאבדו את ההזדמנות ליצור  מוסריות אדירה. בינתיים כתלמיד דאפא וישות מוארת לעתיד מרהיבה, כאשר אתם מצילים יצורים, עליכם להראות בצורה מלאה את המופלאות שלכם, החמלה שלכם וההדר שלכם. זו הסיבה לכך שאני רוצה לתת לכם הרבה הזדמנויות להציל את אנשי העולם, להציל את כל היצורים ולאפשר לכם לעשות את אותם הדברים שאתם צריכים לעשות. למעשה בעתיד אתם תראו שבין אם זה היה ישוע, שׂאקיאמוני, או ישויות מוארות גדולות אחרות בהיסטוריה, אין הבדל בין מה שהם עשו לבין מה שאתם עושים היום. זה רק שונה בצורה, אז אתם צריכים להיות ברורים לגבי העניין הזה, ועליכם לעשות היטב את מה שאתם אמורים לעשות

זה דאפא - כזה חוק כביר - ותיקון הפא - אירוע כה מרכזי. זה לבד לוקח אותך למקום מרומם. ובנוסף לכך, כל דבר שאתם עושים בתיקון הפא הוא בוודאות המרהיב ביותר, כיוון שאפילו ההיסטוריה נוצרה למען זה. אז עליכם לנסות כמיטב יכולתכם לעשות היטב את הדברים שתלמיד דאפא צריך לעשות, וכל דבר ודבר הוא בעל חשיבות גדולה ביותר. ביקשתי מכם לעשות את שלושת הדברים היטב. אתם חייבים לעשות את שלושת הדברים היטב. עליכם לעשות את שלושת הדברים הללו היטב כל הדרך עד לשלמות. המוסריות האדירה שלכם וכל דבר של העתיד שלכם מגיע מהדברים הללו.

באשר לכמה החסרות שעדיין קיימות, למעשה אתם צריכים להיות מסוגלים לראות אותן בבהירות גדולה יותר. הרבה פעמים אני מבחין שכאשר אתם דנים על נושאים מסוימים עדיין יש לכם את הבעיה שהצד האנושי שלכם קשור. ואתם מתווכחים על דברים שאינכם מצליחים להתגבר עליהם, מה שמשפיע על הדיון שלכם על נושאי אימות הפא העיקריים. ראיתי שאלו הן החזקות שנוצרו בין אנשים רגילים, ואלו מושגים שאינכם מסוגלים לעזוב, ואלו דברים שנוצרו בין אנשים רגילים שניצתים ברגע שפוגעים בהם. אבל אתם לא יכולים להיות כך. מה שזה לא יהיה שאתם עושים למען הדאפא, אתם לא צריכים לעשות זאת עם המושגים שלכם. אני אומר זאת לעתים די תכופות, אבל אנשים מסוימים באופן שגרתי אינם טורחים לחשוב על כך או לא נותנים לכך מספיק תשומת לב.

יש עדיין הרבה דברים שלא טיפלתם בהם היטב, אבל למעשה, בנקודה זו איני רוצה לדבר עליהם יותר, כיוון שבכל פעם שאני מבהיר משהו בצורה ברורה, החלק שאתם טיפחתם נעלם. לאחר שעברו את המצוקה [של הרדיפה], תלמידי הדאפא צריכים להיות יותר בהירי מחשבה ורציונליים, והם צריכים אפילו להיות ברורים יותר לגבי איך לטפח וכיצד לנהוג. לגבי הרבה בעיות, אם אתם חושבים על דברים באופן רגוע, תוכלו לזהות אותם בעצמכם. וברגע שהבנתם מה הם, אתם צריכים לתקן אותם ולא לאפשר להם להתרחש שוב.

לא רציתי לומר הרבה היום. הפעם הזו רציתי לשוחח על כמה דברים עם כמה תלמידים מסוימים. אבל תלמידים רבים לא זכו לראות את המאסטר בכמה ועידות פא והיו די מאוכזבים. אני חושב שעם הפא כאן, אין בעיה שתטפחו. וזה תקף גם לגבי התלמידים בסין. בסביבה כזו קשה ומבלי לראות את המורה פנים אל פנים, הם עדיין טיפחו טוב מאד ועשו עבודה מצוינת. כאשר אתם רואים אותי, אתם רואים רק את הצד הזה שלי שמתבטא כבן אדם רגיל. (המורה צוחק) בין אם אתם רואים אותי או לא, אני מקווה שזה לא ישפיע עליכם במובן של לעשות היטב את הדברים שתלמידי הדאפא צריכים לעשות, ועליכם לעשות אפילו טוב יותר. למעשה כאשר אתם באמת לא יכולים לראות אותי, ועדיין מצליחים לפעול יותר טוב, זה אפילו יותר יוצא מגדר הרגיל.

למעשה אני רוצה לראות אתכם גם. אתם יודעים, בעולם החברה של האנשים הרגילים, האנשים שאתם באים איתם במגע, אתם יודעים, הם כולם רגילים. כל המחשבות האנושיות וההתנהגויות שיש לאנשים, קשה לי איתם. אני נהנה להיות איתכם, כיוון שאתם עכשיו כבר די רחוקים מהרמה של אנשים רגילים. אבל לטובת ההגעה שלכם לשלמות, עדיף שלא אראה אתכם לעיתים תכופות מדי. (המאסטר צוחק) זו הסיבה לכך שלא נפגשתי עמכם לעיתים קרובות. בקיצור, אני רוצה להשאיר לכם את ההזדמנות לבנות את המוסריות האדירה שלכם.

עשו היטב את כל הדברים שאתם צריכים לעשות. כל הדברים המרהיבים ביותר, התהילה הנפלאה ביותר והכבוד של העתיד ממתינים לכם.

אסיים כאן להיום (מחיאות כפיים).

לי הונג-ג'י
24 ביולי, 2004


עדכון אחרון: 23 בינואר, 2007.